Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vegetarijanci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
3173 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:25

Jej, kar potrebujes.
Ko se bos naucil ziveti v skladu z..., bo to, kar potrebujes, tudi to, kar ti pase oz. to, kar si zelis. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:28


Ne...živali pa gotov niso na svetu zato, da bi jih žrli... :xx!:  :xx!:

Ce ti nehas jest meso, ker se ti zivali smilijo ( in ne ker ti npr. ne pase okus ), zaradi tega ne bo umrlo nic manj zivali..

ja samo če bodo vsi (kar seveda ne bodo) ampak če bi vsi nehali jesti meso bi živali lepo pustili na miru in jih seveda tudi ne bi več prodajali ker nihče več ne bi kupoval mesa...enako je s krznjem če bi ženske nosile samo še umetno krznje ne bi več ubijali živali samo zaradi kože...samo ljudje smo na žalost tako kruti...bog ve koliko zajčkov mora umreti samo za en krznen plašč...to je svinjarija :xx!:
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#103 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:36

Ce bi si vsi sovrazniki podali roke, ne bi bilo vojn..
Ce bi vsi hodili pes, bi bilo manj onesnazevanja...
Ce bi .... :o|o: :o|o:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#104 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:46

Ce bi vsi hodili pes, bi bilo manj onesnazevanja...

ja ampak meni se zdi da je zmeraj več vegeterijancev...dobro če en človek neha jesti meso se še nič ne pozna ampak če še 1 pa še 1 pa še 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1...in tako dalje...pa mislim da bi se že poznalo...nato bi pa kar naenkrat (ker bi bilo preveč vegeterijancev) nehali prodajati meso in ga tako nihče več ne bi jedu... x:Dx :palec: ja ja to bi blo fino... Btw sm pa prej prebrala eno tvojo objavo da ne maraš onesnaževanja in da ne maraš hodit peš...kje je tle logika
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#105 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:50

Nikjer nisem napisala, da ne maram onesnazevanja, ker je to samo po sebi logicno.. xrolleyesx
IN JA NE MARAM HODIT PES.. In?
Ti si tudi v enem sporocilu jamrala; "Mami, jaz bi tudi avto mela.." :o|o:

Sicer sem pa samo napisala primere - to s pes hodit in glede vojn... , kajti vse to je NEMOGOCE, tako kot je nemogoce, da bi nehali prodajat meso.. xrolleyesx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#106 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2004, 18:57

Pa saj smo itak ze imeli to na 100 koncih!!

... Jes pa potem tam ne vem kaj..., ces - 'zdravo' je to zdaj! xrolleyesx

Menim - na nek nacin 'vegetarijanstvo' ni samo to, za kar 'se ima' oz. kar pravzaprav je - torej, ni samo - skladnost z naravo in ljubezen do vsega zivega, pac pa, na nek nacin tudi - vzvisenost nad naravo...
Govorim o 'vegetarijanstvu' kot staliscu modernih ljudi, kajti npr. Eskimi imajo najverjetneje drugacno oz. zelo specificno mnenje ... ;||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#107 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 7. maj 2004, 19:02

ja to je res samo nisem rekla da ne maram onesnaževanja...rekla sem da ne maram avtobusov...drugače pa zelooooooooooo rada hodim peš...z veseljem bi vsak dan šla peš v šolo in nazaj sano hodim v šolo ki je na drugi strani ljubljane...Ska Vi da si ne bi mislila da se kregam s tabo...spoštujem tvoje mnenje...vredu je da ti poveš kaj si misliš...ljudje imamo različna mnenja...tko da se je brez zveze kregat zarad tega ker pač nekdo nima takega mnenja kot ti (ne govorim samo o tebi ampak na splošno)!!! Upam da mi ne zameriš!!! xDDx
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#108 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. maj 2004, 19:20

ahja

sem ponavadi mal preveč ekstremen pri zastopanju svojih stališč... bi moral reč mal drgač kul ajd jejte meso ni problema nekateri ga pač ne in se mi zdi škoda da nas ni več takih po drugih strani pa bomo na koncu ali vsi mrhovinarji al pa vsi vegeterjanci....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#109 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. maj 2004, 21:13

Devica vse povedala... :palec: ..nimam kaj dodat...

Astra
Per aspera ad astra

#110 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. maj 2004, 21:21

Če si vegetarijanec, mesojedec al vsejedec- bod kar češ, sam glej v svoj taler.

x8Dx :palec:

#111 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 7. maj 2004, 21:32

Men je še vse kul, dokler mi ljudje ne začnejo govorit, kaj naj
Če si vegetarijanec, mesojedec al vsejedec- bod kar češ, sam glej v svoj taler.

:palec: Ja,vsak naj gleda v svoj talar,pa pusti drugim,da jedo kar hočejo in kar njim paše x8Dx
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#112 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:19

vsak naj gleda v svoj talar

x:Dx

tole sem že enkrat (ali večkrat)... ampak meni se res še vedno hecno zdi, da zdaj SAMO živali so tiste, ki jih je treba ščiti in ubranit in... kaj ni VSE ŽIVO? ... kaj rastlinice ne jočejo in stočejo in izločajo nevemčesa, ko jih kruto trgamo in papcamo... kaj pa je za vegetarijance ŽIVA narava?... pa toliko se govori o tej 'živi' hrani... :eek: ... ker je ful dobro in zdravo, da se je 'živo' hrano... ampak peteršilj potem kar na lepem ni več živ in solatka tudi ne...

kaj pa če, morda, slučajno, obstaja nek tak 'božji' red in so nekatera živa bitja tu zato, da služijo na tak način, da so hrana ljudem?


xcivx :eek: x;)x

#113 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. maj 2004, 23:40

Ce bi bila prasica ali pa krava, se ne bi nikakor pocutila.. Zivali ne razmisljajo, da jih bodo zaklali in se s tem ne obremenjujejo.. Pac zivijo, zrejo in, ko so dovolj debele jih zakoljemo - ja jih.. In? Saj zato se pa ljudje locimo od zivali... Mi razmisljamo in "se pocutimo", one pa ne...  xrolleyesx

uf, ze 3 danes; ta je pa huda huda!!
tazadn tvoj post v tej temi komentiram, ker al nima smisl al pa se noro delas.
pa brez zamere, ne mislm 0 slabka, mi je precej nerazumljivo tvoje pisanje. pac.
kljub temu da ti direktno napisem sploh ne odgovoris taisto, kr neki...
uzivaj v hranjenju karkoli pac jes, ti zelim veliko uzitka, obilja, radosti in srece.
pa pa

#114 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 7. maj 2004, 23:53

Kaj ti pa zdaj ni jasno?
A moram odgovorit z ja ali ne, da bos razumela? xrolleyesx

Zaradi mene ti tudi jej kar hoces.. Saj sem napisala, da mi je vseeno ali ste vegiji ali ne.. Glupo mi je pac, da je nekdo vegetarijanec, ker se mu zivali smilijo... ..what ever.. x:)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#115 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. maj 2004, 23:54

vsak naj gleda v svoj talar

x:Dx

tole sem že enkrat (ali večkrat)... ampak meni se res še vedno hecno zdi, da zdaj SAMO živali so tiste, ki jih je treba ščiti in ubranit in... kaj ni VSE ŽIVO? ... kaj rastlinice ne jočejo in stočejo in izločajo nevemčesa, ko jih kruto trgamo in papcamo... kaj pa je za vegetarijance ŽIVA narava?... pa toliko se govori o tej 'živi' hrani... :eek: ... ker je ful dobro in zdravo, da se je 'živo' hrano... ampak peteršilj potem kar na lepem ni več živ in solatka tudi ne...

kaj pa če, morda, slučajno, obstaja nek tak 'božji' red in so nekatera živa bitja tu zato, da služijo na tak način, da so hrana ljudem?


xcivx :eek: x;)x

tut prou, morda res, ceprav zelo dvomim.
kakorkoli obrnem v koncni fazi, se mi zdi, da clovk ne rabi jest mesa.
razen v primerih da je podhranjen ali ce nima drugega (beljakovin, mascob, energje, etc..).
pa cetudi ga uziva, tako v skladu z poslusanjem svojega telesa, potreb, naj ga uziva, ker je morda prav, dokler ne dobi toliko zavesti, da ga bo nadomestil z drugimi sestavinami (to pa ze poznamo, malo).
in cetudi ga poje, naj se sposljivo zahvali za hrano, za umrlo zival, etc...
ceprav lahko poreces, da kaj ali se zahvalimo tudi rastlinam?
tako mislim; jaz ne cutim, da bi se zahvaljeval rastlinam, tako kot nekdo ne cuti, da bi se zivli, preprosto.
naj stori vsak kakor ce. ceprav pa se velikokrat zemlji za obrok hrane.
jesti meso zaradi tega, ker ne vemo kakao bi ga sicer nadomestili je morda point.
v danasnjem casu tukaj, se ga da nadomestiti.

zakaj pa sem nesprejemljivo nastopil ostreje pa je zaradi trditev: da so zivali tu, da jih mi jemo!
s tem pa se nikakor ne strinjam. sicer ne morem trditi da ni res, ampak ne verjemem da je res.
mislim, da cloveku sam obcutek pove dovolj, da VE ali so ali niso!!
meni je to tako, kot bi cloveka pojedel nekako.
tisti ki se pac ne poslusa ali ne potrudi poiskati alternative je pac njegova stvar.
vsak si svojo sodbo, karmo pise sam! brez strahu, brez obsojanja, vsak ve zase!
tisti ki pa se ne zaveda, pa bo slej ko prej dobil informacijo, ki jo bo lahko ali tudi ne poslusal.

vedno se najdejo argumenti proti ali za..., ker je um vsega zmozen.
sama dusa pa dvomim, da bi pojedla nekega zajcka ali kravico, razen, ce bi stradalo, pa se takrat mogoce ne.

pa se nekaj: a res mislis, ali mislite, da majo tiste kokosi, krave in prasicki v klavnicah tako karmo ziveti v lastnem gnoju, doziveti taksne muke in smrt kot jih...?? ali moramo res torej vsi prenasati tiste vibracije v prostoru, ki se sirijo iz klavnic? ali moramo res prenasati ze smrad iz mesnice?
res, tudi ciki so smrad, pa se marsikaj... ne govorim da je kdo popoln, toda nekatere zadeve so toomuch.
tako kot so too much vojne, etc..

govorimo o pravzaprav o svobodi!! svobodi bivanja bitja.
ce vzames rastline v to skupino in verjetno tudi so, smo cloveski rod v vecini nedovolj subtilni za zaznavanje vibracij kot jo imajo rastline. glede mesa pa je drugace, mnogi ze zaznavajo da ni primeren. sama zdrava pamet in obcutki povedo da nekaj ne gre skupaj. - obcudovati zivlce, hkrati pa jih ubijati. obcudovati ljudi, hkrati pa jih ubijati.
vseen, ce pogledamo plodove: so produkti rastlin! clovek mora jesti, ker ni na stopnji, da ne bi moral. produkti rastlin (morda ne rastline same) so potemtakem torej idelana hrana za cloveka, ker enostavno druge naravne ni.
nekaj drugega pa so ziva bitja!!
torej ce recemo da lahko uzivamo kravo, zakaj ne bi tudi psa, ali macko ali kar sosedovo ce glih zmanjka ne :xx!: :xx!:
ah, ne, na tisto smo custveno vezani.. pa ne bi bilo primerno.
na kravico pa pac nismo in jo lahko, takole ze za zajtrk eno, ko ravno ni drugega, pa ker nam tako zelo pase.
:xx!:
ma ja, uzivaj narode! jednom se zivi! anede.

ma ja, sm kr tolerantna oseba ampak, da so zivali zato, da jih mi jemo :eek: ta je pa zlo bosa!!
pa da zivali ne razmisljajo, pa se bolj!!! pa se neki... :xx!: :xx!:
pa ze po tv kazejo filme o inteligentnih bijih kot so zivali, ze celo cele tv postaje so samo za zivali, pa celo miljarde raziskav, etc... v tem casu 1 prijav, da zivali ne razmisljajo!
clovek z svojo inteligenco ne razmislja ja, mi ne razmisljamo!!
ob vseh dognanjih smo se vedno taki lustkani cepci.
ja in drugi clovek ki ga oni fenta tam z cakijo, je zato tu, ker ma tako karmo, pa vojne so tut zato tu, pa mucenje ljudi, pa bojni plini, pa strupi, pa vse zivo kar si bolni um zmisli za ohranitev svojega ega... - ne, ampak majo karmo x:Dx
jah, jebi ga, zivali majo karmo, jih je treba klat, pa mucit, pa vzgajat v totalno nehumanem (cudno, ne najdem izraza za zivalsko nehumano, ocitno je precej v nerabi) za nam polno rit.

o dragi angeli - delfincki... x:Dx :xx!:
zakaj pa naj bi bila krava drugacna od delfina!!??

sorry, ampak dejansko sm razocaran nad miselnostjo, mi je zlo zou.
al mam kej za sprejet al kwa. ampak, to me samo odvraca. :xx!:
postanem imun in hladen, ker zame jo to se vedno absurd.

#116 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 00:17

vsak naj gleda v svoj talar

x:Dx

tole sem že enkrat (ali večkrat)... ampak meni se res še vedno hecno zdi, da zdaj SAMO živali so tiste, ki jih je treba ščiti in ubranit in... kaj ni VSE ŽIVO? ... kaj rastlinice ne jočejo in stočejo in izločajo nevemčesa, ko jih kruto trgamo in papcamo... kaj pa je za vegetarijance ŽIVA narava?... pa toliko se govori o tej 'živi' hrani... :eek: ... ker je ful dobro in zdravo, da se je 'živo' hrano... ampak peteršilj potem kar na lepem ni več živ in solatka tudi ne...

kaj pa če, morda, slučajno, obstaja nek tak 'božji' red in so nekatera živa bitja tu zato, da služijo na tak način, da so hrana ljudem?


xcivx :eek: x;)x

:palec: :o|o:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#117 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 8. maj 2004, 00:49

je res,da se pri umiranju živali sprošča hormon(ne vem kateri),ki škoduje nam pri uživanju mesa? :inocent: se pravi,da pri ljudeh -uživalcih mesa-povzroča napadalnost,slabo počutje,....

tako je

vsak nenaraven nacin smrti je nasilen poseg v zivljenje zivali! pri tem pride do razkroja stevilnih lastnosti, ki so ob mirnem zivljenju spale vezane v njenem telesu in krvi... z smrtjo pa pride (podobno kot pri cloveku!) do procesov, ki se deloma prekinejo s preciscevanjem z ognjem, kuhanjem, pecenjem... ... vendar se v celoti ne unicijo!


Clovesko telo pa itk, da se lahka potem zahvali, ceprav ni receno, da vedno, za dolocene bolezni, ki se posledicno pojavljajo...! brezveze tvegat, tam kjer ni treba...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#118 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 8. maj 2004, 00:58

vsak naj gleda v svoj talar

x:Dx

tole sem že enkrat (ali večkrat)... ampak meni se res še vedno hecno zdi, da zdaj SAMO živali so tiste, ki jih je treba ščiti in ubranit in... kaj ni VSE ŽIVO? ... kaj rastlinice ne jočejo in stočejo in izločajo nevemčesa, ko jih kruto trgamo in papcamo... kaj pa je za vegetarijance ŽIVA narava?... pa toliko se govori o tej 'živi' hrani... :eek: ... ker je ful dobro in zdravo, da se je 'živo' hrano... ampak peteršilj potem kar na lepem ni več živ in solatka tudi ne...

kaj pa če, morda, slučajno, obstaja nek tak 'božji' red in so nekatera živa bitja tu zato, da služijo na tak način, da so hrana ljudem?


xcivx :eek: x;)x

Ce je clovek kot najbolj inteligento bitje na zemlji sposobno ziveti v vseh podnebjih zakaj pol ne bi bil sposoben ziveti od vseh proizvodov? Skodljivo je tko vse kar je prevec, prej ko slej! Ima pa tudi razum, in ni treba zelodca razglasiti za svojega sefa, kaj bomo vtaknili v usta, da se bo tam lahko razkrajalo....

Res je, da je vse zivo.... Ampak je razlika!!! med rastlinami pa zivalmi!!! Zivali so ce dobr opazujes razlicnih vrst enako razlicne narave kot ljudje! Obstajajo miroljuble in zlobne, preperljive in dobrodusne... Kak jih lahka tisti, ki jih potem jeste????Pa sej, delite kar vam pase, pa se vam zdi najbolj prav!Clovek tko ne sme delati nasprotno od vsega tistega o cemer je kot duhovno bitje preprican..., to lahk le skodljivo vpliva nanj! joooj grem raj res zdej spat!
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#119 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. maj 2004, 09:05

Go vegeterjanci! :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#120 Freya

Freya
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 371

Objavljeno: 8. maj 2004, 10:01

Res je, da je vse zivo.... Ampak je razlika!!! med rastlinami pa zivalmi!!! Zivali so ce dobr opazujes razlicnih vrst enako razlicne narave kot ljudje! Obstajajo miroljuble in zlobne, preperljive in dobrodusne...

Hm, tiste zelene muholovke vsekakor niso miroljubne, kar muho vprašaj... x:Dx

Prav tako trdim, da ima moj mali fikus zelo blago, milo dušo, saj mi odpusti tudi to hudodelstvo, da ga včasih pozabim zaliti... x:Dx

x:)x
SI SAPIS SIS APIS.
Objavljena slika

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2004, 10:40

Free in ostali - tule zivite, ko bubregi v loju.
Pa se lohk zmisljujete.

A je prav, da je potres in umre 5000 folka, a je prav, da lava pobruha 5000 folka do smrti, a je prav, da je nekje ledeno, da morajo zret meso, da prezivijo, potem jim bodo pa eni plasticni zahodnjaki, ki grejo na trg in kupijo kristalko in zeleno, ki je zdaj in, vcasih pa so imeli odnos do nje kot do plevela (zdaj je ta najbolj in), rekli, jej solatko...

Tudi jaz se strinjam z Matejo - vibracija drugih zivih bitij pa te ne zanima? Rastline pojejo in jocejo.
Bodite potem dosledni.

Ce bi se moral prehranjevat samo z rastlinami, bi se scasoma povsem izcrpal - ker moras NAMESTO... nekaj in to, je ze catch.
V bistvu naj bi prezivel s tistim, kar imas; ti ne jes mesa, pac pa si dajes zato ful vec opraviti s hrano, da DOBIS VSE NADOMESTNO, kar sicer nudi meso. Oz. hrana zivalskega izvora.
Pa taki vitamini, pa une alge, pa trije sokovniki pa aparati, pa sest praskov, ampul, tablet, dodatkov...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 10:51

:vragec:

vegetarjanci.....najbolj nestrpni do drugachejedechih
newagarji........najbolj nestrpni do drugachemislechih
zamorci so pa itaq najvechji rasisti

666 zlomkou...tralala
smrc....pujse ni....hehe...pa she tema je o karmenatlcih x:Dx
glej...glej...KARMENATLC vsebuje besedo KARMA... x:o)x x:Dx x:Dx x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#123 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. maj 2004, 10:52

xrolleyesx ful težko se je z inteligentnimi ljudmi kregat če se nočejo udat jih pač ne moreš prepričat zmer dobijo dober razlog proti....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#124 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 8. maj 2004, 11:34

če se nočejo udat

:eek: x?x a ti to s tem namenom, da se bomo tisti, ki ne mislijo in živijo tko kot ti 'udal' ... Nino se matra da bo svet tak, kot je treba - vsi morte delat tko kokr Nino! Amen, konc debate :O: :lol: :wOOt: :sick:

#125 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 8. maj 2004, 12:38

Pravkar mi je padlo na pamet...mogoce se bo slisalo kot provokacija..tudi prav.


Vidim da je dosti vegeterijancev tukaj, pa bi nekaj vprasal.

A ima kdo od vas macko ali psa ?

Aha, ima.

Pa ta macek oz.pes je samo zelenjavo in sadje? A da ne ?


Hej, a nismo spet pri dvojnih merilih, katere sem omenil nekaj postov visje ? x;)x :eek:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0