Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Afirmacije, avtosugestija, vizualizacija ...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#51 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 9. januar 2004, 16:57

A niso kreativna vizualizacija in podobne stvari v bistvu neko izsiljevanje določene stvari od življenja?

#52 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. januar 2004, 19:18

x:Dx x:Dx x:Dx

.....a misliti na neumnosti al pa negativnosti pa ni izsiljevanje življenja x?x x;)x


to, da se nečesa ne zavedamo, nas še ne reši pred posledicami lastnih dejanj (ali pa misli, ki ta dejanja sprožijo) x:o)x


....tako ali tako si vsi zaslužimo vso srečo, ljubezen in kar je še takih fajn stvari, kar tako in sami po sebi :palec:

....torej je vizualizacija pripomoček za to da včasih hitreje in bolj zavestno pridemo do rezultatov ki jih želimo (namesto do takih ki jih potem fiksamo x;)x )


......tako nekako........


:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#53 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 9. januar 2004, 19:24

Vedno se vse uredi, zato se bo uredilo tudi zdaj.
(Lunin kolendarček)
upam x;)x

#54 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 12. januar 2004, 08:46

Tina...

če izraziš neko željo (prva točka)...si jo vizualiziraš...kako naj bi se izstekla...ampak moraš obvezno tudi povedat, da sprejmeš tisto kaj je v tvoje najvišje dobro(2. točka)...se pravi, da če se želja ne uresniči tako kot si si ti to zamislila...te čaka nekaj boljšega. Ker tisto kar si hotela ni zate. 3 točka pa je da rečeš da pojačaš ljubezen do sebe in vesh tistih ki so v tvojo željo vpleteni.
In na koncu HVALA!

Lp, S
Objavljena slika

#55 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. januar 2004, 12:39

Počutim se varno.

Lahko sprejmem dovolj vsega, kar potrebujem.

Vsebina moje skodelice se zliva čez rob.

Vedno in povsod me varuje in vodi ljubezen.

Ko sledim svojemu srcu, me ljubezen podpira v duhu in snovi.

Prekipevam od ljubezni, zato jo vsakomur lahko podarim delček.

Vsako lekcijo sprejmem z veliko ljubezni, ker mi poleg ovire nosi tudi priložnost za rast.

Brezpogojna ljubezen osvobaja spon zamer in sovraštva.


#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2004, 13:03

Tiana, v bistvu ne - lahko jih jemljes tudi kot zahvaljevanje ali potrjevanje dobrega. :)

Selene - afirmacija "vedno se vse uredi..." je res v LK-ju, da bomo pa cisto natancni, pa je to afirmacija avtorice (se mi zdi) Louise Hay, ki pa sva avtorje, ce so bili drugi, navedla pri virih, da se ne izgubi tezha in osredotocenje posamezne afirmacije.
Ko pa sem dodajala afirmacije k posameznim energijam lune v znamenjih, pa se mi je zdela ta najbolj primerna. Res je mocna. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 12. januar 2004, 15:19

Če prav razumem, je kreativna vizualizacija namenjena temu, da odkriješ svoje prave želje?Ljudje se ponavadi zatečemo k takim stvarem, ko mislimo, da se želja ne bo uresničila. Če ti čutiš, da se bo nekaj uresničilo oziroma maš dober občutek, potem tako ali tako ne rabiš vizualizacije. Vizualizacija ti torej pomaga, da odkriješ prave želje, ne pa da ti pomaga uresničit tisto, za kar imaš občutek, da se ne bo uresničilo.

#58 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. januar 2004, 08:18

Jaz sem drugačnega mnenja. Če si naravnan tako, da si prepričan,da se ti želja ne bo izpolnila, potem se ti tudi v resnici ne bo, pa lahko počneš karkoli - si ponavljaš afirmacije, vizualiziraš ali kaj drugega storiš.

Šele ko si prepričan, da se ti bo določena zadeva izpolnila ali ko vsaj vztrajno nadomeščaš negativne misli s pozitivnimi, lahko tudi afirmacije delujejo.


Moja vztrajnost in nepopustljivost delata čudeže.

Zastoji mi dajejo čas, da se pripravim na dobro, ki prihaja.

Nikamor se mi en mudi.

Potrpežljivost in vztrajnost mi pomagata, da dokončam, kar začnem.

Vsaka ovira, na katero naletim, mi da več moči in odločnosti, da dosežem cilj.

Bolj ko se za določen cilj trudim, modrejša postajam in bolj uživam sadove.

Vse kar potrebujem za dosego cilja je v meni.


#59 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 14. januar 2004, 08:26

Ja, se strinjam s tabo. Samo potem je vprašanje čemu služi vizualizacija?

#60 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. januar 2004, 09:08

Po mojem zato, da se bolj učinkovito naravnaš na uspeh in da lažje preganjaš negativne misli. Vsekakor se moraš naravnat na uspeh.....

Po mojem. ...

#61 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. januar 2004, 12:20

Napis na ogledalu:

Gledaš človeka, ki je odgovoren za tvojo srečo. xsrcx :palec:

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2004, 12:31

Jaz sem si samo sebe predstavljala, kako frendico, ki me je silila v vozniski izpit (in jaz nisem bila 'tip za to' :o|o: xrolleyesx ), po izpitu klicem - NAREDILA!!!!!!!!! x8Dx x8Dx x8Dx - in tocno tako je tudi bilo.
To se je 'zgodilo' samodejno, nic nisem s tem zavestno hotela, dalec od kakega izsiljevanja situacije, preprosto sem si take filme vrtela v glavi, komaj sem nekako cakala, da bom lahko to rekla - naredila sem izpit.
Aja, in sem ga, s prve, kot sem si zadala. x^x
Aja, ker sem takoj postekala, da v bistvu pa SEM 'tip za'. xDDx x:Xx
In to jaz (ki kao nisem bila 'tip za') in ki NE DELUJEM dobro na siljenje, tako da sem se s frendico ze dobesedno skregala in bila kar celo jezna nanjo, ces, da kaj me sili, da to ni zame (ker prehiperaktivna etc).
No, potem ko smo ugotovili, da sem tip za in da skratka neznansko uzivam, sem imela sicer strah in tremo, a pozitivni rezultat sem si skoz zamisljala, predstavljala, in to ni nic drugega kot stara dobra kreativna vizualizacija. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 Marree

Marree
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 20. januar 2004, 15:37

Po mojem zato, da se bolj učinkovito naravnaš na uspeh in da lažje preganjaš negativne misli. Vsekakor se moraš naravnat na uspeh.....

Po mojem. ...

JP .... se tut jst strinjam. Da se lažje prklopiš na pravo frekvenco. In potuješ v pravi smeri po pravi poti.... pa se SAM ne metraš tko močno.


V božjem varstvu sem, Bog ni nikoli prepozen.
Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča

#64 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. oktober 2004, 18:40

Evo nekaj afirmacij na temo smeh x:Dx xDDx x:Dx :palec:

- Žarim od dobre volje in radosti
- Odlično se zabavam
- Ljudje cenijo moj smisel za humor x:Dx x;)x :palec:
- V vsaki situaciji je zagotovo kaj zabavnega
- Ker sem se sposobna vedno čemu nasmejati, ima vsako breme samo pol svoje teže
- Smeh je pol zdravja x;)x


Smejte se, da bo življenje lepše
x;)x

xsmx xsmx xsmx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#65 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. september 2010, 23:35

Jessica's "Daily Affirmation" za življenje >

#66 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. september 2010, 06:45


- V vsaki situaciji je zagotovo kaj zabavnega


ampak res x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#67 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 7. september 2010, 07:11

Skoraj moj moto :palec: x:o)x

#68 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. september 2010, 09:22

Najbolj pomembno se mi zdi, da človek pazi kaj si želi.

Ali pa pazi, da se te želje ne uresničijo oz. najde, če je le mogoče, način za njihovo varno uresničitev. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#69 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. september 2010, 12:15

:palec:

Afirmacija pomeni potrditev. Torej že v samem pomenu ne more it za izsiljevanje.
Lahko pa se gre tudi za izsiljevanje, vendar takrat ne gre več za afirmacijo. Dva ločena načina.
Katero uporabi posameznik je odvisno od njega in njegove zavesti, naravnanosti,...

Najbolj pomembno se mi zdi, da človek pazi kaj si želi.



#70 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. september 2010, 16:23

Pazit na to, da se želje ne bi uresničile se ne more. Preprosto se ne da.
Želje se uresničujejo, če se jih zavedamo ali ne, če se zavedamo kaj dejansko bi uresničitev prinesla ali ne.

Kot sem že napisala v prejšnjem stavku tudi kadar se ne zavedamo kaj prinese uresničitev želje se ta izpolni točno tako kot smo si želeli. Zato menim, da ni varne uresničitve.




x:Dx
ne da se ne pazit x8Dx

drgač pa so men afirmacije u stilu luise hay totalna neumnost. zavajanje samega sebe in na silo prestavljanje problema na kasneje, a vendar bo enkrat neizogibno.

če imaš 100 kil, si loh hladilnik in sončna očala prelimaš s kerokoli afirmacijo, kuko si lepa in vitka... to ne bo spremenilo dejstva, da imaš 100 kil. amen.
če pa pričakuješ rezultate teh afirmacij čez 5 let... pa imam jest dost hitrejše metode x^x




(kle je tvoj citat slučajno ponucan, da nau pomote al pa zamere)
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. september 2010, 12:48

Pomoje ne gre posplosevat. Odvisno je kje se pri doloceni osebi nahaja vzrok problema.
jst ti bom tko laicno povedal: ce ima nekdo mentalne vzorce je dobro da dela na teh, ce ima nekdo custvene probleme na teh, ce ima povsem fizicne pa na teh. lahko pa en prinasa vse oz. je problem na vseh nivojih zaradi enega prepricanja.

lahko si kupi knjigo luis hay in jo bere "na silo" in se prepricuje da je super. v resnici pa ni pripravljen zares naredit dovolj odlocen korak v spremembo.
lahko pa prebere mimogrede en stavek v neki reklami, casopisu, slisi po radiu.. prebere tule na forumu, ki mu spremeni razmisljanje, sprejme, in posledicno sprozi proces aktivnosti v smeri spreminjanja. recimo. ceprav malo verjetno.

- gre za pravo mero ob pravem casu - ko je clovek ravno prav odprt in v stanju poglobljenosti, da lahko zazna iz okolice nekaj kar mu sporoca oz., kar vzame kot nekaj kar mu lahko pomaga.
Zato pa je potrebno da je clvoek dovolj satvicen. umirjen, v sebi, pozoren, odprt, dostopen, torej prava mera v sebi in ravno prava navzven.
Potem lahko dobivamo sporocila zase povsod, ce jih potrebujemo.
(Med drugim ljudem tudi zato pase pisat po forumih, ker pisanje lahko pomirja, ker se oseba osredotoca.)
In zakaj torej afirmacije, meditacije, duhovne sole, cist in miren dom, ipd... ker se tam lahko ustvarja pogoje zato, da se oseba lahko odpre sebi, novemu in spremembi ki temu sledi.
Nekak povezano s tole temo >

Hipoteticno, recimo jaz tule napisem cel roman, "solato", pa nic, a pride recimo Polde in napise en stavek, pa ti bo dal tocno isto kar si iskal ali rabil, ali pac mislil da rabis. Ce. Ali pa kot bi doma imel kosarkasko zogo. Res de je skoraj nikoli ne uporabljas, ampak takrat ko pa te prime, se poslusas in gres metat na kos, pa ti zelo nuca! Morda je podobno s tem, da imas doma neko knjigo, ki ti v dolocenem trenutku da tisto kar potrebujes. Kot pogovor s prijateljem recimo.

- Ampak to velja ponavadi predvsem takrat, ko clovek resnico zeli slisat! Ko se odpre slisat. Ne pa tkole povrsno se ena hrana pozresnemu nenasitnemu umu.

#72 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 8. september 2010, 18:52

Glede '' ne da se paziti na uresničitev'' sem mislila na to, da imamo ljudje želje, ki se jih zavedamo in želje katerih se ne. Oboje se izpolni. Torej na nezavedne želje nimamo vpliva, uresničijo pa se in zato se po mojem mnenju ne da pazit na uresničevanje.

Ko ozavestiš želje, niso več nezavedne. In ko enkrat veš zanje, je tako ali drugače na nas odločitev, kaj bomo storili z njimi. Razumevanje in poznavanje želje pa pomaga pri tem, da se ne uresničijo - recimo tiste, ki bi škodile drugim.
Possible—but highly unlikely.

#73 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 17. september 2010, 07:31

Če se torej zavem želje, ta izgine? xscratchx
Possible—but highly unlikely.

#74 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 30. oktober 2010, 23:57

brez vizualizacije ni kreacije ...
kako pa boš kreiral nekaj, kar si ne znaš predstavljat ?

#75 hollywood

hollywood
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 10. marec 2011, 21:49

zanimivo x:)x

http://piramide.webs.com/




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0