Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

~ Kava ~


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
398 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2003, 16:29

Kava je kul, druzabni obred, bi rekla da nikoli ne bo povsem 'iz mode'.
Morda ne potrebna, pac pa zelo zazelena.
Skodljiva? Neskodljiva? kdo bi vedel - odkrijejo nekaj, odkrijejo drugo.

:vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 12. junij 2003, 16:52

x;)x vroča, črna in s cimetom...mhm... x:)x

#53 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. junij 2003, 18:34

jah ,od kdaj pa ciment, hmmm :eek:

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2003, 09:17

Ko smo ze pri kavi...
Nikakor ne dobiva dzezve prave - PRAVE - bakrene...
Prinesel frend od nekod, pa je bila premajhna (itak pa sem ji prezgala dno)...
Tu pa se tega nikjer ne dobi.
Zadnjic sem se jih razveselila v Mercatorju, pa me je takoj odvrnilo, ker imajo bel plasticen rocaj (saj najbrz je samo 'ovito' v tisto maso in je sicer rocaj tudi bakren) - me moti po videzu in tudi tako...
Hocem skratka tako obicno bakreno dzezvo...
Ce kje kdo vidi kaj takega, naj pliz postne sem.
THX. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 13. junij 2003, 09:44

Si že pogledala v Dom-u tam pri magistratu ali pa pri tržnici?
Objavljena slika

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2003, 10:16

Ves, da sem Tina - povsod!
Celo na trgih v Jugi so jo ze iskali zame...
Pa so bile ali premajhne ali jih niso nasli...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 13. junij 2003, 12:18

ma,... mejte tam na baščaršijo v Sarajevo tam bo debest kava, ko si jo že tolk želite x:)x
www.rael.org

#58 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 13. junij 2003, 22:52

Anaconda - meni pa se ne.
Mirno bi lahko 'kupila' tistole fotko npr. za fizolovo juho ali kaj podobnega.
Bolj mi je vsec temnejsa barva, pa manj te neke mascobe in pence.  x:Ix

pred nekaj leti je krozila zgodbica o tipu, ki je kuhal kavo kar v zrnu in utemeljil tako : Ce se skuha fizol se bo tudi kava.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. junij 2003, 10:41

kava je droga, družbena razvada, moda

se pravi nepotrebna ali potrebna?

škodljiva ali neškodljiva?

xrolleyesx

Ja, po statistikah je dosti manj samomorov med tistimi, ki pijejo kavo kot tistimi ki jo ne! x;)x :palec: x:o)x x:Dx
Itak, seveda se razume!! kajti tisti, ki si nalije kavo, da se spodbudi, zbudi ipd ima namen, ima namero nekaj storiti, nekaj poceti, biti aktiven! S tem se z voljo spodbuja k zivljenju! Kava je lahko obred, lahko spodbuda, lahko sunek, lahko cas zace, lahko spajanje z duhom kave, lahko druzenje, lahko razvada, lahko zdravilo za dvig pritiska, čahko strup za telo, lahko grobo aktiviranje prebavnega sistema, lahko tudi razlog za izlet in druzenje. in vec...

#60 moysa

moysa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 17. junij 2003, 16:18

Marsa, en mesec nazaj sem bla v Sarajevu in si na Bascarsiji nabavila pet! dzezvic... mal majhnih pa lustnih pa z okraskih, potem pa se dve 'konjski' za 0,5l in 1l.

Tam najdes svasta: od cist simpl bakrene majhne do litrske z vzorci roz in se posrebreno. Zadnje sem lastnica tud jaz in zadeva deluje super.
Voda zavre se preden postavis vse skodelce na svoje mesto!!


Pa lep pozdrav vsem! x:)x

#61 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 17. junij 2003, 16:29

Jeee,..... gremo v Sarajevo x:Dx


ops..........srao ali jeo ? x:)x
www.rael.org

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2003, 19:23

Marsa, en mesec nazaj sem bla v Sarajevu in si na Bascarsiji nabavila pet! dzezvic... mal majhnih pa lustnih pa z okraskih, potem pa se dve 'konjski' za 0,5l in 1l.

Tam najdes svasta: od cist simpl bakrene majhne do litrske z vzorci roz in se posrebreno. Zadnje sem lastnica tud jaz in zadeva deluje super.
Voda zavre se preden postavis vse skodelce na svoje mesto!!


Pa lep pozdrav vsem!  x:)x

:palec: Moram narocit pol tlele kompi!
Thanx!" x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 18. junij 2003, 14:35

tole sem še našla, pa morem dat tu zraven, sorry,

Objavljena slika
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#64 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 18. junij 2003, 17:57

Mnjami, ta levi kozarček, skupaj z vsebino, je moj x:px
Objavljena slika

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2003, 20:04

No, fino, vidis... res se ne rabim grebsti v lajfu... lepo mi je namenjen-a itak ta, ki mi je bolj vsec... smooth...
Za desno na fotki namrec navijam Ich... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. junij 2003, 23:39

No, fino, vidis... res se ne rabim grebsti v lajfu... lepo mi je namenjen-a itak ta, ki mi je bolj vsec... smooth...
Za desno na fotki namrec navijam Ich...  x;)x

he he, jest vaju bom pa gledu kako jesta x:)x x;)x x:Dx

#67 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. junij 2003, 23:53

:vragec:

MARS(iches)A

bi lohk poleg trgovince she
COFFE SHOP odprla x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:px


:vragec: bi jih pa frkou
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#68 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 19. junij 2003, 07:20

Jaz sem tudi ena od odvisnic kofetka. Zame je kava crna kava narejena po tursko ali grsko kot recejo v Grciji ( postopek je isti). Brez mleka in smetane samo opojna, crna, diseca mmmm brez nje mi ziveti ni. Veckrat na dan po 2 veliki cajni skodelici. 2 takoj zjutraj potem pa se ene 2-4 pa se kaksno manjso vmes, ko grem ven.
Ce imajo zanic kavo v lokalu si jo raje ne narocim. V zadnjem casu se pri nas dobi znamka blue mountain se mi zdi, ki imajo kavo z vseh vetrov odlicna za poskusit in jo zelo priporocam.
Jaz sem jo zasledila v slascicarni Mihalek, kjer imajo btw tudi zelo dobre torte brez moke, brez jajc itd...z ovsenimi kosmici.. to je ob Celovski cesti malo naprej od Tivolija in pa v piceriji v Mengsu, da ne bom zdaj reklame delala.
Ravno zdaj jo pijem mmmm zavaljena na kavcu z tipkovnico v narocju (upajoc da je ne bom zalila z kavo). Ker se ne smem nic premikat mi jo vsako jutro skuhajo veliko in dajo v termosko, da si jo nalivam cez dan po mili volji. V bolnisnico so mi jo prinesli takoj po operaciji..hehhee sem pozabila na bolecine takoj sem vase zlila 3 tavelike skodelice kot junkie.
No in zdaj sem sama racunalnik in kava.....aaaaaaah kaj je lepsega od tega...

Najraje jo pijem v druzbi, velikokrat jo pa sama vcasih jo popijem z prijatelji ko cvekam po racunalniku...se nam zdi kot da smo skupaj in cvekamo daily things...kava je zame druzabni obred.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#69 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 19. junij 2003, 07:27

Pred mnogo leti je na letališču v Beogradu neki potnik naročil kavo. Ko jo je dobil je na brzino spraznil skodelico in vprašal koliko je dolžan. Pa je dobil odgovor da nič, ker se kava tako ne pije. x:)x
Objavljena slika

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2003, 07:54

x:)x
... saj je res - zeksati kavo? kje si slisal se kaj takega?

Aakhut - x:o)x x:Dx x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 red_oscar

red_oscar
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. junij 2003, 11:25

samo kava iz avtomata šteje x8Dx

#72 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 19. junij 2003, 13:28

Pred mnogo leti je na letališču v Beogradu neki potnik naročil kavo. Ko jo je dobil je na brzino spraznil skodelico in vprašal koliko je dolžan. Pa je dobil odgovor da nič, ker se kava tako ne pije.  x:)x

super, ko bom šla v tisti konec, da bom vedela, kako se do zastonj kave pirde x:Dx
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#73 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 19. junij 2003, 17:24

Kdo ma rad divko, kavo naše mladosti x:)x z malce mleka ali smetane. Hm,.... si jo grem kar pripravit,...ma mogoče še kepica vaniljinega sldoleda,......jeaaa! to bo užitek x:Dx x:Dx x:Dx
www.rael.org

#74 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2003, 15:03

S govori na ulci:
(s svarogove strani: http://novice.svarog....php?Novica=955 )

---------

Kava povečuje plodnost moških
Četrtek, 16. oktober 2003


Izgleda, da kava naredi človeku veliko več kot le-to da ga zbudi. Tako vsaj trdijo brazilski raziskovalci, ki so prepričani, da imajo moški, ki dan začnejo z skodelico kave, bolj živahno spermo kot moški, ki nikoli ne pijejo kave.

Rezultati študije tudi nakazujejo, da bi moški, ki imajo probleme s plodnostjo, lahko imeli od kave veliko korist, saj se lahko stimulansi na osnovi kofeina uporabljajo za izboljšanje kvalitete semenske tekočine.

V namen študije je raziskovalna skupina z Univerze São Paulo pod vodstvom Fabia Pasqualotta analizirala vzorce semenske tekočine 750 moških prostovoljcev.

Izkazalo se je, da imajo moški, ki redno uživajo kavo, močnejšo in aktivnejšo spermo kot moški, ki ne pijejo kave.

Euan Paul iz Centra za raziskave kave je povedal: »Kadar spermiji ne plavajo dovolj dobro, so navadno nekoliko letargični, kar pomeni, da se predajo preden priplavajo do cilja. Vendar izgleda, da kofein vpliva na hitrost plavanja spermijev.«

»Pitje kave izboljšuje plodnost moških in hkrati povečuje možnosti zanositve ženske.« Tako je rezultate svoje študije predstavila brazilska znanstvena skupina na seminarju ameriškega združenja za reproduktivno medicino v San Antoniu.

Na seminarju so predstavili tudi učinke nekaterih drugih substanc, ki se jih ljudje pogosto poslužujejo. Poudarili so, da tobak, ki sicer nima učinka na kvaliteto semenske tekočine, velikokrat pripelje do motenj erekcije, medtem ko ima uživanje marihuane izredno negativen vpliv na semensko tekočino, saj zmanjšuje plodnost moškega. Uživanje marihuane namreč povzroči vrhunec mnogo prehitro, saj spermiji dobesedno pregorijo preden priplavajo do jajčeca.

#75 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. november 2003, 16:13

Hecno :vio: ... sem ravno mislila, da bi mi ena kavica sedla, pa si rečem, ah, bom prej mal na forum pokukala, če kaj zanimivega dogaja... na, pa tale tema laufa x^x x:Xx ... jah, nč, pol pa si grem kofetka skuhat, ne x:Dx x:Ix




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0