Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri polozaj v osebnem horoskopu je najmocnejsi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#401 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. januar 2007, 13:51

Dispozitor je planet vladar znamenja, tam kjer se nahaja določen planet... kolikšno vlogo pa ima je odvisno od tega, če je planet tam na vrhu, izgonu, dnu... recimo Luna vlada raku in jaz imam Luno v Raku... torej je tam kjer se najbolje počuti, doma...je sama sebi dispozitor x;)x

sem pametna a x;)x
ps Merkur lahko povežeš tudi z Devico ;)

#402 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. januar 2007, 13:58

aha...točno...tema je bla dispozitor horoskopa.....thx ksenia.....

priznam, da mi je devica ljubša...... x^x x;)x

ma ja...saj tako nekako je šlo...od sonca do asc in pol spet nazaj...pa je spet končalo pri merkurju.... x8Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#403 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:06

aha...točno...tema je bla dispozitor horoskopa.....thx ksenia.....

priznam, da mi je devica ljubša...... x^x x;)x

ma ja...saj tako nekako je šlo...od sonca do asc in pol spet nazaj...pa je spet končalo pri merkurju.... x8Dx


:palec: Točno, dispozitor je malo bolj učeno kot vladar, drugač pomen pa isti. x:Dx x:Dx

#404 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:07

a potem sem tole zakapirala :eek: :2src:

#405 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:13

aja :inocent: pri men je pa jupiter v ribicah...to je tradicionaln vladar..a to tud velja x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#406 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:17

aja :inocent: pri men je pa jupiter v ribicah...to je tradicionaln vladar..a to tud velja x:o)x



:
:palec: Vladar rib je sicer neptun, vendar je jupiter dobro položen v ribah, ker je sovladar in je veljal za vladarja dokler niso odkrila neptuna. Jupiter je vladar strelcev, zato letos prinaša strelcem predvsem to, kar jim obljublja v natalki.

#407 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:23

potem je mars tud sovladar sco :inocent:

sem šal na ln pogledat ker je domicil..pa mi napiše Domicil
Uran 11.hisa
Domicil Neptun 12.hisa

uran je res v 11. bajti.....neptuna mam pa v prvi tu ni logike xrolleyesx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#408 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. januar 2007, 14:30

[quote name='klarus' date='3. Jan 2007, 14:24' post='771565']
potem je mars tud sovladar sco :inocent:

:palec: Točno, saj je bil do leta 1930, ko so našli plutona vladar škorpiončkov.

#409 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 3. januar 2007, 15:18

Lunca,a lahko še mojo natalno karto mal počekiraš in napišeš,kateri položaj je po tvojem mnenju najmočnejši v mojem osebnem horoskopu??
Men se skoz zdi,da škropijon najbolj ven seka,sam bi rada še slišala mnenje ,nekoga,ki se na horoskope oz.na astrologijo res spozna..
Včasih se vidim kot škropijonko,drugič kot vodnarko,spet kdaj kot ovnico ali ribo??

Hvala x:o)x

http://www4.slikomat.../230115j4kw.gif
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#410 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 3. januar 2007, 17:45

Jaz v svojem osebnem horoskopu najbolj začutim se mi zdi luno in plutona( v škorpijonu) na ascedentu (tehtnica), ker sem čustveno včasih ful variabilna, pa redkokatera stvar mi čustveno zadosti (to globino verjetno dela pluton). :o|o:

Poleg tega pa zelo obcutim saturna na soncu, ker me je včasih sama hladnoča skupaj, pa sposobna sem neverjetne koncentracije, ko se spravim k cemu, tezko odklopim razum od custev, stalni nadzor mam nad sabo, ti si štejem za ful slabo. Zelo tezko me je okrog prinest, neiskrenost voham na daleč. Pa rada na veliko uzivam, če se le da- konjunkcija venere in jupitra x^x . Eh, vseh 9 planetov v prvi četrtini karte, 9 konjunkcij vse skup, še čudno da se mi ni kdaj konkretno odkloplo... x;)x
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#411 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. januar 2007, 08:32

[quote name='Lisbona' date='3. Jan 2007, 15:19' post='771604']
Lunca,a lahko še mojo natalno karto mal počekiraš in napišeš,kateri položaj je po tvojem mnenju najmočnejši v mojem osebnem horoskopu??
Men se skoz zdi,da škropijon najbolj ven seka,sam bi rada še slišala mnenje ,nekoga,ki se na horoskope oz.na astrologijo res spozna..
Včasih se vidim kot škropijonko,drugič kot vodnarko,spet kdaj kot ovnico ali ribo??

x;)x Si fajn pestra kombinacija. Tista škorpionska luna ti mogoče daje občutek močne škorpionske note, vendar, ker je luna v tesni konjukciji z uranom, ki je vladar ASC, te bega in čustveno menja, zato nimaš pravega filinga iz kakšnega testa si.

Po moje ti precej seka ven vodnar, čeprav si sončna ribica. Prav zdaj imaš severno zanko na svojem soncu. Kaj čutiš, se ti kaj karmičnega dogaja? Podobno je bilo pred 18 leti. Uran v deveti hiši daje pravi občutek za astrologijo, zato se jo kar pridno uči, imaš pogoje. Verjetno pa te bega tranzit urana preko prve hiše, zato boš še kar nekaj časa imela občutek sprememb, ki se bodo dejansko dogajale v tebi in okrog sebe. Zato naj te ne skrbi, kaj imaš močnejšega v sebi. Trenutno, no že kar nekaj let uran dela svoje, zato je verjetno najbolj močan in bi rekla, da vodnar prevladuje.

Letos izkoristi tranzit jupitra preko 10 hiše in čez leto dni ti bo jupiter krasno aspektiral ASC, zato bo mogoče kaj zajokalo??? x;)x

#412 zaskrbljena

zaskrbljena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 4. januar 2007, 12:25

Kaj pa vem, kaj bi lahko izstopalo v moji karti?!! Čudno vse skupaj … moje sonce v devici, medtem ko je ascedent v levu…luna pa v strelcu…mogoče vseeno bolj prevlada sonce v devici, saj sem »baje« pridna, mirna (umirjena), ….. a pedantna, natančna, kritična…..kje se pa je pol gubila tista levova strast?? Mogoče je izražena skozi venero, ki je tudi v levu in v dvanajsti hiši, kar bi lahko pomenilo, da strast izražam v skritih ljubezenskih avanturah??? Jooooooo, pa ej mogoče res tist pregovor… tiha voda prege gloda???

Lp.

#413 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. januar 2007, 12:34

lunca...hvala za odgovor.... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#414 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 4. januar 2007, 17:28

Lizbona, ti maš pa k jst, vod-ribi-sco kombinacijo, le sonce in ascendent zamenjana. :palec: Tud maraš Portugalsko? x;)x :palec:


Tudi jaz se najbolj (če bi že morala izbrat le en položaj v chartu) prepoznam v ascendentu, lastnostih, ki jih pripisujejo ribam. Čeprav me tudi vodnarji vedno takoj sprejmejo medse x8Dx.

Pa z "nobody loves me" efektom sco luna opozicija saturn inkonjunkcija venera se pogosto bodem, čeprav se realno, in s soncem v 11., nimam kej pritoževat xDDx.


Pa zdi se mi, da mam pri vseh dramah v katere se uvaljujem, kar srečo (jupiter, vladar charta v domicilu). Sem kar hvaležna za strelčevsko noto (še neptun in venera), vsaj malo ognja in lahkotnosti.. x^x Sej res, Marsa je zadnjič izjavila, da mi najbolj seka prav strelčevska venera xnckrivx xDDx...

#415 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 4. januar 2007, 20:38

:palec: Hvala lunca za tole obširno razlago x;)x

Ja,ja tranzitini uran mi je full velik sprememb prinesu v life..Notranje sem se spremenila(marsikdo ,ki me že dolgo pozna,ne more verjet kako sem se spremenila) ,tud ustrigla sem se,drugačna oblačila me zanimajo oz.jih nosim ipd.... x:px Čeprav globoko v sebi še vedno sovražim spremembe. :xx!:

Če se mi dogaja kaj karmičnega??Ne ,da bi vedla..Trenutno nič karmičnega v mojem lifu :sori: ..Lahk pa ,da še pride...kak karmični moški.. x:Dx x;)x


:palec: tranzitnega jupitra preko 10.hiše pa mam namen izkoristit ,sigurno...V službi se mi obeta neko napredovanje in pa tudi upam,da dobim pogodbo za nedoločen čas že konec januarja..Se je pokazala možnost... xsrcx Sam ,kaj ,ko sploh ne vem kaj bi rekla glede službe in kao moje kariere..Enkrat se mi zdi vse enkratno,drugič spet,da sem najslabša od zaposlenih.. :o|o:

:palec: Astrologija je pa itak že dolgo moja ljubica :2src: xsrcx .Bom ,še delala v tej smeri.. x:)x Samo,kaj,ko najraje analiziram svojo natalno karto..za druge ljudi me bolj malo briga...Razen,če se najde kdo,ki me začne zanimat..ali pa kaka znana oseba,pa še to vse skup obdelam bolj površinsko...
Se mi zdi,da sem čist preveč površna za astrologijo.

Lizbona, ti maš pa k jst, vod-ribi-sco kombinacijo, le sonce in ascendent zamenjana. :palec: Tud maraš Portugalsko? x;)x :palec:


xokx The best...

Ja,ja full maram Portugalsko in Italijo.. x:px x:)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#416 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. januar 2007, 11:05

[quote name='Lisbona' date='4. Jan 2007, 20:39' post='772370']
:palec: Hvala lunca za tole obširno razlago x;)x :palec:


:palec: Astrologija je pa itak že dolgo moja ljubica :2src: xsrcx .Bom ,še delala v tej smeri.. x:)x Samo,kaj,ko najraje analiziram svojo natalno karto..za druge ljudi me bolj malo briga...Se mi zdi,da sem čist preveč površna za astrologijo.


:palec: Super, jaz še vedno vse primere, vse tranzite najprej primerjam v svoji karti. Največ se naučiš, če vsak aspekt preveriš na lastni koži, šele potem ti je jasno, kako to deluje pri drugih, zato najprej obdelaj sebe, potem te bo počasi pričelo zanimat za druge.

#417 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 5. januar 2007, 16:12

... Samo,kaj,ko najraje analiziram svojo natalno karto..za druge ljudi me bolj malo briga...Razen,če se najde kdo,ki me začne zanimat..ali pa kaka znana oseba,pa še to vse skup obdelam bolj površinsko...
Se mi zdi,da sem čist preveč površna za astrologijo.


hehe pri meni je isto,... svojo karto obračam enkrat tko drugič drgač, pa še vedno kej novga znam pogruntat iz nje,... za ostale me pa sam firbec matra, pa sam mal na hitr vladarje pogledam in hiše... podrobnosti mi pa ne dišijo x;)x En kratek čas sem se neki matrala s razlago tranzitov, pa mal v solar pogledala področja, pa sem parkrat tko smešn kiksnila, da sem zdej raj tih, pa sam opazujem x:Dx x:Dx x^x


Drugač pa opažam, da vas zelo velik omenja škorpijone v sebi. Zanimivo...

V moji karti se tud neki uspešno sili v ospredje. Vladarji 4,5,6,7,9, in 10 hiše (Mars, Venera, Merkur, Uran) so vsi v škorpijonu, vladar ASC (jupiter)pa je v osmi hiši, ki je pa spet škorpijonova. Nekak se opazi nek ekstremizem v mojem življenju oz teženje k ekstremu, oz. nihanja... enkrat ful vredu, drugič ravno obratno (spomnim se, da mi je celo bližji prijatelj enkrat rekel, da je včasih z mano ful mega, drugič pa bolj bad). To poudari še Jupiter v osmi hiši...Pa hecno so tud vsi tisti 4 vladarji v 11 hiši, ki je vodnarjeva hiša (spremembe...)

Sicer pa z Luno 7.hiši se v zvezah ne predam kar tako, čustva če so, so globoka, (Venera-škorpijon)...slaba stran Venere v škorp. je sumničavost, občasno dramatiziranje (ful si grem na jetra takrat xrolleyesx ) ... raje taktiziram kot ne, oz. izbrati pravi čas in pravi način za akcijo(Mars-škorp.) in rada analiziram in raziskujem (Merkur-škorp, Luna-dvojček)...
Vladar druge hiše je Saturn v 9hiši, kar se opazi v veselju do tujih jezikov, ki glede na vezo z drugo hišo, mi zna pomagat do boljše plače, zato zdej pridno obnavljamo tuje jezike x^x ...

Kvadrat med Luno (dvojček) in Saturnom (devica) se opazi v moji resni faci,... tko da me hoče domala skor vsak mal nasmejat, težko se sprostim... in celo mi je težko dalj časa hece zganjat :o|o: ... Njun vladar Merkur je v kvadratu z Jupitrom, kar pomeni, da mi vedno ne rata dobro pot izbrat, ampak žal človek to izve šele takrat ko je mimo :8): Pa tudi spremembe mi vedno ne dišijo, pogosto zato, ker so dostikrat nasprotje željenim...(povezano s prejšnjim stavkom) xrolleyesx

NO, pa še Neptun,... vladar 3.hiše... v komunikaciji z drugimi večkrat bolj tiha kot ne (če se men zdi, da sem že mal glasna, me drugi lih prav slišijo :inocent: ), sej ko sem v elementu, ni panike me je posledično tud bolj slišat, če se pa umirim, in neki začnem premišljevat in meditirat, pa večkrat opazim, da me ni skor nič slišat, šele ko me drugi opozorijo ... Neptun v konjunkciji z ASC v strelcu pa mi stalno uničuje tisti strelčevski ogenj/energijo... ga ne maram lih preveč oz. bi ga prestavila,... (kljub temu, da mi daje luštno temno barvo oči x;)x /bi zamenjala za zdravje oči)

Zanimivo je, da je bil včasih Mars, ki označuje energijo, vladar škorpijona,... ker Plutona se bolj povezuje s transformacijami. Kdo btw sploh določa kaj posamezni planet predstavlja oz. značaj posameznega nebesnega telesa? Ker potem je moralo včasih nekaj manjkati... Manjkalo je telo, ki bi bilo krivo za take globoke spremembe. Isto je z Uranom.. včasih, če se ne motim je bil Saturn tud vladar vodnarja. Je mogel bit SAturn včasih tud kriv za tiste nenadne spremembe, češ da so v učnem načrtu?...

...sicer pa pravijo, da je cilj, vseh teh kolobocij okrog planetov, prerasti natalno karto.... :palec: Je že fajn, da se poznaš in da delaš na slabostih,... kljub temu vso to astro-vedenje,sploh ko pride do tranzitov, ne sme zasenčiti tistega 6.čuta, intuicije, ki jo ima vsak v sebi in ki nam je v pomoč, da te tranzite lažje prebrodimo (vsaj sama delam še vedno paniko, ko razberem, da se mi kak počasen trojni tranzit spet obeta, me je kar groza :wOOt: xrolleyesx) - takrat si pravim -zdrava pamet in noge na tleh, pa manj glej gor, pa več naprej x;)x

xsrcx

#418 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. januar 2007, 18:37

konj....to je blo pa pravo veselje prebrat........ :2src: x:px ..... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#419 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 7. januar 2007, 13:19

... tnx x:)x ... ja sem bla kr zgovorna dva dni nazaj x;)x

#420 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. januar 2007, 11:37

... tnx x:)x ... ja sem bla kr zgovorna dva dni nazaj x;)x


:palec: Luna je bila v levu v lepem trigonu z jupitrom, zato ti je jupiter deloval na tvoja čustva in nasul besed. x;)x

#421 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 8. januar 2007, 18:25

misliš tranzitnim jupitrom, a ne?!... in še konj. z natalnim Jupitrom, +sekstil z natalno Luno, +trigon z ASC/Neptun...

Ufff, kaj vse je potrebno, da se dobr počutim,... matr sem zahtevna x:Dx x;)x

#422 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. januar 2007, 09:06

misliš tranzitnim jupitrom, a ne?!... in še konj. z natalnim Jupitrom, +sekstil z natalno Luno, +trigon z ASC/Neptun...

Ufff, kaj vse je potrebno, da se dobr počutim,... matr sem zahtevna x:Dx x;)x


:palec: Ja, ja, sami fajni filingi.

#423 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. januar 2007, 07:27

men se je pa sanjal o tejli temi, sem v sanjah prišla do ugotovitve, da je pri meni Luna kar močna, vsaj zdi se mi tako...

#424 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 11. januar 2007, 09:45

:palec: Lunca,sicer te ne morem citirat,ker ne gre :vragec: ,sem se pa upiknila v tvojo izjavo :Letos izkoristi tranzitnega jupitra čez tvojo 10hišo... xsrcx

Morem ti napisat,da sem že dobila možnost napredovanja v službi.In sicer šef mi je pred dnevi povedal,da so mene izbrali za bolj odgovorno delo.Sploh nisem mogla verjet,ker tukaj delam šele 6 mesecev..pa že napredovanje.. :eek: x:)x Sicer se bom kakšen mesec ali dva uvajala,pa da vidijo ,kako mi bo šlo...Samo vseeno upam na najboljše. :2src:
Konec meseca pa s tem tudi sledi pogodba za nedoločen čas.. x^x :2src:

:palec: Jupiter je res ZAKON!

No,če sem odkrita sem res v dvomih,a bom sposobna ali ne..Pač pomankanje samozavesti.. :xx!: Sam po drugi strani,pa spet verjamem ,da je ravno zdaj prišel čas za nek napredek v službi..

Lp!
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#425 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. januar 2007, 11:28

[quote name='Lisbona' date='11. Jan 2007, 09:46' post='776581']
:palec: Lunca,sicer te ne morem citirat,ker ne gre :vragec: ,sem se pa upiknila v tvojo izjavo :Letos izkoristi tranzitnega jupitra čez tvojo 10hišo... xsrcx

Morem ti napisat,da sem že dobila možnost napredovanja v službi.In sicer šef mi je pred dnevi povedal,da so mene izbrali za bolj odgovorno delo.Sploh nisem mogla verjet,ker tukaj delam šele 6 mesecev..pa že napredovanje.. :eek: x:)x Sicer se bom kakšen mesec ali dva uvajala,pa da vidijo ,kako mi bo šlo...Samo vseeno upam na najboljše. :2src:
Konec meseca pa s tem tudi sledi pogodba za nedoločen čas.. x^x :2src:

:palec: Jupiter je res ZAKON!

No,če sem odkrita sem res v dvomih,a bom sposobna ali ne..Pač pomankanje samozavesti.. :xx!: Sam po drugi strani,pa spet verjamem ,da je ravno zdaj prišel čas za nek napredek v službi..

x;)x Boš, boš, sposobna, poglej, kako hitro si napredovala, pa pogodba za nedeločen čas, jupi, :palec: Jupiter prinaša, zato ti bo ratalo. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0