Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri polozaj v osebnem horoskopu je najmocnejsi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#351 Helly

Helly
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 26. december 2003, 17:20

Se strinjam, na teh poteh je ponavadi manj gneče...


To pa vsekakor. :sori:
Si pa zelo dobro opremljen za tako pot, zato upam, da boš srečno prišel do cilja. x;)x

#352 driada

driada
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 26. december 2003, 18:46

V bistvu ne gre toliko za izbiro težjih poti kot za izbiro težjih ciljev, do katerih po pravilu ne vodijo lahke poti. Zato pa je zadovoljstvo na cilju toliko večje, če ti uspe. Če ti ne uspe, pa si tudi ne moreš očitati, da si se ustrašil, ne da bi poizkusil... Izkušnje in znanje imajo pač svojo ceno.

Na težjih poteh je res manj gneče, zato pa je družba boljša in zanimivejša. Na poti do najtežjih ciljev pa se moraš tako ali tako odpraviti sam. Težke poti tudi izvlečejo iz človeka vse, kar se skriva v njem. Tako dobro kot slabo. Prav presenečen si, kaj vse se skriva v tebi. Če se želiš spoznati, vzemi torej težko pot pod noge.

Kolega na podobnih poteh mi je že pred leti priznal neko čudno resnico, ki sem jo opazil tudi pri sebi, pa se nisem upal govoriti o njej, dokler je ni na osnovi lastnih izkušenj omenil tudi on. In kasneje še nekaj drugih. Težke poti te nemalokdaj privedejo v navidez brezizhodno situacijo. Vendar se v primeru, da so cilj in nameni za njegovo dosego dobri, prav v trenutku, ko že misliš, da si tam, kjer ni muh, nekako vedno odprejo vrata rešitve, ki te popeljejo naprej. Seveda se ne smeš zanašati na to... Ko si na takšni poti, se torej ne splača spraševati o težavnosti poti, marveč ali sem si izbral pravi in dovolj dober cilj ter kakšni so moji motivi zanj. Še bolje si je to razčistiti že čisto na začetku, da se ne ukvarjaš s tem ravno takrat, ko ti gre za nohte.

#353 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 4. januar 2004, 14:57

Težko za povedat, draga Devica. Predlagam ti en računalniški program. Na žalost ne vem točen naslov, ampak je nekaj v zvezi z iračunavanjem teh pozicij in pol maš še taki plus programček, da vaju "s princem na belem konju" da skup in izračuna vajin odnos v vezi...
Bom poiskala ta programček in pol ti napišem točen naslov. Ja, samo v angleščini je...ali samo jaz sem imela v angleščini..mogoče že obstaja v kakšnem drugem jeziku tud.
Ja! In še nekaj: glavo pokonci..z mano se je zgodilo tud nekaj sličnega pred 2,5 tedni..a z obrazložitvijo, katera sploh ni bila resno mišljena..al ne vem...
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#354 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 4. januar 2004, 23:24

Almira, hvala ti za trud! x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#355 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 5. januar 2004, 08:22

O, pa ne ta rakica. Ta nikoli ne čepi doma, je kot živo srebro (fotografiranje iz dvosedežnega letala ni ravno tipična dejavnost rakic, kajne?). Tudi z 'dohitevanjem' ni imela nobenih problemov, prej obratno. Po drugi strani pa vse lastnosti rakice, da se človek kar stopi ob njej. Skupaj sva bila nepremagljiva, vsaj zdelo se je tako. Seveda vem njej datum rojstva, po vašem on-line izračunu pokaže asc:oven (odtod me verjetno boli hrbet ;-) ), luna:tehtnica.

(op.: bom končal, danes mi je prijateljica napisala, da spremlja vaš forum, pa sem se opogumil in oglasil)


Tipičen primer tipične napake v oceni - posploševanje pri astroloških znamenjih. Rakica je taka pa taka.

Če ni 1. probčutljiva, 2. usmerjena izključno v NAZAJ ("Kaj je bilo?!"), 3. počasna, 4. ves čas bolj kot ne doma - in še se bi našlo -, potem je treba v njenem horoskopu iskati še kaj drugega, ne le Raka.

Kako bi bilo lepo, če bi bili vsi Raki med seboj enaki, pa vse Device tudi itd. Potem bi imeli lepo dvanajst predalčkov, kjer bi bilo vse pošlihtano, pa jasno bi bilo, s kom imamo posla, pa dolgcajt bi blo, ke bi bilo vse predvidljivo za kozlat pa tko...

K sreči ni tako. Ženske raje najdite svoj Lunarni položaj, preden greste gledat v astrološke bukve.

In če se še poigram z "dohitevanjem/prehitevanjem", "živim srebrom" in "fotografiranjem iz letala" - ali ima ta Rakica Luno v Vodnarju ali (močno postavljeno) v enajsti hiši? Prav čudil bi se, če ne bi bila kaj takega.

Pozdrav vsem!

#356 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 5. januar 2004, 12:33

Almira, hvala ti za trud!  x;)x

Poslala sem ti naslov!
Dosti sreče! in LP! x:Dx

Ja..in kdor se še zanima za te stvari:

WOW

LP: vaša Almira xsrcx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#357 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. januar 2004, 17:04

Bern, no lepo te je bilo prebrat x:Dx , nismo raklje samo za sporget gret x:Dx

Moja luna v dvojckih, asc tehtnica....
nisem kak leteci fotograf me pa zamika marsikaj.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#358 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 9. januar 2004, 07:31

Res je, Cosma, niste. Raklje.

Če pa imaš Luno v Dvojčkih (zračno znamenje) in Asc v Tehtnici (zračno znamenje), pa nisi čisto samo Rak (Raklja), kajne? Torej se ti ni treba pritoževati. Preberi vse o Dvojčkih, kar imaš na razpolago pa reci še kaj.

Najprej je treba iti čez predsodek, da so vsi Raki glih pa vse Device glih pa tako. Potem postane zanimivo.

#359 venxa

venxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 10. januar 2004, 17:00

pr men je vse skupi tko mal čudno s tem ta glavnim znakom in podznakom, ker se mi zdi da sta čist kontra in pol sm jst tut včsih čist konta vsemu. In sem enkrat čist pomehkužena drugič pa čist divja (riba-oven). Tako, da v bistu ne vem glih točen kaj je tisto dominntno!
Bi pa zelo rada vedela! x:Dx x:Dx x:Dx

#360 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 10. januar 2004, 17:12

pr men je vse skupi tko mal čudno s tem ta glavnim znakom in podznakom, ker se mi zdi da sta čist kontra in pol sm jst tut včsih čist konta vsemu. In sem enkrat čist pomehkužena drugič pa čist divja (riba-oven). Tako, da v bistu ne vem glih točen kaj je tisto dominntno!
Bi pa zelo rada vedela! x:Dx  x:Dx  x:Dx

Mogoče si pa zaradi tega tak "divja"... x:Dx



venxa Objavljeno: 10. Jan 2004 ob 16:27  



Clan


Objave: 10
Clan od: 6. Jan 04




Sonce: ribica  
luna: strelka  
podznak:oven


"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#361 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 07:32

Če izhajam samo iz tistega, kar je pri roki (SU/PI, MO/SG, ASC/AR), recimo takole:

Luna/ASC: oba ognjena, oba energična, oba egocentrična - "jaz hočem!"; (ker si ženska, je Luna načeloma močnejša od Sonca; odvisno tudi od položaja znotraj znamenja, ali je na začetku ali na koncu itd.)
ASC/Sonce: če je ASC v Ovnu, je Sonce najverjetneje v 12. hiši, torej Riba na kvadrat; tu ni kaj dodati;
Sonce in Luna sta grdo skregana. Najverjetneje gre že za starša, ki sta ločena (ali pa bi morda bilo bolj, če bi bila), ta napeta situacija pa ti prinaša veliko napetosti, negotovosti, pa malo izkoriščanja priložnosti (recimo silom prilike) pa še kaj.

Takih in drugačnih vplivov ter skrajnosti, kolikor hočeš.

Lep pozdrav!

#362 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. januar 2004, 10:41

Sonce in Luna sta grdo skregana.

xrolleyesx Mogoče pa se starša v času spočetja nista razumela??

#363 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 11:08

Nerazumevanje med starši v času spočetja se vidi čisto drugje (Life*Time*Astrology).

Če sta obe svetili (Sonce, Luna) v kvadratu, gre za napet odnos, kakršnega otrok oziroma mladostnik doživlja. Pa ne v materinem trebuhu. Kasneje.

Zelo pogosto to nakazuje ločenost staršev, ni pa nujno.

#364 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. januar 2004, 13:38

xrolleyesx Kaj pa če je sonce v kvadratu s saturnom natalno? Veliko jih poznam, ki živijo brez očeta in imajo podobno kvadraturo ali SA 0 SO.

#365 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:28

ti kar spisem vse moje roj.podatke...pol pa pocekiraj...malo...


Smajcica, ce se ne motim, ti nisem odgovoril. Je ze tako prislo. Prevec dela pa drugi so očitno bolj vztrajni, potem se pa pozabi.

Pravis, da se pogosto vidis bolj kot Škorpijonka, ne pa Kozorog, kar si po Soncu. To se vidi že po tem, da ne tenstaš in ne težiš kot "pravi" Kozorog. Ker pa imaš Luno 0 Pluton, poleg tega pa ASC v SC, ni niti čudno, da se "bolj vidiš kot Škorpijon".

Res pa je, da imaš kar precej razvejan horoskop, in če mene vprašaš, te ne bi rad označil kot katerokoli znamenje. Kar nekaj Device je v tebi pa Vodnarja, pa Kozoroga pa veliko Škorpijona pa nekaj Dvojčkov celo.

Nekaj pokazateljev pa le reciva. O Neptunu v prvi hiši je bilo rečeno že kar nekaj tega, malo te mede, da ne veš točno, ne kaj si ne kaj bi rada bila. Severno zanko imaš pa v sedmi hiši, zaradi česar se moraš posvetiti bolj drugim kot sebi, spoznati tudi njihovo vrednost. Glede na to, da imaš veliko večino planetov na levi strani in da hočeš imeti vse pod kontrolo (po mami?), bo ta naloga kar težavna. Te pa čaka kljub temu.

Lep pozdrav!

#366 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:34

oh... a pravi kozorogi pa težimo in "tenstamo"? x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Tenstanje pomeni? :irs:
Mushi

#367 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:49

Oh, temu jaz tako rečem - navadil sem se od današnje mladine, ki ima malo hecne izraze včasih. Pa zato zanimive.

Kaj počne Kozorog? Predvsem moramo paziti, kaj mu obljubljamo, kajti VEDNO nas bo opozoril, da obljube nismo izpolnili. "Tenstanje" nekateri rečejo tudi "očitanju", v čemer je Kozorog takorekoč prvak v zodiaku. Da o kaki prislovični trmi ne govorim posebej.

A tu je spet govora o nekem imaginarnem "tipičnem" Kozorogu (o tem, kaj je "tipično", smo se že šli). Ni nujno, da si sama zelo tipičen Kozorog. Lahko se v tem najdeš bolj ali pa manj. Odvisno od veliko stvari.

Živijo!

#368 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:51

Če sta obe svetili (Sonce, Luna) v kvadratu, gre za napet odnos, kakršnega otrok oziroma mladostnik doživlja. Pa ne v materinem trebuhu. Kasneje.

Zelo pogosto to nakazuje ločenost staršev, ni pa nujno.

Jaz imam sonce in luno v trigonu, pa sta moja starsa locena.......se pa zdaj razumeta.
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#369 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:53

no tole pa drži zame, pa če je astrološko privzeto al ne, zlasti pa sponašanje napak za nazaj.. vse se spomnim, nč ne pozabim, pa ko mi en na jezik prnese, se začne.. kot da mi možgani preklopijo na vse slabe lastnosti, nekoga... krivice ki so mi ble s tem narejene.. težim, da pa tenstam pa nisem vedla do zdle... x:Dx
In upam, da jim je žal. :vragec: Zelo žal in da trpijo fejst, sej ko je treba poslušat... tko kot sem jst takrat.... in nikol tega ni konc, in nikol ne bo.
Mushi

#370 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:54

oh... a pravi kozorogi pa težimo in "tenstamo"?


Še pripis:

"PRAVI" je isto tak izraz kot "tipični". "PRAVI" Kozorog je definitivno trmast, težak pa še kakšen. Vprašanje je le, koliko je kdo "PRAVI" Kozorog.

Ampak določene lastnosti so pač povezane z določenimi tipi (arhetipi), in če jih poznamo, laže obravnavamo in določamo.

(Isti štos kot s "površnimi Dvojčki" - ni vsak Dvojček površen, ampak to samo pomeni, da tak Dvojček ni čisto tipičen, bolje rečeno, nima neke zelo tipične Dvojčkove lastnosti. Čeprav ima Sonce v Dvojčkih.)

Prav zaradi tega pa je astrologija tako zanimiva.

Lep pozdrav!

#371 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 23. januar 2004, 14:26

Dragi Bern!

Iz srca se ti zahvaljujem.Veliko resnice je v tem kar si napisal.Se posebno o moji mami.Moram priznat,da je bila devica po horoskopu.In resnicno taka,da je imela vse pod kontrolo.Res je da je bila zelo pozitivna in razumevajoca oseba.In taka sem tudi jaz.Najprej poskrbim za vse ljudi okoli mene.Jaz pridem na vrsto, ko mi ostane kaj casa in ne vem kaj pametnega pocet.Ampak to se zgodi zelo poredkoma.Ker sem v bistvu ,lahko recem ,zelo hiperaktivna oseba.Sposobna sem pocet vec reci naenkrat.Naprimer:brskam po internetu,chatam in se poleg ucim za izpit in se uspem vmes gospodinjska opravila opravit in to vse v piclih 3 urah...hehe...sej vem...smesno sam mozno je.Izpit sem opravila s 5.brez tezav.
Tudi to je res ,da sem zelo potrpezljiva in vztrajna,sposobna pocakat za en dober trenutek tudi leta in leta.In kar je najbolj zanimivo ,cilje katere si jih zadam,vse do danes sem jih dosegla.Mogoce je tudi to botrovalo ,ker sem zelo skromna po dusi.In se zavedam ,da morajo biti zelje tako visoke,kolikor je moj nacin zivljenja sposoben dosec.
Sem zelo vesele narave.Rada se smejim in spravljam ljudi v dobro voljo.V druzbi kot nalasc sem vedno center pozornosti.Pa ne zanalasc ampak tako ker pac :pravijo:da sem simpaticna.
Je pa tudi res,da sem zelo custvena in na tem podrocju najbolj ranljiva.Nikoli pa sama nisem nikogar prizadela na custvenem podrocju,zato ker se s custvi ne igram.
NIsem ljubosumna in sem zelo svobodno misleca oseba.Drzim se necesa;NIKOGAR SI NE SMEMO LASTITI,KER VSAK IMA PRAVICO DO SVOJEGA MISLJENJA IN SVOJEGA NACINA ZIVLJENJA!In tako kakor sebi ne dovolim ,da se me kdo lasti.Tako tudi drugim dajem svobodo.
Eko,sem se opisala mislim da kar izcrpno.Sicer o meni bi se lahko celo vecnost govorilo.Ze zgolj zaradi tega ,ker se ukvarjam z mali miljon recmi na tem svetu.

Bern, iz srca hvala,ker si bil prijazen ,da si mi odgovoril,pa se obvestil da me caka sporocilo.Hvala! x;)x

Lp..smajcica
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#372 robo

robo
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. februar 2004, 14:21

Hm, sam najbolje zaznavam ascendent... imam ga v levu. Se mi zdi, da vcasih sem bolj luno, sedaj pa bolj ascendent, ceprav ne morem tud zdej rect, da lune sploh ne zaznavam. Oboje to pa povezuje sonce - vodnar. Luno mam v devici.

#373 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:00

Bern - :palec:

Robo, fino ko si podal tole svoje opazanje. x:)x :vio:
saj to se lahko spreminja in prepleta, lahko enkrat cutimo prav skoraj 'loceno', drugic pa prepleteno, nekateri verjamejo, da soncev znak mocneje deluje v otrostvu in znak asc kasneje v zivljenju, nekateri pa sodijo ravno nasprotno (sama v bistvu ne menim nic od tega)....
Gre tudi za to, kaj ti se sicer 'potegne' takole v karti - pa se potem nekateri polozaj prevesijo drugim v prid oz. potem pretehtajo...
Kot Vodnar z Devico ne dvomim, da mocno cutis svojega asc v Levu, saj ti omogoca izrazanje in silovitost, pa uspes tudi materializirat kot tudi prepricat druge in jih motivirati...
Si pa naporen najbrz precej v svoji razumskosti... Lev je dobro 'ozadje', sicer bi se morda navzel hitro cinizma...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#374 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:04

Dragi Bern!

Iz srca se ti zahvaljujem. ...

Zelo lepo od tebe, Smajcica, imas dbest odnos!
Vedno mi je vsec tole, ne samo, da je vljudno, ce se ti nekdo posveti, mu reci B v komentar, je se fino za vsakega, ki se s tem ukvarja, da dobi povratno informacijo...

x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#375 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. november 2004, 14:42

<{POST_SNAPBACK}>Katerega od polozajev v svojem horoskopu najmocneje cutite/zaznavate?
Je to Sonce, Ascendent ali Luna, ali na vas deluje pravzaprav kaj tretjega?
Kako to opazate pri svojih znancih, prijateljih...?



Jaz pri sebi mislim, da gre v zaporedju....Luna, ASC. in Sonce x^x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0