Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristalni otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
305 komentarjev na to temo

#76 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 19. november 2003, 09:49

tole so nekakšne zvočne razglednice s sporočili otrok... (da jih boš slišal, ne pozabi vklopiti zvočnikov x;)x x:o)x )


http://www.conscious...twymanAudio.cfm

:vio: xsrcx :vio:

#77 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 24. november 2003, 20:36

x:)x Kristalka - verjamem, da nisi prebrala  x;)x ... meni je tudi Daša rekla, da pišem za starše, ne za otroke, ker vi itak to že vse veste  x:px

... ampak je pa fajn, če zraven navedeš še avtorja tegale... če se ne motim, je tole od I.K. in je tudi na Luninih novicah

:vio:

Nimam pojma kdo je avtor! xnckrivx

#78 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. november 2003, 09:33

Film INDIGO, ki bo prvič predvajan na filmskem festivalu v Santa Fe-ju drug vikend, je bil v 4 dneh razprodan x!x :vio:

http://www.Indigothemovie.com



BTW... me je klicala ena ženska, ki živi v Stuttgartu in me povabila na kongres na temo Indigo otroci (na kongresu bo govoril raziskovalec Dr.Huther, sicer nevrolog, ki se ukvarja s hiperaktivnimi otroci in je napisal nekaj pedagoških knjig s tega področja, Dr. Kuhlewind, Dr. Schiffer...) ..... pravi, da je bila začudena, da v Sloveniji o tem pojavu novih vedenjskih vzorcev otrok sploh še nič ne govorijo ljudje, ki delajo z otroki... menda tudi naše založbe niso zaintersirane za izdajo literature o tem pojavu, ki ga tam ne jemljejo kot neko 'duhovno razpredanje', pač o njem govorijo v vseh institucijah, kjer se srečujejo z njimi... sem jo vprašala, kako me je našla x:Ix :inocent: ... pa pravi, oh, to je bilo enostavno... saj ste edina, ki o tem piše xegox xzobkox

#79 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. november 2003, 12:47

...ah, kolk ste zenske cool z vasimi tamalimi!! :palec:
kr uzivam brat vas..

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. november 2003, 12:56

... menda tudi naše založbe niso zaintersirane za izdajo literature o tem pojavu, ....

..kot zaloznik sem zainteresiran!!
kar na plano z idejami, projekti! :palec: x:)x
/uredim vse: od oblikovanja, prevoda, lekture, tiska...
predstavitve, promoviranja... / potrebujem le primerno idejo
in dolocen kapital za realizacijo, kar je zadeva dogovora ali celo sponzorja.
* Izdal sem brosuro: Super Zivila (Ron Meyers); -
kontaktiral avtorja, kupil pravice za slo., oblikoval, zalozil in izdal,
ter razprodal naklado ze v prednarocilu! -/ malca! x8Dx x;)x
Kar je preko LNF pa v interesu in sodelovanju LN in mojo firmo!

#81 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. november 2003, 12:59

... bravo punce x!x :palec:
Super je, da se o tem govori in piše in sploh upam, da se bo še bolj x!x Sicer se učiteljev, ki delajo s temi našimi zakladi, ne bo nič prijelo. Mogoče pa bodo potem le začeli razmišljati z lastno glavo in pogledali na otroka kot na enakovrednega posameznika namesto tiste znane "ti mulc :vragec: . Indigo otroci so/ste super x;)x prva liga :palec: in hvala vam x:)x :vio:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#82 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. november 2003, 16:09

..kot zaloznik sem zainteresiran!!

ja, Free, kul :palec: ... bom prenesla naprej x^x x;)x

#83 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. november 2003, 23:18

ni panike, ce bo bo, ce ne pac ne,
pricakujem 0;
ce pa bo, pa bo fajn! x:)x

#84 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 10. december 2003, 20:57

x8Dx :palec: Film INDIGO je na filmskem festivalu v Santa Fe-ju (med 211 filmi) dobil nagrado občinstva! xokx xrosex :party:

#85 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 10. december 2003, 22:42

Kdaj ga bomo pa mi videli?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#86 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. december 2003, 00:19

http://24ur.com/nasl...14.php?Ara=1i12
:V: :palec:

#87 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 11. december 2003, 06:40

Cosma, ne vem kdaj... če sploh :o|o: x?x ... morda pa se bo zgodil čudež x;)x :vio: ... do zdaj bi rekla, da prav hudega interesa za pojav 'indigo' ni v našem prostoru... saj veš... to je pri nas (še - zaenkrat) nekaj 'woo-woo' :wacko: ... morda pa, če bi posamezniki pisali tistim, ki dobavljajo filme... :unsure: xgoldfishx xcrossfingx ... no ja, pustimo se presenetiti, ne x;)x

pokowc... waldorfska šola... ma, saj smo že rekli nekaj na to temo, ne x?x ... v bistvu bi lahko bila ena boljša alternativa klasični, vendar... je treba najbrž kaj v naši zavesti premaknit... najprej

:vio:

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. december 2003, 09:18

Mateja, hvala za info! Dbest! x:)x x8Dx :palec:

Walfdorska sola - to pa je tema, za katero se v bistvu cudim, da je nimamo na forumu - fajn bi jo bilo imeti. x;)x
Sama se v bistvu v vecji meri strinjam s tem profesorjem iz intervjuja (sem sla na hitrico preletet, kaj pravijo).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. december 2003, 10:33

Hoj, Marsa,

sem omenila tam v temi... drugačni otroci, se mi zdi ali pa Dnevnik LNF?
Razmišljala semo tem, da bi svojega fantiča dala v waldorski vrtec, potem pa preberem v eni reviji o waldorfski šoli v Ljubljani, ki OBVEZNO v vsak razred vključi vsaj enega učenca s posebnimi potrebami, pa naj bo duševno bolj ali manj zmožen, telesno prizadet ali ne..., skratka da je drugačen, da otroci pridejo v stik z drugačnimi in dobijo občutek. Čeprav pravzaprav menim, da bi to potrebovali še najmanj otroci v Waldorski šoli, kjer je prav gotovo povečan delež indigo, kristalnih,... :palec:


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#90 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. december 2003, 10:38

V Mariborskem waldorfskem vrtcu hranijo otroke izključno z brezmesno prehrano. *info

Ehm, drugače pa to počno že tudi druge šole, od sodelavcev hči ima sošolko brez rok, ampak, ne vem kako je z duševno prizadetimi.

#91 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 11. december 2003, 10:53

Zadnjic je bilo nekaj po tv o waldorfcih a zal nisem zasledila tega. Spoznala sem nekaj otrok, ki obiskujejo to solo in tudi sama sem ze bila na novoletnem bazarju, ki ga pripravijo vsako leto. Zelo zanimiva zadeva, ki se je jaz iz svoje navadne osnovne sole ne spomnim, da bi obstajala.

Mnenja so si nasprotujoca....otroci, ki jih jaz poznam so bili z solo zadovoljni, starsi pa tako tako, ravno zaradi nepedagosko izobrazenih profesorjev in pa zaradi znanega primera umivanja ust in pa se nekaj osebnih stvari starsi-ucitelji.

Eden izmed fanticev je prestopil v **navadno** solo a se je po letu dni vrnil nazaj v waldorfsko solo. Pri prestopu je imel nekaj tezav s snovjo a je brihten fant in je nadoknadil nepredelano snov.
Te otroci imajo definitivno, drugo kvaliteto izrazanja, kot vrstniki v **normalnih** solah. Kaksne vecje bistvene razlike pa med njimi ni. So tolerantni do otrok s posebnimi potrebami in to mi je plus pri njih, ker v navadni soli si ozigosan ze za vsako malenkost.
Tu pa drugacnost, negujejo in razumejo. Vem za primere otrok, ki so bili v **normalnih** solah ozigosani, kot problematicni, da so v tej soli zdelovali zgledno in danes so uspesni ucenci.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. december 2003, 11:22

Mi vsake toliko dobimo kakega sosolca, sosolko... prikapljajo takole... tudi v vrtcu jih je par prikapljalo... xrolleyesx :o|o: xrolleyesx
Kritizirajo, srecni so, da so prisli sem. :palec:

V glavnem imam izkusnje, da ful hvalijo to tisti, ki bi to zeleli, pa se niso seznanjeni, kdor pa ima otroka tam, pa v glavnem kritizira in ga kasneje prepise drugam (kjer se mora pa ful matrat potem, da nadoknadi).

IDEJA sama bi bila lahko cisto dobra, je pa sicer naivna - v vatki ne bos nikogar naucil o lajfu.

Zal je tako kot z vegetarijanskimi restavracijami - a res - ker je pac samo ta edina, mora biti ta edina pac dobra?
No, pa recimo sploh ni - a nimas druge opcije.

Imas potem tudi druge te sisteme, npr. Bachovega, ki ga veliko bolj hvalijo.

Aja, tole, Rachek,.... xrolleyesx In? V Normalnih solah, vrtcih, imajo tudi majhen 'programcek', ki uposteva vegetarijance in ne poznam primera, da bi koga silili jesti meso.
Tako da - sory, ampak vegetarijanstvo oz. odnos do prehrane je zame v izobrazevalnem smislu odlocno premajhen argument za.

Aja, in se nekaj - nekoc sem... hm... nekoc je naneslo, da sem svetovala nekaterim posameznikom, ki furajo tole...
Zanimivo je, da so vsi nekaksni intelektualni ali pac duhovni snobi s popolnoma enakimi (ce ne bolj bedastimi) tezavami kot vsak najbolj obicajen navaden delavec.
Tako da to ni nek argument zdaj, je pa pripomoglo k mojemu mnenju o tem - kajti menila sem pravzaprav, da gre za nek dolocen duhovni in eticni, moralni nivo tule...
So pa zgodbe popolnoma iste, ce ne bolj intrigantske. xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. december 2003, 12:03

A ja, negativne izkušnje imajo nekateri, praviš? xrolleyesx

Osebno sploh nobenega ne poznam, ki bi imel otroka v W.vrtcu ali šoli.. pač nisem iz Lj...tako, da jaz osebno bolj težko o tem... se pa lahko veliko prebere tu in tam, in si potem ustvariš nek vtis, kar pozitiven.

Čisto možno, da jaz iščem rešilno bilčico za malega. x:o)x

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#94 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. december 2003, 14:02

:vragec:


khm...khm...khm....

do kerga eta pa indigo otrok ostane "otrok"?.... x:Dx x:o)x x;)x


666 indigo :vragec: -ou....khm... x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#95 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. december 2003, 15:27

Mislim, da naj bi se indigi začeli rojevati po letu 70, če se ne motim? (mateja, help... x!x )
Tako da .. težko x;)x AAkhut, lahko si sicer večni otrok, ni pa nujno, da si indigo... x:)x


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#96 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. december 2003, 15:40

:vragec:


ne vela.......krivicaaaa.......buuuueeeeehehe..... :C: :C: :C: :C:




666 zhivljenskorazocharanih ino :C: :vragec: -ou....
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#97 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 11. december 2003, 16:30

Nč ne vekaj Aakhut :C: --->>> x:)x ... po moje pa si ti njihov izvidnik ... prva bojna :vtz: :vragec: x:px


x:Xx x;)x

#98 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. december 2003, 17:42

x;)x Hm... danes sem prvič "padla" v tale luštkan topic in moram priznat... me je kar malce premaknilo... x:Ix

Čisto možno je, da je moj bratec eden izmed takšnih otrok... označen za ADHD, čeprav mama pravi, da to ni; nadpovprečno inteligenten, dela noro veliko stvari hkrati, ful si zapomni... skratka, super dečko... težava je v tem, da je mama kar živčen človek (čeprav roko na srce, svaka ji čast, ko se tako ukvarja z njim ) in tudi z atom nimata ravno razčiščenih odnosov, tako da razmere v družini niso ravno najbolj rožnate za optimalen razvoj tamalega... zadnje čase uhaja... imam feeling, da je postal kar malce odsoten... eh kaj pa vem... saj ga sploh nič ne vidim, ko sem skoz v ljubljani... :xx!:

je pa ful občutljiv, ve, kaj se drugim dogaja, senzibilen za druge ljudi... uf uf... še vedno mi kar malce sapo pobira :huh:

res me pa zanima, če je res, kar je MucaMaca napisala, da so se indigo začeli rojevati po 70-tem letu? Sama sem tudi kar malo "čudna", sploh pa če gledamo moje otroštvo... pa me zanima, če bom tud jaz fasala kakšno nalepko x:Dx x:Dx


Uživajte xrosex xrainbowx xsrcbumx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#99 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. december 2003, 17:51

Soncna vila, kolk pa je star tvoj bratec?

Ful zoprno to, a ne, ko ne mores kaj dosti naredit.. Ampak saj, ne vem ce mi nisi ravno ti rekla, da se bo kaj naucil iz tega.. situacije, v kakrsno je vrzen.. saj si se ti tudi.. pa jaz tudi.
Razmisljala sem, da moram nehat razmisljat o njem kot o mlajsem bratcu.. ker bo v bistvu 18 in jaz sem bila pri teh letih ze precej odrasla.. in je on tudi, samo vcasih je to tako tezko sprejet.. Kako mora bit potem sele za starse, ko dojamejo, da jim bodo otroci usli...


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#100 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. december 2003, 00:08

.........Hm... danes sem prvič "padla" v tale luštkan topic in moram priznat... me je kar malce premaknilo............

... po moje pa si ti njihov izvidnik ... prva bojna ............

........Mislim, da naj bi se indigi začeli rojevati po letu 70, če se ne motim? .......
.....Tako da .. težko xyz lahko si sicer večni otrok, ni pa nujno, da si indigo...

..... V Mariborskem waldorfskem vrtcu hranijo otroke izključno z brezmesno prehrano. *info.....


T0LE SEM ZBRAU, ZL0 ZANIMIV xcivx :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0