Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#101 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:08

kwa pa chmo....take plitkosti je res tezhko dosechi :xx!:

Ne trudi se doseč to kar že imaš. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#102 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:10

Piko, v pravo depresijo nikoli ne padeš v stotinki, ampak se zadeve nabirajo in nabirajo in potem se enkrat znajdeš tam.

Piko, ne misli si, da me nič nikoli ne zruši. Nazadnje sem imela kak mesec nazaj en tak moment, pa sem se odločila, da ne bom žalostna in nesrečna, ker nisem zato tule. Ne misli,da sem bila v momentu polna energije in veselja, ampak si enostavno nisem privoščila pestovati svoje bolečine, razmišljati zakaj ravno jaz, zakaj tako enostavne zadeve, ki jo drugi u tren oka uredijo jaz ne morem,.... Če bi si dovolila razmišljati v tem stilu določeno obdobje bi se pogrezala kot v živi pesek.

Situacija ne bi bila nič drugačna, prej slabša, ogoljufala bi sebe in še koga za lepe trenutke. Enostavno si rečem, da ima Življenje zame posebne načrte in da dobivam kar potrebujem, četudi so lekcije dostikrat grenke in trpke...

Zame vem da to štima.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#103 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:19

JanjaK, lepo napisano, dober stav, da ne potoneš pregloboko! :palec:
Podobno počenjam tudi sam.
A v bolezenski depresiji (ko si dolgotrajno pod nivojem, pod ničlo), je treba na nek način sezidati svoje temelje, priti nekako ven, v pozitivo, šele potem lahko gledamo, da ne tonemo več (ali preveč).
Potem pride fino v poštev tudi tako ravnanje. x:Xx
P.S. Zakaj se tale smeško tako dobro ujema z barvo tvoje ikonce? In ali pujsi tudi poznajo depresijo?
Slišal sem, da ja! x:Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#104 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 27. maj 2004, 12:29

Čudeže na temo zdravje in čudeže na temo sreča in zadovoljstvo ustvarjajo naše glave in tega nam ne pričara noben zdravnik in nobeno zdravilo, če ni volje v nas.

Jaz sem tiste dokaze, ki sem jih rabila na to temo dobila v svoji zelo zelo bližnji okolici in sem sigurna, da to tako funkcionira, zato tudi ne zganjam kakšne panike v zvezi z boleznijo ljudi, ki so meni še posebej ljubi. Vem, da imajo vse kar potrebujejo za ozdravitev v sebi in da ko bodo pripravljeni lahko tudi ozdravijo.

Videla 2 primera, za katera uradna medicina ni našla rešitve, fizična in psihična zadeva, oba bila totalno na tleh, nista imela pojma o meditaciji, pozitivnem razmišljanju, o ničemer. V stiski sta se oprijela zadeve, v katero niti nista 100% verjela in uspela.

Zame dovolj prepričljiv dokaz x:Xx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#105 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. maj 2004, 13:16

hja, jaz bi trenutno čisto z lahkoto zapadla v depresijo in dobro vem kakšno stanje je to, sem se kr nekaj časa borila z njo, ampak se ne dam, je lažje če imaš ljudi katerim lahko poveš in zaupaš vse... in jaz jih/vas imam... preprosto si ne dovolim da bi črviček se priplazil vame... x;)x

#106 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 27. maj 2004, 17:36

kje tocno so pa meje da lahk dolocis zdaj sem pa v depresiji? ta je pa v depresiji? da lahk nekoga obsodimo da je v depresiji? so sploh meje?
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#107 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 27. maj 2004, 18:15

Ko veliko jokas, ko si tako na tleh, da ne mores iz postelje, ne mores se niti pogovarjati z ljudmi (ceprav se ti v glavi odvijajo novi in novi brezplodni scenariji)v nobeni stvari ne vidis nic lepega, ni nasmeska, nimas volje, da bi pocel kar koli, nimas apetita, nimas se rad in mislis, da te nihce nima rad (ceprav to v resnici ne drzi), vlacis se po svetu in se pocutis, kot da nikamor ne spadas itd. itd. Tako nekako se kazejo simptomi pri meni. xrolleyesx

#108 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. maj 2004, 18:20

Ni prav, da si se tolka časa skrivala Cosmic Girl, če ti je hudo pridi med nas, pogovor ne škoduje, ne vem, kaj pa je res tvoj podznak in kje je luna, če ni skrivnost :eek: x:Ix

#109 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 27. maj 2004, 18:45

kje tocno so pa meje da lahk dolocis zdaj sem pa v depresiji? ta je pa v depresiji? da lahk nekoga obsodimo da je v depresiji? so sploh meje?

Kateri kamencek naredi iz kupcka peska kup peska ? x;)x

#110 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 27. maj 2004, 19:15

razumem kaj si mislu napisat s tem! mas prav! x;)x sam to je prej odgovor na vprasanje kdo je kriv za depresijo... , kot pa kje dolocit mejo da si v njej!? ( kamencki v kupu so lahka tesno skupaj, al pa jih je se nekaj po njegovi neposredni okolici... kje je zdej meja? okolica? ali tocen kup? al direkt vrh kupa?)
je od vsakega posameznika odvisn? tko kot je cosmic girl napisala :palec: svojo mejo... nekteri so pa bolj zilavi, vzdrzljivi, drugi manj, tretji isto kot cosmic girl.. cetrti... peti... sesti...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#111 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. maj 2004, 19:35

Zakaj mislite, da materialno gledano ni tako. Seveda pa je psiha, s tem pa mislim na to, da se človek tega problema ne zaveda in nehote dopusti, da se akumulator sprazni, tako gledano vzrok vseh težav.
Po domače se pa temu reče nepotrebna neprevidnost, če veš, kaj te čaka, pa vseeno delaš narobe.
Psiha, ki se ji pa tudi včasih neumnost lahko reče, resnično kraljuje nad vsem :sori: x^x x;)x

STRES

Ko se znajdeš v brezupni situaciji, začno možgani najhitreje delovati.
Poraba elektrike strmo narašča, tudi generator, srce, je v peti prestavi.
Toda če je v akumulatorju namesto zdrave soli voda, ga nikdar ne napolniš.
Možgani se še pred popolno izpraznitvijo samodejno preklopijo v nižjo prestavo.
Če imaš srečo in še ščepec zdrave soli, bo šlo le za stres in osvežujoč spanec.
Depresija pa je le signal, ki te opozarja kot mobilni telefon: baterija bo vsak čas prazna.

#112 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. maj 2004, 19:49

ne vem kdo od tukaj pišočih je v resnici doživel vsaj eno epizodo depresije
(mislim kot bolezen, ne kot žalost, ki pride in mine)
depresija se zdravi kot vse druge bolezni, z uradno medicino (antidepresivi, kognitivna terapija, posebna lučka) in z alternativno medicino (obsevanje s soncem, joga...)
ker nismo vsi za vse, si vsak izbere metodo, ki mu je najbližje , pomaga pa vsaka do neke mere, naprej moraš delat sam
če imaš smolo, se ti epizode ponavljajo in tako počasi prideš do kronične depresije, ki ti uničuje zdravje na splošno
v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

Ja, in seratonin se spreminja v melatonin (naravni clovekov antioksidant...) - ocem sem pisal na prejsnji strani.

#113 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. maj 2004, 19:54


v bistvu pa depresijo povzroči pomanjkanje gena,ki je odgovoren za uravnavanje ravni serotonina v možganih (hormon sreče) in potemtakem zanjo ni pomembno ali si se odločil biti depresiven, astrološka znamenja, ¸in ostala jajca

delno je res, vendar to ni edini dejavnik...
kako pa potem razlagas dejstvo, da vse vec in vec in vec in vec folka podlega depri?
cudno, da bi tak % ljudi imel tale gen...
Poznam pa jih FUL, ki se na to 'izgovarjajo' celo - jim pac manjka nek hormon, srece, seveda, ki se dobro slisi, da jim to pa ravno njim manjka... samo par jih je bilo prav zares v depri in jim ni bilo druge pomoci kot zdraviti jih s pomocjo uradne medicine. ...

Res je, Kasandra, vem kaj mislis, a vseeno menim, da se cisto vsak posameznik kdaj v lajfu s tem bori (pa ne mislim samo na 'zdrave' depresije).

Kaj pa pozimi, ko grejo zivali spat, pomanjkanje sonca, svetlobe itd...,
Ne, to ni vec moderno (ena frendica vedno tarna, da je v depri ker nima dovolj svetlobe, cakaj, da 'odkrije' hormon srece, ki da ga nima), zdaj lepo zapecatis usta vsem, ker je to dokoncno, 'pravico' imas, da si v depresiji, v bistvu je celo ne das, obesil si se na tole in zdaj imas pac to.
In da je to dokoncno itd. in tako usodno determinirano, pa negirajo ravno tisti posamezniki, ki so se iz TEZKIH depresij izvlekli sami, z vsemi zgoraj in tisockrat omenjenimi metodami.

Sory, ker se slisi kruto, a poznam prevec ljudi, tudi precejsnjih bolnikov in depresivcev.
In tudi meni depresija ni tuja, vlekla se mi je v par let, vsekakor pa je trajala dlje kot obicajna poporodna depra.

Aha, razlogov je verjetno lahko vec - ponavlam x:o)x

#114 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. maj 2004, 20:00

:vragec:

tableta brez psihiatra...to ne gre
psihiater brez tablete....ja, to gre
tableta je itaq samo pripomochek v zachetku zdravljenja za lazhji dostop psihiatra do bolnika...za lazhjo komunikacijo....pozneje se ta pripomochek, ko zhe pride do odkritosti in zaupanja, ukine
psihiater je pa tu izkljuchno za to, da pacientu; govorimo o depresivcu; pomaga najti tisto kretnico, ki ga v samorazmishljanju pripelje v satnje depresije
DEPRESIJA JE BOLEZEN KI NASTANE ZARADI PRETIRANEGA RAZMISHLJANJA
kretnica pa ni nich drugega kot moment, v samem sistemu razmishljanja, ki nas zavede
in tukaj nastopi shrink....najti ta moment, postati pozoren nanj in ga seveda zaobiti
to je vse
SIMPL K PASULJ

666 zlomkou....tralala

Dobr spovedu. sam ne verjamem glih tist, da psihici vedno tako delajo kot pravis.
sploh pa, a ni druzga nacina kot kapsule?

kaj pa shizoti?

#115 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. maj 2004, 20:15

kje tocno so pa meje da lahk dolocis zdaj sem pa v depresiji? ta je pa v depresiji? da lahk nekoga obsodimo da je v depresiji? so sploh meje?

x:)x
jst sm v depresiji ze skor ceu life. x:Ix
mej ni, so meje posameznika in ne celote.
kdo ni v depresiji?
akkhut je dobr napisu in s tem se soocamo vsi - z razmisljanjem!
ampak ne gre sam za razmisljanje, gre za nacin razmisljanja in kje se odvija morda!?

ce gledam tako: ego - kroznica, elipsa - notranje bitje
vse kar se tice ega morda privede ali sledi stanje depresije, ker sam ego verjetno pac ni trajen.

?? xrolleyesx

#116 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 27. maj 2004, 20:48

Ni prav, da si se tolka časa skrivala Cosmic Girl, če ti je hudo pridi med nas, pogovor ne škoduje, ne vem, kaj pa je res tvoj podznak in kje je luna, če ni skrivnost :eek:  x:Ix

Borism, jaz se vedno skrivam, ce je le mozno. :sori: Res podn obcutki. Mas prav, mi pomaga, da vam tukaj kaj potozim, ceprav se se tukaj krivo pocutim, ker nocem nikomur tezit. Vedno prevzamem vlogo tistega, ki tolazi druge. Ker resnicno cutim z njimi. Celo njihovo bolecino. Svojo pa pac zakopavam. Vso energijo porabim za študij in vsakodnevne ... Vcasih je kul, potem pa me nekaj cist "majhnega" vrze. :xx!: Pri nobeni stvari glede dela na sebi ne znam vztrajat, ker nimam toliko zaupanja vase, da mi bo uspelo. Na zunaj pa zgleda seveda vse perfektno. Pridna študentka, popolna hčerka in ne vem kaj. Farsa in en sam šmorn. Notranjost pa mi trga.

sonce v devici
luna v levu
ascendent v levu

Lepe pozdravcke xsrcx xrosex

CG

#117 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. maj 2004, 21:01

Kaj imaš luno v 12.hiši, saj glede pomoči sva si podobna, nekaj je moraš tudi zase prihraniti ( pomoč, energijo...), sicer pa ja imaš nekaj ognja v karti, ki se bo pokazal kasneje v življenju, pa tudi mislim, da ti bo kasneje tudi lažje, podobno pot sem prehodil tudi sam.
Fasada je lepa, kar te pa notranje ne bogati, to se da zelo pomagati s pomočjo vilinskih, res, moraš večkrat poskusiti, jaz sem te tegobe v letu dni tudi zelo ublažil....čakaj tu pišeš sonce v devici, a nisi nekaj drugega po soncu, no saj ni pomembno, pomembno je to, da sebe pogledaš in si pomagaš, saj ne boš s tem nikogar prizadela...lep večer, uživaj in popazi nase, Borism x:)x :palec:


xrainbowx xyiyax :detelca: xpresentx xgoldfishx xcrossfingx

#118 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 27. maj 2004, 23:09

Hvala ti, Borism. Si tak prijazen vilinko. x:Xx

Ja, saj racionalno vem, da moram tudi zase kaj prihranit, ampak je tezko odreci pomoc. xnckrivx Se strinjam s tabo. Fasada nic ne pomaga, ce drugo ni postimano.

Vilinske nosim s sabo v denarnici. Ampak bi jih pa morala najbrz veckrat risati, kot si omenjal.

A si bil čisto sam na tvoji poti samospoznavanja in pomoči samemu sebi? Jaz se samo v krogu vrtim.

Skratka, vesela sem, da si na tej poti postal to, kar si xsrcx :palec:

Nocko xrosex

CG

#119 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. maj 2004, 23:17

A si bil čisto sam na tvoji poti samospoznavanja in pomoči samemu sebi? Jaz se samo v krogu vrtim.

Cosmicgirl- verjamem da ti bo uspelo. x^x :palec:

veš kaj je tudi fajn- spoznavanje tehnik drugih..kako je njim uspelo... da si človek s pomočjo tega sam izriše svojo pot in da ima nek zgled.

#120 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 28. maj 2004, 00:25

kje tocno so pa meje da lahk dolocis zdaj sem pa v depresiji? ta je pa v depresiji? da lahk nekoga obsodimo da je v depresiji? so sploh meje?

Ko ti baba serje na leta se lahko vprašaš le nekaj. Sem odštekan jaz ali pa je ona bolana? (beri depresivna) Ker ona tega ne prizna to pomeni, da je bolj depresivna kot se je to zdelo. Prizna (če) komaj takrat ko napak za nazaj ne more več popravljati.

Torej kdaj lako sodimo da je nekdo depresiven. V večini primerov takrat kadar to zanika, vsi pa vedo, da tako je.

Andres

#121 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. maj 2004, 06:12

Hvala ti, Borism. Si tak prijazen vilinko.  x:Xx 

Ja, saj racionalno vem, da moram tudi zase kaj prihranit, ampak je tezko odreci pomoc.  xnckrivx  Se strinjam s tabo. Fasada nic ne pomaga, ce drugo ni postimano.

Vilinske nosim s sabo v denarnici. Ampak bi jih pa morala najbrz veckrat risati, kot si omenjal.

A si bil čisto sam na tvoji poti samospoznavanja in pomoči samemu sebi? Jaz se samo v krogu vrtim.

Skratka, vesela sem, da si na tej poti postal to, kar si  xsrcx  :palec:

Nocko  xrosex

CG

Cosmic Girl pozdravljena!

Samo en nasvet, nikar se ne "sukaj" v krogu, ker to je kot v labirintu, nek cilj vsekakor moraš imeti, ne si zastavljati previsokih ovir za začetek, ki jih takoj ne zmoreš preskočiti, pa te na ta način "pobijejo"....lep dan, saj si na pravi poti, vilinske pa vsekakor nariši večkrat, če želiš, ti jih zberem, kateri so primerni za premagovanje strahu, čeprav je to že druga tematika, B.



Uživaj življenje Cosmic girl :detelca: xrainbowx xrosex xpresentx xgoldfishx xcrossfingx

#122 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. maj 2004, 07:32

kje tocno so pa meje da lahk dolocis zdaj sem pa v depresiji? ta je pa v depresiji? da lahk nekoga obsodimo da je v depresiji? so sploh meje?

Jaz mislim,da ni point v tem določati ali obsojati. sem bolj mnenja, če se sproti lotiš stvari, ki ti teptajo notranji mir, potem tudi ob kakšni težki preizkušnji ne padeš v depresijo. Sem prepričana, da če živiš Življenje, če ne vlačiš s seboj zamer, si srečen in zadovoljen, če znaš gledati pozitivno na življenje, v depresijo ne moreš pasti. Lahko za moment izgubiš tla pod nogami, si znaš pa zagotovo pomagati dobro, preden pride do kakšnih hujših motenj.

Sem sigurna, da se lahko vsak sam odloči, ali bo Življenje živel, ali si bo izbral trpljenje x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#123 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 28. maj 2004, 10:00

Cosmic Girl pozdravljena!

Samo en nasvet, nikar se ne "sukaj" v krogu, ker to je kot v labirintu, nek cilj vsekakor moraš imeti, ne si zastavljati previsokih ovir za začetek, ki jih takoj ne zmoreš preskočiti, pa te na ta način "pobijejo"....lep dan, saj si na pravi poti, vilinske pa vsekakor nariši večkrat, če želiš, ti jih zberem, kateri so primerni za premagovanje strahu, čeprav je to že druga tematika, B.



Uživaj življenje Cosmic girl :detelca:  xrainbowx  xrosex  xpresentx  xgoldfishx  xcrossfingx

Borism, saj se nocem sama rada vrtet v krogu, ampak me potegne, ker se nisem dovolj mocna. In ja, velikokrat si postavljam previsoke ovire. Hvala, da si me opozoril na to. x:Ix Od časa do časa rabim, da mi kdo to pove. x;)x

Vesela bi bila tvojega izbora simbolčkov. xsrcx

Zdaj pa spet hrepeneče čakanje na sonček ... Danes grem po dolgem casu domov, malo med živalce, ki so zame med najmočnejšimi antideproti xloveyx

Lep konec tedna x:Xx xrosex xrainbowx

CG

#124 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 28. maj 2004, 10:07

[quote name='Aira' date='27. May 2004 ob 23:18'] [/QUOTE]
Cosmicgirl- verjamem da ti bo uspelo. x^x :palec:

veš kaj je tudi fajn- spoznavanje tehnik drugih..kako je njim uspelo... da si človek s pomočjo tega sam izriše svojo pot in da ima nek zgled. [/quote]
Hvala, Aira! x:Xx

Saj zato imam upanje, ker vidim, koliko ljudem se je uspelo rešit oz. se je naučilo spopadat na prav način s svojimi težavami. xsrcx :palec:

Jaz se še na vseh področjih iščem in potem rata ena kolobocija iz vsega xrolleyesx napaka, kot je ze Borism ugotovil, prevec ciljev naenkrat ... :o|o: Moram uzavestit malo bremzanja ...

Lep vikend tebi in vsem lunatkom! xsrcx xrosex xrainbowx

CG

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. maj 2004, 10:17

...  Danes grem po dolgem casu domov, malo med živalce, ki so zame med najmočnejšimi antideproti  xloveyx

:palec: :palec:
... danes sem se pogovarjala z znanko o depri ravno...
Mi je rekla, da njena zdravnica je alergicna na tole - ko je zdaj naval ljudi, ki jim 'primanjkuje hormona srece'... xrolleyesx
Ne predpise nikakrsnih kemij - pac pa da nasvet - kupite si psa. :palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0