Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vprasanja o Tarot kartah..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#26 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. julij 2003, 19:10

:vragec:

pa mal simbolou razlagat:

svet:
svet je okrogla zadeva, krog pa nima konca....ti zhivish na svetu...

norec:
norec je v bistvu prva chrka hebrejskega alfabeta, in z eno roko kazhe navzgor, z drugo pa navzdol...je vez med zemljo in kozmosom...

coprnik:
coprnik je model, ki je vez med "resnichnim" in "imaginarnim"...


moja interpretacija bi shla tkole:
skrajni chas, da nehash samo tacat po tem svetu, ampak se m,alo obrnesh tudi proti kozmosu (duhovnem svetu), sanjaj pa le naprej, saj sanje so vez med teboj in tvojim notranjim jazom....


:vragec: ma mal svoje razlage
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. julij 2003, 19:17

:vragec: čist uredu so, mi dajo mislet x^x

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. julij 2003, 19:18

:vragec:

hehe

sej zato pa :vragec: je, de mal mislte... x:px


:vragec: bo meu she svoj ashram... pa ratu PAGL BABA x:o)x x:o)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. julij 2003, 19:23

O - zanimivo, Aakhut... x:)x

Lahko pa pomeni preprosto, da bo 'posel' pomenil premike v druge kraje ali kaksne drugacne premike, ki se bodo morali zgodit, da se bo speljalo.
Lahko gre za tujino (ali pa je povezano z njo). Ni pa nujno.
Morda pa gre za posle, ki so dejavne narave (in so povezani s premikanjem in gibanjem).
Veliko je odvisno od intuicije in pravega impulza.
Pa kot pravi Cveka - morda lahko malo tvegano vse skupaj zgleda...
Bi pa tudi sama menila, da se lahko fino spelje....
Kot ti je povedal ze Aakhut - Carovnik zelo dobro hendla zadeve in je ful clever, predstavlja vescino in spretnost...
Lahko to pomeni, da bos dejansko ubodla ta posel, morda pa pomeni nekoga drugega (ali da je odvisno od nekoga drugega), ki je tak in ki se kaze v tej karti.
Mozno pa je, da karta nakazuje samo, kako bi se veljalo usmeriti... oz. naprogramirati... (pazit na vse, kar se podpisuje, ti bodi bolj prebrisana).
Lahko pa kaze tudi na podrocje obravnavanega posla (se pravi trgovina, komunikacija, poti, izobrazevanje oz. posredovanje znanja, itd).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. julij 2003, 21:00

Huh... outgunned....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#31 Tisiya

Tisiya
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. julij 2003, 21:28

Lep pozdrav!
Da, še en zelenec na področju tarota tukaj. x^x
Pred nedavnim sem kupila karte "Rider waite tarot", ki se mi do sedaj zdijo super.
Seveda pri dvornih kartah nastopajo: krajl, kraljica, vitez in paž. To je vse O.k., kajne?
No in potem, da se bom naučila vse v zvezi s tarot karti sem si sposodila knjigo "Priročnik za tarot- Angeles Arrien", ki naj bi bila zelo v redu. Toda v knjigi pri dvornih kartah nastopajo le vitez, kraljica, princ in princeska. Princeska?? :inocent: In kako to, da ni omenjen kralj? Mi lahko kdo to razloži, ker me res muči.
Najlepša hvala
LP

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. julij 2003, 21:41

Hoj, Tisya!

Ves, pomeni so nekako enaki, le da so pri Crowleyu vitezi ti, ki so v Waiteu (in pri vecini deckov) kralji...
Princeske pa so 'v resnici' pazi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Tisiya

Tisiya
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. julij 2003, 21:52

...aha hvala, se bom lahko naprej posvetila učenju....
Aja pa oprostite za naslov, sem se malo zatipkala, popraviti ga pa tudi ne znam... x:Ix
mirno noč

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. julij 2003, 22:05

OK - fino, da lahko nemoteno naprej tole se poglabljas. x:)x :palec:

Tistole pa - ni problema - sem ze jaz popravila. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:38

zanima me, če ste v bogati zgodovini luninega foruma, že kdaj kje govorili o tarot kartah in vdeževanju iz njih.

vesela bi bila vsakega linka, v slovenščini.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#36 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:45

Tukaj pokukaj, če ja kaj kar iščeš ...

Karte (podforum v forumu astrologija).
Objavljena slika

#37 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:57

hvala x:Dx
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#38 Tisiya

Tisiya
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. julij 2003, 22:08

O.k. zopet sem postavljena pred novo oviro. Pa sem mislila, da bo šlo vse bolj gladko...
Torej, ko se končno nekako naučim glavnih pomenov tarot kart, preberem razlago kart še v neki drugi knjigi. In kaj ugotovim? Da so opisi povsem drugačni ali vsaj precej drugačni. V redu, pogledam še na zgoraj omenjeni naslov, kjer so tudi razlage... ponovno drugačna razlaga, morda se v kakšni karti celo ujema....
Kaj pa sedaj? Katera razlaga je prava, po kateri se naj ravnam, po kateri naj razmema karte?
Kakšen nasvet?
hvala

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2003, 09:18

Tisiya - stekam, kaj mislis... naj te ne zmede..
Cimvec podatkov dobis, bolje je - kasneje bos katerega ovrgla, veliko si jih privzela, pa dodala svojih pomenov...
Te razlage so precej individualne.

Ne prihaja toliko do razlik, kot se ti zdi...
Res je, da je Crowley nekoliko poseben, sicer pa se razlage navadno kar poklopijo.
Tisto, ko se ti pa na netu, ko si nasla, ni ujelo, pa me ne preseneca - to je ze nekdo zbral in po svoje malo priredil, pa se je izognil splosnim pomenom, simboliki, ampak ze kar nekako hoce podajati pojme kot odgovore na vprasanja.
Taksnole bos morda tudi ti enkrat napisala.
Fino pa je poznati osnovno simboliko - zakaj enice, v cem je finta petic, kaj prinasajo desetke... etc.
Najprej se 'obborozis' s cimvec znanja - s podatki in vsem.
Potem cimvec vadis...
Potem pa ze razvijas v bistvu svoj sistem...

Da konkretiziram malo.
Danes sem kuknila na oni sajt -

Norec je po njihovem - usoda, sreca, konec. x:o)x x!x
Nic cudnega, da se ti v nic ne poklopi...

Norec skoraj povsod pomeni avanturo, lahko pomeni, da je treba ornk premisliti in da je morda tvoja odlocitev ali delovanje prevec impulzivno.
In podobno - sama se NIKOLI norcu nisem pripisala konca ali srece.
Poleg tega pa je ena karta premalo - sploh pa recimo norec.
Vedno nas zanima, katere so sosednje karte.

Obstaja prirocnik Rider Waitovih kart - v anglescini.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 28. julij 2003, 16:47

imam še eno vpr.

Če nekomu polagaš karte in vidiš, da se iz situacije, ki njemu pomeni veliko ne bo nič dobrega izcinilo, kako mu to poveš in sploh, ali mu to poveš?

Jaz vseeno še vedno verjamem, da če tudi kate kažejo eno pot, imaš še vedno možnost, da je obrneš in spremeniš.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#41 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 9. avgust 2003, 10:39

Rider Waite je the best! kar naprej (obstajajo knjige o Rider-Waite).

#42 Gost_brest1_*

Gost_brest1_*
  • Gost

Objavljeno: 6. januar 2004, 15:44

xrolleyesx

Hej,
se mi kar odpira.
Lani brala revijo v kateri je bil kupon za tarot , napiši tri št. in znana vedeževalka ti napove " usodo".
Ful zanimivo. Kar poletim. Napišem tri št. pošljem kupon ....pozabim. Danes pa me čaka doma kuverta z naslovom Odprite takoj če ne bo prepozno in bla,bla. Le kaj bi to bilo?
Moja usoda.Naslov velika vsota denarja in sreča za vas.....in moje ime.
Berem, berem, vse lepo majhna razlaga in PAST ostalo sledi, če izpolnite še en kupon _ zlati in pošljete nazaj , potem bo bla, bla , bla. Mi smrdi na malo goljufijo. Pa vam?
A, radovednost me vseeno daje. Kaj pomenijo karte Sonce, Stolp in Svečenica.

Kak, bi bila vesela razlage , če dobim denar ga podelim. Obljubim!

#43 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 6. januar 2004, 17:56

Sonček sveti na stolp ,v kterem se zadržuje svečenica x:Dx x:Dx x:Dx

Nč zamert...bodo drugi povedali x:Dx

Kot mi je znano karta Stolpa pomeni prečiščevanje,stari vzorci se rušijo ...rušenje starega Jaz-a ......Velika svečenica pa pomeni skrito znanje,intuicijo,...nekaj nadnaravnega ...lahk tud pomoč....

o Sončku pa tko al tko vedno samo lepo.....razen kadar je v Kozorogu x:Dx

nooooo in sedaj predajam besedo naslednjemu x:Dx x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. januar 2004, 18:13

Fajn si povedala, Cveka! :palec:
POmeni, da si sredi spremembe, ki bo morda potekala drasticno in tebi ne vsecno, te pa spremlja nek zascitnik, najverjetneje zgolj simboilicno, recimo v zvezdah, ki so na tvoji strani, ali pa morda dejansko - ce je tako, je to zenska oseba. Sonce pa pomeni tudi navdusenje, sicer zelo pozitivno, vcasih pa tudi 'zazganost' in lahko pomeni, da se 'pretirano meces ven... tako previdno pri ven metanju s cashem, ce gre za velike zneske... ce pa so to ficki ali nic takega, pa kar veselo.

Pojma nimam, ce je nateg.
Lahko bi bil.
Morda pa ni?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 Gost_brest1_*

Gost_brest1_*
  • Gost

Objavljeno: 6. januar 2004, 22:04

xrolleyesx

Obema hvala. Bo kar nekaj držalo.. Spremembe že to da sem se prijavila na Forum... :palec:

Čiščenje preteklosti jupi, je že čas :palec:
Tisto o denarci pa mi ni čisto jasno xrolleyesx
Sem posodila denar, no kar nekaj denarja mojemu frendu pa nič, še ni vrnu, slabo kaže. Sem že v skrbeh xrolleyesx
Sonček je lahko tudi zguba?
Marsa o tistem,da se ven mečem...... no ja, priznam xDDx
Stari vzorci.
Te prosim, če mi lahko kaj več poveš o teh spremembah ( slabe, dobre) xsrcx

#46 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. januar 2004, 22:43

evo, še ena 'a la Mateja':

Notranji vzgib te je pripeljal do točke, ko lahko izbereš (mislim pa, da si jo že) preobrazbo... sesutje starega je pri tem nujni del poti in cilj, h kateremu si pri tem procesu usmerjena si TI, tvoje bolj resnično bistvo, kot si ga do zdaj živela...

xyiyax

#47 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 14. januar 2004, 17:20

Zanimive so inicijacije v Tarot. Gre se za dolge inicijacije v I II in III "karto".
V enem zhivljenju magar utegnemo vsaj malo spoznati prvo "karto". I Magus.

#48 Gost_brest1_*

Gost_brest1_*
  • Gost

Objavljeno: 15. januar 2004, 16:31

Oj Ananta,

vesela sem te, čeprav priznam nič ne razumem. Imam občutek , da se vse postavlja na glavo x:Dx se bolj malo spoznam na tarot, astrologijo....Vem ,da so karte, da obstaja razlaga, da sem v šoli ČI potegnila zvezdo, baje dobor.Nekaj čudnega se dogaja z menoj polno novih poti jaz pa samo tuhtaaaaaaam , ne morem spati in ne vem kako se naj odločim. Smrk !
xsrcx

#49 Moni

Moni
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 21. januar 2004, 17:31

http://www.kajama.com/tarottalk.asp

Na tej strani dobite razlago Tarot kart xwizardx

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2004, 11:55

No, to je ena tema, Stardragon, se kaksno najdem, morda pa kasnej povezem... :palec:
Ja, dve sem povezala, dve sta pa -vsaka posebej- tamle osvezeni, ker sta specificni oz. smo ze precej govorili, pa ce bi povezovala, bi se utegnil pomesati, ker se razvrstijo v casovnem zaporedju.
Saj tole morda kasnej izbrisem, ni treba nic komentirat oz. se pretirano ukvarjati s tem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0