Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
102 komentarjev na to temo

#26 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. maj 2003, 21:00

:vragec:

ja


:vragec: -ulja zna zagrenit :vragec: -u pu vechnosti


:vragec: -ou moto:
K SI 1000 LET MRTU, SI SHELE NA ZACHETKU VECHNOSTI
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#27 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 11. maj 2003, 21:04

Kva x?x Mislm kva x?x A tolk so :vragec: - evske x?x Ma ne me basat :switz: :sick: .
Ja sam ka mali pao s lipe

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. maj 2003, 21:06

:vragec:

basat????


aja....
si mislu.....hmmm.....

nagachit? x:Dx


:vragec: tut bashe che treba
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 11. maj 2003, 21:10

Da da baše baše :sick: :sick: x:Dx .
Ja sam ka mali pao s lipe

#30 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 12. maj 2003, 23:56

Uf, ker je ravno tema odvisnost.

Sem odvisna od LNeta. To sem nedvoumno ugotovila danes ob prejemu Telekomovega racuna.

Padam u nezaveeeest


HELP


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#31 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 13. maj 2003, 04:47

Sem odvisna od LNeta.

Everybody: Haaaay, MUCAMCA :vio:

#32 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. december 2003, 17:52

odvisnost zaradi same življenjske nuje, muje, sistemskega preživetja; gremo v vojsko x:Dx

#33 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 12. december 2003, 19:01

Tole pa zate MucaMaca x;)x

Odvisnost od foruma
:vio:
Objavljena slika

#34 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 14. december 2003, 04:45

xrolleyesx vsi smo božanska bitja preoblečena v norce.....o odvisnosti pa je mnogo napisala sanja rozman v knjigi peklenska gugalnica.. xrolleyesx

#35 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 14. december 2003, 14:19

Gledam stran (temo: Odvisnost) in link... Mislim da moj "problem" ne spada pod Odvisnost od foruma...ampak sem...

Nek večer poišče hčerka temo in mene... In me poprosi za pomoč. Njen dober prijatelj je narkoman. Koka in heroin.
Naj ji pomagam...da mu bo pomagala...
Pri hiši denar v izobilju, topline družinskega življenja ni...torej...starši niso rešitev, ker je ta 19-letnik popolnoma odtujen od njih...
Zakaj je padel v drogo? Trava je njegova spremljevalka dve leti, sedaj pa ni naredil mature.... Pavzira, živi v brezdelju, posedal med tednom njegove stare družbe ni, kajti dogovorjeno imamo, da med tednom ni večernega pohajkovanja... In v bifejih je našel razpečevalce... Dobil je družbo...
Traja od oktobra....
Hčerka prosila nasvet...jaz pa sem zatajila... ne vem ji ga dati...

A ve kdo od vas? Kaj naj 17-letnica (in ostali njuni prijatelji) stori, ki bi rada prijatelja spravila na pravo pot....
Obvladam teorijo, vsak mora sam, v glavi...pa to pa ono...vendar....ne vem če je to rešitev; ne vidim je...


#36 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 14:48

17 letnica.....kaj naj stori, da bi pomagala kokainskemu in heroinskemu odvisniku :O: ......popolnoma nič x^x .....ker nič ne more storiti x!x ..........skrbi naj zase......in se izogiba težkih drog.......... na njegovem primeru pa naj vidi, kaj ni dobro početi s svojim življenjem...... x;)x ....Sliši se kruto.......pa ni.......tako pač je. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#37 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 14. december 2003, 18:43

Mu sama na zalost res ne more pomagat.....se bo mogu sam odlocit....
je pa problem, ker je fant res mlad.
Obstajajo pa razna drustva in organizacije, ki pomagajo z nasveti odvisnikom, svojcem, prijateljem....morda mu lahko omeni to. Samo naj ne pricakuje prevec, ker bo razocarana :C:

#38 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 19:33

Kako pa ga pravilno usmerjat?
Kaj pa ce je odvisnez tvoj partner? Morda pa je to potem tudi tvoja pot, tvoja sola. Verjetno je res najlazje zapustit partnerja....samo potem se iz tega verjetno nic ne naucis.

Živjo, Sončnica x:)x

Sicer je datum tvojega vprašanja že kar star, ampak vseeno odgovarjam... Če tole ne bo prišlo prav tebi, bo pa mogoče komu drugemu x:)x

Sama sem namreč bila poleg osebe, ki je bil preden sva se spoznala, odvisen od heroina... Skupaj sva bila tri leta. Kljub temu, da je fizično odvisnost premagal sam, še preden sva se spoznala, sem skupaj z njim dobila gromozanski paket psihične odvisnosti in vseh posledic, ki jih ta nosi - samospoštovanje na nuli, samozaupanje na nuli, samozavest na nuli (pa čeprav je to bil dečko zlat čez in čez)...
Ni mi bil problem mu kakorkoli pomagat, dokler sem lahko, ampak po nekaj časa ugotoviš, da to pač ni tvoja stvar (čeprav bi v razmerju najraje prevzel vso bolečino in trpljenje drugega nase - ooojnk wrong! - stupid me :blink: ). Človeku ne moreš pomagat, če si sam noče. Če si pa hoče, si bo itak sam in mu ti lahko nudiš samo vsake toliko pomoč pri tem, ne moreš pa bit njegov rešitelj. Po treh letih sem pregorela, in ko mi je začel piskat še zadnji alarm, da se sesuvam, sem šla stran... še vedno zaljubljena vanj kot prvi dan (čisto brez heca) in še vedno isto ali še bolj ljubeča do njega...
Ko je čas za it stran, pa preprosto veš. Ker takrat kljub temu, da te nanj veže milijon lepih stvari, sploh ni več sprašanja o tem, ali naj ostaneš.

Hm... Potem omenjaš še to, kaj se iz tega naučiš, če greš stran. Ne strinjam se s tabo, da se ne naučiš ničesar; naučiš se tega, da lahko zase skrbimo edino mi sami in čisto nihče drug. Naučiš se odgovornosti zase; naučiš se postavljati svoje meje (do kje še dovoliš, da je to del tvojega življenja, od kje dalje pa ne več); naučiš se samospoštovanja (če ostajaš v razmerju še po tem, ko te je vsa situacija že popolnoma izsrkala in obstaja v tvojem življenju samo še to - pa čeprav vse v imenu ljubezni, potem se ne spoštuješ).
Ne vem... , veliko stvari se lahko naučiš; moraš pa razlikovati - vedeti, da se lekcija, ki se je lahko iz situacije nauči on, in lekcija, ki se je lahko iz situacije naučiš ti, razlikujeta. Torej njegova odvisnost tebe uči drugih stvari kot njega.

Upam, da se je situacija že razrešila xyiyax


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#39 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 19:50

Džankiji so res prav ubogi ljudje.........kakorkoli jih že ljudje podcenjujejo, zaničujejo.......jih jaz ne, niti malo, samo smilijo se mi........ker ko se spustijo v to, se jim niti sanja ne kaj vse še jih čaka. V neki knjigi sem prebral, da je tip po tem, ko se je "skinil" s horsa, še 30 let oz. do smrti vsak dan razmišljal kako lepo bi si bilo privoščiti en šus (v žilo seveda); in imam znanca, ki mi je po par letih po ozdravljenju rekel : "vsako kurčevo jutro.....takoj, ko se zbudim......najprej pomislim na "šus"......ne kako bo fajn lubico nabrisat, it na koncert, na tekmo, na potovanje, knjigo prebrat, film pogledat, it na žur al karkoli že.......najprej vedno.....samo na šus. Tako kot pravi Sončna Vila.....tu je še psihična odvisnost, nesamozavest, neznanje komunikacije z ljudmi brez "šusa" in še polno tega.........
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#40 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 19:51

Nek večer poišče hčerka temo in mene... In me poprosi za pomoč. Njen dober prijatelj  je narkoman. Koka in heroin.
Naj ji pomagam...da mu bo pomagala...
Pri hiši denar v izobilju, topline družinskega življenja ni...torej...starši niso rešitev, ker je ta 19-letnik popolnoma odtujen od njih...
Zakaj je padel v drogo? Trava je njegova spremljevalka dve leti, sedaj pa ni naredil mature.... Pavzira, živi v brezdelju, posedal med tednom njegove stare družbe ni, kajti dogovorjeno imamo, da med tednom ni večernega pohajkovanja... In v bifejih je našel razpečevalce... Dobil je družbo...
Traja od oktobra....
Hčerka prosila nasvet...jaz pa sem zatajila... ne vem ji ga dati...

A ve kdo od vas? Kaj naj 17-letnica (in ostali njuni prijatelji) stori, ki bi rada prijatelja spravila na pravo pot....
Obvladam teorijo, vsak mora sam, v glavi...pa to pa ono...vendar....ne vem če je to rešitev; ne vidim je...

Prvič: Sanjalica, nisi zatajila. Samo ne spoznaš se na te zadeve in tako je najbolje, kar lahko storiš glede tega, da se o tem pozanimaš drugje (v tem primeru na forumu). Če bi vedela kako bolje, bi to zagovotovo naredila.

Drugič: x:Dx x:Dx Mogoče bo kaj pomagalo, če si prebereš moje zgornje sporočilo Sončnici; mogoče lahko tam najdeš kakšno besedo, ki se ti bo usedla v dušo in jo boš znala potem podati naprej, da jo bo tvoja hči pravilno razumela.

Tretjič: (joj, grozna sem :OoO: ... ampak na drugačen način o tem preprosto ne morem pisat, se opravičujem... :mellow: ) tople vode se tukaj z nasveti ne da odkrivat, kar je res, je to, kar je blo že velikokrat povedano: človek si lahko pomaga edino sam. Na začetku mu lahko predložiš nekatera dejstva in mu lahko poskusiš pomagat s pogovori, ampak v nedogled pa ne gre izgubljat energije na tem. To ti govorim tako s strani sodelujočega z odvisnikom kot tudi s strani "odvisnika" (ne ravno heroinskega, ampak... mehanizmi odvisnosti so isti, kamorkoli pogledaš, zato sploh imam jaj..a tole pisat). Sama sem namreč kar kakšno leto - dve, letala med raznimi substancami, se ob tem seveda "super zabavala", ampak ko začneš gledat na vse skupaj s širše perspektive, ugotoviš, da ti je omama nadomestek za nekaj drugega. Potem pač moraš začet delat na tem, drugač se čez mesec abstinence v prazno (ker ne delaš v pravi smeri, ampak se samo izogibaš stiku z drogo) spet znajdeš na začetku ali pa še globlje v dreku.


Upam, da ti je vse tole kaj pomagalo, če pa imaš še kakšna vprašanja, kar pogumno z njimi na plano... Se bom potrudila z odgovorom.


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#41 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 19:56

Džankiji so res prav ubogi ljudje.........kakorkoli jih že ljudje podcenjujejo, zaničujejo.......jih jaz ne, niti malo, samo smilijo se mi........ker ko se spustijo v to, se jim niti sanja ne kaj vse še jih čaka. V neki knjigi sem prebral, da je tip po tem, ko se je "skinil" s horsa, še 30 let oz. do smrti vsak dan razmišljal kako lepo bi si bilo privoščiti en šus (v žilo seveda); in imam znanca, ki mi je po par letih po ozdravljenju rekel : "vsako kurčevo jutro.....takoj, ko se zbudim......najprej pomislim na "šus"......ne kako bo fajn lubico nabrisat, it na koncert, na tekmo, na potovanje, knjigo prebrat, film pogledat, it na žur al karkoli že.......najprej vedno.....samo na šus. Tako kot pravi Sončna Vila.....tu je še psihična odvisnost, nesamozavest, neznanje komunikacije z ljudmi brez "šusa" in še polno tega.........

Mick... heroin je substanca, ki se zelo zelo razlikuje od drugih drog... Veliko sem se pogovarjala s heroinskimi odvisniki, ker sem delala z njimi tudi kot prostovoljka, in vse, kar so mi povedali je bilo zelo blizu "mističnemu izkustvu"... pa smo tam, ha? Kar skušamo mi dosečt po naravno poti, so oni dosegli z enim samim šusem, si morš mislit? x:Dx x:Dx x;)x

Še to bom dodala: vsak je točno tam, kjer hoče bit. In vsak doživlja točno tisto, kar hoče. Amen.
(Zdej bom pa nehala bit trdosrčna in se spuščam nazaj v vode sočutja in ljubezni... ommmmm. Evo me. x:Dx )


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#42 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 19:57

To ti govorim tako s strani sodelujočega z odvisnikom kot tudi s strani "odvisnika" (ne ravno heroinskega, ampak... mehanizmi odvisnosti so isti, kamorkoli pogledaš, zato sploh imam jaj..a tole pisat). Sama sem namreč kar kakšno leto - dve, letala med raznimi substancami, se ob tem seveda "super zabavala", 

....opojne substance x;)x x:)x x:Dx .....se strinjam s teboj........samo.....bistveno je pa le po mojem......katere substance uživa-š.......npr. kakšna trava se s horsom ne more kaj dosti primerjati..... x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#43 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 19:59

No, pa si me prehitela x;)x x:Dx x:Dx x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#44 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 20:04

Aja... ko se ravno ukvarjam s svojo odvisnostjo od cigaret malo bolj aktivno zadnje čase... berem eno knjigo, in do kakšnega poglavja pridem včeraj??? :wacko: dobesedno fasala sem to poglavje: Zasvojenost. (Let's talk about coincidence, ha) :blink:

Danes sem si skor celo poglavje izpisala, ampak je predolgo, da bi ga kopirala sem not - Sanjalica če bi ga rada prebrala, mi piši na mejl, pa ti ga pošljem; mogoče v tem tudi najdeš kaj koristnega ali pa bo vsaj služilo boljšemu razumevanju situacije...

Je pa iz knjige Garyja Zukava - Domovanje duše, str. 102-110.


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#45 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 20:20

Aja x:Dx x:Dx - pa če bi še kdo drug rad imel tole zadevščino od Zukava, naj mi piše - pošljem x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#46 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. december 2003, 20:22

:vragec:


ja...jst ga vchasih tut rad cukam (Z=C x:Dx )


666 Clobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#47 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 20:28

ja...jst ga vchasih tut rad cukam (Z=C x:Dx )

....jaz pa fukam (C=F) x:Ix x:Dx :vragec: ......sam odvisn pa še nisem x:Dx x:Dx

1 Fick.... x:Dx x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. december 2003, 20:32

:vragec:


hehe....
che je C = F....pol si ti mifk? x:Dx


666 Clobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. december 2003, 20:48

.....mickena zloba ti malenkostna x;)x x:Dx ....aja.......666 mickenih zlob malenkostnih x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#50 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 14. december 2003, 21:15

Hvala za tvoj odgovor soncna vila.....se je situacija res razcistila...pa zelo podobna zgodba tvoji....samo, da je moja trajala manj casa.
Moram pa povedati, da sem se iz te veze ogroomno naucila x;)x , pa tudi na heroinske odvisnike gledam precej drugace zdaj. Ne obsojam jih vec (tako kot vecina ljudi), ker vsakdo bije svojo bitko




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0