Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zaščita pred vbodi klopov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#51 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 1. julij 2010, 16:08

č.v.e.k.a, najprej si poglej koliko je priporočena doza tega kvasa preden se ga nažiraš, ker v prevelikih količinah ni v redu zaradi določenih snovi, ki jih vsebuje. V primernih koncentracijah je pa super kot dodatek k živilom.
Sicer pa česen tudi odganja x8Dx

#52 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 1. julij 2010, 17:46

Zdej, ce je vse drugo res blef, ti ne bi znal povedat. Verjamem pa, da imajo ljudje njihove nacine kako jim zadeva deluje in tako niso delezni mogocih tezav.
Vem pa, da ko sem imel tisti elektronski aparatek, klopa nisem nikoli dobil. Stane pa 15 EUR + baterija seveda. In ocito deluje. Ker sem prejsjega izgubil, sem kupil ze novega. Predvidevam da ga bom se velikokrat uporabljal. V kolikor se bo zgodilo da klopa vseeno dobim, bom to napisal sem in pa o tem obvestil tudi prodajalca aparatkov.

Tale elektronski aparatek imam tudi jst. Že dvakrat zdej v kratkem sm dobila klopa, kljub temu da sem imela ta aparatek(Baj Baj) na sebi.
Torej pri meni ne deluje 100%. Še dobro da imam zdaj pinceto na vzmet in ga lepo spravim vn.

Tudi sm nabavla aparatek (isto na zvočne frekvence) proti komarjem, pa sm bla v nedeljo totalno popikana, da je rablo telo 4 dni da se je spravilo nazaj v normalo.


Imam te aparatke tudi v stanovanju nastavljene, pa le delno zaščitijo, sem pa tja vseeno uleti kakšen komar not.
Zadnjič je potem pomagalo, da sm prižgala eno svečo in nastavla limono, v katero sm zabodla cc. 20 klinčkov (to info sm dobila nekje na enem forumu, se ne spomnim več kje, ker sm ful iskala po googlu).

Je pa bla enkrat ena oddaja po televiziji, mislim da na slo1 al slo2, kjer so predstavili naravno zaščito proti komarjem, mislim da je bla iz iztisnjene limone, vode in nevemčesaše. Če ima kdo te informacije naj jih prosim napiše sem....


Če B vitamin res pomaga ne vem, sama pijem pivo pa grejo klopi vseeno name. Pa naravni pomarančni sok tudi pijem.
Objavljena slika

#53 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. julij 2010, 18:38

Naj kdo poskusi s kisom in naj naredi kratek "report"/ komentar. ... -)

Online vir:
Beli kis [nearomatizirani kis za vlaganje]
"Navlaži se krpo z belim kisom. Se podrgne po izpostavljenih delih kože.
Lahko se pospreja z razpšilko po obleki. Vonj po kisu odganja klope, drug mrčes.

Sivka tudi odganja klope [cvetje, eterično olje]. ..."



#54 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 1. julij 2010, 19:01

č.v.e.k.a, najprej si poglej koliko je priporočena doza tega kvasa preden se ga nažiraš, ker v prevelikih količinah ni v redu zaradi določenih snovi, ki jih vsebuje. V primernih koncentracijah je pa super kot dodatek k živilom.
Sicer pa česen tudi odganja x8Dx



povem to, kar je povedal zeliščar Jože Majes. O verodostojnosti njegovih izjav se lahko prepričaš, če
v iskalnik vpišeš njegovo ime. Recepta še nisem probala.Verjetno ga tudi ne bom. Posredovala sem info.
Free, znaš bit zajedljiv kot klop x;)x x8Dx :inocent:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#55 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. julij 2010, 19:56

Aja :eek: :o|o: to mi pa ni vsec.
Zgleda, da se bomo se naprej tut z etericnim oljem cintronele mazal, pa se pivo pili zraven. x:o)x
Ni vrag, da vse skupaj ne bo pomagalo neki.

Tale elektronski aparatek imam tudi jst. Že dvakrat zdej v kratkem sm dobila klopa, kljub temu da sem imela ta aparatek(Baj Baj) na sebi.
Torej pri meni ne deluje 100%. Še dobro da imam zdaj pinceto na vzmet in ga lepo spravim vn.

Tudi sm nabavla aparatek (isto na zvočne frekvence) proti komarjem, pa sm bla v nedeljo totalno popikana, da je rablo telo 4 dni da se je spravilo nazaj v normalo.


Imam te aparatke tudi v stanovanju nastavljene, pa le delno zaščitijo, sem pa tja vseeno uleti kakšen komar not.
Zadnjič je potem pomagalo, da sm prižgala eno svečo in nastavla limono, v katero sm zabodla cc. 20 klinčkov (to info sm dobila nekje na enem forumu, se ne spomnim več kje, ker sm ful iskala po googlu).

Je pa bla enkrat ena oddaja po televiziji, mislim da na slo1 al slo2, kjer so predstavili naravno zaščito proti komarjem, mislim da je bla iz iztisnjene limone, vode in nevemčesaše. Če ima kdo te informacije naj jih prosim napiše sem....


Če B vitamin res pomaga ne vem, sama pijem pivo pa grejo klopi vseeno name. Pa naravni pomarančni sok tudi pijem.


:eek: Kaj sm pa zdej naredu!??

Free, znaš bit zajedljiv kot klop x;)x x8Dx :inocent:



#56 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 2. julij 2010, 00:05

Zeta Free
Prsilec za telo proti komarjem in klopom [naravni izdelek, 100 ml, 14,99€]
[Etericna olja pelargonije, litseje, neem, andiroba, cajevec, sivka, limonea, meta, bazilika],

Elektricni komplet proti komarjem za prostor [20,17€],
Polnilo za elektricni komplet proti komarjem za prostor [13,82€]
http://tinyurl.com/33hk7ag


Neem olje [125 ml, 11,46 €]
"Lat.: Antelaea azadirachta
Neem olje ščiti pred insekti, klopi, ušmi.
V kozmetiki se ga uporablja v najrazličnejše namene,
zlasti pri različnih težavah kože.
V ayurvedi ga uporabljajo pri oteklinah, ..."
http://www.tretjeoko...php?artikel=519

Neem olje [11,46€]
Neem olje za zaščito pred insekti, klopi, ušmi in ščurki.
Uporaben je tudi pri težavah s kožo, oteklinah, ...
Poreklo izdelka ZDA."
http://tinyurl.com/23afrjx


"Neem [naraven] v sprayu za zaščito pred klopi, ... [za pse, ...] [175ml, 13,50€]
Je naravna alternativa kemijsko farmacevtskim proizvodom."
Trixie Spot on [naravni sprej proti zajedavcem] [175ml]:
Neem olje v sprayu je naravna zaščita pred insekti, klopi, ušmi, ...
http://tinyurl.com/2cf4rzu


[ebay.com, ebay.co.uk] Search for: Neem Oil Organic
http://www.ebay.co.uk/
http://www.ebay.com/

Currency Converter [Yahoo Finance] [£ - British Pound [GBP], $ USA, ... ---> €, ...]
http://finance.yahoo...ency-converter/

#57 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 2. julij 2010, 08:51

Moja Pesjanka je tut mela oni obeseke elektronski proti klopom, pa je glih tko klopa pobrala, tko da sem ga vrgla stran - to bilo že pred 3 leti; tko da jst v te obeske ne verjamem.

Mam pa zdej problem :o|o: in sicer s komarji; ti projektili mi kar dobro sesajo kri, se vsako jutro zbudim čist popikana :!!: in to sred LJ! Ne bi rekla ajde, na morju, sam tuky :sick:
bom sprobala tole s kisom al pa limono in klinčki xscratchx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#58 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. julij 2010, 09:02

Moja Pesjanka je tut mela oni obeseke elektronski proti klopom, pa je glih tko klopa pobrala, tko da sem ga vrgla stran - to bilo že pred 3 leti; tko da jst v te obeske ne verjamem.

Mam pa zdej problem Objavljena slika in sicer s komarji; ti projektili mi kar dobro sesajo kri, se vsako jutro zbudim čist popikana Objavljena slika in to sred LJ! Ne bi rekla ajde, na morju, sam tuky Objavljena slika
bom sprobala tole s kisom al pa limono in klinčki Objavljena slika


Letos je res groza s temi komarji. V Kranju jih ni blo nikoli, mislm, so bli, sam čist mal. Zdej so pa prava napast. Sploh tigrasti. Ti žrejo skoz cel dan, pa še slišiš jih ne.

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#59 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 2. julij 2010, 13:08

jp, men se je tud zdelo, da je 5 tablet nekam veliko. s klopi mam pa srečo, letos se me je do zdej samo en prijel, drugače jih pa vedno najdem še preden mi začnejo kri pit :)


ja, vampirje & ljudi x:Dx


Torej najbolj nevarne x:o)x

#60 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 2. julij 2010, 13:16

povem to, kar je povedal zeliščar Jože Majes. O verodostojnosti njegovih izjav se lahko prepričaš, če
v iskalnik vpišeš njegovo ime. Recepta še nisem probala.Verjetno ga tudi ne bom. Posredovala sem info.
Free, znaš bit zajedljiv kot klop x;)x x8Dx :inocent:


Jaz ne trdim, da je to preveč, pravim pa, da se je dobro pozanimat koliko je priporočena doza, ker sem razbrala, da bi ti to kar vsak dan. Če se vzame vsake toliko verjetno ni problem, za vsak dan pa nič ne stane preverit.
Sama tega ne jemljem (še), sem pa vsake toliko kaj prebrala, če mi je pod nos prišlo. In se jasno spomnim navedka o predoziranju, količin pa žal ne :sori:

Pri teh zadevaj je vedno treba vedet ali se zadeva nalaga v telesu (kot vitamin A in D) ali se redno izloča kot vitamin C. Ker se stranski učinki pretiranega jemanja lahko pokažejo kasneje.
Vse je dobro najprej malček preverit in razumet, ker je lahko še tako dobra stvar ob malček drugačni uporabi škodljiva.

#61 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2010, 16:08

v glavnem sem se pričela 'mazati' z baziliko.Svežo pomečkam med prsti in jo tapnem malo tu, malo tam.
Klopi so se naselili v avto in pojma nimam kako jih spraviti iz njega. Danes sem vse presesala, oprala kar je za oprati, skratka do sedaj, so mi parali živce in spravljali v obup. V avto skoraj ne upam sesti.
Kaj sploh lahko storim? Morda kakšen nasvet?

Verjamem pa, da je dnevna doza 5 tbl.kvasa, previsoka. Morda bolje kakšen vitamin B če
klope res odganja. Na netu polno nasvetov pa vendar nič, posebej, koristnega.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#62 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 2. julij 2010, 16:28

Jaz bi normalno spucala kot vedno. Torej posesala in pobrisala in za vsak slučaj z biokilom pošpricala. Občasno to tudi naredim, ker sem veliko po gozdovih in v kakšnih "luknjah" in nisem še imela problemov :) In tudi oz. raje s kisom!
In to v bistvu počnem bolj redko kot ne.

Pa poročaj kakšno je mazanje z baziliko! :)

#63 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 2. julij 2010, 16:59

Vsekakor je previsoka.
Predvsem "lepo" zakisa kri. Poleg hipervitaminoze [B1, ...].
Škodnosti za osebe, ki so nagnjene/ obolele za kandidiazo, ...
Zakisanost krvi/ organizma [acidoza] skozi leta vodi v ...
http://paste2.org/p/901192

Zakisanost [acidoza]
http://www.lunin.net...oza-zakisanost/
Bolezni izvirajo iz črevesja [iz "leta v leto" zakisanega okolja ...]. ...

... Verjamem, da je dnevna doza 5 tbl. [.op.: 5 Tablespoon (5 jedilnih žlic)] kvasa,
previsoka. ...



#64 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2010, 18:28

najlepša hvala, obema.

Bom poročala. :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#65 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 2. julij 2010, 18:52

Recepti za doma narejeno pivo. Enjoy -)
Gre tudi brez hmelja. Guiness je iz ječmena ... -)
http://www.goricko.n...030620154737711

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. julij 2010, 21:25

Tule sm najdu je se cenejsi: (11,40 € brez ddv)
http://www.freewebs....alci - cene.htm

Elektronski odganjalec klopov za ljudi Baj baj [malezivali.com] [15,05 €]
http://tinyurl.com/37g4yol



#67 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 3. julij 2010, 15:39

bom sprobala tole s kisom al pa limono in klinčki xscratchx


Upam, da izvemo za rezultat. Nas so letos obupno popikali obadi.

#68 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 5. julij 2010, 06:27

Včeraj sem dobila ognjičevo mazilo, ki naj bi tudi odganjalo insekte. Pri uporabi kisa me zanima - ali nimajo vse vrste kisa določenega motečega vonja?

#69 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 5. julij 2010, 16:21

Jaz imamm Ašičevega jabolčnega in ta se hitro razsmrdi in je čisto prijeten (verjetno tudi ostali). Na začetku pa ja. Samo to traja pol minutke in pada. Pred klopi pa drži vsaj cel dan. Pri psih tudi, če se v mes kopajo. Seveda, če je bilo nanešeno na kožo in ne samo na dlako ;)

Pa sej kis je tudi super zadeva za čiščenje površin, spiranje las in odstranjevanje neprijetnih vonjev x;)x

#70 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 5. julij 2010, 19:40

Hvala za informacijo. Kisa ne uporabljam niti v prehrani, ker ne prenesem njegovega vonja (pač ena redkih). Bom poskušala z ognjičevim mazilom (če res deluje) ali pa s citronelo. Prej sem sicer zdržala brez kakršnihkoli sredstev, ampak te mrcine vsako leto napadajo otroka, ki je še bolj občutljiv na kakšna agresivna razpršila.

Ker je ravno tema zaščita pred klopi - naši sorodniki so navalili na cepljenje otrok proti klopnemu meningitisu in še meni vzbujajo občutek krivde, ker sem proti cepljenju. Bom pač tvegala, ker za vsa tveganja v življenju cepiv preprosto ni, pa četudi bi bila, bi pomrli od samega cepljenja.

#71 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 5. julij 2010, 20:51

Jaz imam pri cepivih mešane občutke, čeprav sem za klopni meningitis cepljena, ampak se verjetno ne bom več, čeprav nisem imela nič stranskih učinkov ob cepljenju, se pa veliko svinjartij lahko zgodi kasneje, tudi epilepsija. Veliko je nasprotujočih si informacij. Slabe vesti sama nebi imela. Itak ni nič 100%. Treba si je prebrat čimveč zadev in se odločit.

#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. julij 2010, 21:48

Oreh je znan kot strup. Zato ponekod ne priporocajo, da se ga nasaja blizu pitne vode ali drugih recimo sadnih dreves.
So pa verjetno tudi v tem mnenja deljena.
Mneda je zelo dober orehovec (alko pijaca) proti crevesnim parazitom. :vio:
upajmo da tudi na klope deluje, ker ce da in ima oseba hiso v naravi oz. ob gozdu ali v gozdu, bi morda to eventelno celo vplivalo na manjse stevilo klopov? :inocent:

...
Nekje pa še zasledila, da menda pomaga orehovo listje.



#73 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. julij 2010, 22:18

hmm.. sam tolk omenim, če se bo komu dalo brskat.
zadnjič mi je nekdo rekel, da obstaja tudi neka aplikacija za mobitel, ki ga pripravi do tega, da spusca tako visoke/nizke?? frekvence, kot teli aparatki za 15€... ne vem, če je res pa koliko deluje, samo posredujem, če se bo kdo lotil brskanja in iskanja programčka..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#74 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. julij 2010, 00:04

Evo :vio: :palec: glih o tem sem razmisljal pred nekaj dnevi.
Na PCju imam sicer tudi neke druge tone, ki so za alfa stanje, meditacijo, sproscanje ipd.

hmm.. sam tolk omenim, če se bo komu dalo brskat.
zadnjič mi je nekdo rekel, da obstaja tudi neka aplikacija za mobitel, ki ga pripravi do tega, da spusca tako visoke/nizke?? frekvence, kot teli aparatki za 15€... ne vem, če je res pa koliko deluje, samo posredujem, če se bo kdo lotil brskanja in iskanja programčka..



#75 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. julij 2010, 11:58

bom sprobala tole s kisom al pa limono in klinčki xscratchx


Upam, da izvemo za rezultat. Nas so letos obupno popikali obadi.

ni še 100% preizkušeno, vendar:
sva zadnjič bila na nekem pikniku, na katerem so mrgoleli komarji v milijonih letečih eskadrilj. Najprej sem se namazala po odkriti koži nog in rok s prerezano limono, okoli nas so bile sveče s citronelo - kar je bilo čist ok, ampak samo znotraj kroga sveč. Čim si stopil izven, na travnik, kjer so fantje igral fuzbal in punce odbojko xrolleyesx ma ej, po preči frizure so mi hotl kri pit. Tko da sm se pol kr konkretno z DEET insekticidom pošpricala povsod, edin po faci ne. Jebiga, od nečesa človk mora hin bit x:o)x
Pol je bil šele mir, ampak ene 10 me jih je ipak pičil :xx!:

Kaj hočem povedat: v kolikor gre za neke normalne količine komarjev (ne "oblakov" rojev komarjev), je alternativa zmer dovolj. Čim pa gre v deviacije, pol pa sam še kemija xcivx

Oreh je znan kot strup. Zato ponekod ne priporocajo, da se ga nasaja blizu pitne vode ali drugih recimo sadnih dreves.
So pa verjetno tudi v tem mnenja deljena.
Mneda je zelo dober orehovec (alko pijaca) proti crevesnim parazitom. :vio:
upajmo da tudi na klope deluje, ker ce da in ima oseba hiso v naravi oz. ob gozdu ali v gozdu, bi morda to eventelno celo vplivalo na manjse stevilo klopov? :inocent:

Pr orehu je edin problem ta, da zavzame zelo veliko prostora, tako pod zemljo (širok razvejan koreninski sistem), kot nad zemljo (velika in bogata krošnja-posledično globoka senca) - zato mora imet oreh veliko prostora okol sebe, ne zato, ker bi "bil strupen". Nekaj o strupenosti so govorili za brezo - ki v naravi trohni zelo, zelo dolgo.
Je pa res, da vejice/listje oreha odganja molje in muhe. Prav tako odvršičkani listi paradajza - tole za leteče projektile znotraj hiš.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0