Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Usoda


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
278 komentarjev na to temo

#1 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 5. maj 2003, 18:44

Ojla!


Zanima me, če verjamete v usodo? Jaz sem začela verjet zadnje čase. Mislim, da je naše življenje usojeno in da se ga ne da spreminjat. Jaz sem namreč hodila z nekaj fanti, ki sem jih srečala preko interneta. Pravzaprav ni bila ne vem kakšna ljubezen, ampak v tistem trenutku sem bila sama in verjetno je bila taka želja po ljubezni, da sem se zaljubila, ampak je ta ljubezen tudi hitro minila. In evo...moja sestra je rekla, da očitno mi ni usojena ljubezen preko interneta in da dokler bom silila v nasprotno smer kot me vodi usoda, da ne bom srečala prave osebe. In mislim, da je res. Pa tudi če sta si dve osebi usojeni, se bosta srečali, pa čeprav čez 50 let in ponovno zaljubili. Napišite vaše izkušnje in mnenja! Pa pa x^x

#2 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 5. maj 2003, 19:10

Orhideja, najslabše, kar lahko narediš je, da si izmisliš usodo, proti kateri ne moreš nič.
Ni res, usodo imaš v SVOJIH rokah...od tebe je odvisno le, kako jo boš zagrabila...
Brala sem...visiš doma...smiliš se sama sebi... xrolleyesx
Kako si to mislila...pa čeprav čez 50 let...in se PONOVNO zaljubili... x?x
Žensk...ki kr naprej jokcajo nad svojo nesrečno usodo ...ne mara nihče...
Saj si prebirala na forumu...sama sebe imej rada...pa te bodo imeli radi tudi drugi... x^x

Zakaj pa misliš, da je narobe, če spoznavaš ljudi preko neta? Danes je pač tako, včasih so se spoznavali pa pri maši... x;)x

x:)x

Astra
Per aspera ad astra

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. maj 2003, 20:17

Danes je pač tako, včasih so se spoznavali pa pri maši...

res je x^x

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. maj 2003, 01:02

:vragec:


ja, ja....

preko neta....



pol pa fashesh


:vragec: ma izkushnje( x:px )
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 6. maj 2003, 07:46

No, no, spet ni tako hudo in se ne smilim sama sebi. Pred leti sem imela taka obdobja, sedaj mi ni mar za določene stvari, očitno sem se slabo izrazila. Verjamem v usodo in to je to. Več kot 5 tipov sem imela, ki sem jih spoznala preko interneta in vse so bile bolj neljubezni kot ljubezni, ampak ne da se mi blodit o tem. Izkušnje pač naredijo svoje.

#6 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 6. maj 2003, 07:58

Svet je to, kar o njem mislis...

Ce mislis, da je to res, kar si zapisala, potem ti moram pritrditi. Res je. Zate ne more biti drugace, ker ne dopuscas druge moznosti, tako ukazujes, da se ti naj dogaja in tako se ti potem dogaja.

Usoda.. vsi smo sami krojaci svoje usode. Lahko pred rostvom.. lahko sproti.. oziroma odvisno od tega.. kaj mislis. CE mislis, da je ne mores spriminjati, potem je ne mores. Ampak jaz jo lahko. Svoje seveda. Imam svobodno voljo, da naredim karkoli si zazelim. Kakor tudi ti.. in ti si pac izbrala izgovor usode in lahko zadevo zakljucis in se postavis v zrtev usode.

VEDNO SRECAS SEBI ENAKE... VEDNO.. ne mores mimo tega. Privlacis samo enake vibracije, drugih ne mores.. ni variuante.. probaj si to nekako ozavestit.. in zdaj poglej kaj si zapisala..

"Pravzaprav ni bila ne vem kakšna ljubezen, ampak v tistem trenutku sem bila sama in verjetno je bila taka želja po ljubezni, da sem se zaljubila, ampak je ta ljubezen tudi hitro minila."

Ni bila ljubezen.. ampak zelja po ljubezni... nasa si seveda osebo, ki ji ni bilo do ljubezni ampak je imela zeljo po ljubezni.. Kar si sama mislila in zelela, to si tudi dobila. Jasno da ne more trajati.. Hotela si ljubezen, ker si bila sama.. tocno to se ti je zgodilo.. in ko si to dobila.. nisi bila vec sama, kajne? Torej, zakaj bi to trajalo, ce si pa rekla, da hoces ljubezen zato, ker si sama.. A stekas? Ni vec potrebe, da bi se trajalo, ce pa nisi bila vec sama?
Zato ni vec trajalo, ampak potem si bila spet sama.. in spet si zelela nekoga, ker si bila sama.. in tako dalje... To lahko ponovis kolikokrat si pac zazelis.. Tvoja izbira. Lahko pa spremenis misljenje.

Ne mores si zeleti nekoga, ker si pac sama.. to je v bistvu egoistcno dejanje. To pomeni, da potrebujes nekoga in ce nekaj potrebujes ne mores dobiti, ker se moras uciti ravno te lekcije, da si zadovoljna tudi sama s seboj. Ko bos zadovoljna s seboj.. in ko ti ne bo nic manjkalo v tej situaciji, ziher srecas nekoga.. v katerega se brez nevarnosti lahko potopis.

SRECNO! x:px x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#7 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 6. maj 2003, 08:31

Prepričana sem, da so nam stvari v grobem usojene, finese pa krojimo sproti. Če nekaj ne boš uredil v tem življenju, boš pa v drugem ali naslednjem ... Ne bo ti ušlo.

Zame ima beseda usoda zelo pozitiven predznak - zmeraj se mi dogajajo lepe stvari. Če pa niso tako lepe, so pa poučne, pa je zopet vse lepo in prav.

Milena

#8 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. maj 2003, 08:34

Mo mojem usede ni. Življenje si krojimo sami. Se pa streinjam z Mileno, če smo pozitivni se nam pozitivno dogaja. x:)x
www.rael.org

#9 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 6. maj 2003, 08:55

Aleluja. Sem že mislila, da sem pri maši. Take pišete, da se prav nasmejem. Vi se me predstavljate na robu samomora ali kaj? Jaz sem rekla, da preteklost je bila pač obupna, ampak spet ne tako....bile so lepe in slabe izkušnje in na njih sem se nekaj naučila. Verjamem v usodo, ne morete pa trdit, da se ji prepuščam. Če nam je nekaj usojeno, nam je in pika. Če imam za umret v prometni nesreči...nekoč bom...ne bom ji zbežala. Samo vas prosim, ne filozofirat!!!

#10 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. maj 2003, 09:02

Usode ni! vsaj v takem smisli, da nam jo določajo drugi ne
Imaš pa več možnosti umret v prometni nesreči, če vsak dan preškaš prometno sesto ali pa se velik viziš. Ne moremo reči za profesionalnega vojaka, da mu je bilo usojeno umreti v vojni. Vsodo si določamo sami.
www.rael.org

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 6. maj 2003, 09:20

Orhideja.. ce mislis, da je usoda, potem zate je usoda.
Za artema pa je ni, ker tako misli. Oba imata prav, ker svet je to, kar o njem mislis. Karkoli se ti bo zgodilo, bos pac temu rekla usoda, ker verjames v to.
Artem pa bo temu rekel, da se je pac sproti tako odlocil.. recimo it v vojsko in umret tam. Lahko bi se tudi odlocil, da ne gre v vojsko. Sproti si kroji usodo.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 6. maj 2003, 09:23

Amen!!! x:)x

#13 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 6. maj 2003, 09:57

Kaksen AMEN??.. nema Amen na tem foromu... x:)x

Amen bo, ko bos tik pred tistim avtomobilom, ki te bo usodno zrusil.. x:px pol pa si spet na zacetku.. tko, da spet nic od Amna. x:)x x:)x

Aha.. ej.. se neki si pozabila.. Je treba se kej v "Boga-ime" dati... a ne? Pol pa "Pojdi v miru!" x:)x

Mah sej to vse skup je brez veze.. Uzivi z usodo ali pa brez nje.... x:px x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#14 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 6. maj 2003, 09:59

Po mojem je usoda vdaja v nekaj, kar bi sicer želeli spremeniti, pa ne znamo. xrolleyesx In v gospe Usodi iščemo uteho.

Ne, ne verjamem. x:Dx

#15 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 6. maj 2003, 11:20

Usoda ali ne usoda, to je sedaj vprašanje x:Dx

Gotovo imamo določene smernice začrtane v življenju, a končna beseda je vseeno v naših rokah. A vseeno mislim, da določene stvari so pa postavljene tam, ne glede na katero pot si se podal skozi življenje. In če sta si dve osebi usojeni, se bosta srečali. A še vseeno je v njunih rokah, kaj bosta storil, takrat, ko se bosta srečali.
Tudi smrt nam je usojena. Ko nam je usojeno bomo umrli, pa naj se še tako branimo. xcivx
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#16 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 6. maj 2003, 11:29

Tjazy, odličen si! Z marsikatero tvojo mislijo se strinjam, z marsikatero pa tudi ne. Vedno pa si zanimiv!
:palec: :palec: :palec: x;)x x;)x x;)x :palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#17 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. maj 2003, 21:29

Anaconda, če bi nam bila smrt usojen pol bi blo brez veze živet.
x:)x
www.rael.org

#18 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. maj 2003, 07:48

Bigm :palec:

Amnaconda.. smrt telesa pa ni usoda ampak naraven proces, .. darilo. Narava ti da novo mlado lepo telo.. zakaj bi morali biti stari in se komaj premikati. Zato ko je clovek star in onemogel, bi moral imeti pravico do avtenezije. Drugace zavira svoj razvoj. No pa saj 100 let gor ali pa dol.. Ni krize.. Vse en k... je!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#19 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 7. maj 2003, 07:56

Se strinjam Artem :palec: , jaz osebno na smrt gledam kot del življenja, tako kot na rojstvo. Vendar prvo pač pomeni konec, drugo pa začetek.

#20 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 7. maj 2003, 09:25

Smrt in dogajanje po njej je že druga tema.
vseeno pa sem prepričana, da ko je čas, je čas. Mogoče se lahko še nekdo, ki je na smrtni postelji, nekaj časa bori z njo, a tudi njemu zmanjka moči in nič ne pridobil.

Smrt nam je zapisana v zvezdah. x:Dx

nekdo bo padel sredi ceste in obležal, nekdo bo imel težko prometno nesrečo in bo preživel. Zakaj, če ni usode?
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#21 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. maj 2003, 12:54

Anaconda.. ampak menim, da si sama postavis te zadeve. Tako da to ni usoda, ampak tvoja volja. Mogoce dobis nasvete od koga.. in tudi takrat ko si postavljas to.. si lahko postavis rezervne poti. Lahko si postavis tezko pot... da se najvec naucis.. in ce je ne zdrzis, gres lahko na rezervno in se bolj rezervno.. itd.. sproti si jih lahko skreiras. Zavestno se tega lahko da ne zavedas.. ampak na nadzavestni ravni. .se lahko dogaja marsikaj.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#22 yoko

yoko
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 183

Objavljeno: 7. maj 2003, 15:58

Mislim, da so nam določene stvari usojene-tiste velike stvari.Recimo, ali bomo zdravi ali ne, ali bomo dobili v življenju pravo osebo ali ne, ali bomo zelo bogati ali pa bomo zelo revni itd...
V časopisih vidim, da obstajajo ljudje, ki se jim dogajajo samo slabe stvari....so brez denarja, postanejo bolni, izgubijo ljubljeno osebo,... -pri tem mislim, da ima prste vmes usoda.(zgodile so se jim stvari, na katere niso mogli vplivat)
So pa določene stvari v življenju, na katere se da vplivat.Za to pa je potrebno dosti poguma in notranje moči.Če vidiš, da ti gre ena stvar slabo, je potrebno naredit črto in začet znova, čeprav je sprememba lahko tudi boleča.Kasneje pa se prav gotovo pojavi občutek olajšanja.

Usoda je BITI NA PRAVEM MESTU OB PRAVEM ČASU!!!
x:)x x:)x x:)x x:)x x:)x

Lep pozdrav,
Yoko

#23 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 7. maj 2003, 18:27

Bravo Yoko!!!!! To so besede! :palec: :palec: :palec:

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2003, 18:29

Yo! :palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 7. maj 2003, 18:42

Nekateri pravijo, da ti je usojeno, da boš storil to pa to, ampak v resnici so to večinoma zgolj sugestije, redki so, kot je bil npr. Nostradamus, ki se ni zmotil in po mojem je on živ dokaz o usodi. On je imel vizije, on je videl vnaprej in tako se je zgodilo in zato mislim, da obstajajo stvari, ki se ti bodo vsekakor zgodile kajti SAMO ENA je resnična prihodnost.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0