Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Joga nidra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
89 komentarjev na to temo

#1 Kira

Kira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

Objavljena slikaISCEM MNENJA VSAKEGA, KI SE JE ZE SRECAL S TEHNIKO SPROSCANJA JOGA NIDRA. ZELIM IZMENJATI KAJ MNENJ IN DOBITI KAKSNE NAPOTKE, AMATERSKE PREDVSEM. HVALA!Objavljena slika

#2 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 21. februar 2003, 01:00

yogacentar.hr potem imash Swami Maheshvarananda in seveda Carlos Castaneda. Gre se za aktvne sanje, torej astral...

news://aurora.lightlink.com/alt.clearing.O5
http://puck.dhs.org/...es/SKOLA-SI.TXT
http://puck.dhs.org /slovenija

#3 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. februar 2003, 01:00

Evo ti Kira, amaterska izkusnja. Joga nidra ce jo pravilno in aktivno izvajas, ti lahko nadomesti spanje, npr. 1,5 ure joga nidre nadomesti 4-5 ur spanja. S pomocjo joge nidre lahko zelo kvalitetno meditiras. Meni se je zgodilo da sem gledala svoje telo kako lezi na tleh. Ampak dostikrat se mi pa zgodi, da med nidro zaspim :). Tud to je ok, zelo kvaliteten spanec. Najboljsi rezultati so ob polni luni.

#4 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. februar 2003, 01:00

Bobnar: moras vadit jogo.Lahko se pridruzis kaksni skupini ki prakticira in uci jogo. V Slovneiji je najbolj razsirjeno drustvo : Joga v vasakdanjem zivljenju, ki ima svojo podruznico vali pa vsaj skupino ki vadi jogo v vskoraj vsakem malo vecjem mestu. Ustanovitelj in ucitelj te vrste joge je Swami Maheshvarananda, ki ga omenja tudi intruder. V zacetku ne bos pridobil na casu, ker kar nekaj casa traja preden lahko uporabljas te tehnike sam brez vodenja. No dojemljivejsim uspe prej in pa seveda tistim ki dosti vadijo.

#5 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 17. april 2004, 09:32

Izvaja kdo jogo nidra s pomočjo te kasete, ki se dobi na slovenskem tržišču? Razmišljam o nakupu, pa me zanimajo vaše izkušnje.

#6 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 17. april 2004, 11:17

Tiana, imaš na voljo tudi knjigo:

Yoga Nidra
Swami Satayananda Saraswati
Tara Yoga Center, Ljubljana

Izšla leta 2002, cena 7.500 SIT
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#7 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 17. april 2004, 12:23

Za CD poglej v knjigarni Om Shiva Ezoterika v BTC.

#8 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 17. april 2004, 14:08

Hvala za informacije. Zanima me, če kdo od forumcev že prakticira to jogo in kako se vam zdi?

#9 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 19. april 2004, 07:46

Pri prvih joga nidrah sem imela kar nekaj težav. Sploh se nisem mogla umiriti, noga je bila trda, roka mravljinčeva, vrat me je bolel, oči nikakor nisem mogla imeti zaprtih, kar vrtelo se mi je…nič mi ni bilo prijetno. Zdaj pa se popolnoma sprostim, nobenih težav nimam s sprostitvijo tako kot v začetku, res pa je da včasih malo zadremam.
Čeprav jogo delam šele tri leta, že čutim pozitivni učinek. Dobro se počutim, pritisk se mi je umiril, bolečin v križu nimam več, prebava je bolj urejena, bolj pozitivne so moje misli, bolj zaznavam življenje v sebi in okoli sebe….

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. julij 2004, 15:00

Evo. me je zagrabilo, da se je nekako treba razgibat, da se pač človek počuti drugače, poln energije, elastično.

Pa sem dobila v roke eno knjigico Joga. Pa zdaj nekak to sama poskušam pogruntat.

Zanima me, kdo vse se od vas ukvarja z jogo, kakšni so bili vaši začetki, ali še prakticirate, skratka vse...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. julij 2004, 16:51

Pa sem dobila v roke eno knjigico Joga. Pa zdaj nekak to sama poskušam pogruntat.

A tisto o jogi madracih x:Dx

#12 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. julij 2004, 08:11

Hm, tisto mi gre zaenkrat v bistvu še najbolje :onfire: :onfire: :onfire: :bomb: .
Sem med tibetančki zasledila, da je bila marsa pravi entuziast in se učila po tujih smernicah, pa mislim,da je tudi El Nino nekaj delal na tem.

Zanima me, kako ste se naučili Joge, ali ste šli v kakšen tečaj, če jo izvajate redno, kako na vas vpliva, skratka vse x:)x , sem ratala firbčna x:Ix .

Ker se vračam pozno domov, mi zaenkrat organizacijsko ne znese, da bi se udeležila kakšnega tečaja, ampak je že prav, da je tako. Očitno se je moram naučiti sama (lekcija), pa potem kasneje sčekirat znanje x^x . Zaenkrat mi je všeč, da si nekako razgibam dele telesa, katerih ne, ker nisem prav nič delala na tem in minimalno manj lesena sem že x8Dx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#13 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. julij 2004, 08:40

Hi hi hi. Včeraj spet lomila svoje kosti z Jogo x:Dx . Ampak sedaj mi gre že bolje. Se mi npr. ni treba več opominjati za raven hrbet, pa majčkeno že poznam zaporedje, pa sončka mi je uspelo pozdravit x:o)x , tko na 50% prav x:Xx . Pa predklon se mi izboljšuje, samo še kakih 8 cm do tal (50% boljše), pa klešče se bolj in bolj stiskajo.

Pismu, full sem zadovoljna s seboj, najbolj za entuziazem in veselje, pa izvedba se tudi boljša x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#14 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 14. julij 2004, 11:22

Zdi se mi da mamo nek ta center tud v Nm. Vem da se moja kolegica zelo aktivno (njeni starši tud) ukvarja s tem...
sanci_cat

#15 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 15. julij 2004, 22:29

x:)x yoga nidra je v bistvu globinsko sproščanje
če ima kdo kaseto , si lahko pomaga tudi z njo...
drugače ni treba izvajati zapleteni yogijskih vaj , treba se je res naučiti sprostiti...meditacij je toliko , kolikor je ljudi ...
lahko si izberemo sprehod po gozdu ali ob morju ali pot na goro ali potoček..
fino je , da oseba leži in le sledi z občutenjem tistemu , ki vodi...
lahko se pozneje dodajajo tehnike dihanja ipd.

#16 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 20. julij 2004, 16:31

Prebujenje v sanjah se imenuje yoga (torej z tem yoga sploh starta).

To tudi imenujemo 2nd attention (druga pozornO5t).

O5 inicirani prakticirajo "O5 Bogeyman" kar je stik mojstra z uchencem

in "dreaming together" torej NAJDEMO SE V "SANJAH", ali pa "delavnice na astralu".

Seveda gre se za pO5ebne skupine...

http://ghettobox.dhs.org/pucklist /o5 /pcs

Inicijacije v O5IRIS in egipchanske delovne tehnike v sanjah naj bi odprle

razlichne varijante operacij v "sanjah". V sanjah MANTRATE, DOTIKATE,

KONTAKTIRATE eden druzga, torej kot da bi bila realnO5t, pravzaprav

se gre za realnO5t x!x

#17 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 21. julij 2004, 07:55

živjo! x:)x
moram povedati, da boljše sprostitvene tehnike kot je joga nidra še nisem srečala. to sem počela le enkrat, ko smo skupaj s kakimi 100 ljudmi, ki hodijo k Joga v vsakdanjem življenju, meditirali v telovadnici. ulegli smo se na tla in samo glas Swamija Maheshvaranande(po kaseti) nas je vodil skozi meditacijo sproščanja. to smo delali kako uro in pol, če se prav spomnim in bilo je res neverjetno. nekateri so zaspali, smrčali. mene pa je glas vodil po mojem telesu in ko sem sproščala vsako mišico sem tonila vedno globje in globje, vendar nisem zaspala, bila sem budna, telo pa je nekako lebdelo, nisem ga več čutila. po končani seansi sem se prebudila spočita, sveža, polna energije. definitivno priporočam,ne le enkrat!!! :palec:
DON'T PANIC

#18 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 30. julij 2004, 07:34

joga nidra je super. midve z mami mave cd doma. traja 45 minut. in je res super. sam na začetku sem vedno po prvih 10 minutah zaspala. swamiđi pa govori v angleščini in zraven en v slovenščino prevaja. zato tudi traja 45 minut. drugače bi blo po moje 20 tako kot navadno. :palec:
:sleeping:
spet se mi je na bolš poslabšal

#19 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 30. julij 2004, 07:47

aiwa, živjo! x;)x

kje se da kupt cd? V BTC-Om Šivi? koliko stane?
DON'T PANIC

#20 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 30. julij 2004, 08:16

mislim da ga majo točno tm. čeprav mami ga je kr na jogi kupla. je pa kr drag. se mi zdi da je skor 5 jurjev. ti ga raj presnamem pa pošlem. ker 5 jurjev je res ma l preveč za tistih 45 min govora.

čmok x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#21 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 23. september 2004, 12:23

x:Xx

ojla, mene zelo interesira joga...bi rada začela s tem...pa bi rada malo nasvetov če kdo kam hodi in da je dobro?
Klicala sem že v klub Namase v Ljubljani in še en klub...joga v vsakdanjem življenju...nekaj takega...
Obe stari se mi zdita zelo skomercializirani...pa še dragi glede na moj žepk x;)x .
Iščem nekaj kar ni tako drago pa da je fino, družba in vadba...v Ljubljani
Imate kakšne ideje?

Hvala za pomoč in lep dan,

sončk x:)x
Objavljena slika

#22 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 30. september 2004, 11:43

Oj, sončk!

Jaz sem se tudi včeraj pasla po spletnih straneh 'Joge v vsakdanjem življenju'. Poklicala nisem, ker na trenutne začetne termine nimam časa.

Me pa zanima, če si izvedela, koliko stanejo takšni tečaji, ker na spletni strani nič ne piše.

#23 solzica

solzica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 7. oktober 2004, 07:38

Jaz sem tudi pričela z vadbo Joge lansko jesen in sicer Joga v vsakdanjem življenju. Cena tečaja je- Uh bilo zame kar velik poseg v žep. Lansko leto je bilo za 1 semester to je od oktobra do konec januarja 24.000 SIT. Nič na obroke - vse naenkrat. Vadba je potekala 2xtedensko po 1 uro ali malo več. V ceno je bila vključena tudi članarina za društvo Joga v vsakdanjem življenju... Seveda za tisti čas, ko je potekala vadba. V januarju pa smo že preskusili J.Nodro. V II.stopnji pa je zelo malo novih asan (vaj), poudarek je na sproščanju in samoanalizi.

Obiskovala sem I. stopnjo-in vaje so super. Kupila sem si njihovo knjigo, kjer so opisane vse asane in pranajame. V Om Šiva v BTC imajo veliko literature in glasbe za Jogo.

V LJ je veliko različnih centrov, kjer poučujejo Jogo. Vedeti pa je treba, da obstaja več vrst Joge (hatha, radža,...) To sem zvedela šele kasneje, ko sem odkrila Mavrično soboto in revijo Karma. V Karmi je tudi v vsaki številki kaj o jogi in predstavitev asan.

Vadbo joge organizirajo tudi različna društva - npr. Tao In, Društvo interes,.... in drugje je potrebno plačati mesečno vadnino Joge, ki se giblje od 5 -do 7 tisočakov.

Vsekakor je meni Joga spremenila moje fizično počutje in prav tako poskrbela, da sem pričela še bolj duhovno rasti..... x:)x

#24 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 7. oktober 2004, 12:55

Florinda Donner pa Taisha Abelar sta pisala o tem. V o5 Bogeyman se z uchenicimi mojster najde v ensueno = v sanjah

Nekaj imate od Maheshwaranda, pa je to kar za zechetnike.

Za Yoga Nidra potrebujete osebno moch, torej NE vkvarjanje z celim kolpom smeti z katerima se ljudje vkvarjajo.

Che ste kar nosrmalna "O5eba" (rutine) pozabite vse...

http://puck.dhs.org/o5 http://puck.dhs.org/pcs

#25 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 7. oktober 2004, 19:29

Jaz sem tudi pričela z vadbo Joge lansko jesen in sicer Joga v vsakdanjem življenju. Cena tečaja je- Uh bilo zame kar velik poseg v žep.

Živjo, solzica! x:)x

Hvala za podatke o ceni - ne vem sicer, če so bili ekstra zame, ampak sem si jih ful želela izvedeti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0