Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

~ Kava ~


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
398 komentarjev na to temo

#351 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. september 2005, 21:02

<{POST_SNAPBACK}>jaz sem prava kofetarica... že zdaj se veselim jutranje kave - mora biti turška, sladka z malo mleka. Mjami... Fant je bil ta vikend v Sarajevu, pa je prinesel domov eno džezvico - jutri navsezgodaj jo bova stestirala.  x:Dx

Kaj pa cuker v kockah :8):

#352 situla

situla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 19. september 2005, 13:33

ja baje gresta zraven dve kocki sladkorja, potem pa to daš na jezik, pa čez kavo spiješ - vsaj mislim da je tko. Bom enkrat še na tak način poskusla.

#353 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 18. oktober 2005, 12:51

MMmm, kok mi je zdajle dobra kavica ratala.. sem kar tko mal impro šla.. Nalila mrzlo vodo v džezvo, dodala ščep cimeta in ščep ingverja in grela, dokler ni zavrelo. Pa pikico mleka zraven.. Ful je dobra, tko čist nežno se cimet in ingver čutita zraven x:px
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#354 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 18. oktober 2005, 13:25

..kava in cik.. kje so ti cajti... x:px
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#355 delphina

delphina
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 31. oktober 2005, 12:43

Ja, meni kava predstavlja tut en obred. Najraje jo mam v dvoje, ko pride kakšna prijateljica pa greva na balkon(zdaj je malo premrzlo, sma kr not) pa pijeva kavico z mlekom. Drugače je niti ne pijem razen ko se še učim, pol pa kakih 5 velikih šalčk z mlekom-mi res pašejo, pa še gor me drži.

Zdravje?
Ena skodelica kave na dan je baje še zdrava zaradi ledvic, pa še slišala sem oz brala pa se ne spomnim kje, da je proti raku, na debele al tankem črevesu. Nisem ziher x:Ix

Glede pritiska pa tako; kava kratkotrajno zvišuje pritisk, dolgotrajno pa ga znižuje. Tako da če imaš nizek pritisk po mojem ni glih fajn kaveta pit(razen če ga ne obožuješ) ker se dolgotrajno nebo nič zvišal. Tem in tut meni bi bi pol rekla naj raje jedo več čokoladic :2src:

#356 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 31. oktober 2005, 13:00

..kava in cik.. kje so ti cajti... x:px


to so bli časi ja :vio: no ja, sej so zej isti, samo brez čika x:Dx x:o)x drugač pa lavazza coffe rula x:px
honor and respect

#357 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 31. oktober 2005, 13:26

jest kavo pijem sam takrat ko se morm na hitr zbudit, pa še to rajš red bul zvrnem..mi kava nekak ne paše..sem pa tja spijem kako instant, turške pa nism pila že ful dolg
DON'T PANIC

#358 tanaja*

tanaja*
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 709

Objavljeno: 2. november 2005, 18:15

Še vedno odvisna od kofeta, zadnja meseca ga manj pijem, ker se odvajam. Skušnjave pri odvajanja od kofeina so hujše, kot pri odvajanju od cigaret. Za znort.
"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)

#359 api

api
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 5. november 2005, 23:54

On dan sem za spremembo kupila Frankovo kavo, pa je še desetkat slabša od barkafeta :vragec: ej kva hrvati pijejo - bruh! :vragec:
pa še trikrat bol se pen od naše :eek:

#360 Bluee

Bluee
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 6. november 2005, 11:18

Js pa že neki časa pijem Nescafe. Mi je full bolša kava.....no, v lokalih itak še vedno Barcaffe, doma pač neki bolšga. Itak obožujem kavo, tko da jo pijem vsaj 2x na dan. S full mleka sicer, ampak vseen. Zadne čase jo še zvečer pijem, tut po 8 uri.K mi full full full paše. xyesx Pa nimam problemov s spanjem pol. :palec:

#361 chebula

chebula
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 6. november 2005, 11:56

Jaz sem verjetno kar odvisna od kave. Saj vem, da ni zdrava in bi bilo dobro, ce bi nehala piti, pa ne morem. Mi predstavlja neznansko velik uzitek. Vcasih imam obcutek, da bom kar znorela, ce jo ne dobim. A mislite, da je to zares odvisnost, ali je to samo v moji glavi? Je mozno se odvaditi? Ne predstavljam si, da pridem v nek prostor, kjer so skuhali kavo in bozansko disi, pa da jaz potem ne bi pila.

#362 B@BuR@

B@BuR@
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 6. november 2005, 12:27

Jaz pa če pijem kavo, pijem belo kavo al pa kapučino. Pa še to pijem bolj redko. :)
Vpij, slišali te bodo vsi daleč naokrog, šepetaj, slišali te bodo tisti zraven tebe, molči, slišal te bo prijatelj!

#363 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 28. november 2005, 15:44

Auuuuu, kako vredi kavo z ajriš krimom sm si skuho xokx ...njamsi :P
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#364 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 28. november 2005, 19:40

men pa kava paše zaradi sam arome...........in najbolša, ki sem jo do zdej pila je bla pa Kenyan coffe, brat jo je kupil v maxiju..ta je pa tolk dobra, da dol padeš........če se pa hočete zbrihtat in to za dolgo, npr pri učenju, pol pa spijte šalco kofeta, da takoj naraste koncentracija kofeina v krvi......pol pa še črni čaj- ki je fermentiran zeleni, se ve, ker ta se počasi absorbira in drži dolgo koncentracijo ns maximumu, pri kavi pa hitro naraste kofein v krvi in hitro pade...........tko da tale kombinacija je res za učit..................drgače je pa kofein stimulans, pospešuje bitje srca, tako organi dobijo vel krvi na enoto časa, zao imajo več energije za delo, ......predvsem možgani, .kofein je pa tudi diuretik, kar pomeni da pospešuje nastajanje in izločanje sećča, .......in s tem po drugi strani tudi znižuje tlak, vendar je ta učinek zanemarljiv, mehanizma ne bom opisla............bolj preko stimulatornega ičinka na srce zvišuje tlak......................pa še neki, tisti ki ne veste, kofein in tein je ena in ista snov, je sopomenka,samo najprej so dali ime tein, ker soi to snov najprej odkrili v čaju...šele nato v kavi......tam nekje v Afriki, ko je en kmet pasel ovce................sej veste tisto zgodbo.................ovce so jedle semena grma kavovca, ki je dobil ime po tej pokrajini Coffea, zato so poimenovali to rastlino Coffea Arabica in eni izmed učinkovin kofein..............notr so še teofilin in teobromin..........v kakavu je več teobromina, kot kofeina..........zato je v čokoladi notwer tud kofein, vendar manj kot v kavi................te ovce, ki so semena jedle, so bil epotem celo noč budne..pastirju se je zdelo čudno.....pol je pa vrgu na ogenj vejico s plodovi...in po vasi se je širil aromatičen vonj,.po praženi kavi.....odtod pražena kava................................no dost je blo za danes............pa kdaj drugič x:)x
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#365 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 8. december 2005, 14:15

Jest sm bil tut strastn pivec kave.Ampak sem zadn let upažov da me sam bremza im mi daje lažne filinge tko da sm jo začel kenslat.Dons je pru dan.Mater.Zutrej jo nism spil in mam skos u glav:skuhej si eno kavico z cukrom in mlekcom..mmmmm. Svašta...Kva šele poj đanksi dožviljajo.

Drgač pa ni pene...bomo pač pil kakavček al pa te sadne čajčke...

Morm reč da se že dons bol počutm k drgač.K sm kavo pil zjutrej mej res nafilala z filingi poj sm pa ob ene 2h popoldne ratov k cuna...pa pol čez ene 2 ure je blo spet kul.Dons je konstanta že odzutrej.Razen tega notranjega glasu....heeh:hočem kufe..he he

#366 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 13. december 2005, 18:40

Kava...men paše zjutraj, ko vstanem, pa cigaret zraven... xDDx x:)x x:px
To dvoje je pri men povezano... x:Dx x:Dx :vragec:
Če mi ponudjo kavo nekje kjer ne smem kadit, jo ne pijem... x:Dx x:Dx x^x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#367 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 29. julij 2008, 13:09

obožujem slastno kavo.
pijem jo dve leti.
najraje imam tako, ki jo skuham sama. prava kombinacija kave, vode, mleka in cukra.
zunaj je pa ponavadi .. razočaranje. :o|o: naročim kapučino, dobim pa tričetrt šalice rjave zažgane brozge in miceno pene. :o|o: je pa zato dobra s smetano .. ampak jaz smetano čist zmešam s kavo in tole pijem. to pa je dobro.

doma si kuham pa Jacobs ali Barcafe.

#368 emaa*

emaa*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 12. avgust 2008, 06:51

Živijo!
kavo sm začela pit pred dvemi leti, skodelco ponavadi zelo doug pijem v družbi pred poukom po pouku, v zadnjem času pa sm mau 'prešaltala' na zeleni čaj :D

#369 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. avgust 2008, 09:11

Sm glih zdele kavo tresnu. S tem v zvezi, me že mal srat. Dobr, d sm doma, k sovražim to dejavnost v tujih skretih.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#370 nejce

nejce
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 16. november 2008, 19:09

Ja jst pa kavo zmerej pijem zjutri preden grem v šolo ali pa v glavnem odmoru (imamo kr velik ajta, km boš pa drgač šov) x:)x

#371 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2008, 20:29

... js pa kave ze nekaj cajta ne pijem (kaj jaz vem kolk, leto ze morda?... skratka, vsaj pol leta).
Pa jo sicer mam zlo rada...
(sej, kdo pa je odprl temo? x:)x)

Nekak mi ni...
Seveda pa ce se gre na kako pot al pa pac ene okoliscine, al ce mi jo kdo skuha, postreze...., pa jo pac spijem.
Ne da zdaj je pa sploh ne in ne. x:)x
Pac, mi je bolje, ce je ne. Disi mi pa se vedno. Ker pac disi.

no zadnje case sem (spet) bolj na cajih (k voda, ki jo mam sicer najraje, mi je *preprazna* in taksna. pa se *mrzla*)

Kaksni tile kapuchini pa to mi pa ne sedejo.
jih pac spijem, ok, in mi lohk tud cist pac pasejo, sam si tega nikol ne zazelim.
najboljso si sama skuham, obicno *tursko* (haha, pusiji, me zanima, turska kao :D)
(ampak pac mocno, brez cukra - ne maram kaksnih cukrastih spljachin x:)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#372 kyllah

kyllah
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 564

Objavljeno: 17. november 2008, 12:03

grem še malo kave tresnit, ker sem ne morem spomnit kaj je treba zdaj ??? nekaj se učit pa ne vem kaj.

danes grem jst na malo psihoterapije čez 2 urci, po bilobil. sem ful vesela v bistvu, ker si večina me nore pomagat s tem, jaz pa mam možnost prist do te terapije. in namesto, da cerknem,
se lahko izfuravam do onemoglosti, ker imam še več energije, saj mi jo ostale "stvari" ne požrejo.

v temu je fora, ns ebom več razsipala ENERGIJO!!! hahahahaaha tko da je vse vredno tega, da bo posledica... jaz na vrhu in vsi vplivi pocrkali. x^x x^x x^x



dopoldanski obrok kefir z vrečko enemona! :lol:

#373 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 5. februar 2010, 12:00

Malo sam tražila recepte na internetu i slučajno sam naletjela na recept za ptujsku kavu x:)x

http://www.kuharica....ujska_kava.html

Je li netko probao? x:px

#374 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. februar 2010, 12:15

kaj je to žumanjak in trešnjevača (=verjetno češnjev liker?) :8):

drgač pa prvič čujem :vio:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#375 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 5. februar 2010, 12:35

Žumanjak je ono žuto od jaja x:)x

Trešnjevača je vjerojatno neko alkoholno piće od trešanja :inocent:

A za kavu sam i ja danas prvi put čula, pa me zainteresiralo. :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0