Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vegetarijanci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
3173 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 13:49

Mačona, ti že veš. Ne razumem pa, zakaj misliš, da bi morala komu nasesti, saj si vendar sama svojega telesa gospodar in se sama odločaš.
Jaz sem ti le svoje mnenje povedal in menim, da tudi cel tvoj rod trpi iz istega razloga, kajti niso dedne bolezni, ampak kuharski recepti in stare navade.
Znebiti se tega, je pa včasih res težje, kot znebiti se nedolžnih glivic.

#77 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 14:57

Ne...živali pa gotov niso na svetu zato, da bi jih žrli... :xx!:  :xx!:

Ce ti nehas jest meso, ker se ti zivali smilijo ( in ne ker ti npr. ne pase okus ), zaradi tega ne bo umrlo nic manj zivali..
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#78 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:17

Jaz sem vegetarijanka ze 5 let - nisem tista "prava", saj jem jajca, pijem mleko...
Meso sem nehala jest, ker mi ni vec pasalo in mi je "smrdelo".. Ni receno, da ga ne bom kdaj spet jedla = verjetno se takrat ko bom noseca ne bom odrekala mesa, zaradi zdravja otroka..

Se mi pa zdi, da vegetarijanstvo ni nic drazje, kot nevegetarijanstvo.. Ce jes meso, jes tudi jogurte pa zelenjavo pa sadje,.., tako da so stroski pravzaprav enaki..

tut ce si nosecane rabis jest mesa pomoje!
zihr ti lahko kaksna vegi pove kle k je bla noseca, pa ga ni jedla pa je bilo cist OK, al pa se bols!

#79 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:19

...jaz sem rekla, da sem vegetarijanka, a mi gredo na zivce ljudje, ki pravijo, da ne jejo mesa, ker se jim zivali smilijo.. Ze tisocletja se ljudje prehranjujejo z zivalmi - zato pa so na svetu! Saj se tudi zivali prehranjujejo z zivalmi, tako da... Glupost..  xrolleyesx

:xx!: :xx!: :xx!: :xx!: ZIVALI SO ZATO NA SVETU, DA JIH MI JEMO..
:xx!: :xx!: ma sej ti nocem pamet solit, toda a sploh ves kaj pises??

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:23


Ne...živali pa gotov niso na svetu zato, da bi jih žrli... :xx!:  :xx!:

Ce ti nehas jest meso, ker se ti zivali smilijo ( in ne ker ti npr. ne pase okus ), zaradi tega ne bo umrlo nic manj zivali..

uf kr 2 tvoji v 1 dnevu :xx!: :xx!: x:Dx x:Dx
sej ce jaz ne jem ok, pa ce ti ne tud ok, pa ce oni ne tud ok, pa se par tisoc ali vec takih; pol je pa ze ornk OK!!
ane!!! to sglih tko povedala kt, ce vsi svinjajo naravo jo dejmo pa se mi, sej je itak vmazana. :xx!: :xx!: :xx!:
a smela slab dan al kaj???

#81 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:29

tut ce si nosecane rabis jest mesa pomoje!
zihr ti lahko kaksna vegi pove kle k je bla noseca, pa ga ni jedla pa je bilo cist OK, al pa se bols!

če se zdravo prehranjuješ in zdravo živiš bo vse OK. otroček pa bo prišel ven brez tistega sranja, ki mu jih z mesom posreduješ v njegovo nastajajoče telesce. verjetno sploh ne bo maral mesa in bo v njem posledično manj prostora za strah in negativna čustva. dobro je tudi da mamica dela jogo, vaje za sproščanje...itd. in je vesela. nezreli ljudje, ki niso pripravljeni za otroka in ne delajo na sebi, ga ne bi smeli imeti. moje skromno mnenje :8):

#82 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:33

Aira, si že povila katerega :8):

#83 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:39

Aira, si že povila katerega :8):

ne še... ker še nisem pripravljena. x^x

#84 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:44

Kako to misliš :8):

#85 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:50


Ne...živali pa gotov niso na svetu zato, da bi jih žrli... :xx!:  :xx!:

Ce ti nehas jest meso, ker se ti zivali smilijo ( in ne ker ti npr. ne pase okus ), zaradi tega ne bo umrlo nic manj zivali..

uf kr 2 tvoji v 1 dnevu :xx!: :xx!: x:Dx x:Dx
sej ce jaz ne jem ok, pa ce ti ne tud ok, pa ce oni ne tud ok, pa se par tisoc ali vec takih; pol je pa ze ornk OK!!
ane!!! to sglih tko povedala kt, ce vsi svinjajo naravo jo dejmo pa se mi, sej je itak vmazana. :xx!: :xx!: :xx!:
a smela slab dan al kaj???

:palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#86 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. maj 2004, 15:53

Kako to misliš :8):

kako pa ti misliš da jaz mislim?

#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:01

Da še nisi našla takega s pravimi geni :8):

#88 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:08

Da še nisi našla takega s pravimi geni :8):

ni stvar v tem, ker če bi takšnega iskala bi ga že našla. ko je mučenec pripravljen mučitelj pride x:o)x mislim da moje bistvo ni v materinstvu, ampak v osebnostnem razvoju. če me pa bo kdaj kakšna dušica izbrala za mamico se bom zelo hitro zbrala in dala vse od sebe.

#89 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:12

Kaj potem, igraš sexualni loto :8):

#90 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:34

ne. imam saturna v škorpijonu v peti hiši. :palec:

#91 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:39

je res,da se pri umiranju živali sprošča hormon(ne vem kateri),ki škoduje nam pri uživanju mesa? :inocent: se pravi,da pri ljudeh -uživalcih mesa-povzroča napadalnost,slabo počutje,....

#92 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:42

je res,da se pri umiranju živali sprošča hormon(ne vem kateri),ki škoduje nam pri uživanju mesa? :inocent: se pravi,da pri ljudeh -uživalcih mesa-povzroča napadalnost,slabo počutje,....

tako je
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#93 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 16:44

:xx!:  :xx!:  :xx!:  :xx!:  ZIVALI SO ZATO NA SVETU, DA JIH MI JEMO..
:xx!:  :xx!:  ma sej ti nocem pamet solit, toda a sploh ves kaj pises??

Ja vem. Govorim, da ni nic narobe, ce jes meso, ker ce eden postane vegetarijanec, ker se mu zivali smilijo, jih ne bo zaradi tega nic manj umrlo.. Ljudje so jedli meso, ga jejo in ga tudi vedno bodo ..
Ce si vegetarijanec, ker ti tako pase, ne maras mesa, ti smrdi,.. itd, je OK....
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#94 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 7. maj 2004, 17:03

tako je .saj so tudi živali in rasline mesojede in rastlinojede

#95 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. maj 2004, 17:11


:xx!:  :xx!:  :xx!:  :xx!:  ZIVALI SO ZATO NA SVETU, DA JIH MI JEMO..
:xx!:  :xx!:  ma sej ti nocem pamet solit, toda a sploh ves kaj pises??

Ja vem. Govorim, da ni nic narobe, ce jes meso, ker ce eden postane vegetarijanec, ker se mu zivali smilijo, jih ne bo zaradi tega nic manj umrlo.. Ljudje so jedli meso, ga jejo in ga tudi vedno bodo ..
Ce si vegetarijanec, ker ti tako pase, ne maras mesa, ti smrdi,.. itd, je OK....

xrolleyesx :eek: a prav vidim pa kje no ehjajaj ne narobe je ce jes meso žival ponavadi dejansko umre zato da jo lahko ti poješ naredi matematiko če manj ljudi kupi meso manj živine pokoljejo manj živine redijo in manj živine umre... zelo preprosto kako bi se počutila če bi te vzredili za zakol in bi bila pri desetih letih ornk debela in bi te lepo mirno zaklali inprodali na trgu da bi te lahko en gospodič pohrustal? pa reči da s tem ni nič narobe....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#96 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 7. maj 2004, 17:21

je res,da se pri umiranju živali sprošča hormon(ne vem kateri),ki škoduje nam pri uživanju mesa? :inocent: se pravi,da pri ljudeh -uživalcih mesa-povzroča napadalnost,slabo počutje,....

tako je

ne, ta hormon živali zaščiti pred trenutno bolečino-
napad,trganje mesa.... :eek:
Vsaka ovira je priložnost.

#97 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. maj 2004, 17:50

xrolleyesx  :eek:  a prav vidim pa kje no ehjajaj ne narobe je ce jes meso žival ponavadi dejansko umre zato da jo lahko ti poješ naredi matematiko če manj ljudi kupi meso manj živine pokoljejo manj živine redijo in manj živine umre... zelo preprosto kako bi se počutila če bi te vzredili za zakol in bi bila pri desetih letih ornk debela in bi te lepo mirno zaklali inprodali na trgu da bi te lahko en gospodič pohrustal? pa reči da s tem ni nič narobe....

Zival je zival, clovek je clovek.
S tem nocem povedati da je dovoljeno poceti z zivalmi karkoli, samo razlika JE.

Znanec je pred tremi leti vzel na banki kredit v vrednosti (takratnih) 13 000 DEM, da je peljal psa na operacijo.
Do tukaj vse vredu....ampak njegova mama je v 'privatnem' domu upokojencev, katerega ni zmozna sama placevati...pomagajo ji prijatelji in daljni sorodniki...sin ne...ker 'kao' nima....

Naprej clovek , potem zival.


Taksne primerjave niso "umestne", vsaj meni ne.

#98 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:03

Men je še vse kul, dokler mi ljudje ne začnejo govorit, kaj naj jem in kaj ne. Go with da flow, p... Jem, kar mi paše, včasih sem en teden na solati, pol pa grem v mesnico po pol kile tatarca...

Sm mela cimro vegeterijanko, ki je sedela nasprot mene, štela žlice in grižljaje, ki sem jih nosla v usta in vsake tolk cajta rekla: kako moreš :xx!: Poudarek je na pretekliku glagola imeti ( cimro ).

Ja, poznam tud folk, ki ful zagovarjajo živali, do ljudi pa nikakav, ciničen, sovražen odnos...V čem je fora? No, ja, sej žival te ne bo nikol tk prizadela kot človek, sam žival ti tud ne bo mogla nikol tk pomagat kot človk ( če izvzamemo filme o junaških živalih).

Če si vegetarijanec, mesojedec al vsejedec- bod kar češ, sam glej v svoj taler.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#99 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:22

zelo preprosto kako bi se počutila če bi te vzredili za zakol in bi bila pri desetih letih ornk debela in bi te lepo mirno zaklali inprodali na trgu da bi te lahko en gospodič pohrustal? pa reči da s tem ni nič narobe....

Ce bi bila prasica ali pa krava, se ne bi nikakor pocutila.. Zivali ne razmisljajo, da jih bodo zaklali in se s tem ne obremenjujejo.. Pac zivijo, zrejo in, ko so dovolj debele jih zakoljemo - ja jih.. In? Saj zato se pa ljudje locimo od zivali... Mi razmisljamo in "se pocutimo", one pa ne... xrolleyesx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#100 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:24

Men je še vse kul, dokler mi ljudje ne začnejo govorit, kaj naj jem in kaj ne. Go with da flow, p... Jem, kar mi paše, včasih sem en teden na solati, pol pa grem v mesnico po pol kile tatarca...

Sm mela cimro vegeterijanko, ki je sedela nasprot mene, štela žlice in grižljaje, ki sem jih nosla v usta in vsake tolk cajta rekla: kako moreš :xx!:  Poudarek je na pretekliku glagola imeti ( cimro ).

Ja, poznam tud folk, ki ful zagovarjajo živali, do ljudi pa nikakav, ciničen, sovražen odnos...V čem je fora? ...

Če si vegetarijanec, mesojedec al vsejedec- bod kar češ, sam glej v svoj taler.

Bravo, Devica!!! :palec:

Plosk, plosk! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0