Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vegetarijanci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
3173 komentarjev na to temo

#3101 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. december 2010, 17:06

brezo, to se pravi da bomo jedli potico, ki nam jo boš za božič prinesel??? zakon, komaj čakam, da poizkusim tvoje kuharsko delo Objavljena slika


E moytsi dvomim, da boš v tem življenju kdaj doživela, da bi jaz spekel slatkiše...sem samo parkrat v življenju kao spekel kruh in moram priznat, da mi je kakšne dvakrat full dobro uspel...potem se pa nisem več posvečal temu...Objavljena slika
Potičke in podobne zadevce pa prepuščam ženskim rokicam- majki, tetam, noncam...je preveč dela...preden se naredi testo, nadev, kao zmelje...tralala...in seveda pomije in pospravi...preveč huda šok terapija za crnogorca...Objavljena slika

Alijana je omenjala orehe v potici in zgago...

Orehe popari z vodo, ali pravo kavo, pa zgage ne bo.

Orehi delajo zgago, če so poparjeni z mlekom...tako me je podučila ena stara gospodinja že pred 10 in še nekaj leti. Od kar orehe poparim z vodo, zgaga da mir... Objavljena slika


Tole je pa zanimiva in koristva informacija...Objavljena slika sem včasih res imel mal čuden feeling (kao povečana kislost v želodcu), če sem zmazal več kot pol kg potice naenkrat, zgage se pa ne spomnim da bi imel...bo želodec dobil stimulacijo pri plači za dobro opravljeno delo...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3102 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 7. december 2010, 21:10

resno mislim... tudi mene zanima neki.....Povejte mi prosim recimo za neko romantično vege božično večerjo, kaj mi predlagate, ker bomo letos božič praznovali malo drugače. Ob dobri in zdravi hrani...kaj bi vi kuhali.....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#3103 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. december 2010, 23:07

kamot se da.

če mi je uspelo nardit koruzni kruh brez jajc, kvasa in bele moke


na netu mas receptov kolikor zelis... sicer pa je odvisno za koga kuhas in kaksen budget imas ter koliko casa pripravljati, se ukvarjat.

http://www.kulinarika.net/recepti/

http://www.vegetaria...ngTips/Recipes/

resno mislim... tudi mene zanima neki.....Povejte mi prosim recimo za neko romantično vege božično večerjo, kaj mi predlagate, ker bomo letos božič praznovali malo drugače. Ob dobri in zdravi hrani...kaj bi vi kuhali.....



#3104 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 7. december 2010, 23:15

hvala, free...bom malo pogledala stranco
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#3105 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 9. december 2010, 00:28

Brez vegetarijanstva skorajda ni možen, oziroma je otežen duhovni razvoj naših duš.

Zato je to tako Pomembno v naših življenjih .

Kdor ne premore takega pravega sočutja iz usmiljenja do živali , ta ima še precej dela na sebi/na svoji duši , ker ima pomanjkanje Ljubezni v svojem Srcu .

Lp + #

To temo je popravil/a Bojante: 9. december 2010, 00:28


#3106 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. december 2010, 03:04

Temu ni kaj dodat.
Vsi pa imamo veliko dela na sebi.

#3107 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 9. december 2010, 08:40

xrolleyesx

ampak sem ful vesela, da nekateri RES vse vedo :wOOt:
:sleeping:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3108 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 9. december 2010, 14:42

xrolleyesx

ampak sem ful vesela, da nekateri RES vse vedo :wOOt:
:sleeping:


Takega žal ni : nam še vsem še veliiiiiiiko manjka :sori:

lp + #

#3109 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. december 2010, 15:35

x:Dx
Jst tut! ampak res. :palec: me navdaja z upanjem da se da. tako da se veselim, da si je bojante dal naloga nauciti nas, tako da bomo tudi mi vedeli in spoznali.

ampak sem ful vesela, da nekateri RES vse vedo :wOOt:



#3110 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. december 2010, 15:38

Zanimivo.
Kako pa ti ves da ga ni? In kako ves, ce sam ocitno torej se nisi izkusil? In kako ves koliko komu manjka? Nam manjka? Manjka do cesa?

Takega žal ni : nam še vsem še veliiiiiiiko manjka :sori:



#3111 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 9. december 2010, 18:27

Zanimivo.
Kako pa ti ves da ga ni? In kako ves, ce sam ocitno torej se nisi izkusil? In kako ves koliko komu manjka? Nam manjka? Manjka do cesa?



Hja, seveda da ga (še) ni med nami, ker mi smo vsi naaajmanj 1 korak za Njim .

Samo On Ve Vse , mi pa le toliko , kolikor lahko sprejmemo od Njega .

On Je Ljubezen Večna . Stvarnik - Večni Darovalec .

Nam, Njegovim ustvarjenim duhovom-dušam , pa še veliiiiiiiko manjka, manjka do tega, : da bomo nekoč vsaj vedeli da nič ne vemo .

In vendar je znanje brez Ljubezni ničvredno , bolečina, ...

lp + #

#3112 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. december 2010, 19:07

Kako ves da ga ni med nami? Korak pred kom?
Kdo je on?

ce torej mislis, da nic ne ves, se ti zdi primerno da ucis druge, saj jih morda zavajas in ucis krive vere?
ker ce nic ne ves kot pravis, potem verjetno tudi razlocujes ne med primernim in neprimernim, med tem kaj uciti in kako uciti, ter kaj sploh ucenje je?

V splosnem morda res.
Je pa vseeno fajn, da ce smo lacni in si znamo v gozdu nabrati kaj uzitnih rastlin; z ljubeznijo ali ne.
Ljubezen se torej ustvarja tudi glede na nase potrebe. Te pa zanekrat se vedno so in tako je tudi ljubezen.
Torej ne kot pogoj, temvec kot posledica. To pa je zal tudi zelo zalostno, da se morajo na zemlji ustvarjati pogoji, v katerih bomo ljubezen ustvarjali kot posledico in ne zaradi zavedanja notranje pobude, s tem predanosti in stika z visjim jaz.
Kaj ti menis o tem?

Hja, seveda da ga (še) ni med nami, ker mi smo vsi naaajmanj 1 korak za Njim .
Samo On

da bomo nekoč vsaj vedeli da nič ne vemo .

In vendar je znanje brez Ljubezni ničvredno , bolečina, ...



#3113 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 9. december 2010, 19:55

Vem, da ga ni med nami dušami, ker smo vsi mi le ustvarjene duše od Stvarnika , in zatorej nepopolne .

Edinole Stvarnik je Neustvarjen, Popoln, Najmodrejši in tudi Vsemogočni .

Mi, njegova ustvarjena bitjeca pa smo zaradi tega vedno Naaajmanj 1 korak za Njim , oziroma bolje povedano :

On je najmanj 1 Korak pred vsemi nami .

Če pa jaz že vem vsaj nekaj ( pa četudi vem v tem primeru da nevem nič) , je še vedno bolje poučiti tiste brate + sestre, ki niti tega ne vedo , kot pa biti tiho , in pustiti da žalostno propadejo , mar ne ?

No, tam, o Ljubezni pa se mi zdi mal' preveč zakomplicirano, tko, da bi te prosil, če mal' poenostaviš vseskupaj , da bom lažje razumel .

Glede Ljubezni pa še vem, da moramo rasti v Njej .

Temu se reče :shsh: xokx :shsh:

Lp + #

#3114 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. december 2010, 20:30

Vem, da ga ni med nami dušami, ker smo vsi mi le ustvarjene duše od Stvarnika , in zatorej nepopolne .

Edinole Stvarnik je Neustvarjen, Popoln, Najmodrejši in tudi Vsemogočni .


In popolni vsemogočni in najmodrejši naj bi ustvaril nepopolno x?x le zakaj naj bi popolno ustvarjalo nepopolno.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#3115 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 9. december 2010, 20:41

In popolni vsemogočni in najmodrejši naj bi ustvaril nepopolno x?x le zakaj naj bi popolno ustvarjalo nepopolno.


Zato, ker Nihče, zares Nihče ne more biti kakor On, Neustvarjen, torej je lahko Popoln samo Eden , vse ostalo, ustvarjeno pa je že slabše , kajti Samo On Je Dober .

In še drugič : Nepopolni moramo biti, Zato, da se šele skozi učenja iz preizkušenj naredimo vsaj delno-popolne, da se lahko približamo Stvarniku .

Torej, naša nepopolnost mora preiti skozi preizkušnje svobodnje volje , da se skozi to poboljša in stestira/sproba za višje Namene, katere Stvarnik ima z nami vsemi .

Lp + #

#3116 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. december 2010, 21:06

Zato, ker Nihče, zares Nihče ne more biti kakor On, Neustvarjen, torej je lahko Popoln samo Eden , vse ostalo, ustvarjeno pa je že slabše , kajti Samo On Je Dober .

In še drugič : Nepopolni moramo biti, Zato, da se šele skozi učenja iz preizkušenj naredimo vsaj delno-popolne, da se lahko približamo Stvarniku .

Torej, naša nepopolnost mora preiti skozi preizkušnje svobodnje volje , da se skozi to poboljša in stestira/sproba za višje Namene, katere Stvarnik ima z nami vsemi .

Lp + #


Popolni fanatik, zakaj bi popolno ustvarjalo neopopolno in celo vedno slabše. Vera katerokoli že slediš, ti je sprala možgane. To da je nekdo nekje vsemogočni in vsi ostali ubogi skesani verniki vedno korak za njim je tipična verska manipulacija.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#3117 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. december 2010, 00:46

Aha, po tej logiki.

Kaj pa ce je vec stvarnikov in ne samo eden?

torej:
Ljubezen se torej ustvarja tudi glede na nase potrebe. Te pa zanekrat se vedno so in tako je tudi ljubezen.
- Ce rabim hrano in mi jo nekdo vsak dan prinasa, ker si je sam ne morem priskrbeti, mu postanem hvalezen, ta hvaleznost pa je izraz ljubezni, neglede na to da je pogojena, je se vedno lahko izraz ljubezni.

Torej ne kot pogoj, temvec kot posledica. To pa je zal tudi zelo zalostno, da se morajo na zemlji ustvarjati pogoji, v katerih bomo ljubezen ustvarjali kot posledico in ne zaradi zavedanja notranje pobude, s tem predanosti in stika z visjim jaz. - torej, na svetu se ustvarjajo doloceni pogoji, da ljudje spoznamo zaradi namena spoznati biti. ti so lahko tudi boleci, kar pa morda ne bi bilo potrebno.

dobro ves in mislis v tem :palec:

Vem, da ga ni med nami dušami, ker smo vsi mi le ustvarjene duše od Stvarnika , in zatorej nepopolne .

Edinole Stvarnik je Neustvarjen, Popoln, Najmodrejši in tudi Vsemogočni .

No, tam, o Ljubezni pa se mi zdi mal' preveč zakomplicirano, tko, da bi te prosil, če mal' poenostaviš vseskupaj , da bom lažje razumel .

Glede Ljubezni pa še vem, da moramo rasti v Njej .



#3118 charlesdarwin

charlesdarwin
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 10. december 2010, 06:59

bojane ??? nemam više pojma s koje strane da otvaram bananu

#3119 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 10. december 2010, 08:30

bojane ??? nemam više pojma s koje strane da otvaram bananu


Ma, ti samo jedi :palec: x;)x x8Dx xDDx

Popolni fanatik, zakaj bi popolno ustvarjalo neopopolno in celo vedno slabše. Vera katerokoli že slediš, ti je sprala možgane. To da je nekdo nekje vsemogočni in vsi ostali ubogi skesani verniki vedno korak za njim je tipična verska manipulacija.


Ja, seveda ; ti bi tud' rajš bil vsemogočen, kajneda xDDx he, he, he

To boš mel pa še "neskončno" dela, ... hehe, heh .

Lp + #

#3120 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 10. december 2010, 08:37

Aha, po tej logiki.

Kaj pa ce je vec stvarnikov in ne samo eden?

torej:
Ljubezen se torej ustvarja tudi glede na nase potrebe. Te pa zanekrat se vedno so in tako je tudi ljubezen.
- Ce rabim hrano in mi jo nekdo vsak dan prinasa, ker si je sam ne morem priskrbeti, mu postanem hvalezen, ta hvaleznost pa je izraz ljubezni, neglede na to da je pogojena, je se vedno lahko izraz ljubezni.

Torej ne kot pogoj, temvec kot posledica. To pa je zal tudi zelo zalostno, da se morajo na zemlji ustvarjati pogoji, v katerih bomo ljubezen ustvarjali kot posledico in ne zaradi zavedanja notranje pobude, s tem predanosti in stika z visjim jaz. - torej, na svetu se ustvarjajo doloceni pogoji, da ljudje spoznamo zaradi namena spoznati biti. ti so lahko tudi boleci, kar pa morda ne bi bilo potrebno.

dobro ves in mislis v tem :palec:



Ja, to si dobro povedala o hvalaežnosti do Darovalca , in z tem povezanosti v Ljubezni.

Ampak, tam, o večih stvarnikih pa te bi lahko vprašal še ; kaj pa če je "stvarnikinja" , namesto Stvarnika ?

Vidiš, tko ne gre .

Namreč, vsako Kraljestvo, kakršnokoli že je, kjerkoli, mora imeti Samo Enega "kralja" .

Kajti, kjerkoli bi bila že celo samo dva, bi eden hotel nadvladati drugemu, oziroma ga kakorkoli premagati .

In to bi delal toliko časa, da mu to nebi uspelo .

Če pa bi jih bilo še več, bi bil ta kaos še tooooooooooliko večji .

Torej ; vsako kraljestvo , ki ima več "kraljev" kot enega, je v sebi razdojeno .

Nobeno razdvojeno "kraljestvo" pa nemore obstajati, vsaj dalj časa ne, ker žal ni Enotno .

( po Einsteinu Enotni Prostor Stvarnika , edinega upravičenega "Kralja" ) .

Toliko za sedaj, morda kdaj drugič kaj več , ...

Lp + #

#3121 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 10. december 2010, 09:03

beli lotos ... tako je

#3122 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 10. december 2010, 09:09

bojante

a si ti drugo brezotovo jajce ???

#3123 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 10. december 2010, 09:22

bojante

a si ti drugo brezotovo jajce ???


Morda pa tretje jajce ?

Lp + #

#3124 malimihec

malimihec
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 101

Objavljeno: 10. december 2010, 10:07

a skupaj imata tri jajce ??

#3125 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. december 2010, 10:17

Jao ljudi pa ko vas učio anatomiju...jajca imajo samo ženske, moški imajo moda...če ne poznate razlike vprašajte čikota Googla... Halooo Bojante "zemlja kliče"...a si izggubljen v vesolju...Bogec nima spola, zato se mu lahko pravi tudi oče-mati...mi človečki smo tako popolni kot Bogec...po kvaliteti smo isti razlika je samo v kvantiteti...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0