Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Demoni v nas


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
155 komentarjev na to temo

#101 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 21. januar 2016, 14:13


Gold:

karma je samo kvaliteten izgovor za opravičevanje slabih del demonov v nas

to je dejstvo in od njega ne odstopam

 

 

Zanija:

 

vidim, da ti je res pomembna ta tema...

delo z demoni, je delo odraščanja,

pred tem si deklica (Kora), deček

podobno kot mit o Perzefoni, ki jo Hades ugrabi

 

 

sam o karmi toliko

karma ni isto kot usoda

ni neka določenost zate od zunaj

karma je

kolikor so mene naučili

posledica napačnega

dualnega razumevanja življenja

in ker se zaradi takega dojemanja življenja do nečesa navezuješ kot na nekaj zunanjega, pozitivno, negativno ali nevtralno

ustvarjaš s svojimi, mislimi, besedami in dejanji določen mentalni karmični kontinuum.... na katerem so semena, ki kasneje, ob pravem trenutku rodijo sadove....in proizvajajo slike, zgodbe, notranje in zunanje.... katere potem mora tvoj um izkusiti na svoj poseben inidivdualen način

kako bo nek vzrok rodil posledico je zelo kompliciran sistem, vendar je vedno posledica tebe samega, od teka kako si se na tisto kar si doživel kot tzunanje vezal...

ko ni nevednosti

ko padejo iluzije o ločenosti mene od zunanjega sveta

ko štekamo primarno enost

temu v budizmu rečemo spoznanje praznine

se ne ustvarja več nova karma

gre za neki tazga kot, da ko gledaš film, film močno doživiš, čutiš naklonjenost do nekoga, sovraštvo do nekoga drugega, močno čutiš z vso to zgodbo, padeš notri in pozabiš, da je v bistvu samo neka iluzorna kreacija

ko ti postane res jasno, da je to samo film, in se kljub vsej glasbi, ki hoče iz tebe izvabiti določena čustva, izmejni dramaturgični veščini, ki želi, da se postaviš na eno in ne na drugo stran, ves čas med filmom zavedaš, da je le film, ostajaš na neki ravni zunaj vsega tega... nekaj podobnega, ne isto, doživljajo tisti, ki so spoznali to enost, vedo, da je to kar gledajo, le film njihovega uma, ki so ga ustvarjali prej, ko še niso vedeli, da je vse eno :)

 

demoni so, demoni bodo, klinc jih gleda, seveda :P

 

Pomembno je znati živet, kar ti je dano.

To se mi zdi iz trenutka v trenutek bolj jasno. To je glavni nauk, ki mi ga znova in znova daje življenje.

In tudi če si dovolj senzitiven, da se zavedaš njegove prisotnosti, ga čutiš, vonjaš in podobno.... ohraniš mir in toliko kot lahko vztrajaš v pozitivnem in na tak način izgublja moč

in tudi ko te ima v oblasti in nardiš kej, kar brez njega nikdar ne bi, sprejmeš odgovornost, se dvigneš in vztrajaš v pozitivnem... znova in znova.... in na koncu se učiš dvignit res hitro in ostati pod njegovim, njegovimi vplivi krajši čas

 

če človek uporabi besedo demon, recimo, da jaz rečem nekomu, da ga ima demon v oblasti

potem tega človeka prestrašim

ga naredim žrtev

če pa rečem, da prihajajo na plano določene sence

s katerimi se bo potrebno soočiti in jih predelati

potem oseba razume, da je v procesu, se zaveda, da je del procesa in lažje sodeluje v procesu, ne glede nato, kako težak proces je



#102 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. januar 2016, 14:33

Gold:

karma je samo kvaliteten izgovor za opravičevanje slabih del demonov v nas

to je dejstvo in od njega ne odstopam

 

 

Zanija:

 

vidim, da ti je res pomembna ta tema...

delo z demoni, je delo odraščanja,

pred tem si deklica (Kora), deček

podobno kot mit o Perzefoni, ki jo Hades ugrabi

 

 

sam o karmi toliko

karma ni isto kot usoda

ni neka določenost zate od zunaj

karma je

kolikor so mene naučili

posledica napačnega

dualnega razumevanja življenja

in ker se zaradi takega dojemanja življenja do nečesa navezuješ kot na nekaj zunanjega, pozitivno, negativno ali nevtralno

ustvarjaš s svojimi, mislimi, besedami in dejanji določen mentalni karmični kontinuum.... na katerem so semena, ki kasneje, ob pravem trenutku rodijo sadove....in proizvajajo slike, zgodbe, notranje in zunanje.... katere potem mora tvoj um izkusiti na svoj poseben inidivdualen način

kako bo nek vzrok rodil posledico je zelo kompliciran sistem, vendar je vedno posledica tebe samega, od teka kako si se na tisto kar si doživel kot tzunanje vezal...

ko ni nevednosti

ko padejo iluzije o ločenosti mene od zunanjega sveta

ko štekamo primarno enost

temu v budizmu rečemo spoznanje praznine

se ne ustvarja več nova karma

gre za neki tazga kot, da ko gledaš film, film močno doživiš, čutiš naklonjenost do nekoga, sovraštvo do nekoga drugega, močno čutiš z vso to zgodbo, padeš notri in pozabiš, da je v bistvu samo neka iluzorna kreacija

ko ti postane res jasno, da je to samo film, in se kljub vsej glasbi, ki hoče iz tebe izvabiti določena čustva, izmejni dramaturgični veščini, ki želi, da se postaviš na eno in ne na drugo stran, ves čas med filmom zavedaš, da je le film, ostajaš na neki ravni zunaj vsega tega... nekaj podobnega, ne isto, doživljajo tisti, ki so spoznali to enost, vedo, da je to kar gledajo, le film njihovega uma, ki so ga ustvarjali prej, ko še niso vedeli, da je vse eno smile.png

 

demoni so, demoni bodo, klinc jih gleda, seveda tongue.png

 

Pomembno je znati živet, kar ti je dano.

To se mi zdi iz trenutka v trenutek bolj jasno. To je glavni nauk, ki mi ga znova in znova daje življenje.

In tudi če si dovolj senzitiven, da se zavedaš njegove prisotnosti, ga čutiš, vonjaš in podobno.... ohraniš mir in toliko kot lahko vztrajaš v pozitivnem in na tak način izgublja moč

in tudi ko te ima v oblasti in nardiš kej, kar brez njega nikdar ne bi, sprejmeš odgovornost, se dvigneš in vztrajaš v pozitivnem... znova in znova.... in na koncu se učiš dvignit res hitro in ostati pod njegovim, njegovimi vplivi krajši čas

 

če človek uporabi besedo demon, recimo, da jaz rečem nekomu, da ga ima demon v oblasti

potem tega človeka prestrašim

ga naredim žrtev

če pa rečem, da prihajajo na plano določene sence

s katerimi se bo potrebno soočiti in jih predelati

potem oseba razume, da je v procesu, se zaveda, da je del procesa in lažje sodeluje v procesu, ne glede nato, kako težak proces je

tega se zavedam

in zaradi takega delovanja sem preživel wink.png



#103 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 21. januar 2016, 19:10

med drugim, demonu tudi zelo paše tobak in droge

tukaj je od vsakega posameznika odvisno, kaj mu je poleg ostalega šibka točka

 

priznam, tudi sam kadim, a iz enega drugega razloga, saj lahko določene stvari obrneš tudi sebi v prid

 

in kaj od hrane ne paše demonu ??

 

pekoče stvari, ostre začimbe ( klinčki, cimet, poper, hren, pelin, česen, čebula(sveža),...

ne paše mu kopanje v morju ali slani vodi

 

zakaj ?

zaradi njegove sestave, ker ga peče, topi, krči

z soljo se lahko marsikaj ekspirementira, a je zadeva lahko zeloo nevarna in te celo stane življenja

nič pa ni nevarno se kopati v morju ali slani vodi, saj sol čisti zunanje plasti kože in auro

prav tako auro dobro očisti obisk savne wink.png

kaj pa teran- glažek piva to mu tudi paše?

 

Daj mi prosim namigni zakaj lahko koristi kajenje tobaka?

 

Okoli sebe imam polno bivših kadilcev, spreobrnjencev, ki mi najedajo vsako uro dneva zaradi enga dima......sleepy.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#104 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. januar 2016, 19:39

kaj pa teran- glažek piva to mu tudi paše?

 

Daj mi prosim namigni zakaj lahko koristi kajenje tobaka?

 

Okoli sebe imam polno bivših kadilcev, spreobrnjencev, ki mi najedajo vsako uro dneva zaradi enga dima......sleepy.gif

cigareti- NE

tobak- ja

 

beri..

http://ivonazivkovic.net/cigarete.htm



#105 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 20:52

tega se zavedam

in zaradi takega delovanja sem preživel wink.png

A tok so te sterali ob tla? Da je bilo že vprašanje preživetja? ohmy.png ohmy.png



#106 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 21:06

Že verjamem in Goldova izkusnja me zanima 



#107 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 21:11

Jaz jih pošpricam s koloidnim srebrom, in takoj nastane iz njihovih korpulentnih struktur taka lužica. Ki zgine, ko jo potem požre maček.

Edin eden se pa ni hotu stopit, sem mu pa izrekla fatvo, in je potem naslednje jutro visel z luči. Aja, eden je pa občasno prehlajen in kiha pajkove mreže. Pa jih kar pustim.

laugh.png Dobro mas zmanirane 



#108 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 21:18

si jih kar predstavljam kako mirno sedijo v kotu in ne upajo mrdnit ... laugh.png

Hehe, jz tudi. Samo skoda, da toplovodarji na to ne trzajo icon_smile_wink.gif



#109 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 21:27

Duhce je lažje obvladat kot tipe. Če pa kmalu ne bo tople vode, bom pa res iz tipa nardila duhca.

laugh.png



#110 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. januar 2016, 21:29

vodo si lahko zagreješ tudi v rajnglci ... tongue.png

Ja. Pol si še pa kuhaj na ojgnu in peri v potoku tongue.png



#111 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. januar 2016, 22:04

Že verjamem in Goldova izkusnja me zanima 

knjigo bi lahk napisal o tem

sam , ne bi priporočal branja pred spanjem wink.png



#112 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 21. januar 2016, 22:49

yes.gif rajcat pa znaš dobro...od vsega pričakovanja, kaj bo sledilo si me že čisto zmehčalbucktooth1.gif

 

knjigo bi lahk napisal o tem

sam , ne bi priporočal branja pred spanjem wink.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#113 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 21. januar 2016, 22:51

Začni pisati, tudi mene zanima....

 

knjigo bi lahk napisal o tem

sam , ne bi priporočal branja pred spanjem wink.png


dReAM

 

 

 


#114 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 21. januar 2016, 22:51

cigareti- NE

tobak- ja

 

beri..

http://ivonazivkovic.net/cigarete.htm

flirt.gif kak te te človek alebo ženska ne bi imel rad...hvala za toti linklove3.gif

 

samo naj mi zaj še keri pisne, ko si zvijem rolico in jo slastno poslinim- sam en problem mam, čist se mi je presušil hercegovski domači tobakohmy.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#115 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. januar 2016, 05:36

Goldi, ti samo napiši. Mi si bomo že dozirali, če bomo brali zjutraj ali zvečer tongue.png

 

No, zdaj demoni ali entitete...what ever. Poleg običajnega občasnega vonjanja pri meni po kafici, sem predvčerajšnjim ponoči v dnevni prvič zaznala še vonj po greznici. Samo na enem delčku prostora, drugje nič. Ima, da se ena mrha začela zravn štulit. 

 

Naš vnuček pa pripoveduje o "tetah in stricih". Rece "tic". Mi seveda ne vidimo nič biggrin.png . Je pa zadnjič gledal skozi okno "tica", poimenoval ga po imenu. Ime osebe je - ime pra pradedka ohmy.png



#116 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. januar 2016, 07:36

No, zdaj demoni ali entitete...what ever. Poleg običajnega občasnega vonjanja pri meni po kafici, sem predvčerajšnjim ponoči v dnevni prvič zaznala še vonj po greznici. Samo na enem delčku prostora, drugje nič. Ima, da se ena mrha začela zravn štulit. 

 

Naš vnuček pa pripoveduje o "tetah in stricih". Rece "tic". Mi seveda ne vidimo nič biggrin.png . Je pa zadnjič gledal skozi okno "tica", poimenoval ga po imenu. Ime osebe je - ime pra pradedka ohmy.png

 

Naslednjič te bo lahko striček malo brcnil v rit al pa malo tuc tuc po glavci...pa mogoče ne zato ker bi bil hudoben, ampak ker mu nisi ponudila kafe...da te nauči malo "gostoprimstva"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#117 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. januar 2016, 07:40

Naslednjič te bo lahko striček malo brcnil v rit al pa malo tuc tuc po glavci...pa mogoče ne zato ker bi bil hudoben, ampak ker mu nisi ponudila kafe...da te nauči malo "gostoprimstva"...biggrin.png

Saj zdaj mu jo ponujam...pa naj pride na obisk ob spodobnih urah wink.png



#118 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. januar 2016, 09:43

flirt.gif kak te te človek alebo ženska ne bi imel rad...hvala za toti linklove3.gif

 

samo naj mi zaj še keri pisne, ko si zvijem rolico in jo slastno poslinim- sam en problem mam, čist se mi je presušil hercegovski domači tobakohmy.png

tudi js domačega..

če je presuh, ga daj raztrosi po kakem pladnju in postavi poleg perila, katerega sušiš

tobak se bo v eni uri navlekel vlage več kot dovolj wink.png



#119 patricija1189

patricija1189
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 144

Objavljeno: 22. januar 2016, 23:18

to pomaga samo pri škorpionkah, ker tam še demoni ne zdržijo dolgo ... biggrin.png

Uffffff, samo trenutek.Ufff, res ne zdržijo.Pač niso demoni, ampak so navadne peechke laugh.png


To temo je popravil/a patricija1189: 22. januar 2016, 23:21


#120 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 23. januar 2016, 13:24

Začni pisati, tudi mene zanima....

povej, kje naj začnem

da ne bo vse skup en golaž ratal biggrin.png



#121 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 23. januar 2016, 15:42

povej, kje naj začnem

da ne bo vse skup en golaž ratal biggrin.png

Na začetku laugh.png .

 

Priporočam uvod: 

 

Če ne bi doživel na lastni koži, ne bi verjel, kaj sem doživel nekega dne...no neke noči. 

 

Vse do takrat sem mirno užival v svojem življenju in verjel le v tisto, kar se da izmerit, prijet, zvagat, dokazat....

 

Nato sem nekega dne  (opcija: kupil starino, ....bil pri prijatelju, ki so mu izganjali hudiča.., spoznal muslimanskega hodžo..)....wink.png . Že prvo noč sem slišal ....čutil... Sprva sem si dopovedoval, da so to samo sanje, prisluhi, "pridotiki"...zatem pa vse pogosteje opažal ....

 

 

biggrin.png laugh.png



#122 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 23. januar 2016, 16:03

Hraniš ga v hladilniku, dobro zaprtega, če pa že imaš presušenega pa daš krhelj ali dva (odvisno od količine tobaka) v vrečko/posodo in čakaš, da se malo navlaži nazaj smile.png

huh.png krhelj? jabčka?

 

thankslove3.gif


tudi js domačega..

če je presuh, ga daj raztrosi po kakem pladnju in postavi poleg perila, katerega sušiš

tobak se bo v eni uri navlekel vlage več kot dovolj wink.png

ohmy.png evo bom- poročam

thankslove3.gif


Uffffff, samo trenutek.Ufff, res ne zdržijo.Pač niso demoni, ampak so navadne peechke laugh.png

yes.gif res jeem45.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#123 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 23. januar 2016, 16:03

Silvija laugh.png laugh.png laugh.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#124 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 23. januar 2016, 16:07

Goldi, ti samo napiši. Mi si bomo že dozirali, če bomo brali zjutraj ali zvečer tongue.png

 

 

 

Naš vnuček pa pripoveduje o "tetah in stricih". Rece "tic". Mi seveda ne vidimo nič biggrin.png . Je pa zadnjič gledal skozi okno "tica", poimenoval ga po imenu. Ime osebe je - ime pra pradedka ohmy.png

cool.png mhm v prejšnjem tisočletju sem tudi sama bila otrok - in se spomnim, kako je prišel zvečer pokojni deda gledat skozi oknoukid.gif

 

 

je pa res, a tega ne govorim glih na glas, ker me že itak imajo za obutoicon1_blush.gif  pa pes jih tud vidcool.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#125 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 23. januar 2016, 16:14

povej, kje naj začnem

da ne bo vse skup en golaž ratal biggrin.png

1book.gif dve razlagi sta, da si vrhunski pripovedovalec zgodb in znaš natempirat sceno

 

 

ali

 

kakor rečejo tapravi šamani ali kakor piše v svetih knjigah, ne mečite biserov.....

 

 

ali  tolmačim, ne predajajte znanja ljudem, ki ga niso sposobni sprejeti razumeti  absorbirati, ker menda te vesolje obloži še s tistim,scratchchin.gif menda, da odgovarjamo za svoja dejanja, misli, besede  prej ali slej
 


Obečanje ludom radovanje...


 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0