Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali in minerali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
128 komentarjev na to temo

#1 R-STONE-HOOD

R-STONE-HOOD
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 12. april 2003, 20:15

Ce je kdo zainteresiran za nakup razlicnih kamnov,izdelkov iz kamna(figurice - Lev,medved,itd)nebruseni kristali,,vodnjaki iz kristala,,itd,, me lahko kontaktira in se pozanima...veseli bomo vsakega kontakta. x8Dx

#2 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. januar 2004, 20:03

Čau forumovci! :Oo:
Pišem pod mamin nick xg:Dx !Mene pa zanima če kdo kej ve o puščavski roži xrosex x?x
TNX! :D

Uživite, Daša :vragec: xhypnox

#3 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. januar 2004, 21:29

Puščavska roža je vrsta sadre, ki raste v lepih skupkih kristalov v puščavskem pesku pri izhlapevanju podzemne vode. SDadra je sicer zelo razširjena in jo poznamo v različnih pojavnih oblikah:
- povsem prozornim kristalom sadre rečemo selenit (po grški boginji meseca Seleni).
- najdemo jo v motno belih palicah, ki dosežejo dolžino tudi več kot 1 m
- na sejmih kristalov najdemo prozorne plošče, ki jih prodajajo pod imenom Marijino steklo - tudi to je vrsta sadre
- drobnozrnati sadri pravimo alabaster

In nazadnje še podatek, ki te bo morda presenetil: sadra je surovina za izdelavo gibsa (ki ga uporanbljamo v gradbeništvu). Ko jo namreč segrevamo, izgubi vodo in dobimo gips.

Sadra, velja danes za kristal nove dobe. S svojimi vibracijami krepi intuicijo in privablja ljubezen.

Opozorilo: SSadra vsebuje žveplo, zato jo nikdar ne polagamo nneposredno na telo - lahko bi odreagirala z znojem in prišlo bi do vnetja kože.


lalala x:Dx x:o)x x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#4 *girl*

*girl*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 22. januar 2004, 22:50

Hello!Hvala za informacije o puščavski roži! :hepko:
A te lahko še nekaj prosim? :Oo:
A mi lahko napišeš kaj o magnetitu?
TNX!!! xsmx




xhypnox
The greatest thing you`ll ever learn, is just to love and be loved in return.

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. januar 2004, 02:50

Magnetit vsebuje nad 70% železa - je torej železova ruda, magnetnih lastnosti, ki pa jih izgubi, če ga segrejemo na 575 oC. Izvor imena: ali po pastirju Magnesu iz Krete, ali pa po kraju Magnesia (Izmir) v Turčiji. V Sloveniji ga najdemo na Pohorju.
Včasih so verjeli, da je v njem doma hudič in ga ne smemo nositi, ko gremo k maši. Po drugi strani je veljal v Egiptu za sveto snov, nemagnetno železo pa za prekleto.
Prepričani so tudi bili, da krepi spolno moč - v ta namen so ga polagali na sramno kost. Ruski magi so iz njega izdelovali držala magijskih palic in z njim opravljali preizkus zvestobe: "Mož, ki sumi ženo, da ga vara, naj položi medtem ko spi pod njen vzglavnik magnetit. Če ga v resnici vara, se bo s krikom zbudila, sicer pa se obrnila k njemu in ga objela." x:Dx x:Dx x:Dx
Aleksander Makedonski je dajal magnetit vojakom za zaščito pred zlimi dugovi.

Vibracija magnetita pomaga celiti zlomljene kosti. Če ga pobarvamo zeleno, prinaša denar, z rdečo - ljubezen, če pa je obarvan belo, prinaša lastniku varnost.
Kadar želimo pritegniti osebo, ki nam je všeč, nosimo v rdeči vrečki dva kosa magnetita, ki ju programiramo tako, da vanju "vtisnimo" prizor, kako smo s to osebo srečni. Vrečko s kamnoma nosimo na vrvici okoli vratu. :2src: :2src: :2src:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 *girl*

*girl*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 23. januar 2004, 10:36

Tnx again! :wOOt:
Kaj pa sončni kamen?Sorry k ti skos morim! xredx
Hvala!

Uživi! xg:Dx

xhypnox :vragec:
The greatest thing you`ll ever learn, is just to love and be loved in return.

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. januar 2004, 13:11

Sončni kamen (oligoklaz)!

Sončni kamen je vrsta avanturinskega glinenca (oligoklaza), ki daje na spolirani površini zaradi vključkov hematita zlat sijaj. Ta sijaj je pogoj, da avanturinskemu glinencu rečemo sončni kamen - kajti nima ga vsakk. V Belorusiji sem npr. videl ogromne kamnite bloke iz avanturinskega glinenca, v funkciji protipoplavnega nasipa, vendar ni šlo za "sončno" varianto. Naziv Sončni kamen ima le oligoklaz iz Norveške in še nekaterih nahajališč.
Verjetno so ga v Evropi v obdobju renesanse nosili kot talisman sonca, ni pa zihr, saj so ga pogosto zamenjevali z vrsto prosojnega kremena orranžnega odtenka. Stimulira samozdravilne moči in avtonomni živčni sistem. Deluje protistresno in naravnava percepcijo na pozitivne plati. Velja za talisman sreče. :2src:

Ponarejeni sončni kamen, pri katerem gre za obarvano steklo, v katerega so vliti bakreni delčki, prodajajo pod trgovskim imenom zlati kamen. :xx!:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 *girl*

*girl*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 23. januar 2004, 14:46

Hvala!!!!!! xsmx
Jst sm v Ahatu vidla prstan iz tega kamna,pa mi je full všeč!Sam sm najprej hotla vprašat kako ta kamen deluje!Tnx again! :onfire:
Čau!




xhypnox
The greatest thing you`ll ever learn, is just to love and be loved in return.

#9 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 23. januar 2004, 21:12

Nosorog............na tadrugem F!

Poglej xrolleyesx

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. januar 2004, 22:52

http://users.volja.net/kristali/

Pokowc, tole je link od Albina Škrabla, katerega znanje o kristalih je zelo zelo ubogo - no ja, vsaj glede na to, da se predstavlja kot kristaloterapevt. Internet res vse prenese. :xx!: :xx!: :xx!:
Se mi zdi, da moramo mal bolj pazit na kvaliteto linkov, ki jih objavljamo v luninem forumu.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. januar 2004, 00:46

aja, hmmm?

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2004, 10:16

Tudi jaz sem ta link vkljucila k povezavam - zelo preprosto - na slovenskem netu ni najti avtorskih kristalov - v normalni obliki in kaj vec.
Ce isces to, je kar dobrodoslo.
K sreci pa sem dodala link tudi na LNF Kristali, kjer je seveda ogromno materiala in je med najobseznejsimi plejsi, kjer se govori o kristalih na slo netu.
Zdajle pa bom dodala link se na LN kristale. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. januar 2004, 11:30

Marsa!

Link sem odsvetoval zato, ker je tako nekvaliteten, da pri ljudeh ustvarja zgolj zmedo.

Nekaj primerov:

Če odpremo stran s fotkami kristalov, naletimo na sledeče:

- pod fotko howlita, piše harwit - ta kamen seveda ne obstaja
- ima še dve fotki, pod njimi pa napisano henotis in kakoit (kamna s tema imenoma absolutno ne obstajata - pri drugem je verjetno mislil na kakoksenit)
-namesto hrizopraz je pod fotko tega kamna napisal krizoplast!!!
- Pod fotke oniks marmorjev je napisal oniks, kar je narobe. Oniks je namreč vedno le črn ali bel, vse drugo so oniks marmorji in pri njih gre za povsem drugačno sestavo
- Zelo sumljiva je fotka lapis lazulija - prej bi rekel, da gre za kalcedon

Tudi sicer je polno šlamparij pri imenih: namesto turkiz piše tirkiz, pravilno je lunin kamen in sonlčni kamen, ne pa lunin in sončni kristal itd. Namesto radiEstezija, uporablja besedo radiOstezija, kar je narobe. Meteoriti so običajno črni, razen moldavita, ki pa ima razbrazdano površino - tu imamo slikci nečesa, kar liči na modro in zeleno steklo, spodaj pa piše meteorit.

V osnovi pa ga serje s pozitivnimi kamni (ki naj bi bili primerni za zdravljenje) in negativnimi (ki naj bi nam škodovali). Neumnost. Obstajajo zgolj pozitivno in negativno polarizirani kamni - pozitivno polarizirani za dodajanje energije ipd., negativno polarizirani pa znpr. za blažitev vročičnih in nervoznih stanj.

V glavnem - tip pojma nima!!!
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2004, 11:51

Uhhhh, a ves, da sploh nisem opazila tega.... :\

Ja, to je pa res hmm... namrec recimo hrizopraz - tudi jaz mu pravim krizopraz (sem prec pri sebi gledala, kaj ga jaz kaj srackam) x:)x - ampak tako je tudi recimo pri krizokolu, ki pa je lahko tudi hrizokol... se pravi tile h-ji in k-ji...
Ampak seveda, ce je moldavit, je moldavit, torej specificno, tudi modrega nisem se nikoli videla, saj so pa itak se kar redki, samo tam nekje na Ceskem ali kje so in kolikor se spoznam (ne tako kot ti, ocitno pa bolj od marsikoga x;)x), so zeleni.
Temno zeleni, ki proti svetlobi 'presevajo' (saj ga imam, sem ga dobila za 30.-ega) xDDx x:Xx

Tudi imamo seveda ime smaragd in vse tole... ja, hm... res cudno to, no, sem kar malo v zadregi zdajle... :sori: x:Ix :o|o:

Aja, saj grem se jaz chekirat, saj res (sicer je iz fotke tezje reci ali se tezje samo po opisu, a te najpogostejse in znane kar prepoznam).

Joj, saj res, Nosorog - ce se bova kdaj srecala x;)x - bom imela s sabo eno kameno strelo, ki se meni zdi 'sumljivo cista'...
Hm, kaj jaz vem, ful lepa, kakih 6 cm.... ima pa notri celo fantomcka (celo dva).. skratka, morala bi razturat...
Pa niti ne oz. si vedno izberem kako drugo (jih kot nekako 'zbiram', jih imam ful, vseh velikosti in oblik, v obliki dlani, frend prinesel iz Nepala, ful taka razrvana in to... a meni je nad, ful mocno in dobro deluje, do majhne zvezdice, ki moram reci, da tudi kar spona, ceprav imam sicer raje naravne oblike. potem imam par takih prodnikov, orkoglih, pa vecji pis, ki sede lepo v dlan, za zdravljenje, ki ima tudi mocne energije... no, tale pa ful lepa, cista, fantomska... pa ni ne vem kaj...).
Sem tudi ze cistila etc...

Tistole pa, hm... zelo zoprno....
Moram malo 'pregrocit' - kot bi rekel Douglas Adams in se tega izraza veckrat tudi sama posluzim, ker preprosto ne najdem boljse zamenjave (itak je pa Adams tudi riba, kot jaz, tako da nic cudnega, ce me je navdusil)...
Potem bom ze vedela, kaj bo primerno narediti, ce sploh kaj. x:)x

Hvala za mnenje, ceprav ne pozitivno, ampak je pac treba povedati, ker gre potem pravzaprav za zavajanje - nima smisla, da pod granat napisem, da je rubin... OZ. se me pac opozori.
Hm, morda pa bi bilo smiselno mu poslati tole temo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. januar 2004, 12:17

No - saj ne gre le za začetnice, če napiše namesto hrizopraz krizoplast.
Pa pustiva tega nesrečnika, ki se očitno žal profesionalno ali polprofesionalno ukvarja celo s kristaloterapijo. Lahko mu temo tudi pošlješ, a pomembneje se mi zdi, da jo berejo ljudje, da se kaj naučijo in jim je lažje ločiti zrnje od plev.

A prodnike da tudi obrajtaš? Pol ti morm pa nujno priporočit obisk sejma mineralov, ki bo spomladi v Škofji Loki. Tja prihaja en tip, ki je spravil skupaj naravnost fantastično zbirko prodnikov. Res boš imela kaj videti!!!

Ja srečat se pa le dejva. Nosorogi smo ful družabna bitja - lalala :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. januar 2004, 13:42

Enkrat sem na svoji terasi nad ribnikom poslušal razgovor dveh srak, ki sta gnezdili na vrbi nad vodo. O nečem v mačji črepinji za hrano sta se tako prepirali, da nista niti opazili črnega panterja, ki je prežal nanju.
Ena je komaj pobegnila brez izpuljenega repa.
Še danes ju sumim, da sta se prepirali le o kapljici vode, ki se je v soncu bleščala kot mogočen diamant.
V tistem mačjem piskru, razen vode, nisem namreč videl nič.

#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. januar 2004, 15:58

Stane!

Glede na to, da sem na tvojem forumu našel "Albina, ki ti je testiral sol" - upal pa bi staviti, da gre za Škrabla, sem samo čakal, kdaj se boš oglasil v vlogi njegovega odvetnika. Ker so moje kritike upravičene, pa je bila edina varianta, da nam skušaš z živalsko zgodbico povedati, da ni tako zelo pomembno, da kristaloterapevt pozna kristale. x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. januar 2004, 17:14

Ko sem bil zelo majhen, je za nas znatiželjne dečke obstajal samo eden kristal. Bil je take sive barve, z majhnimi ravnimi ploskvicami. Najlepše se je nekaj časa bleščal na svežem prelomu. Za nas je imel neprecenljivo vrednost.
Prodajal se je zavit v rdeč, povoščen papir, ki je smrdel na ribe. Še danes, ko zavoham ta karakterističenj vonj, mi stopi pred oči - kristal.
To ti je bil kristal, kaj safir, smaragd, ametist ali kako se že reče tem kamenčkom, ta je znal govoriti in igrati.
Najlepše ob polni luni, takrat je znal tudi rusko.

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. januar 2004, 20:14

Nosorog, lej..očitno je bil tale link prvi v slo. na to temo..Če ti praviš, da ni kwalitetno obarvan_ Naredi en kwalitetno epp promocijo in jest ti bom potem zelo rad tut verjeu; zakar pa ne pomeni,da ti sedaj seveda že :palec:, ker vem, da si dober v praktičnih izjavah

#20 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. januar 2004, 22:06

Nosorog, lej..očitno je bil tale link prvi v slo. na to temo..Če ti praviš, da ni kwalitetno obarvan_ Naredi en kwalitetno epp promocijo in jest ti bom potem zelo rad tut verjeu; zakar pa ne pomeni,da ti sedaj seveda že :palec:, ker vem, da si dober v praktičnih izjavah

Dogovorjeno!!! xokx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. januar 2004, 22:09

Ko sem bil zelo majhen, je za nas znatiželjne dečke obstajal samo eden kristal. Bil je take sive barve, z majhnimi ravnimi ploskvicami. Najlepše se je nekaj časa bleščal na svežem prelomu. Za nas je imel neprecenljivo vrednost.
Prodajal se je zavit v rdeč, povoščen papir, ki je smrdel na ribe. Še danes, ko zavoham ta karakterističenj vonj, mi stopi pred oči - kristal.
To ti je bil kristal, kaj safir, smaragd, ametist ali kako se že reče tem kamenčkom, ta je znal govoriti in igrati.
Najlepše ob polni luni, takrat je znal tudi rusko.

Nosorog, kako se že reče temu mineralu?

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. januar 2004, 23:28

http://www.cactusqua...amulets/am6.htm
GLEJ FINA SLIKA, HAAAAAAA

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. januar 2004, 23:34

http://www.cactusqua...amulets/am6.htm

Če misliš moj kristal, ki rusko govori, je link narobe x:Dx x:Dx x:Dx :sori:

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. januar 2004, 23:36

Ko sem bil zelo majhen, je za nas znatiželjne dečke obstajal samo eden kristal. Bil je take sive barve, z majhnimi ravnimi ploskvicami. Najlepše se je nekaj časa bleščal na svežem prelomu. Za nas je imel neprecenljivo vrednost.
Prodajal se je zavit v rdeč, povoščen papir, ki je smrdel na ribe. Še danes, ko zavoham ta karakterističenj vonj, mi stopi pred oči - kristal.
To ti je bil kristal, kaj safir, smaragd, ametist ali kako se že reče tem kamenčkom, ta je znal govoriti in igrati.
Najlepše ob polni luni, takrat je znal tudi rusko.

Nosorog, kako se že reče temu mineralu?

Nimam pojma kaj so prodajali v papirju, ki je smrdel po ribah. Ampak ob tem, ko si govoril o kristalu ki je znal peti in igrati, sem se spomnil dni v osnovni šoli, ko sem hodil k radioamaterskemu krožku. Nekdo je pripovedoval, da ima doma preprost detektor, katerega bistvena dela sta slušalka in kristal, na katerem si lahko s pritiskom kovinske paličice na različnih mestih "ujel" kakšno radijsko postajo. Za kakšen kristal je šlo, ne vem, predvidevam pa, da je baziral na siliciju - morda je šlo celo za kremen. Je to nekaj podobnega kot vaš kristal, ki je znal "peti in igrati"?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. januar 2004, 00:29

Bravo, nosorog, to je to. Je pa bil nek svinčev mineral. Cele noči sem preždel ob detektorju, ker podnevi se ni čulo nič in škrabal z iglo po kristalu. To je bilo, mislim, 55.
:palec: :palec: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0