Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#2076 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. junij 2014, 09:54

Hojla VilaSonca

 

A si mrbit že kdaj poskušala mami povedat, kako se počutiš, ko si z njo, ko počne kar počne?

Jst sem to počel tko, da sem govoru drugmu, kva mi dela, kakšen je, pa tko. In sem se čudu, ker me tadrug ni ne zastopu, ne začutu, ampak me je napadu nazaj al pa se je branu.

Ko sem začel govort o tem, kaj jst čutm in kako se počutm ob početju tadruzga, se je začel spreminjat. Ne kuj in čist, ampak skoz blj. Sem bil in slišan in razumljen.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2077 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. junij 2014, 10:13

Hojla VilaSonca

 

A si mrbit že kdaj poskušala mami povedat, kako se počutiš, ko si z njo, ko počne kar počne?

Jst sem to počel tko, da sem govoru drugmu, kva mi dela, kakšen je, pa tko. In sem se čudu, ker me tadrug ni ne zastopu, ne začutu, ampak me je napadu nazaj al pa se je branu.

Ko sem začel govort o tem, kaj jst čutm in kako se počutm ob početju tadruzga, se je začel spreminjat. Ne kuj in čist, ampak skoz blj. Sem bil in slišan in razumljen.

 

icon25.gif

Uporabil si strategijo zbujanja slabe vesti flirt.gif

jaz pa iz izkušenj vem, da ne pali vedno, oziroma ima lahko hud kontraefekt


prenos.jpg


#2078 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. junij 2014, 11:07

Uporabil si strategijo zbujanja slabe vesti flirt.gif

jaz pa iz izkušenj vem, da ne pali vedno, oziroma ima lahko hud kontraefekt

 

Slaba vest je stvar tadruzga...tko kt sočutje, razumevanje, dojetje...al pa kej druzga. Zato rečt takemu načinu konverzacije strategija zbujanja slabe vesti ne pije vode čist. Oziroma zlo mal, ker ja, lahko je pa tud ta namen unga, ki hoče nekej povedat. Je pa res: sto ljudi, sto odzivov.

 

Sem pa ziher, da večina /če že ne vsi/ želi, da jih tadrug zastop, ko nekej sporočajo in sem tud ziher, da bo tadrug lažje zastopu, če se ne bo počutu napaden...

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#2079 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2014, 11:18

Mah, kolikor sem jaz razumela Vilino mamo, ne vem, če bo glih zastopla, kar ji bo hotla Vila povedat. Saj proba naj, kaj pa ima za izgubit, samo se mi dozdeva, da bo njena mama kar stopla korak nazaj in v bran. 

In pa tudi, nikoli nisem razumela, kako lahko ima starš enega otroka raje od drugega..ajd, da sta od različnih očetov, pa še to ni izgovor, ker konec koncev -mati sploh - si oba rodil madona veter. Žal pa je veliko tega, sem videla več kot želela. 

Moj foter bil prvi tisti, ki bil oboževan s strani stare matere, strica pa bi se najraje odrekla. Madona mu je več škode naredila, kot koristi, bil razvajen do amena. 

No, mogoče imel srečo, da je vojaščina takrat dolgo trajala, da so ga k sebi spravili. Zdaj pa ko vojaščine ni, pa se človek kar boji kakšnega zeta bom k hiši dobila.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2080 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. junij 2014, 11:22

Slaba vest je stvar tadruzga...tko kt sočutje, razumevanje, dojetje...al pa kej druzga. Zato rečt takemu načinu konverzacije strategija zbujanja slabe vesti ne pije vode čist. Oziroma zlo mal, ker ja, lahko je pa tud ta namen unga, ki hoče nekej povedat. Je pa res: sto ljudi, sto odzivov.

 

Sem pa ziher, da večina /če že ne vsi/ želi, da jih tadrug zastop, ko nekej sporočajo in sem tud ziher, da bo tadrug lažje zastopu, če se ne bo počutu napaden...

 

icon25.gif

Hočem povedat, da za tvojo strategijo, mora druga stran, vsaj mejčkn bit dovzetna, ker če ni, dojame tak način k samopomilovanje, v taki situaciji, pa se prepogosto zgodi, da odklonilna drža postane še bl odklonilna, in to pot z dominanco.

 ne poznam situacije pri Vilisonca, poznam pa podobne in četudi nočem deduktivno sklepat, se nagibam, čist subjektivno seveda, da, razgaljanje čustev v njenem primeru ne bi bilo produktivno.

 

Tko k pr moji tašči ni....

 

tongue.png


prenos.jpg


#2081 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. junij 2014, 16:17

Hvala Mayan. flowers.gif

 

Madona me meče. Včeraj sem se grozno zasekirala, da kaj se imam toliko za razgaljati, iskati pozornost in potrditve in zakaj toliko ogovarjam, sploh pa bližnje. Potem vedno pride krivda in nočne more, strahovi, potegne me v vrtinec in sem spet down. Zdaj se je pa že tolikokrat to ponovilo, da vem, da se ni kaj identificirati s tem.

 

Yes, it's a long long travel. smile.png

 

Ja, te potrebe so umetne potrebe, potrebe tvojega lažnega jaza, ne tebe in so skos problematične. In tega se ne morš izognit kot si že opazla. Iz nule greš v minus in iz minusa v nulo in v minus in v nulo... Ne eno ne drugo ni to kar rabiš ali da bi te lahko osrečlo. Svojo pozornost moraš usmerit na Boga, ki si ga žal pozabla in pol boš srečna, zares srečna. Sama s sabo ne morš bit srečna, brez odnosa z Bogom. Z drugimi mimo Njega pa tud ne. Zato prosim daj svojo pozornost na Boga in bodi srečna.



#2082 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. junij 2014, 17:07

Ja, te potrebe so umetne potrebe, potrebe tvojega lažnega jaza, ne tebe in so skos problematične. In tega se ne morš izognit kot si že opazla. Iz nule greš v minus in iz minusa v nulo in v minus in v nulo... Ne eno ne drugo ni to kar rabiš ali da bi te lahko osrečlo. Svojo pozornost moraš usmerit na Boga, ki si ga žal pozabla in pol boš srečna, zares srečna. Sama s sabo ne morš bit srečna, brez odnosa z Bogom. Z drugimi mimo Njega pa tud ne. Zato prosim daj svojo pozornost na Boga in bodi srečna.

al pa tulit v polno luno, isto je yes.gif



#2083 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. junij 2014, 17:19

al pa tulit v polno luno, isto je yes.gif

 

Jaz mam drugačne izkušnje.



#2084 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. junij 2014, 17:49

če bo dala vso svojo pozornost samo bogu in ničemer drugemu tudi ne bo srečna, ker jo bo vsak dedec brcnil v rit ...

 

Dati pozornost Bogu hkrati pomeni dati ustrezno pozornost vsem in vsemu, ker niso ločeni od Njega, tako kot če zaliješ korenino drevesa nahraniš deblo, vejice, listke, plodove. Če pa zalivaš mimo korenine, tj. mimo Boga, pa so samo problemi. Imeti odnos z Bogom pomeni imeti odnos z vsemi živimi bitji na ustrezen način.  



#2085 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. junij 2014, 08:01

Dati pozornost Bogu hkrati pomeni dati ustrezno pozornost vsem in vsemu, ker niso ločeni od Njega, tako kot če zaliješ korenino drevesa nahraniš deblo, vejice, listke, plodove. Če pa zalivaš mimo korenine, tj. mimo Boga, pa so samo problemi. Imeti odnos z Bogom pomeni imeti odnos z vsemi živimi bitji na ustrezen način.  

 

 

Jaz mam drugačne izkušnje.

 

Če je Bog tako vsedober, zakaj potem nekateri otroci dobijajo brce lastnih staršev ??

in sedaj naj bi po tvojem vse skupaj še poveličeval ???

 

malo se prizemlji, pa nehaj nabijat svojo zablodo vsakomur,  ki išče neko mnenje..



#2086 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. junij 2014, 08:31

Če je Bog tako vsedober, zakaj potem nekateri otroci dobijajo brce lastnih staršev ??

 

Lih zato ker je Bog vsedober, vsak žanje točno tisto kar je sejal, da se lahko postopoma nauči kaj je najboljše. Otroci dobivajo brce lastnih staršev, ker so to prej počeli drugim. Starši so le inštrument preko katerega je prišel rezultat, ne pa vzrok njihovega trpljenja. Bog je vsedober, dal nam je svobodno voljo da lahko počnemo kar želimo in hkrati dal nasvet kaj je najboljše. Nekateri sledijo in so srečni, nekateri pa ne in se naučijo na lastnih izkušnjah da to ni najboljše.



#2087 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. junij 2014, 09:05

jaa ... starši so prinašalci lekcije

lekcija pa je vedno obojestanska

 

starš ti da lekcijo in tudi sam nosi posledice ... malo je kruto zajebano vse skupaj ... wink.png

 

To je le delno res, ker lekcija ni nujno vedno obojestranska. Bog lahko uredi tako, da tisti, ki želi bit nasilen, da je nasilen do tistega, ki je prej bil tako nasilen in krog se nadaljuje, ni pa nujno. Lekcijo lahko uredi tudi preko nekoga, ki deluje le kot inštrument ali pa  da rezultat sam osebno. Nikol ni pametno drugih krivit za svoje trpljenje, ker to je iz neznanja oz. neiskrenosti in nas nikoli ne reši iz nasilja in posledičnega trpljenja.



#2088 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. junij 2014, 09:37

Dati pozornost Bogu hkrati pomeni dati ustrezno pozornost vsem in vsemu, ker niso ločeni od Njega, tako kot če zaliješ korenino drevesa nahraniš deblo, vejice, listke, plodove. Če pa zalivaš mimo korenine, tj. mimo Boga, pa so samo problemi. Imeti odnos z Bogom pomeni imeti odnos z vsemi živimi bitji na ustrezen način.  

 

Že ne vem koliko slišana pravljica...Mogoče nam boš pa potem znal pojasniti zakaj imaš še zmeraj podzavestno agresijo do raznoraznih živih bitjec...icon1_question.gif Mogoče pa premal zalivaš korenine (ljubiš Boga)...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2089 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 4. junij 2014, 10:04

Jezus je kot ena the best mama.flowerface.gif Sonce. Vse kar rabiš, da se dvigneš. Da začutiš Boga.....:lol:



#2090 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. junij 2014, 13:30

bog si ti ... bog, ki se uči novih lekcij ... nič ni ločeno od tebe

predno si se rodil, si se odločil kaj se boš učil ...

 

Ja, ena oblika Boga sem ja in res nič ni ločeno od mene in res sem se že pred rojstvom odločil kaj se bom učil. In že sem se naučil, da je zame najprijetneje če delujem v skladu z nasvetom Boga. 



Že ne vem koliko slišana pravljica...Mogoče nam boš pa potem znal pojasniti zakaj imaš še zmeraj podzavestno agresijo do raznoraznih živih bitjec...icon1_question.gif Mogoče pa premal zalivaš korenine (ljubiš Boga)...biggrin.png

 

Ja, premal ljubim Boga, zato imam še vedno podzavestno agresijo do raznoraznih živih bitij. Se trudim povečevat. 



#2091 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. junij 2014, 13:45

Ja, premal ljubim Boga, zato imam še vedno podzavestno agresijo do raznoraznih živih bitij. Se trudim povečevat. 

 

Kako lahko potem drugim svetuješ in govoriš kaj naj delajo, če še sam pri sebi nimaš razščiščen...tongue.png Podobno kot da bi poslušal debelo žensko kako predava o zdravi prehrani in hujšanju pa še sama sebe ne more poštimat... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2092 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 4. junij 2014, 13:50

Kako lahko potem drugim svetuješ in govoriš kaj naj delajo, če še sam pri sebi nimaš razščiščen...tongue.png Podobno kot da bi poslušal debelo žensko kako predava o zdravi prehrani in hujšanju pa še sama sebe ne more poštimat... biggrin.png

 A ni pri tebi podobno? Mislim, a nima vsak človek podobno pomanjkljivost, da svetuje in pametuje drugim, česar sam ne zna. Sej poznaš tisto butalsko, "Če ne znam, bom pa druge učil"


prenos.jpg


#2093 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. junij 2014, 13:51

Kako lahko potem drugim svetuješ in govoriš kaj naj delajo, če še sam pri sebi nimaš razščiščen...tongue.png Podobno kot da bi poslušal debelo žensko kako predava o zdravi prehrani in hujšanju pa še sama sebe ne more poštimat... biggrin.png

 

Ker je nekaj boljše kot nič in ker je že to dovolj, da lahko nekdo začne v pravi smeri in ker sproti še sebi naprej razščiščujem, ker je pod vodstvom nekoga, ki že ima razščiščen.



#2094 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. junij 2014, 15:36

Npr. lahko poslušaš debelo žensko, ki predava o zdravi prehrani in hujšanju, ker je bla prej še bolj debela, pa je zdaj manj in manj ker sledi zdravega poznavalca in sledi in deli njegove napotke ker ima z njimi že dobre izkušnje. 



#2095 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 4. junij 2014, 16:10

Problem je kadar o zdravi prehrani  predava debela ženska, ki misli da je suha

 

flirt.gif


prenos.jpg


#2096 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. junij 2014, 16:39

 A ni pri tebi podobno? Mislim, a nima vsak človek podobno pomanjkljivost, da svetuje in pametuje drugim, česar sam ne zna. Sej poznaš tisto butalsko, "Če ne znam, bom pa druge učil"

 

NE, "samorealizirana" (na nivoju Bude; razsvetljena) oseba nima te pomankljivosti...Zato pa obstajajo nasveti, ki so lahko pametni (koristni), pola pametni in brezvezni...kako se pa potem udejanijo in izkažejo v praksi, je pa drugo vprašanje...tongue.png

 

Če pa se usmerimo v prav specifično temo- medsebojni odnosi in depresija...človek ne more flancat neke teorije, če sam nima izkušenj in sam pri sebi nima razčiščenih stvari, ki lahko vplivajo na to psihofizično stanje, ker lahko naredi tudi škodo...ali se tega zaveda ali ne, je drugo vprašanje...

 

NPR. Ženska psihoterapevt, okoli 45 let, ločena, občasno seksa z različnimi ljudmi samo za potešitev potrebe, podzavestna agresija do moških...svetuje drugim ženskam, ki imajo probleme z moškimi partnerji, kako naj ravnajo z njimi...in na koncu pri več kot 90% primerih skupaj pridejo do zaključka, da so moški barabe, svinje, da se jim gre samo za seks, da se je bolje ločit, ga finančno oskubit...tralala...

 

In če se ženska lepo finančno obogati na račun tega, potem je to iz nekega pogleda zelo dober terapevt. Vprašanje je samo za koga...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2097 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 5. junij 2014, 06:56

Psihoterapevtski poklic - uradni in alter - privlači (poleg "samorealiziranih") tudi narcisistične osebe, ki svoje kliente uporabljajo za svoje potrebe (privrženost, občudovanje, čustvena energija...) pa take, ki imajo goro nepredelanih stvari potisnjenih v svojo senco, pa jim klienti pridejo prav, da na njih predelujejo svoje nezavedne vsebine (v veliki meri se tega sploh ne zavedajo in so prepričani, da klientu dejansko koristijo in rešujejo njegovo težavo). Smola je pravzaprav to, da človeka v težavah prej pritegne tak terapevt, kot kak res pošlihtan, ker v njem nagonsko čuti nekaj sorodnega. Šele po slabih izkušnji se naučijo ločevat slabe terapevte od dobrih. Dobra psihoterapevtska usposabljanja so tista, kjer bodoči terapevti nekaj let (let, ne tednov!) intenzivno delajo na svoji psihi.



#2098 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. junij 2014, 10:52

Nimamo posebne teme o patoloških družinskih vzorcih, zato bom nalepila kar sem, morda bi bilo ustrezneje v "Prebrali smo"?

http://www.delo.si/d...ske-odnose.html


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2099 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2014, 14:16

Vilasonca, ja vsi ti odnosi so bazirani na sebičnosti zato neizpolnjujoči. Spoznaj svoj odnos z Bogom in z vsemi v povezavi z njim pa boš srečna. 

samo ta povezava z Bogom gre ravno skozi ljudi. mislim, spoznala ga bom enostavno, ko bom dobro spoznala sebe in s tem lažje tudi druge. tako si jaz to predstavljam, stik z Bogom. :) 



#2100 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 9. junij 2014, 10:57

Nimamo posebne teme o patoloških družinskih vzorcih, zato bom nalepila kar sem, morda bi bilo ustrezneje v "Prebrali smo"?

http://www.delo.si/d...ske-odnose.html

 

Pred leti si nisem mislila, da takšni "slovenski" vzrorci sploh obstajo, dokler nisem tega doživela na lastni koži. Nagajanje na kubik, sicer ni vredno zgubljat veliko besed, za takšne ljudi, ki se mi sedaj v resnici smilijo. Žalostno, da se ljudje lahko spuščajo na tako raven. Škoda.

In sedaj ko so pa vnuki tukaj smo pa "spet prijatelji". V mojem primeru vem, da se nista spremenila. Človek se ne spremeni kar tako, sploh pa ne tak, ki se sploh ne zavedal, da je kaj narobe naredil. Sama takih ljudi ne znam več spustiti v svoje življenje, mogoče res dejansko ne znam odpustiti. Hkrati pa izgubljeno zaupanja in spoštovanje ne moreš kar tako povrniti. 

Sicer sem še danes mnenja, da to niso slovenski vzorci (ker tega v naši družini nisem nikoli videla), tak je pač človek, ki se na tak način bojuje s svojim ranjenim egom. Na koncu koncev je vse to njegova težava. Se pa v vsakem primeru dotakne tudi mene...ker to še vedno pustim...ko enkrat ne bom, bom tudi sama svobodno zadihala....


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0