Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#76 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 27. maj 2004, 10:30

Pretirana zaskrbljenost ni pravšnja popotnica za prihodnost. Veliko več sta vredni volja in pogum. Z njima lahko premagamo vse ovire, z bojazljivostjo pa nobene. Berta golob

x:Ix x:)x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#77 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:39

:vragec:

bemu...de se golob pishesh
morsh skos srat....po drugih pa po spomenikih

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#78 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:41

v eni mladinski knjigi je bil ful dober stavek, ki ga je babica povedala vnuku: obstaja več metod za premagovanje strahu.....in nobena ne deluje x^x x:Dx

zanimiv nauk...zelo resničen...bistvo je v tem, da kljub strahu naredimo...kar že x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#79 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:42

Ergo......če se akhut imenuješ......pa po forumih :vragec: x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#80 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:43

Ergo......če se akhut imenuješ......pa po forumih  :vragec:  x;)x  x:Dx

:vragec:

aakhut sm sam na temu forumu
tis pa micken v celmu lajfu

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#81 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:44

kako pa potem razlagas dejstvo, da vse vec in vec in vec in vec folka podlega depri?
cudno, da bi tak % ljudi imel tale gen...

In da je to dokoncno itd. in tako usodno determinirano, pa negirajo ravno tisti posamezniki, ki so se iz TEZKIH depresij izvlekli sami, z vsemi zgoraj in tisockrat omenjenimi metodami.

Sory, ker se slisi kruto, a poznam prevec ljudi, tudi precejsnjih bolnikov in depresivcev.
In tudi meni depresija ni tuja, vlekla se mi je v par let, vsekakor pa je trajala dlje kot obicajna poporodna depra.

to, da depresijo povzroča pomanjkanje gena je ugotovitev uradne medicine, ne mene

kako razlagam to, da je vse več ljudi na svetu depresivnih?

bom odgovorila z vprašanjem, kako pa to, da če je depro tko enostavno rešit, da tega vsi ti milijoni ljudi ne ve?!!

čist pozdravljam alternativne rešitve ampak v kombinaciji z uradno medicino psihiatri, ki so žal edini usposobljeni za zdravljenje. Rabiš nekoga da ti pokaže pot in te spravi k sebi, kako boš naprej ... so pa vse poti odprte in dobrodošle

samo trdim, da depra ni stvar odločitve zanjo ali brez nje (govorim o pravi depri)

res pa je da ni dokončna, ker se slej ko prej vsak zliže iz nje, če se prej ne ubije :o|o:

#82 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:46

Ti aakhutić pa se nekam velikokrat tolažiš s puhlicami, a si v depri ........dej pejd zmolit en očenaš in zdravomarijo.....mogoče ti bo boljš. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#83 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:47

samo trdim, da depra ni stvar odločitve zanjo ali brez nje (govorim o pravi depri)

res pa je da ni dokončna, ker se slej ko prej vsak zliže iz nje, če se prej ne ubije :o|o:

:vragec:

SAMOMOR JE TRAJNA RESHITEU ZACHASNIH PROBLEMOU
murphy

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#84 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:48

Ti aakhutić pa se nekam velikokrat tolažiš s puhlicami, a si v depri ........dej pejd zmolit en očenaš in zdravomarijo.....mogoče ti bo boljš.  x;)x

:vragec:

tis res butl...in to plitek


666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#85 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:51

No, no....ne bi rajše zmolu kakšno kot se name spravljal na tako "globok" način. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#86 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:52

No, no....ne bi rajše zmolu kakšno kot se name spravljal na tako "globok" način.  x;)x

:vragec:

se pach prilagajam nivoju :xx!:

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#87 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:54

v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

Tule me je nekaj zmotilo...
Ne sam stavek kot tak, 'reducirano' razmisljanje kot tako.
Ces, clovek je stroj.Res je, stroj IN HKRATI neskoncno vec kot to. In ta ( neskoncno vec kot) sodi skoraj vseposod, kjer se nanasa na cloveka..presezek.
In nasprotje temu je 'nic vec kot'....kot odraz popolnega nihilizma.

Clovek je stroj in hkrati neskoncno vec kot to.
Clovek je stroj in nic vec kot to.


Prvi ali drugi ?

torej, če te razumem, pa verjetno te ne, si iz mojega pisanja razbral, da menim o človeku, da je stroj in nič več kot to, zanimivo!! ker tega nisem niti nameravala napisati xrolleyesx

govoriš verjetno o moči volje in razuma in o vseh dejavnikih, ki vplivajo na to, da mašinca teče kot je treba

ne vem pa, zakaj motorčku ne bi kdaj malo pomagali, če je zarustal in škriplje, pa v tistem trenutku pač nimamo volje se iti mehanika

#88 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:55

Laže je biti pameten za druge, kot pa za sebe. La ROCHEFOUCAULD

x:Ix x^x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#89 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:57

Laže je biti pameten za druge, kot pa za sebe. La ROCHEFOUCAULD

x:Ix  x^x

:vragec:

najlepshe je biti neumen...(mick x:Dx )


666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#90 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:57

se pach prilagajam nivoju :xx!:

Se mogoče poskušaš, ja.......sam ti bl slab rata. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#91 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:59



se pach prilagajam nivoju :xx!:

Se mogoče poskušaš, ja.......sam ti bl slab rata. x;)x

:vragec:

kwa pa chmo....take plitkosti je res tezhko dosechi :xx!:


666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#92 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:59

Najpametnejši je tisti, ki se tega ne zaveda. BOILEAU x^x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#93 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 11:59

najlepshe je biti neumen...(mick x:Dx )

Še lepše je bedaku, ki si domišlja, da je pameten (aakhut x:Dx )
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#94 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:00




najlepshe je biti neumen...(mick x:Dx )

Še lepše je bedaku, ki si domišlja, da je pameten (aakhut x:Dx )

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

face sta vidva..... x:Dx :palec: x:Dx x:Dx x:Ix
Če hočeš biti srečen....BODI!

#95 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:00




najlepshe je biti neumen...(mick x:Dx )

Še lepše je bedaku, ki si domišlja, da je pameten (aakhut x:Dx )

:vragec:

hehe....leti pa na istega :xx!: x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#96 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:02

samo trdim, da depra ni stvar odločitve zanjo ali brez nje (govorim o pravi depri)

res pa je da ni dokončna, ker se slej ko prej vsak zliže iz nje, če se prej ne ubije :o|o:

S temle se pa nikakor ne strinjam.

Imam kar nekaj takšnih situacij v življenju, zaradi katerih bi se lahko takoj vpisala med depresivneže, pa si tega enostavno ne dovolim. To je stvar pogleda na svet, lahko ti eno in isto zadevo narišem v miljon odtenkih. Vsako situacijo opišem na vsaj 100 načinov. Kako vidiš situacijo je tvoja osebna odločitev.

Jaz si temnih senc ne dovolim. vem, da je Življenje lepo in da so problemi priložnosti in da sem jaz tule zato, da ljubezen razdajam sebi in drugim in da jo prejemam od sebe in drugih.

Tako da je absolutno moja odločitev, če se bom usedla v kot in tulila zaradi svojih priložnosti in se zdela sama sebi boga, občutila svet kot krut in krivičen, ali bom vse vzela za nekaj lepega, za krasne lekcije meni, s katerimi postajam čisto drugačna oseba.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#97 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:03

samo trdim, da depra ni stvar odločitve zanjo ali brez nje (govorim o pravi depri)

res pa je da ni dokončna, ker se slej ko prej vsak zliže iz nje, če se prej ne ubije :o|o:

S temle se pa nikakor ne strinjam.

Imam kar nekaj takšnih situacij v življenju, zaradi katerih bi se lahko takoj vpisala med depresivneže, pa si tega enostavno ne dovolim. To je stvar pogleda na svet, lahko ti eno in isto zadevo narišem v miljon odtenkih. Vsako situacijo opišem na vsaj 100 načinov. Kako vidiš situacijo je tvoja osebna odločitev.

Jaz si temnih senc ne dovolim. vem, da je Življenje lepo in da so problemi priložnosti in da sem jaz tule zato, da ljubezen razdajam sebi in drugim in da jo prejemam od sebe in drugih.

Tako da je absolutno moja odločitev, če se bom usedla v kot in tulila zaradi svojih priložnosti in se zdela sama sebi boga, občutila svet kot krut in krivičen, ali bom vse vzela za nekaj lepega, za krasne lekcije meni, s katerimi postajam čisto drugačna oseba.

:vragec:

x^x x^x x^x :palec:

666 x:Xx na pametno svinjsko chelo
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#98 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:03

Neumnost je prostovoljna nesreča.
Kdor prizna svojo nevednost, jo pokaže enkrat, kdor jo skuša prikriti, jo razkazuje mnogokrat. x:Dx x^x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#99 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:04

Neumnost je prostovoljna nesreča.
Kdor prizna svojo nevednost, jo pokaže enkrat, kdor jo skuša prikriti, jo razkazuje mnogokrat. x:Dx  x^x

:vragec:

hmmm....a ti micka osebno poznash x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#100 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:06

Imam kar nekaj takšnih situacij v življenju, zaradi katerih bi se lahko takoj vpisala med depresivneže, pa si tega enostavno ne dovolim.

Tu se pa jaz ne strinjam. Ko si v pravi depresiji, je nekaj v tebi "polomljeno". Če imaš zlomljeno nogo, si ne rečeš - tega si ne dovolim. Lahko hodiš še vedno naokoli, s stisnjenimi zobmi, po eni tancaš, ampak na koncu te sesuje še bolj. Drugo so pa situacije, ki deprimirajo .
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0