Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izpadanje las


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
202 komentarjev na to temo

#101 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. oktober 2005, 13:18

Zanimivo Rona, nisi prva, ki tako govori - da so beljakovine nepotrebne, celo škodljive. :vio: Da se spreminjajo v klislino in škodujejo organizmu... no to nisi ti rekla direktno, ampak naprej razmišljam... Meni osebno je fino, da je več opcij in potem človek najde svojo verzijo.
Po drugi strani pa jaz tudi jem kvas, tako kot je med drugim predlagala iksa. Ful vama hvala za nasvete :palec: Upam, da tudi sama kmalu napišem kaj spodbudnega. x;)x x^x

#102 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 10. oktober 2005, 13:41

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx
lea, ja saj to me zanima, konkretno malo...kaksna kura s soljo in medom? kaj s kvasom in prosom?

itd... :palec:

SORI, KER TAKO DOLGO NISEM NIC VEC NA TO TEMO REKLA!
torej: kvas je sigurno zelo koristen. da ga jes ali da si delas maske. proso pa je najboljse, ce ga zmeljes v mlincku za kavo in ga surovega dajes v jogurt npr. vsak dan po malo vsakega. zjuraj npr proso, zvecer pa kvas. kvas lahko kupis tudi v lekarnah ali drugih trgovinah..tudi v dm-ju. rece se mu medicinski kvas, razlikuje se pa od navadnega po tem, da pac nadzorujejo kolicine vitaminov in mineralov v njem, v navadnem pa ne. pa da je medicinski v tabletah. jaz si kupim navadnega in mi je super. okus mi je zelo vsec.

#103 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. oktober 2005, 13:46

hvala lea!
jaz sem tudi bolj za navadnega...mi je ok, tudi okus...pa tista fora, ko si zlepljen pa ne mores nic rect enih 10 minut x:Dx x:Dx x:Dx hja, za lepoto je treba potrpet!

(tole moramo pogruntat ja, s kislostjo pa beljakovinami...zanimivo!!!)
najboljse, da probamo 1 leto samo meso, pa 1 leto brez mesa, pa da vidimo!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#104 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. oktober 2005, 13:53

Vidim, da vam je kvas v veselje x:Dx :palec:
No, meni pa ni (še). Ko sem poskusila svežega, me je napenjalo, da je bilo grozno, potem pa sem si kupila suhi kvas Biotop, ali nekaj takega, pa mi je tudi :xx!: .
Zdaj bom, po predlogu ikse poskusila mešat z medom, proso, pa jem zdaj z jogurti, tnx lea :palec:

#105 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 10. oktober 2005, 15:22

<{POST_SNAPBACK}>prehranjevalne navade sem morala 100 % spremeniti, to pomeni nobenih beljakovin nikjer niti v pecivi, absolutno brez



<{POST_SNAPBACK}>Zanimivo Rona, nisi prva, ki tako govori - da so beljakovine nepotrebne,  celo škodljive.  :vio:  Da se spreminjajo v klislino in škodujejo organizmu... no to nisi ti rekla direktno, ampak naprej razmišljam...



Kaj pa zdaj slišim...Ne morete tako posplošeno govort, no! Je odvisno tudi od tega v kakšni obliki oz. stanju so beljakovine. Tiste v pecivu so gotovo bolj škodljive kot ne...

#106 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 15:23

ja pa saj tud nimamo enakih presnov... xrolleyesx

drugac pa - kul punce, kolk ste povedale, Iksa! :palec: x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#107 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. oktober 2005, 15:31

ja saj zato me zanima...ker v osnovi vsi govorijo, da je treba beljakovine nabit, itd...
ampak tole s kislostjo mi je dalo malo mislit... morda pac en orto kvas-proso napad, pa potem vidimo, kaj bo x8Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#108 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 15:34

<{POST_SNAPBACK}>morda pac en orto kvas-proso napad, pa potem vidimo, kaj bo  x8Dx

:palec: po mojem je to najprej za probat.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#109 rona

rona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 10. oktober 2005, 17:28

tinka sorry mal sem bla nenatančna. 3 mesece nisem smela beljakovin živalskega izvora, beljakovine rastlinskega izvora pa lahko. po 3 mesecih pa sem lahko jedla tudi določeno meso enkrat na teden, ne smeš pa prevečkrat da se ti telo ne zakisa. mogoče je to osnovni ključ, da si urediš prebavo, ker iz tega vse izhaja. jaz sem imela prej zelo slabo prebavo. tudi meni je blo na začetku grozn bit brez sladkarije, mlečnih izdelkov, mesa, ampak, ko si bolan probaš marsikaj, samo da bi delovalo.

pivski kvas in zmleto proso z jabolčnim sokom je super!

#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 17:30

<{POST_SNAPBACK}>... ko si bolan probaš marsikaj, samo da bi delovalo.

:palec:

Pozdravcek, Rona, :vio:
(*sem te vmes nekak spregledala in zignorirala :8): xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 rona

rona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 10. oktober 2005, 20:39

pozdravček tudi tebi Marsa x;)x

#112 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. oktober 2005, 23:31

Menim, da so beljakovine res osnova za lepe lase. lepi lasje - dovolj beljakovin. to ze ptici civkajo, ce pa je res, ap ne morem trditi. vem le, ko sem po mnogo prevec letih beljakovinske podhranjenosti zacel uzivati dodatne bljekovine, so se mi lasje spremenili v trenutku. prhljal s katerim sem se bodel z mnogo vrstami samponov je izginil takoj. morda imajo pri tem kaj tudi encimi?

ce je telo zakisano se lahko pozna marsikje, tudi na laseh verjetno.
bolje zivalske beljakovine kakor 0 beljakovin. moje mnenje, razen, ce je dovolj zaloge v telesu. dolgo je sigurno ni.

kar zelo mori lase je okolje - racunalnik, okolje kjer ni dovolj ionov v zraku, ipd. jaz to takoj vidim pri sebi, ce sem veliko za PC in ce za vikend ne grem za dalj casa v naravo.

verjemem da je zadeva povezana tudi z geni! kaj pa se zgodi ko dnk ni vec taksen kakor je. kadar celice nimajo dovolj hrane, kadar se ne obnavljajo, kadar je telo zakisano in prosti radikali nacenjajo organizem, poskudujejo tudi celice in celicne membrane. daljsa okvara celic se lahko spremeni v poskodbo dnk, kar lahko pripelje do rakavih stanj, ipd... to sem ravno pred nekaj dnevi poslusal... ne me za besedo drzat.

verjemem da telo vedno opozarja, na nepravilsnoti, tudi lasje pokazejo... razen ce ni dedno. na dednost pa se ne spoznam. Nepravilnosti pa so lahko tudi energetske narave; ni receno da je premalo dolocenih vitaminov, mineralov... lahko je posledicno, drugo z drugim. toksicen, zakisan organizem potrebuje vec mineralov in dodatkov kakor zdravo telo, ki se je sposobno bolje regenerirati.

moj brat recimo je vse zivo in ima kljub temu mocne lase. res pa je, da se veliko ukvarja s sportom.
veliko sedenja za PC verjetno se nikomur ni koristilo!

meni zelo pase jutranja (kadar se pac zjutraj zbudim) megla, rosa, vlaga... lasje vedno postanejo zivi!

kar se verjamem je, da ima mnoge slabe posledice na nase telo tudi neprecisceno crevesje. mnogi ljudje pricajo o razlicnem spektru zdravstevnih tegob, ki so povsem izginile, ko so si dodobra ocistili crevesje.
moje mnenje pac.

da, ko je clovek bolan, se menda blodnje uma, skrbi, zalost, jeza, tegobe, obtozevanja, zamere, ipd... hitro sfokusirajo v smer ozdravitve.
grem spat raj zdej x;)x

#113 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 11. oktober 2005, 09:14

<{POST_SNAPBACK}> tinka sorry mal sem bla nenatančna. 3 mesece nisem smela beljakov in živalskega izvora, beljakovine rastlinskega izvora pa lahko. po 3 mesecih pa sem lahko jedla tudi določeno meso enkrat na teden, ne smeš pa prevečkrat da se ti telo ne zakisa. mogoče je to osnovni ključ, da si urediš prebavo, ker iz tega vse izhaja. jaz sem imela prej zelo slabo prebavo. tudi meni je blo na začetku grozn bit brez sladkarije, mlečnih izdelkov, mesa, ampak, ko si bolan probaš marsikaj, samo da bi delovalo.

pivski kvas in zmleto proso z jabolčnim sokom je super!



sem si nabavila pivski kvas in sem si naredila eno tako super pasteto za dol past!
danes zacnem z kvaskuro x:Dx se po proso sem sla, pa sem prosila za bio, potem pa pridem domov in ugotovim, da je iz krskega :8): in sem ga kar stran vrgla...nekako mi ni zneslo, me je odbila ta informacija ... pa ceprav gor pise, da je kontrolirano poreklo in tudi ni se svetilo v temi.

kar se pa tega tice, kar ti pises - jaz jem zelo malo zivalskega, sploh ne jem mleka, obcasno kak jogurt ( 1 na mesec), sladkarij ne maram in prebavo imam super.
tako, da ... mora bit problem drugje. bom ze pogruntala nekaj :vragec:
(imam na sumu zobovje + stres + neko dramo pred casom, ki me je ful zaprla energetsko)
hvala vseeno! vec info, boljse je.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#114 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 11. oktober 2005, 18:05

@Free, kako, da si bil tako podhranjen v beljakovinah? Kakšen vegetarijanec si torej bil? Si bil najbrž tudi bolj švoh - moč pa mišična masa? Kakšno je bilo pa splošno počutje? Thanks

#115 moyyra

moyyra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 14. oktober 2005, 10:20

Lasje izpadajo povsod približno enako, malo več na sencih.Vse skupaj traja že nekaj mesecev...Prebrala sem že precej nasvetov.Kaj bi pri takem izpadanju najbolj pomagalo? Katera hrana,zelišča,masaže... LP M

#116 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 14. oktober 2005, 12:13

"Fant" koprčan je bil 6 meseci na vasi in se vrnil z čnimi lasmi. Odšal je bel. Zdravo življenje ga je total spremenilo.

Diskreiranje lahko z O5 narediš. Lasje in zobi so dokj zahtevni za instant magiko.

#117 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 14. oktober 2005, 12:25

ananta, nic ne razumem :sori:
ampak, ce bi se dalo zacarat lase, da ti zacnejo bujno rast, brez kakih neprijetnih stranskih ucinkov, potem se blazno priporocam x;)x
( kar pa zelo dvomim...edino, ce bi lahko svoje odvecne kilograme spremenila v cupo ...? :inocent:
to bi bilo idealno...sanja svinja kukuruz, a dobi popcorn x:Dx )
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#118 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. oktober 2005, 23:03

tak navaden vegetarijanec. uzival vse, razen zivali.
da, svoh. misicna masa tudi svoh bla, sploh misicna masa. mislim celo, da so se mi notranji organi skrcili kar precej. pocutje pa zelo razlicno; od tega da sem po avtobusu hodil gor pa dol, ker nisem mogel bit namiru; do tega, da nisem mogel niti veliko tecti niti se drzati ravno. o stanju psihe pa niti ne govorim.
najbolj zanimivo pa je, da ima lahko oseba veliko veliko energije (jaz sem jo imel), hkrati pa je ne mores izkoristiti. kako mucno pravzaprav. namrec energija se ti nekako skladisci... zaradi beljakovinske podhranjenosti pa je ne mores izkoristiti. saj za predelavo OH potrebujemo menda tudi beljakovine. ko sem pouzil dovolj beljakovin, pa ceprav sem recimo uzival samo te (MAP), sem imel zame kar naenkrat veliko energije.
zanimiva zadeva vglavnem.
na podrocju beljakovin pa se v zadnjih letih dogajajo prav revolucionarne zadeve.

pa e ze omenjam MAP (aminokialine); verjetno malo nas pomisli kako potrebne so beljakovinne; tudi za lase. recimo srce je misic, pljuca potrbujejo misice, razni organi delujejo s pomocjo misic... in tudi slabo delovanje teh je lahko vzrok za neprimerno rast las in njihovo kvaliteto. ALi pa neprimrna prekrvavljenost lasisca, zamascenost lasisca, neprimerno delovanje hipofize, blokade kronske cakre, ipd...
Zatorej mislim, da je poglaviten vzrok vsekakor znotrja nas in ne zunaj nas!
Ceprav so lahko mocni vplivi tudi od vzunaj.
veckrat imajo ljudje z okvaro hipofize tudi probleme s spanjem! niso zaspani; spijo le zatok er so utrujeni, zaspani pa niso. hipofiza je odgovorna za nastanek melatonina- ki je najmocnejsi antioksidant, ki ga mi sami ustvarjamo v hipofizi. da nas naredi zaspane, ko pretvori seratonin v melatonin. ce je telo prevec zastrupljeno, ali pa ce smo premalo na soncni svetlobi, se lahko ta melatonin porabi za razstruplanje in posledica je spet nespanje... nespanje pa je lahko posledica marsikatere zdravstvene tegobe. meddrugim tudi te, da se celice ne obnavljajo dovolj in potemtakem to lahko vodi do izpadanja las, psokodbe las, ipd...

vedno pravim: zdravje je celostna zadeva!!!

----------

@Free, kako, da si bil tako podhranjen v beljakovinah? Kakšen vegetarijanec si torej bil? Si bil najbrž tudi bolj švoh - moč pa mišična masa? Kakšno je bilo pa splošno počutje? Thanks



#119 kawaride

kawaride
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 17. november 2005, 09:55

Pozdravljeni forumovci!

Sem prebral vaša mnenja in nasvete, samo ne razumem o tem kvasu. Kakšen kvas to mislite? a je to ta navaden sveži za peko, ki stane par 10 tolarjev? Koliko se spomnim, kvas se dela iz piva. Ne vem zakaj povdarjate pivski kvas. A sem narobe informiran?

Danes sem probal malo kvasa, ampak okus je res grozen. Ima mogoče kdo idejo, kako spravit na bolj okusnejši način v želodec?

Lp,
Denis

#120 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 6. december 2005, 10:56

Tudi jaz nisem prav dobro razumela tgale kvasa... xnckrivx

Jaz vsake toliko (no...trudim se 1x tednsko) uporabljam tistole mešanco z jajcem, medom in oolivcem...
Vsako jutro spijem na tešč še 2 žlice kisa, žlico medu (pol žlice) in malo mlačne vode...

Moje izpadanje las se je malo ustavilo...hvala bogu, ker tisto je bilo že čist preveč...Dejansko se mi je že videlo, da mi lasje izpadajo (na vrhu glave se povsod lasišče vidi- še sedaj) x!x

Sem pa zadnjič naletel na zanimivo informacijo in sicer, da na izpadanje las lahko vpliva pomankanje selena...Hm, jaz sem februarja nehala kadit in v parih mesecih se je pojavilo tole izpadanje...
Ima kdo podobne izkušnje?

Podobna varianta povezana s prenehanjem kajenja je okoli zob x!x
Kar sem nehala kadit se mi pojavlja bitveno več problemov z zobmi x!x

Mogoče se bo sedaj normaliziralo...
Upajmo x!x

Aja, kaj pa šamponi? Kakšne šampone (ali pa kaj popolnoma naravnega, domačega) uporabljate za tenke in poškodovane lase (to, da jih je itak malo sem že 100x povedala in se ne bom ponavljala x:Dx )

:vio:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#121 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. december 2005, 11:15

Kvas je naravna zakladnica B vitamina. B vitamin pa krepi lase. Pa dober je za živčke..... x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#122 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 6. december 2005, 11:47

Ja sem si kupila tablete kot dodatek k prehrani za lase...vsebujejo B kompleks, pa mi jih je sedaj zmankalo.

Samo če zjutraj že kis pijem z medom...a pol bi mogla še kvas notri vmešat?
:xx!:
Nekako mi tole ne diši...

Kvas bi nujno mogla zjutri pit?
Al lahko popoldne?
Zjuti imam tale kis....pol opoldne vsak dan imam limono...popoldne bi pa kvas pila...
Al je nujno zjutri?

Matr bom po vsem tem bi nujno mogla lepe lase met...k una princeska iz pravljice
x:Dx x:Dx x^x
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#123 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 6. december 2005, 12:38

nekje sem brala...ampak zdajle se ne spomnim vec kje?...da kvasa ne smes jest na poln zelodec, da ti potem hrana zacne vreti in potem nastane alkoholne vretje. da ga moras jest nekaj ur po zadnjem obroku in tudi po njem ne smes nicesar.
pa kje sem to brala xscratchx x!x mogoce pa ravno v doticni temi . grem pregledat se enkrat x:Dx

#124 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. december 2005, 12:57

Zdej, če sem lahk mal hudobna, bi predlagala...khm, khm...sej vsi vemo kaj je polno B vitamina x:Dx x:Dx (silver bullets) alias (naravni sok moškega)

:vragec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#125 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 6. december 2005, 13:40

x:Dx a maš kak dobr recept x:px
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0