Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Saturn - ohladitev, razdor?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
30 komentarjev na to temo

#1 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Pozdravljeni,
berem vas že nekaj casa. Ker pa nisem zasledila, da bi bilo o tem kaj govora, me zanima, kako natancno se da predvideti nek vpliv, ki ga bo povzrocil Saturn, ko bo preckal nekomu Luno v prvi hiši, hkrati pa tudi partnerjevo Venero, ki je s to Luno v konjunkciji?

Hvala.

#2 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. marec 2003, 01:00

Ja, bo nekaj preverjanja vajinih čustev, ker bo saturn ohladil najprej tvoja čustva, hkrati bo tranzitiral njegovo venero, to pomeni,da bo ohladil njegovo ljubezen, zdaj pa si razlagaj ali si ti ta ljubezen ali pa njegova čustva do tebe.Nasproti je bil prej še pluton in mislim,da je že ta kaj ponagajal in transformiral kakšna vajina čustva.

#3 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 11. marec 2003, 01:00

Saturnov vpliv traja dolgo? Kako mocan vpliv je to? Ali gre tudi v Retrogradnost? Vedno?
Ali govori le o ohladitvi čusteva ali celo o locitvi? Ker poleg tega, da Saturn gre čez Luno (27,45 st Dvojčka) v prvi hiši (ženske), tvori Saturn še trigon z natalnim Saturnom in Marsom...

#4 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

A lahko kje drugje še preberem to, po čemer sprašujem, da ne bi bila vezana na odgovore možnih prostovoljcev med vami, ker bi res rada odgovore?
Hvala vsem.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Hoj, Sasha... Zal ti moram povedati, da tole za custvene zadeve res ni najugodnejsi aspekt..
Zal si pravilno razmisljala (*v naslovu - kot vidim, si spremenila - primerno, ker te zanima nekaj dolocenega, Saturn pa imamo ze veckrat odprt)..
Res to zelo verjetno lahko prinese ohladitev na custvenem podrocju..
Vendar do te lahko pride tudi zaradi tvoje vecje zelje in potrebe po nekaksni organiziranosti (recimo: to bi lahko pomenilo: tvoja zelja po poroki, ki, ce je pretirana, ali prevec vneto zastavljena, lahko oddalji partnerja...).
Ce tvori kakrsen trigon, je seveda te aspekte veliko lazje hendlati, tako ti bodo najbrz povzrocili samo veliko custvene zmede, vendar ti bo tok v zivljenju sam nekako prinesel resitve.
Tako ti svetujem, da se ne omejujes predvsem na ta tranzit - ampak si izberi katerega spodbudnejsega.Objavljena slika

Itak pa - kot smo ze rekli - noben aspekt ne gledamo loceno od drugih polozajev, tako je vsak tak premik saturna (ali kateregakoli planeta oz. nebesnega telesa) vezan na ostale premike planetov in aspektov, ki jih tvorijo med sabo - in prav tako s tvojimi natalnimi polozaji...

Ne, seveda ne gre vedno v retrogradnost, pac pa njegov vpliv traja relativno dolgo - to so generacijski planeti, ki nas individualno predvsem zanimajo, ko tvorijo tocnejse aspekte z nasimi najpomembnejsimi polozaji...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Sasha - Retrogradnost
Retrogradnost (2)

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Marsa, hvala.
Če prav razumem, tokrat, ko Saturn zapušča Dvojčke, ne bo šel retrogradno? Kar pomeni, da je to bolj kratkotrajen vpliv in ne bo imel trojne poti čez že omenjene Lune in Venere?
Čeprav je Saturn počasen, ne bo trajal vpliv tako dolgo, kot če bi šel še retrogradno?

Brala sem, da je Saturn učitelj. Brala sem tudi kaj pomeni Saturn v četrti hiši - tu ima partner namreč Venero in tako bo Saturn vstopil hkrati še v njegovo 4. hišo.. tehtanje... preverjanje, kaj je dom, družina, varnost?

Torej, se bo težak tranzit dogajal še v njegovi 4 hiši ... koliko časa? Četrta hiša je nekje do sredine Raka?
V tem času, ko bo napredoval Saturn, bo tranzitni Uran tvoril nanj v četrti hiši trigon... kmalu, če ni že, pa deluje retrogradni Pluton opozicijo na Venero in nato še na Saturn. Je Uran znanilec nenadnih sprememb, če razumem?
In ker ni dovolj, tranzitni Uran kmalu tvori opozicijo še z njegovim natalnim Uranom opozicijo / ko pride na približno 4 stopinje Rib.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Hoj, Sasha - malo pomisli - seveda ne bo sel retrro, ce bo sel NAPREJ - saj ravno v tem je finta.
In ce gre iz Dvojckoc v Raka, je jasno, da je gibanje direkt.
Ja, seveda, predvsem se zaradi retrogradnosti kaksen planet ful dlje zadrzuje...
Saturn bo v Raku do Julija 2005.

4. hisa - lahko, da je to, kar omenjas.. Lahko pa se odseli, se pojavijo kaksne tezave z mamo, s sefico, s sorodnico... ali s tabo.
Lahko gre seveda za kaj desetega - lahko se npr. tudi preseli, lahko pa mu umre daljni sorodnik (a bolj verjetno sorodnica), pa mu kaj zapusti ali kako drugace se nekaj zgodi, da se ves njegov status spremeni.
Uran lahko v trigonu prinese kaj ugodnega, vendar so to bolj hitri vplivi, pa je bistveno, da to priloznost opazimo, ujamemo in izkoristimo.
Morda se naj izogiba dolgih poti, morda posebej delikatno potovanje z ladjo, letalom..

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

ohej, juhej Marsika!
Seveda vse najboljše!
Joj in v kakšni temi?! Objavljena slikaObjavljena slika
No, me zanima, julija pride v raka - torej za nas, ki smo asc v raku je to tudi... Objavljena slika
Je tudi važno kako je saturn sicer postavljen v natalni karti?
No, samo meni gre pa že na bolje...Objavljena slika
cat

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Uh, ja, Cat - to pa res - v zelo 'ne moji' temi. ::))
Je ze ok! THX! Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Ja, saj res - ti imas Raka tamle.. Uh, zal, Cat... Ko ti Saturn ruzhi cez ASC, je kar tecno obdobje (podobno kot ce ruzhi Pluton) - hocem reci - skoraj ni sans, da bi to pomenilo, da bo vse nad, v rozicah in soncno.
Je pa res, da POTEM, ko gre ta faza mimo, si na visjem polozaju - si ZE napredovala.
A ko pa se to dogaja, pa ... :|
Ja, seveda je pomembno, kaksni aspekti 'pomagajo' temule...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Jah, sej sem se že oborožila... Objavljena slika
Kaj čmo[?]
Menda mi pride še mars pomagat in bo nekaj časa krasna konjunkcija, hehe..
Po moje bom od takrat naprej začela biznisiratObjavljena slika
Cat

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

To ja, pazi pa na poskodbe (kosti, sklepi etc.), kaksen zob zna ponagajati...
Torej - Ca dodatki ipd... aja - zelo bos cutila vpliv kristalov, pa tudi zemlje - torej, glina vedno na broju Objavljena slika, kristale pa tudi.
Oniks + zad bo dobra kombinacija.
Biznis pa tudi - morda bos celo nekoliko agresivno to zastavila, ces: Zdaj pa gremo, pa se pazite... Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

ok-po glino hodim kar v tunjški gaj, ker mi je blizu.
Thx na nasvet.Objavljena slika
Cat

#14 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Kaj, a pol bi glina tud meni pomagala za kožo- spet sem neki pubertetniška....Pa kuga je s temi zobmi, Marsa, opazla sem neakj omenjaš....Mene še 3 mesce nekaj šlata....
Mora bit pa eno blesavo obdobje, če lahko tako rečem, meni se reči kar nekaj nenavadno zapletajo, možnost spremembe službe, pa v karte sem se spet vrgla, sam folkk me napadava, jst pa-easy...Moj saturn v 5.hiši v levu, pa ja da ne bo kak sine prav resen in avtoritativen, če je pa kaj povezano z zabavo in umetnostjo....uau, a bom kaj prgemblala ....Tranziti..?!!!!

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Ce mastna koza, necista, mozolji, potem ja... sicer pa morda ne..
Ali pa 1X - namesto peelinga.
Sicer pa - za mozolje NAJBOLJSE - dober domac kis na vatko, parkrat pomocit, kot s tonikom... Ful pomaga.
Druga varianta - MED (ja, prav vidis - med). Potegne ven, hkrati pa obnovi in dela dbest kozho.
Probaj!

Potem pa je na voljo se aventurinov tonik (to pa najdi nekje pri nasvetih na LN pri Zdravju). Saj je tudi ziher se vec receptov - najbrz tudi tale dva.

Zobje... ja, to pa zna se dogajat pri tranzitih s Saturnom, sploh, ce tvorijo kaj pomembnejsega, lahko pa deluje ze samo, ce precka trenutno Luno ali Mars recimo...

Cat - Glina iz Tunjic je zelo kul! Pri meni je dobila zelo dobro oceno! Objavljena slikaObjavljena slika Vem, ja, da imas sanso, (tudi) zato sem ti specialno predlagala - pa ker vem, da jo tudi ti uporabljas...

Poleg vodnih, sploh morda Rakov, bi pa morali vec posegati po njej tisti, ki imajo veliko zemlje.

Sicer tole (glina) nima zveze s Saturnom, ima pa zveze z zemljo in ima zveze tudi zato, ker je NAJBOLJSA pri revmaticnih in podobnih tezavah - na to pa vpliva ravno Saturn.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Thanks Marsa, saj vem, kako je s temi rečmi.....dobri nasveti!
Najboljš je pa itak tisti, k te kdo stisne in pocrklja, pa še kaj....Great skin!
Ja to z zobmi bo res, sam za službo me spet neki matra, brezveze.....Mogoče mam pa premočnega saturna in strmim v neke popolnosti, KI JE PA NI!Pa tud popolne službe ne.....
l dan....

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Jasno, Rakica - samo ne smes padati v bluze - to pa je (tudi) od tebe odvisno... Objavljena slika
Saj si ti tukaj! Saj ni treba, da je ljubezen do nas domena drugih - moramo se sami ljubiti.
Ja, mogoce imas... mocnega Saturna.. Sory, ce sem kaj pomesala, ampak mislim, da sva enkrat ze govorili o tem malo..
Ves, Rak in Kozorog pa sta si v marsicem celo podobna- tole stiskanje, pa okoli sluzbe skrbi etc..
Rak ni popolno zadovoljen, ce nima varnosti POVSEM spedenane...
Popolnost je ze OK - samo popolnost, kar se tebe tice, je to, da in ko das VSE od sebe - ce je tako, ravnas popolno in se ti ni treba ozirati nazaj - kar rak vse prerad pocne.
Brez skrbaj - poznam ogromno Rakov in je tocno tale rdeca nit.

ce ti nekdo rece po telefonu, ko slogas recimo: Joj, gospa, ali bom se kdaj srecna, bos skoraj zagotovo uganil, ce bos rekel - gospa, ali ste rak, devica ali kozorog? Objavljena slikaObjavljena slika - to govorim iz izkusenj...
Kar pa spet kaze samo na to, kako kdo v osnovi POSTAVLJA stvari.
Kot nalasc se nam pojavi mocen ASC, Mars tam in tam in tako in tako.... Ki malo motivira, ampak mi pa moramo samo narediti prve korake - samo ne - nazaj. ;)))

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

Marsa, hvala ti za tvoje odgovore. Se opravičujem, ker nisem takoj razumela, kako je to z retrogradnostjo. Morda sem malce nerodno postavila vprašanje.
Hotela sem vedeti, ali Saturn v tem obdobju, ko potuje od Dvojčka proti Raku, potuje vmes tudi kaj retrogradno?

Aha, Saturn čez Venero, ki je na meji med 3 in 4 hišo in skoz četrto hišo lahko predstavlja preselitev, spremembo statusa. Samo, ne razumem, kako je lahko povezano s kako sorodnico, šefico, če pa gre za hišo korenin, doma, ožje družine (primarne oz. sekundarne)?
Ali se lahko govori celo o razdoru vzporedne zveze ob ugotovitvi, da je družina pomembnejša?
Razmišljala sem še tole.
Saturn je učitelj, je ohladitev, ovira, strogost, bolečina.
Luna govori ne le o čustvih, temveč tudi o ženskem principu, o ženski in materi... Prva hiša pa govori o videzu oz. o tem, kar se kaže navzven in fizično telo.
Ali je možen vpliv Sturna na Luno v smislu izgube svoje ženskosti ali materinstva, ali smrti matere ali kaj takega?

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Hoj, Sasha... ja, razumem (zdaj), kaj mislis... bom sla pogledat...
(*ja, Saturn je v tem obdobju retro - od Oktobra do Marca 04, Nov. 04 - Mar. 05)

Tistole.. v bistvu sem najprej govorila splosno, potem se vmes malo menila s Cat in Rakico...
Ti pa imas to na Luni (govorili pa smo o ASC) - ma, to je v bistvu podoben vpliv - gre pac za eno najpomembnejsih tock in po moci nekako podobno delujejo - le da se v primeru Lune vse skupaj dogaja pac na custvenem podrocju.
Pa tudi vpliva na to dnevno dinamiko - zato je skoz prisotno to tezhenje Saturna.
Saturn na Luno? Smrt matere... ni treba simbolov vedno dobesedno prevajati. V skrajni fazi ja, seveda, lahko pomeni tudi kaj takega, ce se kaj drugega podpre ta vpliv, sicer pa morda pomeni, da (recimo) dokoncno presekas popkovino, se recimo odselis, koncno osamosvojis... ali kaj takega.
Na Venero deluje podobno, le da precej manj mocno.
Tu lahko gledas tako - Luna (in Venera) kot zenska energija in Saturn (in Mars) kot moska.
Lahko pomeni tudi spremembo statusa - vednar to bolj, ce gre za sonce ali asc.
Asociacije so odvisne od nas... Ni treba gledati (samo) tako: saturn-tezave, luna-custva...
Lahko gledas tudi tako: Luna - zenska, Saturn - sef = zenska sefica...
Ni NUJNO, da bo to to, vendar je to lahko ena od asociacij - za trdno pa itak ne moremo vedeti... Objavljena slika
Uporabi(te) domisljijo in malo opazuj(te)... Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Ej, Marsa (in ostali, seveda)
Nekaj razmišljam - jaz imam občutek, da je Saturn nekoliko bolj močno povezan z mano. Zdaj sem brala tvoje zgornje objave in sem tako začela povezovati - Saturn - moj v 10 hiši - se mi zdi, da me je do sedaj zadrževal, povezan je z očetom, z moško energijo, o kateri stalno nekaj jamram Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika, hehe
No, in zdaj dobivam občutek, kot da postaja moj zaveznik - zdaj razčiščujem odnose z moškimi, zdaj mi saturn prihaja na ascendent, zdaj se bodo zadeve sprostile. Morda sicer ne bo šlo brez težkih spoznanj, ampak se mi zdi, da sem se pripeljala že tako daleč, da moram stvari odkriti, ne glede na travmatičnost.
In Saturna zdaj spoštujem in ga pozdravljam, da me bo popeljal in dal moč.
A sem 'švasnena'?! Objavljena slika
Heheh, no, pa lep pozdrav, sicer
Cat

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Ne - dbest si, Cat - in cestitam ti k temule in pozdravljam tvojo novo razseznost! Objavljena slika
Tako se gleda na stvari in tako se govori! Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Sasha

Sasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

<blockquote ><font size="1" face="Arial, Helvetica, Verdana" >quote:<hr height="1" noshade > Marsa pravi:


/i]

Ti pa imas to na Luni (govorili pa smo o ASC) . Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. [i]Latinski pregovor

[/quote]

Luna je na ascendentu.
Aha, torej, Saturn prinaša prekinitve nečesa čustvenega, kar je lahko tudi čustvnea popokovina z materjo ... s selitvijo, recimo.

Samo, če je tu še partnerjeva Venera, pomeni spet nekaj drugega.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Neka pomladanska povrsnost tebe daje morda malo, Sasha? Objavljena slikaObjavljena slika

Rekla sem tudi, da pri Veneri lahko pricakujemo podobno, vendar manj mocno...
Pac - zenske energije - Luna je blizje in mocnejsa, hitrejsa, bolj viden vpliv v smislu - vsakdanje zivljenje etc...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Objavljena slika
Tnx Marsa, mi veliko pomeni, posebej če to reče tak majstore, kot si ti.
Hvala! Objavljena slika
Cat

#25 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Kako si jaz razlagam tranzit Saturna čez Venero...

Pravite ohladitev?
Ni nujno.Lahko pomeni, da bomo v tem času več časa in
pozornosti namenjali samospraševanju o ljubezni.
Postali bomo bolj objektivni, se morda zresnili, naša
ljubezen bo postala bolj "resna", morda si bomo želeli
postaviti bolj "formalne" okvirje.(živeti skupaj, poroka..)
Mislim, da tranzit Saturna nekako razkrije naravo naše
ljubezni..
Seveda je možno, da pride tudi do ohladitve ali prekinitve,
ampak to ni zaradi tranzita Saturna, temveč je Saturn na dan
privlekel tisto, kar smo že dalj časa vedeli, pa si nismo
upali priznati...
Torej, tisto, kar je kvalitetno, bo gotovo preživelo,
se celo poglobilo in dobilo nove dimenzije...

Astra
Per aspera ad astra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0