Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je vse to res?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
24 komentarjev na to temo

#1 lunar

lunar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 17. april 2003, 09:21

Včasih se sparšujem ali je vse to res,
ali samo v glavah.

Ali je duhovnost samo nadomestek za vero?

Tako kot nam vera v boga in nebesa prinaša tolažbo,
da gremo lažje skozi življenje nam tudi duhovnost lahko daje isto.

In se sprašujem, ali ni vse to samo v naših glavah,
da lažje prenašamo tegobe tega življenja.
Da si damo smisel vsemu kar se dogaja.

Ali je vse to res,
neki čudeži, pa vodniki, pa reinkarnacija,
pa nadčutna srečanja z duhovnimi bitji,
videnje duše,
vile in palčki,
čarovnice in magija?

Kaj pa vi pravite na to?

#2 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 17. april 2003, 09:40

Vile in placki, carovnice in magija so samo drugo ime za ENERGIJE.

Ce stvari ne vidis ali slisis, se ni receno, da ne obstaja.

Ljudje imamo mnogo manjsi vidni in slisni spekter, kot nekatere zivali. Ne slisimo n.pr. ultrazvocnih valovanj, kar pa ne pomeni, da jih ni. Ne vidimo rentgenskih zarkov, kar ne pomeni, da jih ni.

Kirlianova slika dokazuje, da vse zivo oddaja elektromagnetno valovanje, ki ga pa mi (vecina) ne zaznavamo. Pa tudi neziva narava. Kaj je sploh zivo- razpravlja se n.pr. da so tudi minerali oz. kamni zivi, vendar si mi te realnosti niti predstavljati ne znamo.

Pred nekaj sto leti niso vedeli za mikroskop in bakterije (da o atomih ne govorimo), zazigali so tiste, ki so se ukvarjali z astronomijo in napisali kaj na temo, da se Zemlja vrti okrog Sonca.

Verjamem in vem, da so tudi stvari, o katerih se pogovarjamo na LN, znanstveno dokazljive, verjetno bo pa potrebno pocakati se par sto let.

Se pa strinjam, da obstajajo in so vedno obstajale naivne mnozice, ki so nasedale vsakovrstnim trikom raznih sarlatanov. Vedno se najdejo taki, ki radi sluzijo na racun drugih.

By the way, palcka nisem videla se nobenega (sicer vanje ne verjamem, kar pa ne pomeni, da jih ni.)

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#3 lunar

lunar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 17. april 2003, 10:54

Aha, samo energije.
to mislim, nič mističnega, samo energije.
Pol si pa mi skreiramo neke enrgije v obliki
svetnikov in ne vem kaj vse kar nam bi lajšalo življenje.

Energija je vedno + in -.

Kaj pa sedaj.

Kje so pa :vragec:

#4 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 17. april 2003, 11:06

Če in ko.. te stvari resnično potrebuješ za lažje življenje, včasih celo da lahko sploh nadaljuješ življenje, se samo prepustiš in vse pride samo do tebe.
Nič več se ne sprašuješ ali je res ali ne, ker ti ni več bistveno. Ker ti ni važno, ali je vera, ali nadomestek, ali privid ali le energije tako ali drugače.

To so moje izkušnje. Kot popolni ateist sem se včasih na veliko spraševala, dvomila, morda celo pomilovala ljudi, da se morajo zatekati k "takim variantam"...
In sedaj sem sama "noter". Globoko. In počutim se krasno in svobodno. In se sploh ne ubadam več s tem, kaj je res in kaj ni...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#5 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 17. april 2003, 11:09

Vse, kar je res, je samo v glavah x;)x




uživajte
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#6 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 17. april 2003, 11:15

Hej, Lunar,

kaj pa ti verjames?Ali marsikaj skoraj verjames, pa se branis, da bi padel not? x;)x

Al verjames zgolj v :vragec: ?

Ker si skoraj namignil, da smo na LN itak en cuden folk (?), ki si skreiramo ene energije, pa svetnike, ja kako da si potlej sploh na LN uletel?

te pozdravlja cisto prisebna

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#7 lunar

lunar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 17. april 2003, 11:21

Hej, Lunar,

kaj pa ti verjames?Ali marsikaj skoraj verjames, pa se branis, da bi padel not?  

Al verjames zgolj v  ?

Ker si skoraj namignil, da smo na LN itak en cuden folk (?), ki si skreiramo ene energije, pa svetnike, ja kako da si potlej sploh na LN uletel?

te pozdravlja cisto prisebna



Uffff, jest sem padu not, pa sem komi ven zlezu.

Zato malo provociram.

Kaj pa real life?!?!?

Ja, pa kaj niso dones že vsi na LN?!? Kaj pa je tuki kej čudnega.

Vprašanje je: kako da šele sedaj?

A, ne, saj berem že nekaj časa, zdaj pa še malo pišem.


A se gremo kdo je bolj čuden :o|o:

te pozdravljam nazaj, priseben, hmmm, presodi sama x;)x

#8 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 17. april 2003, 11:43

S cim si se pa ukvarjal, da si komaj ven zlezel :eek:

Mi pravijo, da sem res nekaj posebnega (pa ne pomeni, da nisem prisebna). Kdo je pa tukaj cuden, evo odpiram odprto prvenstvo za ... x:Dx

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#9 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 17. april 2003, 11:48

Kakšna pa je zate sploh razlika med vero (religijo?) in duhovnostjo?
A lahko obstaja vera brez duhovnosti?(Ali misliš tudi vero v npr. denar, materialno bogastvo?)

kar se pa tiče palčkov in podobnih zadev...meje mojega spoznanja so meje mojega sveta...če verjameš svojim otopelim čutom...kdo jamči za njihovo zanesljivost?


#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. april 2003, 12:57

mariskaj smo o tem ze pisali, bom pobrsku vse to, ko bom pr volji...... :eek: :eek: :eek:
lalalalalala xrolleyesx

#11 lunar

lunar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 17. april 2003, 13:49

S cim si se pa ukvarjal, da si komaj ven zlezel  



Spet bi mal spremenu vprašanje:

S čim pa se NISI ukvarjal?!?

Ja z življenjem, a ne, ne pa s palčki.
prideš do problema pa takoj v cerkev, bo že bog poskrbel za to.

Jok, ne bo. Sam moraš.
Če pa moliš in čakaš ne bo nič
Pol pa res notr padeš,
pa tam tut ostaneš.

Kakšna pa je zate sploh razlika med vero (religijo?) in duhovnostjo?


a, sej, TO? Kakšna pa je?
Oboje je lahko beg.

#12 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 17. april 2003, 17:29

da, da tako je to: ko mamo problem naj ga bog reši, ko nam je dobro pa vse sami popapamo in smo največ heroji x:)x
www.rael.org

#13 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 17. april 2003, 22:03

Kakšna pa je zate sploh razlika med vero (religijo?) in duhovnostjo?
A lahko obstaja vera brez duhovnosti?(Ali misliš tudi vero v npr. denar, materialno bogastvo?)

kar se pa tiče palčkov in podobnih zadev...meje mojega spoznanja so meje mojega sveta...če verjameš svojim otopelim čutom...kdo jamči za njihovo zanesljivost?

Uma, seveda lahko obstaja vera brez duhovnosti.

Moja mama je fanatično verna, duhovna pa niti malo.

Prejšnjo nedeljo me je povabila na kosilo. Preden smo začeli jesti, so ona, moj oče in moja hči molili, jaz pa sem samo sedela in počakala, da zmolijo. Nisem molila, ker nisem verna. Le zakaj bi se pretvarjala? In moja mama mi je to zamerila - grdo me je gledala in "katoliško praznična" nedelja je bila zamorjena. In zakaj? Zato ker moja mama ne more sprejeti, da nisem verna in da se ne morem pretvarjati. Ne sprejme moje iskrenosti. Jaz pa sem sprejela, da oni molijo, zato sem počakala in začela jesti takrat ko oni.
In kje je zdaj tu duhovnost - pri moji mami (ki je verna) ali pri meni (ki nisem verna)?


Lunar pravi:

...prideš do problema pa takoj v cerkev, bo že bog poskrbel za to.

Jok, ne bo. Sam moraš.
Če pa moliš in čakaš ne bo nič
Pol pa res notr padeš,
pa tam tut ostaneš.


:palec:
Enkrat sem na LN že napisala, pa bom še enkrat:
Če se userješ ( x:Ix ) v hlače, si jih moraš preoblečt - noben bog ti jih ne bo!

Mislim, da to pove vse. Za svoja dejanja smo sami odgovorni, sami nosimo posledice svojih dejanj, sami moramo reševati svoje probleme... Če se tega zavedaš, si lahko duhoven. Če pa v nekaj veruješ, prelagaš odgovornost na tistega, v katerega veruješ, in ne moreš biti v sebi, v svojem duhu, duhoven.

To je moje mišljenje. Preprosto kot pasulj.

#14 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 18. april 2003, 08:01

Preprosto kot pasulj. x8Dx :palec:
Glej naprej, če se le da,...

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. april 2003, 08:24

Hmm.. :)
Zanimivi pogovori (marsikaj zanimivega v tem casu spregledam).
Res je, kar pravi Pokowc - o tem smo po mojem ze nekajkrat debatirali - sicer pa majckeno drugace, to je res...

Lunar, enkrat, ko bos pri volji, morda poisci te teme, v eni od njih je bili celo precej hude krvi.
Dveh tem se spomnim kar takole iz glave po naslovu: 'Duhovnost - modna muha ali nacin zivljenja?' in 'Cisto iskreno - brez obotavljanja'.

Zanimivo razmisljas...
No, predvsem mi je vsec dialog med tabo in MucoMaco. Vsec mi je tudi Umin odgovor (ki pa je podobno razmisljala ze v temi 'Duhovnost - modna muha...'), pa Tamarina stvarnost...

Kako pa si mislil, Lunar, da bo kdo uletel in povedal nekaksen odgovor. Ali podal nekaksno 'formulo' ..

Saj je vseeno, a ni?
Itak je point vsakemu, kako to on dozivlja.

Hmm. Razlika med vero in duhovnostjo?
Ne vem, po mojem pa nekako ni neke velike razlike...

Ker - saj ni vera kriva, ce ji sledijo fanaticni verniki, ki ne zivijo po njenih nacelih..
Vera je v osnovi cista.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. april 2003, 10:29

Ja pa sej duhovnost je zivljenje.. Meditacija ni nobena ucenost ali obred.. je preprosti relex uma.. zelo preprosto.

Zivis in to je duhovnost.. ni treba nikamor "notr padat" Zivis, ljubis se, jes, pijes, seksas.. komunikciras, mal probavas zivet s partnerji.. malo se igras.., zlagas hisce, gres izzivat naravo.. in se podas na vrhove.. (ko si na vrhu se ti zdi bedasto in gres dol) pocnes neki.. da dobis lekcije za ucenje.. in se motis, ugotovis, kaj je ZATE prav.. in gres dalje.. Sem pa tja kaksna vojna.., nodojemljivo nemo obcodujes resne ljudi, opazujes ziva trupla.., ki nekam "notr padajo" x:px x:px

Ce pa se eni organizirajo v religije in izvajajo razne obrede in manipulirajo z ljudmi.. pol pa to njih vprasi, zakaj so tako "not padli".. Recimo na www.katoliki.net.. mas en forum. Jaz jih sprasujem ze cca 1 leto, pa se nisem dobil odgovora. STRAH pac.. Mogoce ponizni EGO!. Mogoce so tudi tam lekcije.. kaj pa vem..

x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!! x:px x:px PREPROSTO!!!!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#17 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. april 2003, 10:33

Pol pa mal JAJCKA BARVAJO!!! x:px x:px x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. april 2003, 11:02

:vragec:


kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulllll tjazy


:vragec: je k perh (skos rdech {ni pa tardech})
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 18. april 2003, 16:34

Ma ja! Se pridružujem mnenju večine: preprosto- živeti iskreno, malce kontrolirati ego in misli.
Uživati.
Sploh zdaj, ko je tako lepa pomlad.


Zagrenjenost je največji sovražnik duhovnosti! in nepotešenost. takšna in drugačna.

Tamara...mislila sem, da vera brez duhovnosti izgubi svoj smisel oz. vsebino. ja, pol je res sama fanatičnost- prazna lupina.


#20 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 18. april 2003, 19:01

Še moj piskerček k verovanju in duhovnosti. Sama hodim k maši vsako nedeljo, pa ne zaradi pretirane pripadnosti cerkvi, ampak zato, ker vozim k maši svojega očeta. Prej, ko se je vozil še sam, sem šla vsake toliko časa, pač, ko se mi je zdelo, da si to želim. Vzgojena sem pač v katoliški veri. Na splošno se v cerkvi dobro počutim, le vedno me razjezi, če se mašnik hoče vmešavati v politiko, ali pa če preveč pogosto prosi za dar (finančni ), čeprav nisem skopa, mislim, da se bi cerkev morala ukvarjati v skladu s svojim naukom, ne pa tako posvetno. No, saj ne vem če imam prav, ampak tako je pač moje mnenje. :sori: :sori: :sori:

Zelo me pa impresionirajo tako pošteni komentarji in pogovori, ki jih imate med seboj, tako brez dlake na jeziku! To je res super! x:Dx x:Dx x:Dx

Seveda jajčka bom jutri tudi barvala. Moj mož, ki je velik ateist, pravi, da zanj morajo biti jajca samo rdeče barve, kakršne je barval tudi njegov ded, ki je bil komunist! :vragec: :vragec: :V: :V:

#21 lunar

lunar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 18. april 2003, 19:09

Zagrenjenost je največji sovražnik duhovnosti! in nepotešenost. takšna in drugačna


zagrenjenost je največji sovražnik življenja.

Jaz sem pa največji zagovornik življenja! :palec:

PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!   PREPROSTO!!!!


Da ti ne bo od same preprostosti jezik ven padu x:px

Kako pa si mislil, Lunar, da bo kdo uletel in povedal nekaksen odgovor. Ali podal nekaksno 'formulo' ..

Saj je vseeno, a ni?


seveda je vseeno, kaj kdo pove tukaj, vsak itak prebere po svoje.
Eden vidi povsod sovražnike vere, drugi države, tretji pa same norce.
Mogoče pa kdo vidi tut kaj pametnega

Če se userješ (  ) v hlače, si jih moraš preoblečt - noben bog ti jih ne bo!


:palec: :palec: :palec:
ja to pa to, vsak mora svoj drek kidat, razen če si prase v svinjaku, potem pa drugi kidajo za tabo,
sam kaj ko potem končaš bolj klavrno.

#22 astya

astya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 26. april 2003, 01:41

Ja

#23 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 14. maj 2003, 10:21

Verjamem, da so duhovi, pa ni bil plod moje domišljije, nisem ga videla, ampak čutila kako me gleda z nevidnimi očmi, bljak, me je bilo strah...sedaj ni več tega, hvala bogu !

LP

#24 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. maj 2003, 07:36

Sem zelo senzitivna (no, verjetno v primerjavi s povprecjem), pa te zadeve pri sebi dosti zatiram, ker je pac danes tak svet. Ampak se mi veckrat zgodi, da kam pridem in zacutim eno cudno ozracje, energijo. Ali pa te NEKAJ zbudi ponoci in imas obcutek, da je se nekdo tam. Ne ni me strah, samo ta obcutek mi je res znan... iz otrostva.(ko ti itak nobeden ne verjame, jaz pa verjamem, da otroci cutijo in vidijo, kaj vec kot mi.)


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#25 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 3. junij 2003, 10:34

Aha, samo energije.
to mislim, nič mističnega, samo energije.
Pol si pa mi skreiramo neke enrgije v obliki
svetnikov in ne vem kaj vse kar nam bi lajšalo življenje.

Energija je vedno + in -.

Kaj pa sedaj.

Kje so pa  :vragec:

:vragec: nas spomladi/poleti grejejo... ja na vsake toliko casa jim rata pec dobr zakurt x;)x

energija... odvisno od vsakega posameznika kako jo jemlje...
v naravi je v harmoniji in + in - = o


Hmm... rada imam zgodbice, zato bom po spominu napisala eno, ki mi je zelo simpaticna...

Nekoc je zivel clovek, ki ji veroval v Boga bolj kot v svoje lastno zivljenje...

Zivel je lepo, v skladu z vero. Nekega dne pa se je zgodilo... oblak se je odtrgal... dezevalo je in pojavile so se poplave... voda je z veliko hitrostjo narascala in clovek, ki je tako verjel v boga je nasel resilno bilko... vse okoli njega sama voda, on pa je splezal na vrh visokega drevesa.... cakal in molil je k Bogu... pa pride mimo sosed v colnu in mu rece: "daj pridi k meni v coln, te popeljem na suho..."
Clovek mu brez zadrzka odgovori: "Ne, meni bo Bog pomagal."
Pa pride mimo v colnu resevalna ekipa in ze ga hocejo potegniti v coln, ko jim zopet odvrne: "Ne, jaz ostanem tukaj, meni bo bog pomagal."
Komaj se je se drzal za vrh drevesa, kajti voda je bila ze zelo zelo visoka, ko zopet pripelje mimo coln... moz v colnu ga povabi: "Pridi clovek k meni v coln, resil te bom."
Odgovor se je zopet glasil: "Ne, jaz ostanem tukaj. Meni bo pomagal Bog."

In utonil je....

Pa pride v nebesa. Ves zalosten in razocaran se napoti k Bogu in ga vprasa: "Bog, ves kako sem verjel vate, pa zakaj mi nisi hotel pomagati???"

Bog pa mu odgovori: "Saj sem ti poslal 3 colne.... pa si vse 3 odklonil......."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0