Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#126 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 28. maj 2004, 10:44

Ne predpise nikakrsnih kemij - pac pa da nasvet - kupite si psa.  :palec:  :palec:  :palec:

...pa pasjo hrano na recept.. x:o)x
Glej naprej, če se le da,...

#127 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 28. maj 2004, 11:52

Ne predpise nikakrsnih kemij - pac pa da nasvet - kupite si psa.  :palec:  :palec:  :palec:

Jaz sem drugace slisal...da naj bi pes pozitivno vplival na bolnike s srcnimi tezavami (tudi ce ga samo bozajo...ne rabijo hodit z njim na 10 km sprehode, ni v tem hec) macke pa na ljudi s 'psihicnimi' tezavami in dusevne bolnike.
Pa preden kdo dobi zolcni napad... ce imate macko se ne pomeni da ste 'cudni'....ker po tej logiki sem jaz zelo x;)x

#128 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. maj 2004, 11:59

To tudi, ja, samo jaz sem pa slisala za macko tole. :D

Pac pa psa (tudi v primeru depresije) zato, da ga setkas, dobi tvoje zivljenje 'smisel' (ce ga recimo nima oz. ni imelo) itd... hodis (moras pac) na sprehode, si posledicno v naravi itd... prezivljas cas, ki tako mineva, namesto da doma bluzis in se ne mroes premaknit (ker natanko to je tudi depresija) - no, tu se pa pac MORAS.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#129 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. maj 2004, 12:36

x:)x :palec:

#130 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 28. maj 2004, 21:52

Doma smo imeli mačko, pa zdaj so mlade muce..asedaj pa tukaj ko sem se preselila, pogrešam živalce ( ki so kot antidepresivi) xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#131 DAN

DAN
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 3. junij 2004, 14:45

..Kdor=aktiven ni depresiven!

#132 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 3. junij 2004, 15:00

..Kdor=aktiven ni depresiven!

Ne vem, če bo držalo.Poznal sem nekoga, ki je bil še kako aktiven, samo ga je v nekem trenutku depresija premagala in sedaj ga ni več
Glej naprej, če se le da,...

#133 DAN

DAN
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 6. junij 2004, 18:02

Tet a pravi, da je to bolezen ko ne pustiš do sebe...
..kdor tekmuje = 1x premagan.?!
Boo??

#134 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. junij 2004, 20:18

BTW -moja znanka je že en mesec je na kliniki za odvajanje od POMIRJEVAL(!!!) (in antidepresivov) in pravi, da bo verjetno še en čas tam... tisti ljudje, ki so ji pri njenih 18 letih veselo predpisali pomirjevala in antidepresive, ji zdaj 'pomagajo', da se nauči živeti brez njih... zanimiva logika psihatrije, ali ne? :xx!:

#135 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2004, 20:29

Ja, na elektrolite in prazen akumulator so pa obakrat pozabili. Spomni jo na to možnost, če ti je blizu.

#136 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. junij 2004, 20:44

Stane, vmes se je 'odmaknila' (kar čisto štekam), včeraj pa me je poklicala in prosila za pomoč ... evo, bomo še psihiatrijo malo posolili x:px :palec:

#137 DAN

DAN
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 9. junij 2004, 13:07

Ja, brez veze,..psihijatri/ nafilajo s kemijo,..namesto, da bi pomagalixx!: to je žalostno, ne vem od kje pobirajo to pravico
nimajo pojma$mf.

#138 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 9. junij 2004, 13:52

ja kes dela svoje! pozabis na bistvo, te nasopa z trenutnim veseljem, pol pa itk, da ni tezk predpisovat filanja z kemijo... sj res nimajo pojma! pravzaprav ga majo! sam napacno ga uporabljajo...vec skode k koristi, pravzaprav vec neuspehov kot uspehov... zakaj je pa se vedn tolk pri vecini stvari k so ble s pomocjo psihiatrije pozdravljenje recidivov?
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#139 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 9. junij 2004, 14:00

..Kdor=aktiven ni depresiven!

Ne vem, če bo držalo.Poznal sem nekoga, ki je bil še kako aktiven, samo ga je v nekem trenutku depresija premagala in sedaj ga ni več

zal mi je zanj :sori:

sej to je to, to ne drzi, pravzaprav drzi! si lahk aktiven na 1000 pa 1 nacin! se premikas, bozas psa, macko...karkoli ze, z njo/njim hodis na sprehode, tekas, karkoli! al pa se filas z kemijo, pa si aktiven v vseh koncih prebave, in absorbcije, sam kaj pomaga, ce si v mislih se vedno le na enem in istem mestu???? pa te to mesto le vse bolj razzira? sprehod spravi za milimeter naprej, k ga je pa konc, pa spet kilometri v notranjost.... mors bit najprej aktiven v mislih! da so ucinki aktivnosti na zunaj vidni
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#140 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. junij 2004, 14:14

Kapica, ne ponavljaj napake starejših, ki zelo radi zamenjujemo vzrok s posledico. Oskrba fizičnega telesa je enako pomembna od duševnosti, pravilen redosled je pa, prva fizika, potem psiha.
To ti dokazuje rojstvo in odraščanje otroka.
Po vseh mojih izkušnjah in ugotovitvah pa je osnovni vzrok depresije enak kot pri ostalih boleznih, pomanjkanje elektrolitov v organizmu.

#141 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 9. junij 2004, 14:31

izguba elektrolitov vzrok depresije? pol lahk na hitr fases drisko pa dobis depresijo? al pa blazjo trebusno gripo, pa si ze potencialni kandidat za depresijo? telesna aktivnost ima velik zelo velik pomen! vendar to ni vse...hocm povedat da lahk naredis vse, plezas, plavas, karkoli, ampak ce ne bos mel v glavi razcisneno (ce tam mirujes, al pa si hiperaktiven le v eni stvari, ki te muci), ti nc ne pomaga, da ne pristanes prej k slej v depresiji, pa se kje drugje... dojencki so pa tko primorani bit telesno naravno aktivni, pred mislimi, dokler jim sistem ne usili svojega prav, pa narobe. itk da je razlika med vzroki pa posledicami! sam navadn se skoraj nad vsemi posledicami pritozujemo, kar je pa le, nesprejemanje tega kr je.
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#142 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. junij 2004, 14:37

Vsak je svojega telesa gospodar, imaš prav x;)x

#143 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. junij 2004, 16:05

sej to je to, to ne drzi, pravzaprav drzi! si lahk aktiven na 1000 pa 1 nacin! se premikas, bozas psa, macko...karkoli ze, z njo/njim hodis na sprehode, tekas, karkoli! al pa se filas z kemijo, pa si aktiven v vseh koncih prebave, in absorbcije, sam kaj pomaga, ce si v mislih se vedno le na enem in istem mestu???? pa te to mesto le vse bolj razzira? sprehod spravi za milimeter naprej, k ga je pa konc, pa spet kilometri v notranjost.... mors bit najprej aktiven v mislih! da so ucinki aktivnosti na zunaj vidni

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#144 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 16. junij 2004, 21:58

Mislim, da je narobe če se želiš v takem težkem času izolirati od prijateljev.

Ko te prime depresija, ne želiš nobenga. Prav želiš biti stran od ljudi dobesedno bežiš od njih, ne dvigaš telefona in najraje bi bil neviden.
To sem preizkušala na lastni koži in to stanje je še zdaj znak depresije pri meni.
tudi sama si ne znam tega razložit??? :C:

#145 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 16. junij 2004, 22:09

Depresija je trenutno stanje, ki si ga oseba izbere.

Zakaj se st tem sploh ne morem strinjat. Mislim, da depresija še zdaleč ni stvar izbire.
Ta sestavek me je pravzaprav razjezil. Stvar izbire? x?x

#146 tami

tami
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 16. junij 2004, 22:27

Sam.dokler človek sam ne doživi depresije,pojma nima kako je to hudo.Pomagaš si pa lahko le sam,ko razčistiš pri sebi in si priznaš,da te nekaj nenormalno žre in temu zavestno narediš konec.

#147 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. junij 2004, 22:45

Depresija je trenutno stanje, ki si ga oseba izbere.

Zakaj se st tem sploh ne morem strinjat. Mislim, da depresija še zdaleč ni stvar izbire.
Ta sestavek me je pravzaprav razjezil. Stvar izbire? x?x

SLUČAJ IN IZBIRA

Ko slepa kura zrno najde, je to zanjo slučaj.
Toda predpogoj tega slučaja je tudi zrno.
Ni torej slučaja brez dejstva.
Ali si zdrava ali bolna, debela ali vitka, je lahko to zate le igra slučajev.
Ko pa spoznaš dejstvo in ga razumeš, se igra slučajev lahko spremeni v tvojo izbiro.

( Zdrava sol )

#148 Ronja

Ronja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 17. junij 2004, 09:08

Pomagaš si pa lahko le sam,ko razčistiš pri sebi in si priznaš,da te nekaj nenormalno žre in temu zavestno narediš konec.

In v primeru, ko si tako čisto na tleh, da si sam ne moreš pomagati? Sam v sebi že veš, kaj ti povzroča take skrbi oziroma takšno stanje, samo si tako globoko, da ne moreš iz tega. In temu enostavno ne moreš kar tako enostavno narediti konca.
Blage oblike depresije lahko pozdravijo sprostitvene tehnike in podobne reči, ob hudi obliki depresije pa "kemija" v veliki meri pomaga, da se izkoplješ iz težav. Poleg tega pa, niso vsi antidepresivi taki, ki povzročajo odvisnost.
Ko stopaš skozi vihar, ne upogni se nikdar!

#149 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 17. junij 2004, 09:28

res ne povzročajo vsi antidepresivi odvisnost.je pa težko,če pričakuješ ,da te bo rešila umetna kemija.večinoma depresij(moja razlaga)povzroča duševni črv,ki ti rije po organih ,te razžira kot trakulja.z antidepresivi tega črva samo omamiš,ko prenehaš jemati kemijo ti jo tudi telo ni sposobno-se oleni-proizvajati te kemije,ki je potrebna za dobro počutje...če pa ti črva likvidiraš sam ,imaš tudi recept kako storiti pri naslednji okužbi.depresiranje je minljivo ,ko le spoznaš,da je to oblika vedenja,ki si si ga izbral sam...čeprav je pa res ,da je pomembno imeti ob sebi ljudi,ki ti znajo pomagati in da imaš varovalke,da ko hočeš končati svoje trpljenje,da ti to prreprečijo..je pa težko,res vendar se splača saj dobro počutje traja dosti dlje kot pa s pomočjo tablet. :8):

#150 Ronja

Ronja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 17. junij 2004, 11:55

res ne povzročajo vsi antidepresivi odvisnost.je pa težko,če pričakuješ ,da te bo rešila umetna kemija....
...depresiranje je minljivo ,ko le spoznaš,da je to oblika vedenja,ki si si ga izbral sam...čeprav je pa res ,da je pomembno imeti ob sebi ljudi,ki ti znajo pomagati in da imaš varovalke,da ko hočeš končati svoje trpljenje,da ti to prreprečijo..je pa težko,res vendar se splača saj dobro počutje traja dosti dlje kot pa s pomočjo tablet. :8):

Ja, se strinjam, da te sama kemija rešila ne bo. Ti bo pa pomagala, da boš začel malo drugače razmišljat. Če je človek tako na tleh, da misli samo še na najhujše, če sploh kaj misli, verjemi, mu nobene duhovne vaje ne bodo pomagale, da se bo z razumom zazrl vase. Pa ne govorit, no, da je depresija stanje, ki si si ga sam izbral. Pridejo v življenju dogodki, ki te dobesedno povozijo. In takrat nočeš, da ti kdo stoji ob strani. Saj ne, da navijam za to, da bi se morali ljudje nažirati s tableti, ampak je bolje tako, kot pa si uničiti življenje. Moje mnenje pač.
Ko stopaš skozi vihar, ne upogni se nikdar!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0