Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moje sanje


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
* * * * * 2 x ocenjeno
4361 komentarjev na to temo

#101 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 1. december 2003, 11:26

Zanimivo..kaj pomen..ce sanjas da nekdo napise na steno ful stvari o teb..(v tem primeru se je slo da je nekdo pisu o men)..kukr ena izpoved je bla..pa slike je ta človk prlepu zravn x?x .. :eek: -njegove slike..spet sm sanjala slike.. x?x

#102 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. december 2003, 08:08

Jaz sem pa čisto v knjigce padla in se spomnim, da sem šla v knjigarno in iskala posebne knjigice za posebne ljudi. Iskala sem eno določeno, pa ne vem kakšen naslib in je nisem našla, sem se pa potem odločila za eno drugo.

xbookx

#103 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 11:10

Jst..sm pa dons ponoč sanjala..da me je prjatlca častila na kavo, pol k bi mogle plačat je pa rekla da nima keša..jst ga pa tud nism mela..sm pa rekla..da kr greva..Aha..čits zravn lokala je prpelu pa avtobus.. :8):

je pa res da gre ta prjatlca ćez 5 dni na eno dolgo pot..nevem mogoče to kej pomen,., xDDx

#104 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2003, 11:33

SaTurNina, tebi pa ni dolgčas ponoči x!x

Če si/sta imela/i prazno denarnico.....daj glej okoli sebe, ker boš našla denar........kava pomeni da, se v svojem poslu ne boš veselila.......tista oštarija, pomeni, da zgubljaš čas trenutno ob svojem delu.......ampak tisti avtobus pa le pomeni, da če bi več truda vloženega v tvoje delo, bi ti definitivno prineslo popoln uspeh in zadovoljstvo. x^x

Lep dan, kar opazuj okoli sebe.... xDDx


#105 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 11:58

xDDx H.. borism xDDx ..a veš da ubistvu se res čist use ujema..kar si reku.., čeprov nevem kje bi najdla dnar.. x:Dx x:Dx x:Dx

Drugač pa..res je ..ma joj res je..kaj naj rečm. x:Dx x:Dx . Ja morm se potrudt..za ta fax.. kako Znaš ti to dobr razložit..HM. :palec: x:Dx

#106 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2003, 12:04

SaTurNina, potem se pa le potrudi x!x , me veseli, če je kaj res......če bo pa denar pa samo namigni, ker saj veš potem se takoj pojavi ogrooomno prijateljev, no saj za tisti čas dokler ga ne porabiš......tole je sicer malo za hec, ampak nikoli se ne ve......lep dan xDDx :palec:

#107 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 12:20

Ja..res..si mi dobr analiziru sanje..zadel si točno. :palec:

Drugač pa jst vsako noč že od mejhnga sanjam..in to zgleda tko..kukr da grem v en svet..pol zjutri ko se zbudim..k da sm se vrnla nazaj..ker so sanje zelo in barvite..in žive in glasovne..tud ..in leteče x:Dx

Dostkrat se smejem v sanjah tok močno, da se zbudim..od smejanja..to se mi je že dostkrat zgodil. x:Dx x:Dx

Zanimivo je to..da mi sanje..včasih vse povejo.., recimo pred 5 leti sm sanjala da je moj str ata ležu mrtu sred predsobe..in sosed nasprot nas ga je gledu..in te sanje so se mi zdele naravnost grozne..zato ker je moj str ata men pomenu dost..No lansko leto..je pa str ata umrl..in ugani kdo ga je našel mrtvega?-Naš sosed xrolleyesx ..oz.. on je bil zravn..ko sta ga še z enim sosedom našla..ker je umrl-kap ga je.

N0..pa doostkrat..so ble že preroške..pa vse sorte čudnih zanimivih stvari x:Dx

#108 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 4. december 2003, 22:43


Sicer nisem brala celotne teme natančno, tako da ne vem, če je kdo to že kje pisal, ampak mogoče vam lahko tile podatki kaj pomagajo pri analizi in razpletanju vaših sanjskih dogodivščin... x:)x

Na enih delavnicah smo imeli predavanje gospoda dr.Jožefa Magdiča, ki izvaja terapijo po Jungu in tudi znotraj nje kot tehniko uporablja analizo sanj. Najraje bi vam sem gor pripopala cel povzetek našega srečanja (hmmm.... mogoče tudi bom, samo zapiske moram najt x^x ), ker je bilo res ful zanimivo, ampak zaenkrat naj ostane samo pri par smernicah.

Rekel je, da so sanje tako kot dramska igra; če si jih želimo zadovoljivo interpretirati, naj bi si zapomnili naslednje:
- roblem
- rešitev problema
- osebe, ki se v sanjah pojavljajo
- kraj dogajanja
- (a sem še kaj pozabla...? :blink: )
- in najpomembnejše: feeling (občutek), ki ga imamo ob teh sanjah.

Jung je namreč (skoraj) v nasprotju z Freudom videl našo podzavest kot našo prijateljico, ki nam, če ji znamo prisluhniti in dešifrirati njena sporočila (ter jih seveda potem tudi upoštevati), pomaga pri razreševanju veliko veliko problemov. Eden izmed načinov, kako naša podzavest komunicira z nami, je skozi sanje. Danes je to namreč že splošno znano (vsaj mislim, no x:Dx ), da si s sanjanjem pomagamo reševati probleme. Sanje za uspešno inerpretacijo torej apliciramo v trenutno problemsko situacijo, ki jo imamo... in ... voila! ... rešitev je na dlani. Hehe x:Dx
Seveda je vse skupaj zaradi t.i. "pravljične" narave sanjanja kar malce oteženo, saj sporočil, ki nam jih sanje nosijo, ne razumemo vedno najbolje oz. jih ne znamo zadovoljivo dešifrirati; Jung meni, da je to zaradi tega, ker v sanjah živimo simbolni svet, in sicer ne le naših individualnih simbolov, pač pa tudi kolektivne.

Hm... Če vas zanima, bom v prihodnjih dnevih poskušala podat malce obširnejšo razlago vsega skupaj - namreč Jungovskega pogleda na sanje (in morda še malček na psiho človeka zraven, če bo to potrebno za razumevanje predmeta debate x;)x ); vse skupaj je zelo zelo zanimivo in je lahko tudi popotnica za osebnostno rast, razvoj, no - verjetno bi za to bil najprimernejši izraz spoznavanje zavedne in nezavedne dinamike svoje duševnosti x:Dx x;)x

zdaj se mi že malce mudi, tako da vas zapuščam...

lepo se imejte (in upam, da je "nesreč" za danes že počasi dovolj... :sori: )... pazite nase xsrcbumx xrainbowx

nočko


Sončna Vila[/B]

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#109 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 5. december 2003, 01:19

Sanjal sem da sem se sprehajal po centru mesta. Še sedaj študiram katero mesto je bilo to. Bilo je prekleto resnično in pristno. Kot da ne bi bile sanje. Lucidno x!x Ogledoval sem si štacune in kavarne, kot nekakšen turist, v zadnjem žepu sem imel denarnico s karticami in gotovino. Kar naenkrat za sabo, zagledam modela z dolgimi lasmi in je ves nepobrit. Že kar precej osivel. In ko se obrnem proti njemu, je hotel frdirbati denarco, pa mu ni uspelo. Pobegne, jaz za njim, tečeva po stopnicah dol in skočim na njega. Ga zbrcam in paf... sem se zbudil. Prav jezen sem bil, ker je bilo skoraj konec zgodbe.
Ja sam ka mali pao s lipe

#110 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. december 2003, 06:36

Sončna Vila pozdrav in živimo v pričakovanju tvoje razlage......drugače pa en lep dan in dobrodošla med nami :palec: xDDx

#111 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 5. december 2003, 07:30

Moje sanje....
V nekem lokalu sem pobrala tipa....še kar fleten, temnolas, skodran....prvič vidla. Greva k meni domov....tja kjer sem živela leta nazaj....V mojo otroško sobo. Se zvrneva na posteljo in se naslonim na njega...oblečena oba. Potem šibam do kuhinje in naletim na mojo mamo, ki mi nekaj zateži v zvezi s tem, kaj bo rekel moj fant, če bo zvedel, da imam sredi noči neznanca v sobi. Pa me kaj dosti ne gane....grem nazaj v sobo in se stisnem k neznancu....In potem se tip POLULA ......fuuuj in fej...In nekako ugotovim, da sploh ne vem, zakaj sem ga zvlekla k sebi in ga spodim iz hiše. Vzamem telefon in začnem klicati svojega dragega, da bi mu povedala, kako ga imam rada, pa ga nikakor ne dobim......in sem že vsa živčna..................... in potem se zbudim in vidim, da moj možek lepo spančka zraven mene. :2src:
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#112 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. december 2003, 08:09

Dobro jutro in dobrodošlica med nami LeilaniA :palec:

Še sreča, da imaš svojega dobrega možeka poleg sebe, če ne bi lahko bilo marsikaj........kar pričakuj nepričakovane ugodne vesti.......ob telefonu, pa skoraj sigurno goste z NEPRIČAKOVANO LEPIMI NOVICAMI.......mogoče bi šla v trgovino, da jih za zahvalo pogostiš......pa en lep dan in vesel december xDDx


#113 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 5. december 2003, 08:37

x:Ix Dons je blo pa zanimivo...sanjala sm zeleno žabo, živo k je skakala..pol sm sanjala avtobus št. 20 sicer nism šla gor..ampak vidla sm ga..kar je blo pa še najbol zanimivo da sm se slekla-samo zgornji del, pred sestrično.. x:Dx

#114 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 6. december 2003, 07:17

danes imela sanje s sporočilom... najprej sem mislila, da so sanje kot sanje, potem pa tu preberem čisto isti stavk, kot se je pojavil v sanjah, no, očitno so mi sanje predale pomembno spoznanje, lepo, hvala za potrditev :palec:
lepo soboto vam želim x:Xx

#115 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. december 2003, 08:08

- roblem
- rešitev problema
- osebe, ki se v sanjah pojavljajo
- kraj dogajanja
- (a sem še kaj pozabla...?  :blink: )
- in najpomembnejše: feeling (občutek), ki ga imamo ob teh sanjah.

sanjalo se mi je, da smo s frendi hodili gledat eno novo zgrajeno hišo, kamor naj bi se vselili... to kao blok, samo je bila zunaj videti kot ena mal kičasta družinska hiška... cortkana, taka vsa nališpana, z živo roza fasado in belimi okenci... znotraj pa mnogo večja... polno enih stanovanj in hodnikov in vsega... stanovanje, v katerega naj bi se vselili oooogromno, vse nobel in tako... ko smo prišli ven, so zunaj še urejali dvorišče in med njimi je Jan Plestenjak ( :lol: ) tam nekaj svojo opremo rihtal... to se mi je še v sanjah zdelo hecno, da sem se smejala ... smo malo podebatirali tam z njim in mu nekaj pomagali nesti, potem pa šli... x:o)x xDDx

xrolleyesx x?x ... kako naj si zdaj tole razložim... da nisem jaz na skrivaj mal u Jana x:o)x

:P :fiju: x:Dx

#116 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 6. december 2003, 08:43

Glede pokojnih v sanjah, nič ni fino da od njega sprejemaš ali pa če te povabi, da greš z njim, nikar ne hodi z njim.

Ob tem stavku sem se spomnila nekih mojih "živih" sanj izpred šestih let:

Najprej resnična "zgodovina": Imela sem sodelavca, ki naj bi s svojo mami bila krstna botra mojemu sinu, vendar se je dva meseca pred rojstvom sina smrtno ponesrečil. Teden pred njegovo smrtjo me je obiskal (kar je bilo presenečenje), bil je zelo dobre volje in spominjam se da me je ob slovesu prijel za moj giant trebuh in se poslovil od še nerojenega sina z besedami: "Ti tamal pa čimprej prilezi ven, komaj čakam da te spoznam!".....

Nekaj mesecev po njegovi smrti pa sem sanjala: ... sprehajala sem se po zelo temačnem gozdu. Izgubila sem se in brezglavo tavala. Strah me je bilo. Potem sem opazila svetlo potko, ki je vodila na en hrib. Šla sem na to pot. Svetloba je bila vedno bolj prisotna. Bolj sem se vzpenjala, bolj je bilo svetlo, bleščeče belo, zelo zelo lepo. Vleklo me je in sem šla. Na vrhu hriba je stala velika, bleščeče bela hiša, z bleščečimi čudovitmi okni, vrati, dvoriščem in belo ograjo okrog.... Na dvorišču so se igrali otroci (lovili so se in se smejali) v belih srajčkah. Še nebo je bilo svetleče z izrazitimi belimi oblaki... Vse je "nebeško" sijalo.... Ustavila sem se, se prijela za belo ograjo in začudeno, navdušeno opazovala sproščeno igro otrok starih od 2. do 4. let. Iz mene je odšla vsa napetost, strah in negativne misli. Potem sem opazila med otroki odraslo osebo, v beli srajci in belih hlačah, s hrbtom obrnjenim proti meni. Kot v filmu. Oseba se je počasi obrnila proti meni in spoznala sem sodelavca Jako....
Presenečeno sem ga pogledala. Vrnil mi je presenečen pogled.
"Kaj pa TI tukaj?" sem ga vprašala
Jaka me je pozdravil, se mi približal in dejal: "Ja, sem so me dali!"
Debelo sem ga pogledala, on pa je nadaljeval: " Pazim na te otročičke!"
Še vedno nisem mogla skriti presenečenja: " In, kako je?"
On pa:"Prav lepo mi je, nič hudega ni in ti otročki so tako simpatični!" potem pa
je nadaljeval:" Kako si pa ti, tu gor prišla?"
Povedala sem mu, da sem se izgubila v temi in pokazala na temen gozd, ki se je videl s tega bleščečega hriba. Rekla sem, da ne znam domov in ga prosila, če mi lahko pokaže pot...
Šel je z mano vse do temnega gozda in na nekem križišču dejal: "Naprej ne morem, ti kar pojdi po tej poti in prišla boš domov!"....... Poslovila sem se od njega in odšla.
...
...
...

Kar nekaj časa sem se obotavljala, da te sanje opišem njegovi mamici, ki se nikakor ni mogla sprijazniti z njegovo smrtjo. Ko sem ji opisala svoje sanje me je samo vprašala: "Je zgledal srečen?" Povedala sem ji da je zgledal zelo srečen, sproščen in zadovoljen.... Oddahnila se je, me objela in mi povedala, da je umrl ravno na dan "nedolžnih otročičev" (23.12.1999).

Sinu sem želela dati ime po njem, vendar se njegov oče ni hotel s tem sprijazniti.
In veste, kolikokrat sedaj pravi Tilen:"mami, jaz nisem Tilen-Jan, jaz sem Jaka!" Pa niti ne ve te zgodbe, enostavno mu je všeč ime Jaka!

Zanimivo, kaj ne!
Zavedam se, da te sanje nosijo veliko sporočilo! Prosim pa še za kakšen komentar!
Borism? x;)x in seveda vsi ostali x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#117 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. december 2003, 10:27

danes sem imela tako žive sanje, kot že dolgo ne x:Dx sanjala sem, da me je en tip osvajal in to tako u živo, kot da bi blo res x:Dx saj je bil ful simpatičen, še dišal je lepo x:Dx x:Dx x:Dx

no s tem se je tud končalo x^x sicer bi mogoče zjutraj še imela slabo vest ...presenečena ker nikoli (ups, do sedaj) ne sanjam na tako al podobno temo x^x

x:Dx ja vse je enkrat prvič x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#118 atubbuta

atubbuta
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 315

Objavljeno: 8. december 2003, 06:47

Jz sm pa mel danes grozljive sanje. Testno osebo so izbrali za na poskusu z vodikovo bombo. Ta oseba je bila 2 mesca v komi in vse funkcije so ji odpovedale. Grozljivo! In vse skupj sm gledal kot na televiziji. Nekaj takega.
Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.
Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.
Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

#119 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. december 2003, 07:54

x:)x DOBRODOŠEL ATUBBUTA :fool: :flower:

pa čim manj mor :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#120 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. december 2003, 08:01

Kolikor so sanje lepše in drznejše, toliko je resnica bolj umazana. x^x


Pozdrav med nami Atubbuta x;)x

#121 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. december 2003, 08:09

Hi hi, jaz sem pa v soboto sanjala, da sva z možem prišla v eno sobo. Videla sem, da se nama približujeta 2 manjša leva - kljub temu, da sta bila majhna, sem vedela, da sta nevarna. Mož mi je svetoval, naj pred vrata postavim dve debelejši knjigi,da ne bosta mogla noter. Kljub temu se nista dala motiti in sta prišla v sobo. In jaz sem jima odtrgala glavo :inocent: .

Upam,da ni bila kateri izmed teh levčkov Tamara x:Dx :2src: :palec:

#122 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. december 2003, 08:15

JanjaK, še malo pa boš dobila še večjo moč in ugled ter boš izločila svoje neprijatelje.......sicer je to uspeh v novem, velikem poslu .....če si pa tako krvoločna, bom od sedaj naprej na varnostni razdalji, če ne sem še lahko ob glavo, OJOJ xDDx

#123 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. december 2003, 08:24

Uhu, Boris, ti pa nisi od muh - ne samo, da obvladaš modre misli, še sanje znaš razlagat x:)x :palec: .

Neprijatelj - spada tudi bolezen lahko pod to zadevo ? :inocent: xsrcx :vio:

Sicer pa nisem krvoločna Pujsa x:)x :inocent: xsrcx

#124 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. december 2003, 08:36

JanjaK, no vidiš.....boljše, da nisem prišel na čaj x!x x;)x


NEPRIJATELJ
Videti neprijatelja - skoraj se pojaviti problem tam, kjer ga najmanj pričakuješ.
Pogovor z neprijateljem - izogib velikim neprijetnostim.
Poljubiti neprijatelja - sprava z osebo s katero si v sporihu.
Premagati neprijatelja - srečen razplet okoliščin.
Če te pa žal on premaga, pretrpiš veliko poslovno izgubo.


#125 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 8. december 2003, 11:37

He-he.....Saturnina.......to pa se je meni nekaj časa non-stop dogajalo.............ne vem več kje sem našel obrazložitev v smislu.......težave, nesigurnost oz. nezaupanje vase, negotovost, strah pred prihodnostjo.......no, v tem smislu. Moram rečt, da se sicer nisem tako počutil, se je pa kasneje izkazalo, da je kar nekaj na tem......tudi bilo. x;)x Če bom našel......pa ti pošljem obrazložitev......samo malo verjetno, ker je to bilo kar pred nekaj leti......

Aja.....in ful doživeto sem to sanjal, zelo neugodne sanje.......zbujal sem se ves paničen in prepričan, da sem čisto brez zob ostal :xx!: :xx!: ....na srečo so bili še vedno tu, takšni x:Dx ...................... x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0