Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#51 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 26. maj 2004, 16:03

Ker eni pišejo cele disertacije na to temo, vam povem nekaj dejstev iz prve roke (nekatere še enkrat):
- depresija je bolezen. ko se je zavemo, je ponavadi že v hujši obliki
- osnove so lahko tako psihosomatske kot fizične
- zdravstvena služba pomaga bolj malo, zdravila priporočam samo za začetek. V kolikor te pa vzamejo v obravnavo, lahko pričakuješ še spust navzdol, v podn. Včasih je to v močvirju tudi potrebno.
- potem in hkrati je potrebno spremeniti način življenja, pogled na določene stvari itd.
- bližnji morajo biti osveščeni o tem, njihova podpora mora tudi biti ustrezna.
- iskanje "notranjih" vzrokov je ponavadi dolgotrajno
- o zunjanji faktorjih je pa tu že bilo nekaj rečenega
-
P.S. Pretok energije ljubezni, ki teče skozi nas in je namenjena drugim, je eno močnejših zdravil proti depresiji.
V kolikor bi to nekoga bolj zanimalo, sem pripravljen nekaj napisati o moji zgodbi.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#52 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 26. maj 2004, 16:25

Bravo Piko! :palec: :palec: :palec: :palec:

Jaz ne pišem drugega kot to, da je depresija huda bolezen,s katero ni heca.

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2004, 18:42

Uh, smo se razpricali! x8Dx
Kul. x^x

Ja, seveda - kdo je strokovnjak?
Ampak ravno to - vsakdo, ki je uspesno to prebrodil, bo 'prodajal' svoj nacin, sistem.
Logicno, ne? Njemu je delalo.
Zato pa je tako kot povsod drugod; obravnavati in s tem zdraviti je potrebno individualno.
nekdo shujsa s postom, nekdo po Montignacu, nekdo si ubode makrobioticno sceno, spet cetrti pa prisega na presno hrano in je tako tudi shujsal...

'Kaj, ce ne mores?', je bilo tamle vprasanje.
V bistvu je ravno to depresija - ne mores in ne mores (ven), lezes kot v zivo blato.
Ampak v bistvu pa mores.
Vsakdo zmore, BI zmogel, samo zdelo se mu je, da ne zmore, ker depresija lahko deluje zelo telesno, dejansko si v tem filmu - in se pogrezas vedno globlje. In zato tudi moras.

Eni depresiji pa jaz pravim celo 'zdrava depresija'.
To je trenutek oz. krajse obdobje, ko nam kar pase, da smo 'v podnu', ker lahko tako pridemo 'do dna' temu stanju... se takorekoc odrinemo od dna, da gremo lahko proti vrhu...
... veckrat uporabim to prispodobo, meni je sploh tole na kozo pisano (*astro).

A dolgotrajno tako stanje pa je potrebno zdraviti, kakorkoli ze; a ne glede na metodo, 'kuro' - sam bos delal korake. To je to... Ne glede na to, da ti bo morda kje kdaj kdo v oporo. V bistvu si ti sam ta, ki mora premikat noge...
Ne mores?
Potem uporabi pac roke.
Spomni se na ljudi, ki so dejansko hendikepirani...
... depresija je velikokrat tudi stanje, ki je nekako povzroceno tudi zaradi brezdelja...
Ljudje, ki so dejavni, ustvarjalni..., so manjkrat v depresiji...
V depresiji je veckrat clovek, ki se mu zdi, da 'nima kaj poceti v lajfu'... tezko prezivlja svoj cas...
Zato: delo, pa konec, akcija!!
Ne mores reci, da ne mores pritisniti gumba, ker namrec tocno to naredis...
Ce nisi tega naredil, lahko prezhres 100 medikamentov, ki ti v tem primeru najverjetneje (sploh pa dolgorocno) ne bodo pomagali - pomagalo ti bo, da bos odprl okno in spustil notri mal svetlobe.

Stopi k oknu, poglej gore (ali karkoli, kar se ti zdi velicastno). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. maj 2004, 18:52

Nizozemci so depresijo premagali tako, da so zgradili nasipe in jih več ne zaliva.
S človekom je, mislim, enako. Zgradi si dovolj velik nasip, da te ne preplavi, pljuske pa le prepuščaj kdaj pa kdaj k sebi, da ne otopiš.
Življenje brez depresije, Marsa, kot praviš, je tudi na kur.c x:Dx :palec:

#55 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. maj 2004, 18:57

ma ne vem Stane, sem si naredila zid, pa ga podiram... čustva ostanejo, čeprav imaš obrambo in stvari te dotolčejo, ker jih spustiš čez zid, ... včasih je dobra terapija pisanje, vsaj zame... no evo, že dolgo nisem ničesar razen tule spisala... sem vedno dejala, ko sem v solzicah, svinčnik kar sam piše.... napol sem torej ozdravljena, čeprav priznam, je bil pa občutek po pisanju fantastičen, ena prijetna meditacija je blo vse skupaj... bo potrebno poizkusit nazaj brez solzic xsrcx

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:21

govorim o depresiji, in ne o kaksnih hujsih zadevah

Free, tudi depresija je lahko ena tistih 'hujših zadev', posebno za nekoga, ki je sredi nje, pa tudi za njegove bližnje ...


... beseda depresija se pojavlja že v vsakodnevnih pogovorih mladih (celo mi se tukaj kdaj hecamo, da padamo v depro), da potem ljudje kar mislijo, da jo poznajo in, da to ni neka huda reč. Pač, malo malodušja, neka tesnoba ali kaj že... ko pa vidiš, kako to stanje dejansko 'pogoltne vase' človeka (in je njegov svet ena sama tema, paničen strah pred to temo, občutek, da se mu bo vsak čas zmešalo od teh srhljivih scenarijev in stalno prisotna potrtost), ti je jasno, da je depresija precej 'huda reč', iz katere, žal, mnogi tudi niso uspeli zlesti in so danes že pokojni, mnogi pa sprejmejo antidepresive kot svojo odrešitev... navsezadnje... če nekdo sebe pripelje tako daleč, da 'izbere depro' namesto prevzemanje odgovornosti zase, potem se bo sredi svojega 'pekla, v katerem izgublja še tisto malo moči' še težje lotil soočanja s seboj... spominjam se, da je nekoč Thomas Keller rekel, da je ni težje situacije, v katero bi se lahko spravili, kot je depresija (kajti iz tega stanja se sam zelo težko izvlečeš in skoraj nujno potrebuješ stabilnega človeka ob sebi, da ti pomaga vsaj na začetku). Vendar tu ni mišljena tale mila oblika občasne potrtosti...

poznam mlado dekle, ki je več let jemala antidepresive in si zelo želela, da bi se rešila tega, v kar se je spravila... obiskovala je razne delavnice za ozaveščanje, psihoanalize in podobno (jasno, ko je bila 'pod antidepresivi', ki so otopili občutek za njeno notranje stanje, se ji je zdelo, da 'bo šlo')... takoj, ko je začela bolj odločno razmišljati, da zdaj bo pa zmogla brez tablet, jo je zagrabil tak paničen strah, da se je po več dni tresla in doživljala svojo grozo (kljub tabletam in samo zato, ker je pomislila, da bi jih že lahko opustila) ... to jo je dodatno spravljalo v obup in potrtost se je še poglabljala ... neštetokrat me je klicala ponoči (ko je bilo verjetno najhuje), ker je bila tako utrujena od vsega in predvsem, ker se je bala same sebe, ker so jo obhajale samomorilske misli... skratka - najbrž res težko, ko si enkrat globoko v depresiji... kako se rešiti iz njenih krempljev, je verjetno najbolj blagodejno slišati od nekoga, ki je doživel to izkušnjo, se ozdravil in sprejel lekcijo, ki mu jo je ta bolezen dala.

ja. x:o)x
kot hujse sem mislil mocne shizofrenike, etc...
sicer pa verjemem, da si zaupanja vredna oseba.

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:25

...govorim o depresiji, in ne o kaksnih hujsih zadevah)...

:wOOt: :wOOt: :wOOt:

Ojoj!
saj ni treba na fakulteto, da bi vedel, kaj je depresija, vseeno pa bi si morda prebral definicijo v kakšni najbolj splošni enciklopediji.

Ma ni to princip- če bo okroglo, bo lopata, če špičasto pa vile... :eek: :eek:

Mateja :palec: :palec: :palec:

saj ne da ne vem kaj je depresija, sam skoda da si dobila taksen vtis;
ali celo dobro, morda ne oddajam depresivne energije x:o)x
oz. sploh nisem o tem govoril - enostavno recimo kaksna hude shizofrenicne zadeve so verjetno hujs ne!?
al pa kaksna parapsiholoska varianta... :inocent: x:Dx

torej nisem rekel da depresija ne zna bit huda rec, saj lahko o sebi povem x:Dx x:o)x x:o)x
torej mi odgovarjata nekaj drugega kot sem pisal oz. sta obrnila moj stavek v drugo pac.

#58 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:28

..
-
P.S. Pretok energije ljubezni, ki teče skozi nas in je namenjena drugim, je eno močnejših zdravil proti depresiji.
V kolikor bi to nekoga bolj zanimalo, sem pripravljen nekaj napisati o moji zgodbi.

o tem sem govoril!
ja, mene zanima!?

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:29

Bravo Piko! :palec:  :palec:  :palec:  :palec:

Jaz ne pišem drugega kot to, da je depresija huda bolezen,s katero ni heca.

pa to, da so psihici in njihova nova zdravila ena enkratna zadeva!? x:Dx x:o)x
sej ne recem da niso, ampak nazalost veckrat tudi niso in kakor sem ze pisal obstajajo druge variante, bla bla bla...

#60 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:32

Uh, smo se razpricali!  x8Dx
Kul.  x^x

Ja, seveda - kdo je strokovnjak?
Ampak ravno to - vsakdo, ki je uspesno to prebrodil, bo 'prodajal' svoj nacin, sistem.
Logicno, ne? Njemu je delalo.
Zato pa je tako kot povsod drugod; obravnavati in s tem zdraviti je potrebno individualno.
nekdo shujsa s postom, nekdo po Montignacu, nekdo si ubode makrobioticno sceno, spet cetrti pa prisega na presno hrano in je tako tudi shujsal...

'Kaj, ce ne mores?', je bilo tamle vprasanje.
V bistvu je ravno to depresija - ne mores in ne mores (ven), lezes kot v zivo blato.
Ampak v bistvu pa mores.
Vsakdo zmore, BI zmogel, samo zdelo se mu je, da ne zmore, ker depresija lahko deluje zelo telesno, dejansko si v tem filmu - in se pogrezas vedno globlje. In zato tudi moras.

Eni depresiji pa jaz pravim celo 'zdrava depresija'.
To je trenutek oz. krajse obdobje, ko nam kar pase, da smo 'v podnu', ker lahko tako pridemo 'do dna' temu stanju... se takorekoc odrinemo od dna, da gremo lahko proti vrhu...
... veckrat uporabim to prispodobo, meni je sploh tole na kozo pisano (*astro).

A dolgotrajno tako stanje pa je potrebno zdraviti, kakorkoli ze; a ne glede na metodo, 'kuro' - sam bos delal korake. To je to... Ne glede na to, da ti bo morda kje kdaj kdo v oporo. V bistvu si ti sam ta, ki mora premikat noge...
Ne mores?
Potem uporabi pac roke.
Spomni se na ljudi, ki so dejansko hendikepirani...
... depresija je velikokrat tudi stanje, ki je nekako povzroceno tudi zaradi brezdelja...
Ljudje, ki so dejavni, ustvarjalni..., so manjkrat v depresiji...
V depresiji je veckrat clovek, ki se mu zdi, da 'nima kaj poceti v lajfu'... tezko prezivlja svoj cas...
Zato: delo, pa konec, akcija!!
Ne mores reci, da ne mores pritisniti gumba, ker namrec tocno to naredis...
Ce nisi tega naredil, lahko prezhres 100 medikamentov, ki ti v tem primeru najverjetneje (sploh pa dolgorocno) ne bodo pomagali - pomagalo ti bo, da bos odprl okno in spustil notri mal svetlobe.

Stopi k oknu, poglej gore (ali karkoli, kar se ti zdi velicastno).  :palec:

aha! :palec:
hvala, da mi ni treba zdej pojasnjevat in delat solate se tebi! x:Dx x:o)x

#61 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:51

sicer pa verjemem, da si zaupanja vredna oseba.

hvala Free x:)x

Marsa je omenila 'zdravo depresijo'... tole je tudi nekako 'moja pot' do zdaj... res, da sem zadnje čase že imela tudi na to temo pogovore s samo seboj... ker je morda čas, da bi lahko zdaj tudi takšen način 'zaključevanja' opustila. Ja, jaz sem se skoraj po pravilu spravila do podna (moj notranji občutek, ne kakšni zunanji 'podni'), bila nekaj časa totalno v njem, se nekako do konca naužila tega in od tam štartala z eno totalno svežo energijo, poletom, novim pogledom na sceno... na ta način sem, ko je prišel čas, z lahkoto opustila stare vezi, preteklost je postala neka neboleča, skoraj nezanimiva zadeva, v meni pa čisto sveži dotoki energije, ki so me peljali na nove 'kraje', v nove situacije... v bistvu bi bila lahko moja stanja 'zdrave depresije' neki mejniki... jaz sem bila po njih spremenjena. Ko je stanje takega 'podna' mimo, je zelo kul občutek :palec: ... vendar tole ni niti malo podobno pravi depresiji, ki ima v ozadju drugačne vzroke...

tole vprašanje, tistim, ki si izberejo depresijo, najbrž ni ravno 'the favorite one':

'kaj želiš s tem stanjem, v katerega si se spravil, pridobiti/dobiti?'.

.. verjamem, da se sliši kruto, in tisti, ki je v depresiji pogosto odreagira zelo užaljeno nanj, vendar s takim vprašanjem pravzaprav podpreš moč v njem in istočasno ne podpiraš vloge žrtve, ki je v tem stanju zelo močna... vendar na ta način lahko komunicira (tako, da so pozitivni učinki) s človekom v depresiji nekdo, ki ne obsoja, ki razume stanje depresije in, ki je dovolj stabilen, da zmore odmaknjeno doživeti reakcije.

#62 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 26. maj 2004, 21:57

hvala, da mi ni treba zdej pojasnjevat in delat solate se tebi!

Kakšna samozavest! :eek: x:Dx x:Dx

Pravzaprav si me fasciniral.
S kanarčki, zvončki in trobenticami.

x:Dx x:Dx x:Dx

#63 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 27. maj 2004, 08:38

Ker eni pišejo cele disertacije na to temo...

Vsem se opravičujem, ker sem včeraj malo nervozno reagiral. :sori:
V pisanjih je veliko lepih misli, vsak pogled je lahko pravilen za nekoga, ki je depresiven, ne glede ali ga je napisala Marsa, Free, Ruby72, rad sem prebral vse tiste prispevke, v katerih ste napisali o svojih iskušnjah in pogledih. xsrcx
Morda sem premalo poudaril svoj pogled: ne glede na to, ali je depresija težka ali ne, ali so kake bolezni še težje - zdravljenje je težko, ker je bolezen individualna, pri vsakem je malo drugačna, vsakemu pomaga drugačen pristop.
Res je, treba je govoriti o tem, pisati, ozavestiti... :vio: Bom v kratkem tudi jaz napisal eno disertacijo na to temo x:Dx
do takrat pa vsem veliko lepega
in vse dobro!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#64 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 27. maj 2004, 08:39

ne vem kdo od tukaj pišočih je v resnici doživel vsaj eno epizodo depresije
(mislim kot bolezen, ne kot žalost, ki pride in mine)
depresija se zdravi kot vse druge bolezni, z uradno medicino (antidepresivi, kognitivna terapija, posebna lučka) in z alternativno medicino (obsevanje s soncem, joga...)
ker nismo vsi za vse, si vsak izbere metodo, ki mu je najbližje , pomaga pa vsaka do neke mere, naprej moraš delat sam
če imaš smolo, se ti epizode ponavljajo in tako počasi prideš do kronične depresije, ki ti uničuje zdravje na splošno
v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. maj 2004, 08:55

Kasandra, vidim, da si tudi ti fizikalec v osnovi in se s tabo popolnoma strinjam. Duhovno brez materialnega ne gre in obratno. In tudi depresija je debalans stanja obeh dejstev.
Materialno dejstvo pa je, da se tudi serotinček brez biokode ne proizvaja v organizmu x:Dx :palec:

#66 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 27. maj 2004, 08:59

x:Dx predvidevam, da upoštevaš načelo solim-torej sem

#67 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:02

:vragec:

depresija je bplezen modernega chasa
in ko vas zaboli zob, vzamete tableto...ne pa da se posvechate pretokom ljubezni itd x:Dx x:Dx x:Dx
in z depresijo je enako...vzamesh tablet in depra papa x:)x
pa navadte se zhe, de je shrink glih tko k zobar ....vsi, VSI hodjo tja

666 zlomkou....sicer she ne...ampak nkol se ne ve x:)x x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#68 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:21

Enkrat nekje drugje, pa saj je vse povezano

, sem pa mogoče nebralna baba  x:Dx  x:o)x  x:Dx .

:vragec: to mash pa prou....
babe je treba FUKAT, ne pa BRAT x:Dx x:Dx x:Dx
666 zlomkou....tralala

Da vprašam malo drugače - pa si ti zadovo'ljen sam s seboj? Kaj pa je zadovoljitev, morda en špric? Je to tisti pravi antidepresiv?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#69 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:24

Enkrat nekje drugje, pa saj je vse povezano

, sem pa mogoče nebralna baba  x:Dx  x:o)x  x:Dx .

:vragec: to mash pa prou....
babe je treba FUKAT, ne pa BRAT x:Dx x:Dx x:Dx
666 zlomkou....tralala

Da vprašam malo drugače - pa si ti zadovo'ljen sam s seboj? Kaj pa je zadovoljitev, morda en špric? Je to tisti pravi antidepresiv?

:vragec:

evo... :palec:
pikotu je kapnal
komur pozno pride dlje uzhiva x:px
ja piko...sex je najboljshe zdravilo proti depri......to se she rugelj strinja

VSI STE DEPRICHI SAM ZATO K NE SEXATE

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:24

x:Dx predvidevam, da upoštevaš načelo solim-torej sem

Seveda, Sonce in Zemlja, ali še bolj splošno, Vesolje v tvojem organizmu mora biti v ravnotežju s tvojim Duhom :eek: x^x x:Dx :palec:

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:30

v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

delno je res, vendar to ni edini dejavnik...
kako pa potem razlagas dejstvo, da vse vec in vec in vec in vec folka podlega depri?
cudno, da bi tak % ljudi imel tale gen...
Poznam pa jih FUL, ki se na to 'izgovarjajo' celo - jim pac manjka nek hormon, srece, seveda, ki se dobro slisi, da jim to pa ravno njim manjka... samo par jih je bilo prav zares v depri in jim ni bilo druge pomoci kot zdraviti jih s pomocjo uradne medicine. ...

Res je, Kasandra, vem kaj mislis, a vseeno menim, da se cisto vsak posameznik kdaj v lajfu s tem bori (pa ne mislim samo na 'zdrave' depresije).

Kaj pa pozimi, ko grejo zivali spat, pomanjkanje sonca, svetlobe itd...,
Ne, to ni vec moderno (ena frendica vedno tarna, da je v depri ker nima dovolj svetlobe, cakaj, da 'odkrije' hormon srece, ki da ga nima), zdaj lepo zapecatis usta vsem, ker je to dokoncno, 'pravico' imas, da si v depresiji, v bistvu je celo ne das, obesil si se na tole in zdaj imas pac to.
In da je to dokoncno itd. in tako usodno determinirano, pa negirajo ravno tisti posamezniki, ki so se iz TEZKIH depresij izvlekli sami, z vsemi zgoraj in tisockrat omenjenimi metodami.

Sory, ker se slisi kruto, a poznam prevec ljudi, tudi precejsnjih bolnikov in depresivcev.
In tudi meni depresija ni tuja, vlekla se mi je v par let, vsekakor pa je trajala dlje kot obicajna poporodna depra.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:33

:vragec:

tableta brez psihiatra...to ne gre
psihiater brez tablete....ja, to gre
tableta je itaq samo pripomochek v zachetku zdravljenja za lazhji dostop psihiatra do bolnika...za lazhjo komunikacijo....pozneje se ta pripomochek, ko zhe pride do odkritosti in zaupanja, ukine
psihiater je pa tu izkljuchno za to, da pacientu; govorimo o depresivcu; pomaga najti tisto kretnico, ki ga v samorazmishljanju pripelje v satnje depresije
DEPRESIJA JE BOLEZEN KI NASTANE ZARADI PRETIRANEGA RAZMISHLJANJA
kretnica pa ni nich drugega kot moment, v samem sistemu razmishljanja, ki nas zavede
in tukaj nastopi shrink....najti ta moment, postati pozoren nanj in ga seveda zaobiti
to je vse
SIMPL K PASULJ

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#73 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:43

v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

Tule me je nekaj zmotilo...
Ne sam stavek kot tak, 'reducirano' razmisljanje kot tako.
Ces, clovek je stroj.Res je, stroj IN HKRATI neskoncno vec kot to. In ta ( neskoncno vec kot) sodi skoraj vseposod, kjer se nanasa na cloveka..presezek.
In nasprotje temu je 'nic vec kot'....kot odraz popolnega nihilizma.

Clovek je stroj in hkrati neskoncno vec kot to.
Clovek je stroj in nic vec kot to.


Prvi ali drugi ?

#74 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:48

:vragec:

tretji:
chlovek ni nich vech kot chlovek
x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#75 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 27. maj 2004, 09:50

:vragec:

tretji:
chlovek ni nich vech kot chlovek
x:Dx

666 zlomkou....tralala

Je, je...ravno v tem je paradoks....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0