Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Taoizem, qi gong, tai chi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#1 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Helou.

Malo me zanimajo te vaje in me zanima, če se je kdo že kaj bolj resno ukvarjal s tem.
Enkrat sem nekaj probal z nekim krogotokom delat, potem pa sem imel občutek, da je tok tekel ravno v obratni smeri, pa dlesni so se mi nekaj vnele. Sem raje nehal. Še predno bi fasal paradentozo. (Če ma kdo idejo, kako se to prepreči, me res zanima). Po drugi strani pa so nekatere "manjpomembne" vaje kar dobro delovale.
Objavljena slika
Kakšne so vaše izkušnje v zvezi s tem? Sam sem delal po knjigah Mantaka Chie, Jwing-minga Yanga in Stephena Thomasa Changa.
Mi priporočate še kako drugo knjigo? Ali v Sloveniji obstaja kako dobro društvo glede teh področij?

#2 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Priporočam ti, da poiščeš

http://www.drustvo-interes.si


Lep pozdrav!

Čebela

#3 lunaluna

lunaluna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 19. februar 2003, 01:00

probaj http://www.chen-sn.si - priporocam
ravno sedaj pripravlja tudi neke predstavitve za novince

nikoli se nisem poizkusila delati tovrstnih vaj po knjigi in si skoraj ne znam tega predstavljati (mi je kar malo zal, ker potem bi bila neodvisna od sole in tecajev)
lp

lunaluna

#4 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Hvala. Ja morda se bom res spustil v kako "delavnico", saj je disciplina seveda vedno malce problem Objavljena slika. +čas in prenatrpanost vsega... Čisto neodvisen pa seveda nisi nikoli.
Še enkrat hvala obema.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Ha - Numnum... sem ti rekla vceraj, da sem pomislila nate... No, pomislila pa sem, ko sem zagledala tole temo (ki je se sploh nisem opazila)... a potem nekaj zabluzila in pozabila nanjo in se je spet nekam zgubila...

Sama zelo cenim "strategijo" Mantaka Chie - ceprav sem se v vse poucila iz knjig - imam vse te (mislim, da 4 oz. 6, ce upostevas se M+Z), ki jih je tedaj izdal Quatro-Gnosis - tega sem se kar ornk lotila...
A kasneje zal nekoliko zanemarila - ceprav so se me dolocene stvari nekako prijele, pa jih vcasih "izvajam" takorekoc nevede, skoraj avtomaticno...
Npr. zdravilni zvoki... krozenje orbite ipd.

Meni je tole zelo ustrezalo.
Nisem pa nikoli bila na nobeni od delavnic ali tecajev - pa tudi ne poznam drugih avtorjev.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Aha. Zdravilni zvoki pa definitivno delujejo. Ko sem prvič bral o njih, se mi je zdelo nekoliko butasto- ampak- deluje pa. No kasneje sem videl, da obstajajo tudi nekoliko drugačna zaporedja, pa saj to niti ni toliko važno, ne.

Ja, kar se pa krogotoka malih nebes (po Mantaku mikrokozmičnega) tiče, pa malo zaostajam za tabo x:Ix. je pa res, da na katero koli točko se koncentriram, jo začutim, + zaradi tistega območja nekje na prsnih vretencih potem ne morem zaspat, če grem to izvajat. Samo po moje nekako nimam odprtega krogotoka, oziroma- kar se mi zdi še bolj verjetno, je "odprt" na napačen način. Namreč- včasih imam občutek, da mi spredaj energija zbeži navzgor, delno pa lahko tako razložim tudi tisto vnetje dlesni. Sej vem. Disciplina. x;)x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Hoj. x:)x
Ma - morda niti ne toliko disciplina kot taka - kot prava USMERITEV...
Ne vem, ali sem si prav zapomnila, ampak te imam nekje okoli Dvojcka in/ali Vodnarja.. (*aja, morda pa je to bilo kaj numeroloskega ;))
No, vsekakor imas ta stos...
Morda premalo zemlje, pa probat najprej se povezat zemeljsko nekako.. ? ..
Ali si narediti polje s katerim od zemeljskih kristalov.. morda bi jaspis, karneol ali granat bili primerni...

Ali pa tudi tigrovo oko..

Energija ti ne sme "zbezati", zbezljati, vendar potem pa morda postane to prevec krcevito... ko jo skusamo lepo peljati... morda v nekem trenutku zgubimo stik,,, pa se ne aktivira naprej, tam nastane energetksa luknja, pa morda zato pri tebi prihaja do tezav..
Morda je v zacetku prevec rutinsko, pa si se ti ze v osnovi "narobe" naucil... pa tvoje telo vedno tako sprejme ta ukaz potem...
Kot z dihanjem - katerega se moramo takorekoc na novo nauciti - vecina ljudi cisto narobe diha in je treba biti pozoren...
To so preproste, a mocne tehnike...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Ja, seveda, imam "štos" z zrakom, x:)x. tako in tako.

A da bi se s kristali? No ja. Ampak- ne vem sicer zakaj- imam nekakšen odpor do nošenja raznih kristalov, kamnov in vsakršnega nakita. še zapestne ure ne prenesem. Je to kao posledica "pomanjkanja" zemlje? vsekakor je nekaj res- po zahodnem horoskopu v zemeljskih znamenjih pravzaprav nimam ničesar.

Lahko, celo verjetno je, da sem kaj narobe zastavil. vsekakor pa tudi disciplina. kar se pa dihanja tiče, imam pa srečo- že po naravi diham dokaj pravilno.

A si mogoče izvajala tudi kung fu kostnega mozga oziroma fuzijo? jaz nisem, pa me zanimajo tvoje izkušnje.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

He.. vsakdo takoj dobi asociacijo na nakit...
Ne - preprosto si das okoli sebe, ko to izvajas, te kose - majhne skalice ipd...
Ali pa imas en pis lepo v zepu - ali se bolje, si ga polozis npr. na pleksus ali na popek.

Morda je bolje, da energijo ne vodis v popek, ampak kar v stopala... sploh ce te kaj drazi in ce ti energija uhaja vise, kot pravis..

Ne - fuzije pa nisem se nic predelovala - ceprav imam knjigo doma - tudi pogledala je se nisem.. x8)x

Sem imela tisto obdobje... potem pa se mi nekako ni dalo se v nove te zadeve poglabljati... potem pa je se joga itd.. saj stekas..
Aja - nisem seveda nikakrsen ekspert... samo samouk... ;~)))

No, saj tisto dihanje sem dala zraven samo kot nazoren primer.. nisem mislila, da imas ti ta problem - saj si zracen tip...

Jaz pa imam samo en zrak, pa se ta bolj dusi kot ne.
Je pa res, da ful rabim zrak... Potem me malo uran resuje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. marec 2003, 01:00

Bom malo razmislil tako glede kristalov kot glede vodenja energije v stopala. Vidiš, zdaj sem malo začel razmišljati o tem o zemlji itd. In imam res hladne noge (to je v daoizmu apriori slabo, ne: tople noge, hladna glava ali kako že x:o9x). A potem v stopalih energijo lahko shranjujem? Zaenkrat vem samo za popek in Mingmen, pa baje je točka še nekje v kolenih.

No, jogo sem pa tudi že malce sprobal. Zanimivo ja. Kobomvelikbombilyogi. x^x

Pozdravček.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 14:52

...

Kar se knjige Prebuditev zdravilne energije tiče; nisem še izvajala vaj, ki so opisane v njej, tako da ti ne znam povedat, a so vaje lahke ali ne... Problem je v tem, da imam kar fajn probleme s koncentracijo in mi že notranji smehljaj težko uspe kontinuirano vzdrževat... To je pravzaprav predpogoj, da začneš izvajat vaje, vsaj kolikor sem pri branju do sedaj razumela. Notranji smehljaj naj bi bil to; oči imamo zaprte in se smehljamo v očeh... smehljamo toliko časa, dokler nas ne začne od te energije v očeh kar malce ščemeti, potem pa vodimo to energijo po različnih poteh v telesu, tako da smehljamo našim notranjim organom in jih tako vzpodbujamo, oblivamo z ljubečo energijo, jih torej imamo radi... To je vsaj v prvem delu knjige, za drugega ti ne morem rečt zagotovo, da se veže na notranji smehljaj, ker še nisem cele prebrala - v nadaljevanju namreč začneš vzpostavljati mikrokozmično orbito v telesu, to se pravi mešanje tokov energije jin in jang, to se pravi optimalni krogotok življenjske energije chi v telesu, kar je tudi cilj teh vaj.
Zaenkrat se poskušam malo smehljat v oči, preden grem spat... Je luštno to počet, ker se nekako res umiriš in sprostiš in ful lepo zaspiš... x:Ix


Tole navezujem iz teme Tibetanske vaje, ker bolj sodi sem.

Soncna - prevec hlastno morda si zastavila, nekoliko prehitevas, morda zato ne mores ohraniti koncentracije...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 29. januar 2004, 15:04

uehej! ravno tale temica, ki jo rabim! x8Dx

me zanima, sem zacela ze skoraj temo tai-ji VS joga...v smislu izkusenj delovanja.
se ti dve stvari izkjucujeta...? ker taj-ji in se neka druga stvari ( jooooj sem pozabila ime zdaj... x?x nekaj kot falun-gong..)
se npr. izkljucujeta...baje?


glede Qi-gonga, sem ga delala, dostikratin mi zelo pase. tai-ji sem delala dve leti v eni zelo zaresni soli ( max 10 ljudi, 2x3ure na teden...celo leto za prvo formo, yang school, blabla) no, tam smo imeli dolge vaje v qi-gongu, po 20 min, v dveh razlicnih pozicijah
in so bile izjemno mocne vaje. me ni nikoli obrnilo, da bi se slabo pocutila, ampak...to sta bili edini 2 leti v zivljenju, ko me ni zeblo v noge x;)x je bilo zanimivo, smo delali tudi samo-masazo, malo meditacije in dosti, dosti energetsko mocnih vaj.
zdaj sem spet zacela ta mesec tukaj, je sicer zelo drugace, pristop in vse, ampak...me spet ne zebe v noge x;)x
( ceprav ne vem, je to od tibetancev ali tai-ji-ja...vsekakor mi je stalno zelo toplo!)

ne vem, zakaj sem sploh kdaj nehala...!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:08

Fino, Tinka, ko si povzela v tej po krivici spregledani temi. x:)x
Tamle smo v nekaterih temah ze malo omenjali tole (Tibetanske vaje, Cakre, Knjige s podrocja duhovnosti...), najveckrat omenjena pa je bila knjiga mojstra Mantaka Chie - Prebuditev zdravilne energije.
V bistvu si mojster Chia zasluzi posebno temo in menim, da gre za najbolj kvalitetnega avtorja na tem podrocju, ze zato, ker je njegov pristop povsem nekaj novega in celo revolucionaren.
Te prakse so se strogo omejevale oz. bile na voljo le izbranemu krogu ljudi, posveceni pa so do spoznanj prihajali po letih ali celo desetletjih prakse - zato so marsikateri ocitali Chii, zakaj obelodanja te resnice, ki so pravzaprav skrivnosti mojstrov teh starodavnih vescin, ki so se tisocletja z izrocilom prenasale v druge rodove.
On pa meni, da je cas, da se te prakse zacnejo siriti tudi javneje in tudi na zahod, saj je zdaj clovestvo na taki stopnji, da so nekateri posamezniki, ki se hocejo posvetiti v to, ze dovolj zreli.

Razvil je tudi svoj lastni sistem Healing Tao.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:26

Predvsem ne smemo nikakor biti krceviti, pomaga, ce si predhodno pozorno preberemo vse, pocasi, skusajmo si zraven vse predstavljati, berimo, skratka, tako da razumemo. Ko bomo to veckrat izvajali, se bomo 'izurili' v tem, da nic ne bo motilo pretoka energije.
Ne smemo skratka na silo nic poceti, ce nas kaj zmoti, OK, ce se da, nadaljujmo tam, kjer smo koncali, ker se pac ucimo in veckrat nekaj ponavljamo, bolj si zapomnimo in bolj samoumevno se nam kasneje vse skupaj zdi.
Ni potrebno zaceti 'od zacetka' - ceprav je smiselno.
Zaenkrat se lahko malo seznanjamo z vajami in preizkusamo polozaje, gibe in opazujemo, kako se pocutimo, kaj se zraven dogaja.
Ce ne cutite energije, nic hudega, scasoma boste pridobili pravi cut, saj ravno to tudi pridobimo z vadbo teh metod - pazimo edino, da ne bomo premocno presilovito skoncentrirani in v zacetku ne pretiravajte s posiljanjem energije v popek - zaenkrat je najboljse, ce se jo usmerja v stopala...
Potem, ko boste znalci, boste lahko usmerjali kamor boste zeleli, dejansko boste cutili energijo tocno tam.
Vcasih cutis prav 'krozno masiranje'... tako mocno se to dogaja, na videz pa se ne dogaja nic. x:o)x

Zelo zelo zelo primerna in popolnoma neskodljiva tehnika je Notranji smehljaj, ki jo tudi opisuje tako v tej, kot tudi v drugih svojih knjigah.
A krogotok je baza - potem se seznanis s tem potekom energij in meridijanov, potem jo tudi lazje usmerjas in tako tudi notranji smehljaj.
Zdravilni zvoki je prav tako dbest tehnika; saj, kdo ne pozna tega, samo si ni nikoli tega razlagal tako...

Zelo celovit sistem, skratka, hitro 'pades' notri in te preprica, poleg tega pa zelo hitro cutis rezultate. :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:37

*Na tejle strani - ČAKRE/4.stran pa smo ze tudi precej govorili o Manatku Chii (proti dnu strani). :palec:

V isti temi je Tinka podala tudi link (pa ga podajam se sem, ker pac tu govorimo o tem):
Mantak Chia Universal-tao.com
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:39

:palec: x:)x x:)x xsrcx

waw, marsa si je p cas vzela za manak chio pa za nas....! x:Ix
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:01

Ja Marsa xsrcx xsrcx xsrcx x:Xx

Kako lepo si se potrudila s to temo, res sem na nek način že prav pogrešala kakšno temo, v kateri bi se lahko razpravljalo o teh chi-related zadevah... Misli bereš :eek: x:Dx x;)x Hvala ti, ful si srce, da si tole odprla, res :palec:

Mogoče sem malo premalo jasno obrazložila moj odnos s tole knjigico in sploh teorijo v njej.... To namreč pišem kot povratno info, ko si rekla, da mogoče preveč forsiram x;)x Pred kratkim sem si jo kupla, ker me je knjiga kar poklicala sama od sebe (drugače sploh nimam navade kupovat knjig, kaj šele takšnih, ki jih ne poznam x:Ix ), ampak se zavedam, da zaenkrat še ni čas za to... Saj te stvari same pokličejo, ko je čas... Tako da zaenkrat samo malo prebiram... pravzaprav puščam informacijam, nasploh filozofiji, ki je v ozadju, da se mi malo usede, da mi postane bolj domača... Pa bomo potem videli, kako dalje... Verjetno bom začela delat te vaje, ker mi je vse skupaj ful všeč in na nek čuden način znano... Pol pa se grem za štos kdaj pred spanjem mal ta notranji smehljaj... Že tako imam ful problem s koncentracijo znotraj sebe, ker mi misli ful begajo, šele v zadnjem času sem se začela malce duševno umirjat, prej sem bila pa dobesedno bjegalica non-stop... nemirna... tako da je taka "boga" koncentracija zame čisto normalna in ne posledica kakšnega forsiranja x;)x Vseeno pa ti hvala, da si si vzela čas pa napisala svoje mnenje... Vedno dobrodošlo :palec:

Ko boš imela kaj časa, bi ti bila nadvse hvaležna, če bi lahko malo opisala, kako si sploh začela te vaje delat? Kako so potekali začetki? Si se že prej ful energetsko čutila ali ne in koliko se je to potem in kako hitro izboljševalo...? Etc.

Hvala ti, sonček xsrcx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:41

O, spregledala tole temo ... T'ai chi je x8Dx :palec: ... pred več kot 10 leti sem se ga učila pri Mariu iz Reke... potem smo se dobivali in delali vaje 1x tedensko (pa seveda vsak dan doma)... s kolegico sva imeli takrat v šoli interesno dejavnost T'ai chi, ki je bila najbolj množično obiskana ... mulčki so bili ful navdušeni... lani sem spet malo začela z vajami in sem hodila v Društvo interes na t'ai chi in tudi na oreintalske plese... ko enkrat obvladaš tole t'ai chi gibanje je res fantastično x8Dx ... problem je samo v tem, da ni tako simpl obvladat tega... toliko različnih gibov uskladiti z dihanjem in pozornostjo... čez kakšno let ali malo več, pa je to čista poezija... :palec:

x:)x x;)x

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 20:02

Oj, Soncna, Mateja! :palec: :)

Soncna, ne spomnim se tocno, mislim, da je nekako vse skupaj prislo v paketu (kot pri tebi), tedaj so ravno izsle pri nas te knjige in je klapalo na razvoj (moj in vseh, ki smo se tedaj zaceli ukvarjati s tem in to goltati, ko je koncno se pojavilo). :)
Bolj ali manj mi je bilo 'ze vse jasno' x;)x, kot pravis tudi sama, nekako ti je res vse 'jasno', in to te se spodbudi.
Seveda ti gre na zivce, ker te um mece na finto in ti moti koncentracijo oz. nemoten pretok...
A kmalu ze "samo se to vodi po telesu" in potem zmores cisto vse. :)

Nekdo je omenil, ali je mozno delati tole oz. furati tele vadbe z npr. jogo.
Ne vem, zakaj ne - sama sem vedno furala to, kar mi je bilo vsec in kar je godilo meni in mojemu telesu.
Ma, tole je fajn, no...
Ze ce ne delas teh vaj, in se nisi zavzel recimo stalisca, si je fino to malo prebirati, da se ti vse skupaj nekoliko 'usede', potem tudi vse dogajanje, ki ga opazujes pri sebi, razumes in je lahko nekako vodeno. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. januar 2004, 20:06

sem preverila katere knjige sem včeraj si prinesla iz knjižnice... Starec, ki je bral ljubezenske romane, Potovanje srca in Prebuditev zdravilne energije x:Dx

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 20:30

No vidis, skladno z... x:)x

Zdaj pa hitro en ledvicni sound! x?x :eek: x?x

x;)x x:o)x x:Dx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 20:34

Ugotavljam zdajle, da je le vseeno razlika med Prebuditvijo zdravilne energije in Transformacijo stresa v vitalnost (*o tem smo govorili v zgoraj omenjeni in podani temi Cakre, kjer sem tudi dala (slabo :|) fotko te druge knjige, ki pa je ni vec v knjigarnah v slovenski izdaji, ker je bila tiskana pred kakimi desetimi leti).
Prebuditev je tako ocitno nekako "prva knjiga", saj ima zelo malo (zgolj opis) zdravilnih zvokov, kolikor pa se spomnim, ko sem delala to, je bilo podrobno opisano, torej je moralo biti to v drugi knjigi (Transformacija...).
Prebuditev pa ima ocitno podrobnejse razlozene tehnike notranjega smehljaja in krogotoka (s katerim se morda v Transformaciji ne ukvarja tako podrobno oz. se razume, da smo to ze osvojili, nekako)

Zadnjic sem omenila Jimmyju, da je nenadoma spet velik interes za tole in da je zanimanje tudi za knjigo Transformacija..., pa se je zamislil in sklenil, da gre najbrz v ponatis. :palec: x8Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 29. januar 2004, 21:09

Bolj ali manj mi je bilo 'ze vse jasno' x;)x, kot pravis tudi sama, nekako ti je res vse 'jasno', in to te se spodbudi.
Seveda ti gre na zivce, ker te um mece na finto in ti moti koncentracijo oz. nemoten pretok...
A kmalu ze "samo se to vodi po telesu" in potem zmores cisto vse. :)

Heh heh x:Dx

Prav nasmejala sem se ob tem tvojem stavku o umu x:Dx x:Dx x;)x Pri meni je tako, da sem se že tako ali tako ob milijon neuspešnih poskusih boja z umom naveličala, in mu pač pustim, da dela, kar hoče... Jaz ga pa opazujem... Kot da se igrava... In ko se malo notranje smehljam, izgleda to kot nekakšen dialog... Ko misli spet uidejo... Pa gledam, kam in zakaj x;)x "Aha... a tja bi ti...? Hmmm... Zanimivo :eek: No pol pa tja, okeeej." Je že Tjazy nekje napisal, da je sebe spoznavat ena izmed največjih zabav na svetu :palec: :eek: x:Dx

Nekako zelo počasi se mi vse tole pripravlja, pa mi je ful uredu, ker sem itak ful počasen tip človeka... Tile tibetančki, pa že kakšen teden pravzaprav ugotavljam, da sploh večinoma ne diham pravilno (torej: evo jo mojo meditacijo, ki si jo na nek način tako želim x^x ).... pa ful čutim, da se približuje še več teh stvari, ko bo čas.... "I can feel it coming back again, like a rollercoaster chasing the wind..." (Pesmica je sicer od enega horsičarskega benda, ampak besedilo vseeno ima point tule, anje anje x:o)x x;)x )

Veš, kaj me zanima, Marsa...? A res ob izvajanju teh vaj dejansko čutiš tudi fizično občutek energije, nekakšnega gomazenja, prehajanja...? Namreč Chia v knjigi omenja tudi neke stranske učinke in to tell the truth, se mi zdijo kar malce spooky - si jih ti doživljala, kakršnekoli...? Si doživljala preboje kakšnih blokad...?

Selene :palec: kar tako naprej xsrcx

Pa lepo se mejte, punce xsrcx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 21:22

Ja, Soncna :), si hecna, ma ni spooky... kul je... ker se lahko samo na izkusnjah naucih, kako pa jih lahko imas, ce jih nimas oz., ce ne gres nikoli niti do meje, kaj sele cez? x;)x

Saj sem se mi zdi nekje omenila, da ja - prav cutis fizicno, nekoc sem morala prav pogledat, ce se mi res ne vrti glezenj...
Res, no, to si sploh ne mores predstavljati, ceprav ves, da 'ni mogoce' x:o)x x;)x , ne mores verjet, da tako cutis in da to hkrati ni vidno tudi na ven...
Noga se mi je kar vrtela, tako mocno mi je chi sponal... :eek:
Podobno je bilo, ko sem si zverinsko prerezala palec s konzervo macje hrane, tik pred dojenjem, ko je bil tamali star kake 3 mesece, pa nisem mogla v zdravstveni dom in vse (nisem imela zdravnika niti kartona oz. nisem vedela, kje to sploh se valja)... pa sem se (po prvi pomoci, ki se zanjo ne spomnim, kaj je bila x:o)x) ulegla na tla, pa malo krozila z energijo in zdravilno posiljala v ta palec... Podobno sem cutila..
Kasneje so komaj verjeli, kako se mi je v treh dneh zacelilo, palec je bil dva dni nazaj kot zrela pocena cesnja (cez celo blazinico, pocez), niso mogli sivat, ker sem prisla prepozno...
No, potem pa se sam s tole (svojo) energijo pocajtas - na vsa podrocja oz. na vse predele telesa lahko to posiljas...

Ja, ce takole ugotavljas ("zabavno"), potem si definitivno zelo na pravi poti. :2src: x^x :palec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. januar 2004, 10:29

Prebuditev je tako ocitno nekako "prva knjiga", saj ima zelo malo (zgolj opis) zdravilnih zvokov, kolikor pa se spomnim, ko sem delala to, je bilo podrobno opisano, torej je moralo biti to v drugi knjigi (Transformacija...).
Prebuditev pa ima ocitno podrobnejse razlozene tehnike notranjega smehljaja in krogotoka (s katerim se morda v Transformaciji ne ukvarja tako podrobno oz. se razume, da smo to ze osvojili, nekako)



ja to sem jaz tudi takrat tkao razumela...sem te knjige pred kakimi 7 leti spoznala, mi jih je dal prilatelj, ko sem zacela s tai-ji jem in sem
dozivljala vseh vrst presenecenj v mojem telesu, od tega, da sem cutila organe vsakega posebej, do meridianov, kot neke zice sem cutila te nitke po telesu, in ko sem jih ( ocitno ) prebujala, oz. vsaj...zacela uporabljat, je bilo to zelo cutit...kot ce bi skidal sneg, pa je cesta potem ponovno prevozna... x:)x x;)x niti slucajno ni bilo nic spooky, samo res sem cutila, kaj se dogaja. potem sem dobila te knjige v posodo, da bi malo vec vedela, kaj se dogaja in boljse razumela. zacela sem z inner smile, pa potem dalje, z zvoki, ciscenjem...lepo pocasi, kot pravis sama, Soncna vila! :palec: x:)x pa me je kdaj kaj zabolelo, ali sem en dan pokadila prevec cigaret, pa sem si scistila pljuca s SSSSSSSSS-soundom...tako pac, po potrebi. se mi je vedno dogajalo, da sem se, kadar me je kaj bolelo, ali bol kaksen problem,
sama od sebe spomnila, da bi naredila kaksno vajo za to ali ono....
pa s temi blokadami je tako ( pri meni vsaj) ni hudih pretresov, samo kar naenkrat toliko stvari cutis, da te lahko malo zmede ali celo zaskrbi. ampak tudi, ce so bolecine, so bile pri meni take...zdravilne. ne vem, kako bi najbolje razlozila: mogoce kot tista bolecina, ki jo dobis po tem, ko ti izderejo ali popravijo zob...ko te se par dni boli, ampak ne v smislu bolezni, ampak zdravljenja, ki je cisto drugacna tisti bolecini, ko imas zob bolan ali je kaj pac narobe...
ampak kar je bilo pri meni bolecin, je bilo minimalno, pa se to je slo hitro stran. zadnjic sem pisala, da sem imele bolecine v trebuhu po tibetancih, no, medtem je slo ze mimo, nic ne boli, sem pa ugotovila, da je to predvsem po 4. vaji, zato sem tudi sprasevala, ce kdo ve, za katere meridijane in organe je posamezna vaja...ma po moje bom ze sama pogruntala s casom...


pa lep dan vsem, mateja, soncna, marsa! xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0