Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zaščita pred vbodi klopov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#26 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 12. junij 2003, 20:20

a potem praviš,da klopi ne marajo kakšnega dobrega parfema? x:Dx x:Dx x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#27 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. junij 2003, 20:45

Ja marajo to je problem bolj dišiš bolj se bodo prisesali nate. Torej pojdi v gozd ''naravna'' brez umetnih vonjev x:Dx :xx!:

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. junij 2003, 21:01

se pravi, da na sladko trzajo?

#29 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. junij 2003, 21:38

x:Dx mislim, da ne saj bi mene potem že ''izsesali' :xx!:

#30 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. maj 2010, 15:31

Tema je namenjena pogovoru in izkusnjam o tem, kako se zaščititi pred klopi.
Bolezni ki so povezane s klopi so statisticno menda v porastu, zato se mi zdi tema v tem smislu se posebej primerna.



Preživetje v naravi, skupaj s komarji in klopi …
Tekst: Katja Podergajs
vir: zazdravje.net

Sredi lanskega avgusta čepim med gostim borovničevjem na Kopah in z debelimi temnimi jagodami polnim enkrat kanglico, drugič svoja usta. Mimo pride po široki gozdni poti mlad očka s hčerkico. Mala: »Ati, jaz bi tudi črnice jedla!« Očka jo zgroženo potegne stran od roba poti in nejevoljno zarobanti: »Si zmešana?! Boš še kakšnega klopa staknila!«

Žal. Nekateri so prišli tako daleč, da ne upajo več stopiti z utrjene in očiščene poti v le malce bolj »divjo« naravo, ker se tam lahko srečajo z vsemi mogočimi nevarnimi živalmi, ki jih v varnem mestnem okolju ni …

Na drugi strani so ljubitelji narave, ki se sicer radi podajo v »divjino«, a še niso povsem dojeli, da so dejansko tudi sami le njen del. Takšni se pred vstopom v gozd dobro poškropijo z močnimi sredstvi proti klopom in komarjem in potem »varno« zaščiteni pred naravo uživajo v njej. Večina jih seveda ne prebere deklaracije na repelentu, oziroma če že, najbrž ne vedo (ne veste?), kaj se skriva pod zapletenimi kemijskimi označbami. Naj vam pojasnimo tisto glavno, na katero morate biti pozorni, in sicer DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide). To kemikalijo je med 2. svetovno vojno razvila ameriška vojska za uporabo v džungelskih razmerah, po vojni pa so jo začeli civilno uporabljati kot pesticid. Od takrat dalje se je množično razširila po celem svetu in našla svoje »domovanje« predvsem v sredstvih za zaščito pred insekti, ki jih vsako leto uporablja več kot 200 milijonov ljudi. Na srečo pa se je našla skupina družbeno odgovornih znanstvenikov, ki so jo zbodla številna opozorila na teh izdelkih (ne sme priti v stik z očmi, kožo je treba na koncu dobro izprati, lahko poškoduje oblačila …). Z raziskavo, ki so jo izvedli na francoski univerzi v Angersu, so tako ugotovili, da je DEET lahko nevrotoksičen, povezujejo pa ga tudi z izgubo spomina, glavoboli, utrujenostjo, bolečinami v mišicah, tresavico ... Še posebno na udaru so otroci, ker njihova koža še hitreje vsrkava kemikalije in te še potencirano vplivajo na živčni sistem. Da o varnosti nosečnic oziroma njihovih še nerojenih otrok sploh ne govorimo. Ko so takšne informacije pričele kapljati v javnost, se je takoj oglasila korporacija Johnson&Johnson, ki proizvaja enega od znanih (tudi pri nas) repelentov in zatrdila, da uporaba tovrstnih sredstev ne škoduje zdravju, saj so jih v zadnjih 50 letih uporabili že milijonkrat … Kako krasen dokaz, mar ne?

Kakorkoli, ker pomlad spet vabi v naravo in se tam veselo prebujajo tudi insekti, si pred nakupom repelentov dobro oglejte njihovo sestavo. Obstajajo namreč tudi povsem naravna sredstva, ki insekte odganjajo s pomočjo zeliščnih izvlečkov. Rastline, ki jim to dobro uspeva so npr. evkaliptus, limona, cimet, limonska trava, nim … Morali jih boste sicer precej bolj pogosto nanašati kot sredstva, ki vsebujejo DEET, a kaj je to v primerjavi z ohranjenim zdravjem.

Še vedno pa se lahko odločite tudi za zaupanje v naravni red in v moč svoje prisotnosti in se brez posebnih zaščit prepustite naravi kot njen del. Klopi se bodo raje vrgli na odsotne.


Namigi:
Komarji ne marajo vonja ognjičevih cvetov in jih boste uspešno odgnali, če si nasadite okoli hiše nekaj ognjiča. Če se odpravljate v gozd, pojejte nekaj česna (v svežem gozdnem zraku zadah ne bo prišel toliko do izraza …), saj deluje kot naravno sredstvo proti klopom.



#31 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2010, 15:53

:palec:

Na enem forumu zasledila, da si folka pomaga z uporabo različnih snovi, od
belega kisa,
sivke,
česna
do ametista.

Nekje pa še zasledila, da menda pomaga orehovo listje.


Mogoče lahko kdo priporoči katerega od naravnih razpršil proti klopom in komarjem? + kje se lahko nabavi?
(mi ni za imeti orehovega listja zataknjenega za uhlje, česna v žepih in smrdeti po kisu, ko se odpravim kam ven x;)x )
... Say what you mean
And mean what you say ...

#32 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 19. maj 2010, 18:44

:palec:

Na enem forumu zasledila, da si folka pomaga z uporabo različnih snovi, od
belega kisa,
sivke,
česna
do ametista.

Nekje pa še zasledila, da menda pomaga orehovo listje.


Mogoče lahko kdo priporoči katerega od naravnih razpršil proti klopom in komarjem? + kje se lahko nabavi?
(mi ni za imeti orehovega listja zataknjenega za uhlje, česna v žepih in smrdeti po kisu, ko se odpravim kam ven x;)x )


Česen še vampirje prežene, kaj ne bo klopov. Strok česna na dan, pa se tvoje krvivi še stako sestradana drakula ne bo upala piti.

LP x:Dx


#33 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2010, 19:51

Česen še vampirje prežene, kaj ne bo klopov. Strok česna na dan, pa se tvoje krvivi še stako sestradana drakula ne bo upala piti.

LP x:Dx

Tnx za nasvet, ampak ne jem česna.
Lahko mi pa še poveš za kakšno preverjeno učinkovito razpršilo proti tem žvalcam in v keri štacuni ga lahko kupim.
Lp
... Say what you mean
And mean what you say ...

#34 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. maj 2010, 07:38

Tole je meni zanimiva trditev! :palec:

.... Klopi se bodo raje vrgli na odsotne.



#35 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 20. maj 2010, 18:19

Orehovo listje se namoči v vodo in če se prav spomnim mora stat tole vsaj en dan. Baje zelo smrdi, uporabljali so pa v časih za pse in drži več dni.
Nisem poskusla, ker če res tako smrdi, se nebi ravno polivala s tem, ko pa kis super pomaga pa še kmalu se vonj zmanjša in je še kar prijeten. x:)x

#36 bonika

bonika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 21. maj 2010, 09:03

Proti klopom je dobro olje nim. Vonj je odbijajoč za njih. Prodajajo ga v trgovini Gaja v Stari Ljubljani.
Lani sem pa imela velik problem s komarji. Živim blizu Ljubljanice, okno pa imam na zaraščen vrt, ki je raj za mrčes. Ponoči sem se skoz popikana zbujala. Za znoret. Ker med spanjem ne maram biti z ničemer namazana, pošricana (me nervira), sem, malo skeptična, probala z limono in klinčki. In je res delovalo. V celo limono z nožem zarežeš čim več luknjic in v luknjice zatlačiš klinčke. To jih odbija. Malo sem se mogla navadit na vonj (sicer mi klinčki dišijo, ampak ponoči me vse moti), ampak je delovalo. Dala sem na nočno omarico. Je pa treba kar menjavat, ker preluknjane limone hitro zgnijejo. Pa ta način je primeren samo, ko si v prostoru, ker verjetno ne boš z limono v roki okol hodil/a. x;)x

#37 xxlmitko

xxlmitko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 24. maj 2010, 14:02

Če si v prostoru, namestiš mrežice na okna in je,...

#38 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2010, 16:49

Če si v prostoru, namestiš mrežice na okna in je,...

Ja, ja, to je gotovo res super pripomoček proti klopom, ki se odločijo, da bodo iz gozdov prišli kar v stanovanja in hiše po svoj obrok hrane.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#39 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 24. maj 2010, 17:13

xsmx xsmx
to je tki. leteči klopji eskadron, 2 brigada flyingbloodsuckers
Iz tega eskadrona so vsi okuženi z boreliozo, razen poveljnikov ki majo meningoencefalitis.



Ne bit tako kritični, saj je bilo šprej govora tudi o komarjih.

LP

Proti klopom je dobro olje nim. Vonj je odbijajoč za njih. Prodajajo ga v trgovini Gaja v Stari Ljubljani.
Lani sem pa imela velik problem s komarji. Živim blizu Ljubljanice, okno pa imam na zaraščen vrt, ki je raj za mrčes. Ponoči sem se skoz popikana zbujala. Za znoret. Ker med spanjem ne maram biti z ničemer namazana, pošricana (me nervira), sem, malo skeptična, probala z limono in klinčki. In je res delovalo. V celo limono z nožem zarežeš čim več luknjic in v luknjice zatlačiš klinčke. To jih odbija. Malo sem se mogla navadit na vonj (sicer mi klinčki dišijo, ampak ponoči me vse moti), ampak je delovalo. Dala sem na nočno omarico. Je pa treba kar menjavat, ker preluknjane limone hitro zgnijejo. Pa ta način je primeren samo, ko si v prostoru, ker verjetno ne boš z limono v roki okol hodil/a. x;)x




#40 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2010, 17:34

Ne bit tako kritični, saj je bilo šprej govora tudi o komarjih.

LP

A prou morš use pokwart :o|o:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#41 Gost_Kaktus_*

Gost_Kaktus_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2010, 22:39

Edina dobra rešitev je da maš zmer s seboj v hosti klopobiralko. Pa še za kej druzga ti prov pride.

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. junij 2010, 00:05

Jst probavam zdej etericno olje cironele. Pa se fajn je ker mi disi x:)x Ponavadi ga sicer dajem nekaj kapljic med cunje v pranju.
Zadnjic sm zgubu un aparatek ki oddaja zvok proti klopom v travi, ko sem kosil :o|o:
sem pa narocil ze novega ker je punca dobila boreliozo :xx!: kar sva k sreci dovolj hitro ugotovila.

#43 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. junij 2010, 13:58

Online vir:
Beli kis [nearomatizirani kis za vlaganje]
"Navlaži se krpo z belim kisom. Se podrgne po izpostavljenih delih kože.
Lahko se pospreja z razpšilko po obleki. Vonj po kisu odganja klope, drug mrčes.

Sivka tudi odganja klope [cvetje, eterično olje].
Česenj enako [uživanje]. Klopi ga ne marajo. -)"


[Psi] Zaščita pred klopi in bolhami [debata, stran 01 - 51]
http://www.pesjanar....php?topic=269.0

#44 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. junij 2010, 18:04

Online vir:
Beli kis [nearomatizirani kis za vlaganje]
"Navlaži se krpo z belim kisom. Se podrgne po izpostavljenih delih kože.
Lahko se pospreja z razpšilko po obleki. Vonj po kisu odganja klope, drug mrčes.


A tole za kis?? Je kdo že poskusil? In rezultat? Je precej aktualno zame...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#45 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 29. junij 2010, 18:24

Online vir:
Beli kis [nearomatizirani kis za vlaganje]
"Navlaži se krpo z belim kisom. Se podrgne po izpostavljenih delih kože.
Lahko se pospreja z razpšilko po obleki. Vonj po kisu odganja klope, drug mrčes.

Sivka tudi odganja klope [cvetje, eterično olje].
Česenj enako [uživanje]. Klopi ga ne marajo. -)"

..super... sam po mojem se ne znebiš sam klopov... ampak zelo verjetno tudi službe... :o|o:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#46 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 30. junij 2010, 18:48

Kis je super tako za ljudi kot živali. Preverjeno že v več letih :)

Sicer se je vedno dobro pregledat, ampak DELUJE! :palec:

#47 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 30. junij 2010, 21:53

oba z možem, sva bila pred kratkim, napadena od klopov. (Kamniška Bistrica) Mož jih je, na hlačnicah, prinesel v avto,od tam dalje ni bilo težko najti žrtve.
Danes sem poslušala oddajo o zdravilnih rastlinah na net.tv in sicer gospoda Majesa.
Takole je povedal: 2 dcl pomarančnega juica in 5 tbl pivskega kvasa. Oboje popij in
tisti dan si pred klopi varen. Bom pač vsak dan, predno grem v naravo, popila odmenjeni zvarek. Vse ostalo je blef.

Pa srečno krmarjenje med klopi in ostalim mrčesom, ki v temle času, leze na plano.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#48 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. junij 2010, 22:27

Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj [malezivali.com] [15,05 €]
http://tinyurl.com/37g4yol

Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj [moja-lekarna.com] [17,78 €]
http://www.moja-leka...ov-baj-baj.aspx

Komentar:
"Mi imamo tega, kupil v Sanolaborju in se obnese."
http://www.ringaraja...m.asp?m=2700398

Sem imel borelijo. ...
... Pred casom sem v sanolaborju kupil Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj,
ki oddaja neslisen zvok, ki ucinkuje tako, da se klop ne zapici v kožo, cetudi leze po njej.
Od kar ga imam, klopa še nisem imel. Menda pa nisem edini, ki je z aparatom zadovoljen.



Elektronski repelent za ljudi [hana-ana.si] [14,93€]
http://www.hana-ana....judi-p-2684.php


Elektronski odganjalec klopov in bolh na psih in mačkah [malezivali.com] [Skudo repelent]
http://tinyurl.com/2ftgnh6

Skudo [elektronski odganjalec klopov in bolh]: Beagle Ari [blogspot.com]
http://ari-beagle.bl...-klopov-in.html


Elektronski odganjalci klopov za ljudi, bolh in klopov na psih in mačkah, ...
Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj [13,90€],
Elektronski odganjalec klopov za ljudi [17,44€],
Skudo - Elektronski odganjalec bolh in klopov na psih in mačkah [14,53€], ...
http://www.malezival...zik=slo&templ=0

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. junij 2010, 22:48

Hola

Ce morda kompliciram: a morajo biti pomarance predvsem v vonju ali aromi mocne, ali v vitaminu C ali kaj drugega, da posledicno klop ne zeli v obomocje dolocenih arom? in pa zakaj bi uzival pivski kvas, ki crevesju ne vsebuje ravno zdravih bakterij. Lahko bi tudi popil eno brezalkoholno pivo recimo ali pa enostavno pouzil kos domacega kvasovega kruha? Bi bilo to dovolj?
Ocitno nekaj je na tem, predvidevam, ce nisi edina ki o tem pise v tej temi. Izgleda da vas je ze vec preverilo anti-klopovsko metodo z vitamini B kompleksa!?, kar se mi zdi res dobra informacija! :palec:

Zdej, ce je vse drugo res blef, ti ne bi znal povedat. Verjamem pa, da imajo ljudje njihove nacine kako jim zadeva deluje in tako niso delezni mogocih tezav.
Vem pa, da ko sem imel tisti elektronski aparatek, klopa nisem nikoli dobil. Stane pa 15 EUR + baterija seveda. In ocito deluje. Ker sem prejsjega izgubil, sem kupil ze novega. Predvidevam da ga bom se velikokrat uporabljal. V kolikor se bo zgodilo da klopa vseeno dobim, bom to napisal sem in pa o tem obvestil tudi prodajalca aparatkov.
Prodajajo ga med drugim tudi v Sanolaborju, ki menim da je trgovina, v kateri vseeno malce izbirajo kaj bodo prodajali.

Torej sem vesel da si podala te informacije. Kljub temu pa, mislim da vse drugo NI samo blef.
Klop je se vedno zgolj bitje zivalskega kraljestva in ima tako tudi sam njegove sibke tocke. Prostor v katerem zivimo pa vemo, da ni ravno povsem usklajen s primarnim prostorom bivanja ostalih bitij. Govorim o tistem ki smo ga soustvarili s "primarnim".
Posledicno imamo zato morda tudi klope, ki prinasajo razlicne oblike bolezni (ugibam).
Te so: Klopni miningitis, Limska borelioza, Erlihioza in Riketska mrzlica

oba z možem, sva bila pred kratkim, napadena od klopov. (Kamniška Bistrica) Mož jih je, na hlačnicah, prinesel v avto,od tam dalje ni bilo težko najti žrtve.
Danes sem poslušala oddajo o zdravilnih rastlinah na net.tv in sicer gospoda Majesa.
Takole je povedal: 2 dcl pomarančnega juica in 5 tbl pivskega kvasa. Oboje popij in
tisti dan si pred klopi varen. Bom pač vsak dan, predno grem v naravo, popila odmenjeni zvarek. Vse ostalo je blef.

Pa srečno krmarjenje med klopi in ostalim mrčesom, ki v temle času, leze na plano.


Da, tega imam jaz.
http://odganjalci.matura.si/

Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj [15,05 €]
http://tinyurl.com/37g4yol



#50 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. junij 2010, 23:34

Kandida [Candida] je kvasovka, ki povzroča zdravstvene nevšečnosti,
o katerih govori tale članek:
"... Najboljša prehrana je tista brez sladkorja, kvasa, ..."
http://lifestyle.ena....asp?ClID=12871
"... Zdravljenje kandidiaze s hrano:
Izogibati se je treba vsem živilom, ki vsebujejo kvasovke: pivski kvas
v obliki prehranskega dopolnila in vsa peciva s kvasom, alkohol, kis in vse,
kar je vloženo v kisu [op.: kis se lahko zamenja z limoninim sokom, ...]. ..."
http://tinyurl.com/35cb5lj
Prisotnost kvasovk rodu Candida v ustni votlini:
http://www.zveza-zpm...tni_votlini.pdf

... 5 tbl [op.: 5 žlic] pivskega kvasa. ...

Kandida [lunin.net debata]
http://www.lunin.net...c/9892-kandida/




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0