Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#1 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

NO že naslov teme vse pove...
Namreč, zanima me kaj narediti če si v depresiji ter kako se iz nje povleči ven???
Ima kdo ze iskusnje z njo???
Je pametno da poskusas sam obracunati z njo ali poiskati strokovno pomoč???

Lp mm

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

Hoj, MM - hmm, tole ni kar tako - odvisno pa seveda, kateri stadij je...
V blagi obliki ga po mojem skorajda ni med nami, ki ne bi tega ze dozivljal...
Najbolj pomagajo pozitivne afirmacije, pravilna prehrana, svez zrak in gibanje.
Osebno ti svetujem se jogo (ki itak vkljucuje tehnike dihanja, ki so tule lahko zelo ucinkovite).
Zdajle je lahko nekoliko povezana tudi s pomladansko utrujenostjo.

To je tezko takole na daljavo in prek parih besed presojati - a sama bi se vsekakor cimdlje izogibala drasticnejsim ukrepom...
Najprej skusas s tem, kar ti nudi narava in s tem, kar imas ze doma in tudi pri sebi...
Vsaka depresija je individualna in jo moramo tako tudi obravnavati...
Morda pa gre samo za preutrujenost...
Morda ti primanjkuje cesa...
Morda ti kaksna cakra slabse (sibkejse) ali premocno deluje...
Morda imas pritisnjen zivec na hrbtenici, pa ti na nek tak centrcek pritiska... ...
A ves, koliko je se moznosti...
Ponavadi ji sami dodamo tezho oz. 'maso' z nenehnim kopanjem v zadeve...
Sama sem imela kar precej hudo depresijo - pocajtala z omenjenim (afirmacije, joga).

Upam, da ti bo uspelo z lastnimi mocmi premagati tole zoprno stanje.
Srecno! :vio:

Aja - tule pa je par nasvetov, morda ti kateri pride prav.. pri poglavju Zivcne in psihicne tezave - na dnu strani.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

MM
Če se ti zdi, mi lahko pošlješ rojstne podatke - tvoje in ljudi s katerimi živiš - lahko so nadimki, samo, da boš ti vedela kdo je kdo, na moj e-naslov. Pogledam pa lahko, če je kaj v moji moči.

Pozdrav
Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#4 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

prozac




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

jaTv Sopranove x:Dx hoja v Big Naravo,najbolje je, da takrat nobenga ne srečaš x:Dx
Vpliva na razpoloženje, počutje,mišljenje in vedenje.
Vpliva na to,kaj mislite o sebi in o svojem življenju,kako čutite in doživljate svet okrog sebe,vpliva na vaš spanec, apetit in razna telesna dogajanja. Ni posledica človekove šibkosti,zato je ni mogoče premagati le z močno voljo.[b]Depresivni ljudje ne morejo prisiliti same sebe, da bi se počutili bolje?..
dolgotrajna žalost,občutek praznine, tesnoba,črnoglednost,občutek brezupja,nemoči,brezvrednost,krivde, izguba zanimanja,veselja do stvari,ki ste jih nekoč radi počeli,ni zanimanja do spolnosti, nespečnost,zgodnje jutranje zbujenje ali pretirano spanje,izguba teže,misli o smrti,samomoru,nemir, razdražljivost,otežena koncentracija, odločanje;Razl.telesni znaki: glavobol,prebavne motnje,bolečine povsod po telesu..Lahko mine, prehodno, se večkrat ponovi; seveda je dedna.

#6 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

Vem, da se bo slišalo ful obrabljeno in brez veze in "oh ne že spet.." ampak moram povedat:
Pred kakim mesecem je prišla k meni prijateljica, totalno down, v depresiji....Na tabletah. Potem je šla z mano na Shen qi in že po prvem tretmaju ji je bilo bolje (pogovor in sproščanje- več informacij najdeš na Lununem netu/drugi dogodki: http://novice.lunin.net/templates/dogodki....d=327&zoneid=8)
Sedaj hodi po enkrat do dvakrat na teden (na tretmaje ob ponedeljkih in sredah ob 17h-18h) in stanje se ji počasi izboljšuje. Hitreje bi se ji, če bi hodila večkrat na teden, a že ti redki obiskiji zelo pomagajo.

Če nisi z Ljubljane, poišči na LN forumu prav temo z naslovom Shen qi, tam so navedeni tudi drugi centri v Sloveniji. O tem smo že dosti pisali.

Pravijo, da poizkusiti ni greh.
Iz lastnih izkušenj pa ti povem, da se človek iz težkih stvari sam zelo težko izkoplje, še sploh, če je depresiven, ko nima volje. Saj tudi gre, a je težje in dlje traja.


Daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2003, 01:00

Daisy - hvala za podani link (*sploh je fino, ko je zdaj vse ppovezano in torej tako tukaj kot tudi na Novicah). :vio:

MM - se nekaj - premalo sem morda poudarila tamle gibanje.
Morda ni boljsega recepta proti depresiji kot spraviti se v tek... muvati.. Poleg tega pa se ugodno deluje na organizem... Sicer pa ze zaradi same narave in tudi simbolike... ne obstati v 'mlakah', ampak zaplavati s tokom naprej. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. marec 2003, 01:00

Depresija je samo en določen stadij v življenju, ki pride (po moje)zaradi neke izgube, bodisi ljubezni, družinskega člana, delovnega mesta...
Ko mi je umrla mama, za katero sploh nisem niti slutila, da je na smrt bolna,sem zapadla v depresijo, da si niti zaspat nisem upala.
Verjetno tudi zato, ker sem jo gledala mrtvo 3 ure, preden so prišli ponjo iz pogrebnega zavoda...
Jaz sem kompenzirala žalost s tem, da nisem bila sama... verjetno sem bila breme za okolico, ampak čez en mesec sem se postavila na noge.
Stalno je moral biti nekdo z menoj, največ mi je bil v oporo partne x:Xx, tudi njegova družina x:Xx, moji stari starši x:Xx .. pa tudi sama sem delala na tem, da je vse, kar se dogaja nek normalen proces v življenju. Vse se nam zgodi, da dobimo priložnost uresničiti to, kar nam je namenjeno.
Sicer pa nas "Bog" skuša načeloma le toliko, kolikor zmoremo prenesti v dani situaciji. Če smo sposobni reševati te notranje konflikte sami, brez pomoči, je pa drugo vprašanje.
Želim ti uspešno premagovanje... x;)x

Majic@
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#9 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 18. marec 2003, 01:00

Živjo! x:)x

Jest nimam kakega pametnega nasveta, saj raznih tistih majhnih in kratkih obdobij depresije ni bilo veliko, v kaj večjega pa tudi nisem še prestala. Jest sm tiste trenutke najraje preživela v družbi tistih, ki jih imam najraje. Se mi zdi, da človek v težkih trenutkih potrebuje prijatelje.
Je pa ena moja zelo dobra prijateljica že precej tega skos dala. Mi je blo vedno zlo težko jo gledat tako nesrečno. Vedno sem ji skušala pomagat, vendar mi ni pustila blizu. Potem je bla neki časa na tabletah, ne vem, če je še. Sicer mi je težko, ker že več mesecev nisem bila v stiku z njo, ker mi ne dvigne telefona in tudi pokliče ne nič. Rada bi ji pomagala, vendar mi ne pusti. Mislim, da je narobe če se želiš v takem težkem času izolirati od prijateljev. Pusti, da ti pomagajo.

LP M
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#10 zabica

zabica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 18. marec 2003, 01:00

Prisluhniti je dobro svojim mislim, ki so v nas samih.....

#11 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 19. marec 2003, 01:00

x^x Dober naravni antidepresiv je šentjanževka. Deluje v približno 50%.

Na moji predstavitveni strani je tudi stran, ki jo priporočam. Avtor ima 100% ozdravitve depresije! Obstaja ena izjema, kjer je imela pacientka depresije zaradi možganskih poškodb dobljenih pri prometni nesreči.

Sicer pa še zmeraj velja pravilo, da je "spanc boljši kot žganc" in veliko smeha ti privoščim. x;)x
Če pa zaradi depresije ne moreš spati ti priporočam hibiskusov čaj. Posebno je učinkovit, če tisti dan, ne zaužiješ ogljikovih hidratov!

Če naravne stvari ne delujejo, poišči strokovno pomoč!

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#12 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. marec 2003, 01:00

Sonce....gibanje....sonce...na vsak način čim več v naravo.
Jaz osebno sem ful proti prozacu. Otopitev zaznav - bljak.


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 19. marec 2003, 01:00

Kako iz tega golaža ? Tudi jaz bi rada vedela ! Padem v stanje totalne naveličanosti, žalosti...sam negativizem se me takrat drži.

Takrat mi sploh ni za družbo najraje se zavlečem v en kot pa čakam, da mine kajti velikokrat se mi zdi, da se me loti kar po nepotrebnem.

Sploh je bil čas od lanskega božiča do konca februarja takšen, da še sebe nisem mogla prenašat, sedaj pa je minilo.

Zdi se mi tudi, da je takšno stanje precej povezano s planeti, ki se vrtijo in niso v najboljšem položaju s posameznim znamenjem.

To drži v zvezi z menoj, so pa ljudje pri katerih je depresija globja in je nastala zaradi kakšnih okoliščin in traja že celo njegovo življenje, upam, da zgornji nasveti držijo, če ne pa je pametno poiskati strokovno pomoč.

Zgornji nasveti so za uporabit !


LP! V! x;)x

#14 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 19. marec 2003, 01:00

Že dva dni prebiram vase nasvete in maile, ki mi jih pošiljate...
Najprej bi se vam vsem skupi zahvalila ter povedala da sem zelo presenečena nad vašim odzivom...

Pri meni je depresija sigurno dedno pogojena.... Je pa res da mam občutek da s to depresijo žvim ze cel zivljenje... Po horoskopu sem rak, zivim v Zasavju (kotlini)...
Sami ugodni pogoji da me velikokrat obišče depresija... Ne vem mogoče je to cist podzavestna stvar... Vem sam da mam res probleme s sabo.... Ko nism čist down sm prav super oseba, vendar odnose, ki jih med tem dobrim obdobjem vzpostavim, takoj s tistim slabim obdobjem podrem...
Ko sem bla najbl deep sm se samo poiskusla ubit... Poguma mi je zmankalo in vem da tega ne bom nikoli pripravljena narest, kaj morš sm pač taka oseba...
Jst sam vem da morm to koncat, pa ne na prej omenjeni nacin... Rabim pomoč in se tega zavedam... Zaenkrat ostajam še brez strokovne pomoči, vendar vem da ne bom prav dolgo čakala... Sigurno pa bom preizkusila vse ponujene moznosti, ki ste jih nasteli tu v tej temi...

Še enkrat HVALA...

Lp mm

#15 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 30. marec 2003, 03:01

Ležernost človeka je najbolj pogosti krivec za depresijo. To so sedaj nove ugotovitve o depresiji. Gibaj se, imej čimveč konjičkov, bodi med ljudmi. Samo ne poležavat doma in gledat telenovele . :sleeping:
Ja sam ka mali pao s lipe

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. marec 2003, 13:28

:vragec:

mm....
pruzaprou je chist simpl
rabish enga k te bo dobr natikou

:vragec: ma vas rad pa she x^x je
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. marec 2003, 13:35

Ja. kaj pa druga plat zadeve?
Ali morda zato bolje sanjas? Imas morda zaradi tvoje 'depresije' kakor ji pravis kaksne druge vpoglede?
Ali se ti dogaja, da bolj odpiras zgornje nivoje, katerih odsev povzroci spremembe navzven?
Ali si imela vec casa zase, nabiranje notranje energije? etc...
Pogledas zadevo iz drugega zornega kota, morda prednosti... hkrati ti morda omogoca nefiksiranost tebe, tvoje osebnosti
in moznost, da sprejmes nekatere energije, stanja, ki jih bo lazje razumela pri drugih, ki jih bo lazje sprejemala oz. razumela.
Ni nakljucij!!
Naberes energijo in znjo nekaj storis; recimo snames poslednje maske, ki si jih je nadela tvoja prizadeta in samopomembna osebnost;
pogledas drugiim in sebi v obraz; in ko imas masko jo imas naposled zavestno, ker se pac prilagajas svetu, okolici.
Sprejmanje sebe taksno kot si, ti naposled ne uide kakor vsem nam ne, morda. Potem pa nastopi modrost, ko je zavesti dovolj, morda.

#18 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. marec 2003, 22:57

Ja. kaj pa druga plat zadeve?
Ali morda zato bolje sanjas? Imas morda zaradi tvoje 'depresije' kakor ji pravis kaksne druge vpoglede?
Ali se ti dogaja, da bolj odpiras zgornje nivoje, katerih odsev povzroci spremembe navzven?
Ali si imela vec casa zase, nabiranje notranje energije? etc...
Pogledas zadevo iz drugega zornega kota, morda prednosti... hkrati ti morda omogoca nefiksiranost tebe, tvoje osebnosti
in moznost, da sprejmes nekatere energije, stanja, ki jih bo lazje razumela pri drugih, ki jih bo lazje sprejemala oz. razumela.
Ni nakljucij!!
Naberes energijo in znjo nekaj storis; recimo snames poslednje maske, ki si jih je nadela tvoja prizadeta in samopomembna osebnost;
pogledas drugiim in sebi v obraz; in ko imas masko jo imas naposled zavestno, ker se pac prilagajas svetu, okolici.
Sprejmanje sebe taksno kot si, ti naposled ne uide kakor vsem nam ne, morda. Potem pa nastopi modrost, ko je zavesti dovolj, morda.

Free

hvala za tvoje misli.
Dala si mi misliti, kul!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#19 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 5. april 2003, 12:13

Ne bom razglabljala, kako iz depresije, četudi je tak naslov... Mnenja, predlogi, nasveti,..., kateri so že napisani so pravzaprav več, kot bi uspela napisati jaz.

V danem trenutku sem depresivna. Znaki so mi v zadnjih mesecih postali (ponovno) znani. Občutek utesnjenosti. Nezainteresiranost. Misli brezplodne. Brez pametnih želja, katere bi si uresničila. Vse se mi zdi "adijo".

Dojemam jo drugače, kot 10 let nazaj. Jaz sem drugačna. Drugače sprejemam ta košček sebe. Danes vem, se zavedam, da je naziv "depresija" pravzaprav nenatančen.
(Govorim o sebi in iz sebe...)
Gre za mega spremembo. Spremembo, katera v mojih omejenih možgančkih (zavesti) povzroča take in drugačne težave, ustvarja nesmiselne spremembe.

Naj bo dovolj o tem. Grem nazaj k trenutnemu dogajanju v meni.

Dosegam nove širine, višine sebe. Zavedanje se mi povečuje. Strah pred občutkom poznanega. Ja, poznam ta del sebe. Vendar sem včasih le vedela, da obstaja. Danes - se ga zavedam.

Gre za simultano usklajevanje večih realnosti. Prenašanje realnosti duše v realnost osebnosti. Naporen postopek - vsaj zame, vendar se vsakič znova zavestno odločim, da ga želim doživeti v polnosti. Po naravi rada raziskujem. Predvsem sebe. Svojo psiho. Vse znane in neznane kotičke sebe.

Čutim, kako se nekaj lušči v meni. Nekako tako, kot bi odpadal omet. Dotik bistva, ki ga lahko čutim. Sanje živim...

Čutim boj, ki se odvija v meni. Kristalno jasno mi je, da nikomur ni jasno, zakaj sem se umaknila v samoto v zadnjih mesecih. Odgovor je enostaven in preprost: potrebovala sem samoto. Potrebovala sem čas, da sem dojela, kaj pravzaprav se godi v meni in z menoj. Potrebovala sem čas stran od ljudi, da sem si lahko odgovorila na vprašanja, ki so me težila. Potrebovala sem čas, da se zaprem v lupino in se preglodam skozi meglo.
To mi je od Boga dana pravica. Živeti življenje, kot mi narekuje srce...

Ne smilim se sama sebi. Več. Srečna sem, da je sonce v meni še vedno živo in vedno prisotno. Optimizem in zavedanje, da je življenje nekaj najlepšega, ne umre. Včasih se oddalji, a umre ne.

Rada primerjam to s feniksom. Umiram, da se lahko ponovno rodim. Zanimivo, kako dolgotrajen proces je to... Na fizični nivo spravljati spremembe je najtežje. Meni. Vsi ostali nivoji so prav hitro "servisirani". Ja, čas je relativen pojem...

Velikokrat sem že pomislila, če je možno, da se mi zmeša. Strah je bil prisoten še pol leta nazaj. Danes mi je jasno, da itak nisem popolnoma "normalna". Logično. Nisem kopija nekoga, temveč sem jaz. Zavedam se tudi, da hodim po meji med svetovoma. Na trenutke dovolim, da me odnese. Zanimajo me posledice, ki jih bo to pustilo v tem svetu. Učenje na meni lasten način...

Ni mi dovolj, da živim. Želim doseči neko "stanje", neko "višino", katere ne znam opisati, a čutim, da sem jo v tej obliki zmožna doseči. Preceči sebe. Ponovno. Preseči omejitve danega trenutka.
"Depresija" je prav krasen način, da mi to uspe. Potrebovala sem izziv. In ga prejela.

Dvomim, da bo tole moje pisanje komurkoli v pomoč. Ne zato, ker bi pisala o nečem hudo posebnem, temveč zato, ker pišem le zato, da je nekje zapisano. Pišem sebi...

Tak je moj pogled. "Depresija" je čudovita stvar. Podari nam vpogled v nove razsežnosti sebe.

Veliko sončkastih trenutkov želim! x:)x

Ljubim.

Suzana
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. april 2003, 13:55

Suzi - vsec mi je tale tvoj prispevek in tvoje -zrelo- razmisljanje v njem...
Pomagalo?
Zakaj pa ne....
Pomagalo je oz. pomaga tebi, ko si se malo oddaljila in vidis zdaj stvari jasneje, vsakemu, ki dozivlja taka stanja, pa pomaga, ko vidi, da se kdo to dozivlja in da je se kdo to -uspesno- reseval.
Saj smo rekli, da je depra individiualna, tako razen teh osnovnih (zrak, gibanje, pozitivna naravnanost, pravilna prehrana) napotkov ne moremo dati oz. jih tezko.
Lahko pa iz svoje izkusnje nekaj potegnes in pomagas se drugim. To je tisto, kar je dbest pri vsem.
Kul, da si napisala. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Rudi

Rudi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. april 2003, 21:21

Pozdravljeni, prvič se oglašam s komentarjem na teh forumih, so dobro zastavljeni in zanimivi.
Nekaj o depresijah sem napisal na svojih straneh v temi o boleznih, po mojih izkušnjah se nekateri hitro poberejo, celo v dveh tednih, nekateri rabijo nekaj več časa, so pa stvari rešljive.

http://www.rudimark.info/index.htm

#22 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 5. april 2003, 21:27

Depresija je kot stroj. Ne dopuščaj da te depresija nadzira, ampak ti depresijo.
Ja sam ka mali pao s lipe

#23 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 5. april 2003, 22:22

Včasih sem samo bežno opazovala in se čudila vsem, ki so omenili besedico DEPRESIJA. Čudila sem se kako, da sploh lahko nekdo zapade tako globoko, da nekje ne "vidi izhoda". Na moč sem se trudila, da bi tej osebi Polešala dan s kako Lepo besedo, nasmehom in prijaznim Klepetom, ki je pri tem zelo pomagal, to sem opazila, saj so se na osebah RISALI SONČKI. Vsaj ko je bila ob meni. Prijateljica jo je imela - manično depresijo.
Sedaj pa sem nekje sama zapadla v neko drugačno, drugače dojemam vse. Sama se soočam z njo. Zreva si iz Oči v Oči iz dneva v dan. Moje misli so vse Globje in ko sem v "njenem delu", pišem, veliko pišem, da potem ko mine, spoznavam kje sem bila najbolj ranljiva in s časoma dobivam odgovor kako in kaj. Vendar vse to ne pomaga, je le trenutno. Ampak Bila sem preveč V globinah in je Bolelo, preveč sem iskala in tuhtala.

Pred tednom dni sem poiskala pomoč. Sicer mi je bilo zanimivo ker vse nekje že poznam - del pisanja in vse -pogovori so enaki, kot sem jih imela sama skozi pisanje, ZAVEDAM PA SE, da bi morala veliko več GOVORITI, kot pa PISATI.
Samo tega mi je manjkalo. Potrebujem POGOVORE in ne PISANJE o BOLEČINI, ki nikoli NI MINILA, če je nisem ZAUPALA "živim osebam".
Spoznavam, da se moram obračati na SEBI enake, enake v delu, kjer "boli", se z njimi pogovarjati in se zavedati, da NISEM osamljen primer. Potem mi je lažje, podpiramo se In lepo mi je.
Dan, ko DOBIM vrnjen naseh in se GA SPOMINJAM - je dan KO v meni ni niti kančka DEPRESIJE.
Znova se sestavljam NAZAJ. Košček za Koščkom. Živim.
Želim si več Sončnih Žarkov v mojem Življenju In Hvala za prijatelje ki jih imam, TAKO TUKAJ na tem Forumu ( Suzana xredx ), kot drugje, ki mi lepšajo dneve in dodajajo nasmeške.


mm - jaz sem poiskala pomoč, ker sama nisem zmogla, povem pa ti eno - Z Doživljanjem Lepote Okoli Sebe, Pogovori in z Realizacijo vsega po čemer tipaš, to je zelo potrebno pri tem. Mene je dvignilo iz depresije to, da sem Bila na "dnu" . ŠE vedno hodim in se osvobajam dela, ki " je nekoč v meni" prebudil ta del, za katerega Sem mislila, da ga pri meni nikoli ne bo.

Poleg tega pa mi veliko pomagajo proti temu še; sprehodi v naravo,kjer se misli osredotčijo na Lepoto, mirna glasba, ki mi umiri duha, pa smehljaji -smeh. Prijatelji. Pogovori. x:)x

Res je Suzana. Iz vsakega takega stanja,kot je depresija se nekaj naučimo. Življenje ima za nas pripravljene lekcije po katerih se vsi Učimo. Vsaka je Nova in Drugačna. Moja ja TAKA.
Simona-simsi

#24 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. april 2003, 17:04

Depresija je trenutno stanje, ki si ga oseba izbere. Vsak ima možnos prepustiti se lagodnosti bolne depresije ali stopiti na pot večkrat težke, zahtevne in odgovorne šole življenja.
www.rael.org

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. april 2003, 17:24

:vragec:

iz depresije
s kompresijo


:vragec: ma vas rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0