Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Konjunkcije in steliji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
202 komentarjev na to temo

#126 Liv

Liv
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 4. marec 2005, 12:03

Jaz bi tud mela vprašanje, če bi se dal komu tole mojo situacijo mal pokomentirat, ko smo ravno pri stelijih,ker jo ne razumem najbolj. In sicer:
v raku v 7.hiši mam ve, sat, mer vse v medsebojni konjunkciji, potem imam pa ve in sat še v opoziciji z asc (kozorog) in v kvadratu z plutonom (tehtnica). Men tole mal na 'sranje' diši, kaj pa vi mislite?

#127 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 4. marec 2005, 14:05

<{POST_SNAPBACK}>xscratchx mi je pruo nerodno spet tko začetniško spraševat, ma nimam nobene knjige, na netu pa ne najdem odgovora...

zanima me zapis konjunkcije oz. aspektov... predvidevam, da ni vseeno, če je zapisano mars konjunkcija neptun oz. neptun konjunkcija mars... kakšna pa je razlika? kaj nam to pove (glede na to, da gre itak za odnos med planetoma, ki vpliva na oba)?

Gre predvsem za prakso, da se planeti izpisujejo po nekem vrstnem redu. V glavnem hitrejši in bolj osebni prej, oddaljenejši pa kasneje.

Pa tudi tu ni vedno enako, ker čistega pravila ni.

Po hitrosti gredo takole MO, ME, VE, SU, MA, JU, SA, UR, NE in PL,

ponavadi pa jih v literaturi najdemo v naslednjem vrstnem redu:
SU, MO, ME, VE, MA, JU, SA, UR, NE in PL.

Torej MARS 0 NEptun, ne pa obratno.

Ampak ni nič narobe, četudi napišeš obratno, enostavno je bolj pregledno.

x:)x

#128 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 9. marec 2005, 13:58

Mars je to leto v Cetus ozvezdju. Pluton je lastnik Cetus'a, saj nigdar ne hodi v Pisces ali Aries. Pluton in Sedna so vladarji Cetus'a.

Cetus je O5 oziroma Opet, boginja naslednjega življenja (egipat)...

To sem prvič na tem forumu obznanil.

RA http://neodruid.tk Official god RA web pages

#129 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 9. marec 2005, 14:02

Cetus is ruled by Pluto. Astrologers don't know it, but Pluto never enters Pisces or Aries.

This year Mars, Venus, Marcury and of course the Moon are in Cetus. This happens now.,

sedna c/o rules in Cetus )see delineation. Details: http://neodruid.tk


http://users.tmok.co.../web/info1.html

http://users.tmok.co...t8l/web/16.html

#130 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 1. september 2005, 22:23

Mislim, da se prav sedaj na nebu dogaja konjunkcija med Jupitrom in Venero. Kaj bi v bistvu to pomenilo za nas vse in pa ce mi zna kdo razloziti v mojem primeru pride sedaj do te konjukcije v četrti hiši in v vagi.

No zanimajo me tudi konjukcije v natalni karti;
kaj pomeni konjukcija med Jupitrom in Plutonom, ce s eprav spominjam, sem nekje prebral da ima to konjukcijo v natalni karti Bill Gates, in je zelo redka....

#131 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. september 2005, 06:32

Hah, tole z "redkostjo" kar pozabi. Ta konjunkcija se zgodi vsakih cca 12 let, strašna stvar torej. Dejstvo, da jo ima Bill Gates, ni torej nič takšnega, saj jo ima kar nekaj ljudi na svetu, ki so rojeni v nekaj dnevih okoli njegovega - analogno tudi okoli tvojega anede - rojstnega dneva.

Ampak čar je v tem, kako je ta konjunkcija vpeta v vse ostalo. TO je pri njem edinstveno! (Enaka konjunkcija nekaj tisočem ljudi po svetu ni prinesla nobenega posebnega denarja.)

To, da imam recimo enako kravato kot Donald Trump, še ne pomeni, da sem enak frajer kot on, ampak samo pomeni, da sem butelj, ki je celo bogastvo porabil za kos garderobe samo za to, da bi se lahko potem dičil s tem. A medtem ko on niza investicije in vsako minuto zasluži nekaj deset tisočakov v dolarjih (!), imam jaz samo milijon štiristo čez limit pa varnostnika ima banka naščuvanega name, če se slučajno pokažem s kako frišno idejo o kreditu al kva. Pa čeprav imam enako kravato kot Donald Trumb, jebi ga.

:xx!:

Aha, Jupiter 0 Venera. Kaj bi s tem, anede?
To sta dva "dobrotvora" (po stari terminologiji). Prav lepo ju je videti in imeti v karti - če sta postavljena dobro! Ker če nista, ju ni dobro imeti skupaj v karti.
Ker potem ti "slaba" Venera prinese izigravanje, metanje puške v koruzo, izkoriščanje ali kaj podobnega, Jupiter ti pa to potem še potencira. Ker to je pač tisto, kar on počne. Potencira.
Žal ne potencira samo dobrega. Predvsem zaradi tega, ker pojava niti ne vpraša, ali je tisto, ki je za povečati, razširiti, potencirati, dobro ali slabo - on samo naredi svoje. Takšen pač je. (Mi pa mislimo, da bo rešil vse naše probleme. Aha.)

Zdaj, kako to pade v posamezno karto, je pa odvisno. Pri meni je to na primer v enajsti hiši pa skregano z Venero po eni in z Marsom po drugi strani. Kar bi se lahko reklo, da se mi bodo čuda čudni prijatelji trumoma zgrnili v bajto, ker bodo hoteli imeti od mene korist, "zdej ko mi gre dobro kao". "Iiišššš, prijatelji, iiiššššš! Počakajte, da ta konjunkcija mine, okej?"

No, pa to je še kar dobro. Ker ta konjunkcija na nebu ni kar tako sama zase. Skupaj z Luno in Plutonom (govorim samo o danes anede) tvori eno lepo kombinacijo, ki SKUPAJ S KAKŠNIM PLANETOM NA CCA 18°OVNA tvori zmaja. Na tej točki imajo Sonce na primer rojeni cca 8.4. vsako leto. A tudi če je tam kaj drugega, ni glih debestično. Vprašanje, kako se to lahko izteče ...

K sreči traja samo danes. Ampak ta "danes" si bo marsikdo (zaradi tega zmaja) dobro zapomnil. Garant. :vragec:

Vse dobro pri zvezdnem surfanju še naprej!

x:)x

#132 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. september 2005, 07:07

Jaz tole zelo cutim... prvic v zivljenju pri zajtrku nisem sel na repete, ampak sem ze prvotno porcijo samo na pol pojedel... sem se prav spraseval kaj je zdaj to...

Jaz brez apetita... :eek: :eek: :eek:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#133 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. september 2005, 07:11

Pa ta2 kekca(jupiter in venera) sta direkt na mojem natalnem plutonu...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#134 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 2. september 2005, 09:07

jaz tudi nekaj cutim, samo ne vem ali je to jutranja kavica ali kaj, malo je drugace... :2src:

#135 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 6. september 2005, 10:21

Sam konjukcije niso..tok dobre a ne..

jst mam recmo Konjukcijo Sonce-SaTurn, SOnce-Venera, JUpiter-Merkur, MerkurSOnce,Saturn-MC...9.hiša, 10 hiša, mešano na žaru v Devici in Levu..


in če mi bo zdej Saturn k tiči notr v 9 hiši v Levu to vse povozu, bo štala a ne..ker mi bo povozu in Merkur Jupiter preden bo pršu v Devico..pol mi bo pa konkjuktiral z Soncem pa Saturnom pa Venero... :eek: x?x

#136 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 24. september 2005, 14:59

Vse prebrala, pa si ne znam tolmačt. :o|o:
Stelij imam v deveti hiši (luna, mars, jupiter,satrurn)

Pa čez dva znaka se razteza -lev devica, čeprav v levu nimam nobenga planeta. xrolleyesx

Grem še šolo astrologije brat x!x
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#137 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 13. marec 2006, 19:51

Sicer se ze nekaj casa ni nihce javil v tej temi, a upam, da mi boste pomagali v zvezi z enim vprasanjem. Kaj bi rekli na natalno karto, ki ima naslednjih 7 konjunkcij?
Naštevam:
Pluton-Ascedent,
Luna-Pluton,
Saturn-Sonce,
Merkur-Uran,
Merkur-Neptun,
Neptun-venera,
Venera-Jupiter,

Vse od 1.-3. hiše. Prosim za kak odgovor!

Hvala, ciau x;)x
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#138 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2006, 20:20

manipulator. xDDx x;)x
ambiciozen clovek ko shus, obvladator, zmuti druge za svoje cilje.
Mocne zhelje, strasti, a najverjetneje potisnjene not, neopazne na 1. pogled.
mocen vpliv na druge, zna bit tud zleht.
tezko izgublja ali je v podrejenem polozaju.
power clovek, pomanjkanje neznosti, pod neznost razume cutnost.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#139 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 13. marec 2006, 20:32

manipulator. xDDx x;)x
ambiciozen clovek ko shus, obvladator, zmuti druge za svoje cilje.
Mocne zhelje, strasti, a najverjetneje potisnjene not, neopazne na 1. pogled.
mocen vpliv na druge, zna bit tud zleht.
tezko izgublja ali je v podrejenem polozaju.
power clovek, pomanjkanje neznosti, pod neznost razume cutnost.


Aham... Hm x:Ix , no, tak zgleda moja karta. x:)x Ja, ni lahko s tem zivet, mam probleme v zvezi z ravnovesjem v svojem karakterju. Sploh ker sem skorpijonka... ascedent tehtnica, baje da to zadevo malo omili... ampak sem ful taka borka, za pravico sem pripravljena it prek vseh meja... Navzven baje hladna, ko pa se razkurim, pa vulkan xDDx .
No, hvala za informacijo, ceprav nisem ravno tak "zleht", no vcasih ko je treba :vragec: x:)x

Ciao x;)x
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#140 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2006, 20:38

o, prec na broju. xDDx
ne nisem mislila glih tko zleht zleht... bolj v smislu, 'ni cesenj prevec za zobat z', v tem smislu, pa zleht v smislu da se mu ne smes zamerit.
ja, tehtnica zlo omili (ma mitja tole kombinacijo pa blazno velik skorpij, kot nalasc, za nekaksno protiutez).
Mors bolj na vodi, neznosti furat... tadva Pluton/Saturn mal omilit...
mal tle vec delat: merkur/Venera/Neptun...
oni jupiter ti spet na uzivastvo udar, megalomanstvo spet precej silovito, tale trojica pa ti 'resi' mal tole trdoto.. torej na neptunovi noti delaj.
brihtnosti, intuicije in elasticnosti ti ne manjka (uran, merkur, neptun), vendar mors mal odpet....
saj to je itak plutonova sola, pa tud saturnova, tko da je to eden od testov, navadno, pa to itak pride... tale... toleranca, razumevanje, socutje itd.
No na tem mors vec furat.
ce imas kako umetnisko zilco, tle lohk najdes ventilcek. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#141 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 13. marec 2006, 20:50

A tako... Marsikje sem ze prebrala o teh konjunkcijah, ki so v zvezi neptun,venera... Nekdo mi je celo reko, da bi mogla bit umetniski talent, pa nisem ravno.. Zanima me estetika in take stvari, moda se mi dopade, ampak da bi pa kaj ustvarjala, pa ne vem, morda bi mogla kje zacet...
Pa zelela sem studirat medicino, pa mi je sfalilo za 1 piko in najhuje je, ker se nikjer drugje ne najdem... Tak se mi zdi, da mam vcasih taki "vpogled" v cloveka, pa ful me kirurgija in to interesira, pa mi ocitno ni blo usojeno.
V tem kar zdaj studiram, pa se nikakor ne najdem...(kemija), mi je prava muka, ni to zame. Sem pa ful tak prodoren clovek, vsaki zadevi morem prit do dna, pa ce porabim ure in ure za nekaj kar morda sploh ni tako bistveno. Kaj cem, taka pac sem x:)x
Bom pa mogla delat na tem, da se nekje malo "omilim", bo treba kako ljubezen najt, da me k sebi spravi :2src:

Lep pozdrav in hvala!

Lucija x;)x
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#142 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2006, 20:55

hec ves da bi jaz tud tle kako kemijo lohk nasla, cudn, da te ne zanima....
si mroda prevec tehtnisko razprsena, al se pa se nisi cist nasla, to je tud dost normalno za tak tip (Pl, Sa).
Skoda, medicina bi ti tud sedla, ja....
Saj ni treba da rises, da bi se z umetnostjo ukvarjala, saj moda gre v ta paket komot....

Omilit, ja, vendar menim, da je itak stos v tem, da si prezahtevna do sebe in ce bos tko zastavljala, da MORAS, nou fajn. xDDx x;)x
Na sproscenosti bi blo tud fajn mal vec furat.
ja, prodorna pa verjamem, x;)x x:px

jaz te pa kar sposobno pa uspesno vidim, zdajle ko sem nate pac skoncentrirana, najverjetneje si tip, ki vec cajta rab, da odkrije, kaj mu sede (sem podobna, asc sco, pluton na mc, neptun na asc).

tud tebi! :palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#143 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 13. marec 2006, 21:05

Sej ni drugo problem kot to, da si od malega ze to zelim in sem se videla v tej vlogi, moja knjizna polica doma zgleda nekako takole, da so same neke medicinske encklopedije in take zadeve gor... in ko bi se mogla it ucit za ta moj faks, grem brat medicinske bukve... ker vem da bi razturala! xDDx

Eh, bom ze nekak. Morda pa se letos zadnjic poskusim, morda mi celo uspe. Samo pol se me naj pazijo na onem faksu x:px x:)x
Do sebe sem res zahtevna, in sem rekla tud, da ce ne bom nikdar medicinka, pol bom pa nekje drugje doktorat sla delat v povezavi s kako zadevo iz medicine, ker to morem nekak v sebi "potesit" to zeljo, me res se vedno in zelo muci, ravno s tem je najtezje zivet. Hudic je, ko se v eni vlogi predstavljas od malega, potem pa... BUM! In se vse podre. In meni se je dejansko cel svet podrl. No, pa nocem zamorit. Hvala za vzpodbudne misli!

Pa lep vecer! xDDx
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#144 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. marec 2006, 21:06

Lučkica, pa probaj še enkrat, če čutiš, da je to to, kaj je eno leto v primerjavi s celim življenjem...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#145 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 13. marec 2006, 21:12

V bistvu sta ze dve leti... Ampak bom poskusla ja. Ce je to moje "poslanstvo", mi morda tokrat celo uspe...

Pozdravcek xDDx
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#146 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. marec 2006, 21:17

Morda pa se letos zadnjic poskusim

xyesx :palec: Daj!! sem ti hotla ze predlagat, pa nisem vedla, kako stvari stojijo, pa te ne hotla spravljat v slabo voljo, ce slucajno ne bi imela vec moznosti.
ce pa jih imas, pa daj! xupx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#147 luckica

luckica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 21. marec 2006, 20:14

Sicer se ze nekaj casa ni nihce javil v tej temi, a upam, da mi boste pomagali v zvezi z enim vprasanjem. Kaj bi rekli na natalno karto, ki ima naslednjih 7 konjunkcij?
Naštevam:
Pluton-Ascedent,
Luna-Pluton,
Saturn-Sonce,
Merkur-Uran,
Merkur-Neptun,
Neptun-venera,
Venera-Jupiter,

Vse od 1.-3. hiše. Prosim za kak odgovor!

Hvala, ciau x;)x


Popravek! Sem se danes zavzela, da imam se osmo, in sicer, luno v konjunkciji z ascedentom. Jaz sem neki tezki psiho se mi zdi. xDDx Sploh pa ker je ta luna se v skorpijonu, vidim tu odgovor od kod mi taka dobra intuicija.

Nic, to je to. x;)x
Življenje je to, kar se zgodi, medtem ko načrtuješ druge stvari.

#148 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2006, 20:39

hudo... nima vsakdo TOLK (in TAKIH x;)x x:o)x) konjunkcij.

cel schtraufenpacht skratka. ;) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#149 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. marec 2006, 22:12

hm... veliko je poklicev, ki imajo opravka z zdravjem cloveka. mnogo ljudi studira eno, pocenjo pa povsem nekaj drugega.
recimo; oseba je po poklicu smetar, zdravje jo zanima... zacne se ukvarjati s prodajo medicinskih pripomockov, postane uspesen, saj zna z ljudmi in ga to tudi zanima... podjetje za katero dela ima za svoje zaposlene in trznike razlicna predavanja, strokovne seminarje, ali celo za zelo uspesne medicinske seminarje in seminarje, ki bi jim jih celo medicinci zavidali. in tako ta smetarcek dobi ogromno znanja, postane celo storkovnjak na podrocju, dobi moznost studija ob delu ali kako drugace in se nato izpopolni in konca celo uradni studij medicine, ce ima sploh se potrebo, saj je ze tako ali tako uspesen recimo.

seveda pa te morda zanima specializacija v stroki, za kar potrebujes osnovno medicinsko izobrazbo. verjetno se tudi to narediti tako ali drugace. :vio: :inocent:

obenem je tudi ka nekaj zdravnikov uradne medicine, ki so poklic pustili in se priceli ukvarjati z alternativo; recimo bioresonanca, ki pac v sloveniji kot stroka medicinsko, zdravnisko ni priznana. klub temu so dali medicino na klin in pocnejo tisto v kar verjamemo da ljudem pomaga! in v tem so nekateri tudi zelo uspesni.
oint je, da verjetno zelis pomagat ljudem, zelis zdravit ljudi ceprav pac s pomocjo medicinskega zdravljenja...

Sej ni drugo problem kot to, da si od malega ze to zelim in sem se videla v tej vlogi, moja knjizna polica doma zgleda nekako takole, da so same neke medicinske encklopedije in take zadeve gor... in ko bi se mogla it ucit za ta moj faks, grem brat medicinske bukve... ker vem da bi razturala! xDDx

Eh, bom ze nekak. Morda pa se letos zadnjic poskusim, morda mi celo uspe. Samo pol se me naj pazijo na onem faksu x:px x:)x
Do sebe sem res zahtevna, in sem rekla tud, da ce ne bom nikdar medicinka, pol bom pa nekje drugje doktorat sla delat v povezavi s kako zadevo iz medicine, ker to morem nekak v sebi "potesit" to zeljo, me res se vedno in zelo muci, ravno s tem je najtezje zivet. Hudic je, ko se v eni vlogi predstavljas od malega, potem pa... BUM! In se vse podre. In meni se je dejansko cel svet podrl. No, pa nocem zamorit. Hvala za vzpodbudne misli!

Pa lep vecer! xDDx




Da, poskusi! :palec:

V bistvu sta ze dve leti... Ampak bom poskusla ja. Ce je to moje "poslanstvo", mi morda tokrat celo uspe...

Pozdravcek xDDx



#150 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. marec 2006, 22:27

full si zadel point! x:Dx :xx!:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0