Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alergija na sonce


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 nejkica

nejkica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 14. maj 2003, 06:12

No, poletje pred vrati in s tem tudi težavi,ki ji prinaša.Ena izmed njih je alergija na sonce.
Tukaj je lep nasvet kako si olajšati težave z njim.
Pa želim vam prelepe počitnice.

x:Dx

Alergija na sonce se kaže kot rdeči, srbeči izpuščaj, predvsem na dekolteju, rokah, nogah in ramenih. Sproži jih histamin, ki se pod vplivom sončnih žarkov sprošča v telesu.

Ob pojavu alergije svetujemo jemanje peroralnih antihistaminikov (npr.loratadinum ali cetirizin). Izogibajte se močnemu soncu med 11. in 16. uro. Umaknite se v senco in telo zaščitite s pokrivalom in primerno obleko.Zvečer si kožo vedno dobro sperite z vodo in namažite srbeča območja s hidrokortizonskim mazilom (npr. hydrocortisonum) ali antihistaminskim mazilom (npr. dimetindenijev maleat). Prijeten občutek hlajenja dosežete s Tekočino proti opeklinam, hladilnim mazilom, gelom aloje ali s preparati, ki vsebujejo vitamin E ali pantenol.
Če pa se alergija ponavlja iz leta v leto, svetujemo, da pet dni pred odhodom na dopust in ves čas dopusta jemljete peroralni antihistaminik ali dva do tri tedne prej B-karoten. Pri sončenju je priporočljiva uporaba visokega zaščitnega faktorja z UVA in UVB filtrom uveljavljenih proizvajalcev. Če se pojavijo Malorka akne, to je alergiji na sonce podobni izpuščaji, uporablajte zaščitne kreme v obliki hidrogelov.

#2 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 14. maj 2003, 09:24

ja, v redu! kaj pa stranski ucinki antihistaminikov?! ne samo zaspanost, ki v koncni fazi kaze na to, da so to ene sorte droge, pac pa tudi ucinki na jetra, npr! mislim, da bo pocasi konec s soncenjem med 1. majem in 30. avgustom. smo pac tolk ze unicili zemljo!
lea

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. maj 2003, 09:41

Nejkica - pridna in lepo, ko si tole objavila, saj vem, da jih ima vec to 'alergijo na sonce'...

Kaj o alergiji na sonce menim sama?
ALERGICNA sem na "alergijo na sonce"...

Alergija na sonce? x:Dx
Modelsko - prave take alergije je morda en odstotek ali se manj...

Srbenje in vse... ja, seveda - to se vse DA odpraviti, seveda brez antihistaminikov.
Prepedenat v glavi par vzorcev, se vprasat, ali nam gre na zivce 'moski princip' - in podobno...

Malo se 'utrdit' - ce si namrec bel, ker nikoli ne vidis sonca, ker "imas alergijo na sonce", ne more biti drugace, kot da te ob mocnih zarkih potem hitro zapece zaskeli in zasrbi...

Skratka - v bistvu ne verjamem v 'alergijo na sonce'... (ker me bo kdo hitro prijel za besedo, se popravljam: ne verjamem vanjo v 99% primerih). Tudi ce mi prineses zdravnisko potrdilo. Seveda, ja - imate to - alergijo na sonce. Tele in tele tablete - OK, nasvidenje.

Kot ne verjamem v "nimam mleka" (te besede sem slisala od kakih 50% zensk, in vendar dejansko nima mleka spet le kak procent zensk)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 14. maj 2003, 09:51

ja, sej a niso vse alergije posledica enga klika v glavi?! zakaj recimo telo rece, da je nekaj sovraznik za njega? marsa, a ti misli, da je alergija na sonce res nesprejemanje moskega principa v nas? na to sploh se nisem pomislila! vedno sem vedela, da je to odziv na nekaj drugega, torej da se *tisto* posredno manifestira skozi alergijo na sonce. vsak dan vidim, da imam en kup tezav s sabo, ki jih moram se resit! NESPREJEMANJE je po moje bistven problem! samo cesa, to je pa se uganka!
lea

#5 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. maj 2003, 15:49

Hja, kar se tega tice, da so vse alergije ''posledica klika v glavi''... tud ce je to res... kaj pa nardis, da premaknes nazaj? Mislim, jaz se mam cist rada in nimam obcutka, da se ne bi sprejemala ali kaj takega.. pa sem imela lani ful alergijo na sonce, pa se cvetni prah... Sem prebrala vse te teorije o ''nesprejemanju'' in podobno... Pa sem poskusala nekaj razciscevat kaj se ne maram, pa sem ugotovila, da nimam kaj... da to ni to..
Sem si pa rekla, sredi poletja, da letos ne bom nic alergicna.. In zaenkrat res nisem x^x .. Pa okrog mene ze en mesec kihajo...
Dve stvari sta, ki sta mi prisle na misel, da bi lahko bile 'krive', da nimam alergij.. ena je ta, da sem nehala jemat kontracepcijske tabletke...

Druga je pa mal ilegalna, pa ne bi propagirala x;)x


No, upam samo, da bo trajalo do konca poletja...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#6 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 15. maj 2003, 06:25

ojla!
vsec mi je tvoje mnenje! meni tudi ni vsec, da vsi govorijo, da so tezave s kozo vedno pogojene z nesprejemanjem sebe oz enega dela, kot npr. tvojega moskega principa. jaz imam tudi obcutek, da imam sebe rada! vsaj zivim tako, da se poskusam poslusat in tako delovat. je pa res, da se bo sigurno nasel nekdo, ki bo rekel, da so tezave tako globoko, da *en* pogled vase ne zadosca, kar je seveda res! ampak, ce pa zivis tako da poslusas svojo vest, intuicijo potem bi pa slejkoprej moralo stimat?!
lea

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2003, 08:00

Tudi sama sem imela 'alergijo' na vse zivo, mdr. na sonce.

Zdaj tega nimam vec.
Sploh nisem rekla, da je nujno pogojeno s cim taksnim (nesprejemanja moskega ali moske plati sebe), pac pa sem naglas razmisljala o moznih vzrokih.

Ja - moje frendice, ki 'imajo' to, poznajo moje mnenje, in ves kaj: prav ta, ki sva se enako takole 'kregali', lani NI VEC imela alergije na sonce - ceprav seveda z zdravniskim potrdilom, da to ima. Preprosto je bila parkrat na soncu, malo dobila barve za podlago - alergija je nekako cudezno izginila.
Tudi sama imam svetlo polt. In obcutljivo kozo. In na vse zivo sem bila alergicna.

Morda malo utrdit - se posebej pri alergiji na s.

Mislim! Vidim prosojne in blede obrazke, nikoli ne vidi sonca, JASNO, da ko se gre na sonce, se 'dobi alergijo'..

Skratka karkoli kdo pove, se vedno ne kupim 'alergije na sonce'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 15. maj 2003, 20:49

jast imam pa alegorijo na sonce.

x:)x

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2003, 21:08

:palec:
No, to pa 'kupim', Numnum... x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2003, 10:17

Imamo tudi temo o britju...
Zanima me, ce pa na ostro jeklo, ki ti reze po kozi, niste alergicne, ve, ki ste alergicne na sonce?
Torej - pojavi se sonce, dobimo alergijo.
Praskamo po kozi z ostrim jeklenim rezilom - no problem... x;)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. junij 2003, 10:33

Marsa,

verjemi ali ne, da se mi je lani pojavila alergija na sonce. V bistvu je problem, da smo bili prvič na morju celih 11 dni (prejšnja leta po 1 teden), bilo je ful sončno in vroče (ali to pomeni, da smo imeli srečo v lanskem kislem poletju, je pa druga stvar) in ck- dobila sem rdeče izpuščaje po rokah, obrazu, vratu, povsod, kjer me je sonce preveč dobilo. Pa sem se že prej trudila biti v senci pa v vodi.

In sem bila taka, izpuščajasta še vsaj dva tedna.

Kar sicer nima dosti zveze s sprejemanjem moške plati v sebi... ampak jaz ravno svojo moško plat obožujem. Prisežem, da jo bom še bolj razvajala.. x:Dx x:Dx x:Dx

Pa za vsak slučaj, če to ne bo dovolj, sem si kupila še rjavo energetsko kremo COSMERBA (VI-DA studio) za po sončenju oz, če se mi zoprni izpuščaj le pojavi...

A kovinsko rezilo... ja...tudi ne maram, ampak alergije mi ne povzroča!


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2003, 10:43

Ves, MucaMaca - tudi o tem imam mnenje...
Mislim, da gre za skupek 'simptomov', ki v koncni fazi dajo kao alergijo na sonce. Je pa predvsem povezano z vrocino, bi rekla.

Tu gre za vrocino, izlocanje lojnic, slanega potu in ce ti na to zge mocno sonce, se mi zdi dokaj 'normalno', da se lahko to pojavi.
Saj sem tudi jaz ze kdaj imela kaj takega...
Potem gre lahko tudi za drobno popoknae zilice zaradi mocnega sonca in vrocine, pa spet to se vedno ni alergija na sonce.

In, dejansko, MucaMaca - ves koliko mam 'nima mleka'.
Pozanimala sem se ornk o tem - te zanima procent tistih, ki DEJANSKO nimajo mleka?
Minimalen je, skratka..
'Iz prve roke' pa izves, da je te 'nemoznosti provajdanja mleka' 50%.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. junij 2003, 11:36

x:Dx Marsa,

sorry za tistle EPP malo prej, kreme psloh še nisem sprobala.

Upam, da mi je tudi ne bo treba.
Tista kao alergija je pri meni izgledala kot da sem dobila ošpice (izbočene bunkice, zlo srbeče, hkrati pa en tak pekoč občutek - ki ga zelo dobro poznam, namreč iz alergološke ambulante, ko so me testirali na alergijo in vbrizgali histaminike, bljak :xx!: :xx!: bi kar skočil iz kože).

Ampak se bom letos potrudila, da je ne dobim.
Sem pa že razmišljala o tem, da ima koža spomin, da SEŠTEVA vse naše ure na soncu in ko si dosegel svojo ŽIVLJENJSKO KVOTO, potem pač useka- alergija , rak, karkoli že- v odvisnosti od tipa kože. Jaz, ki sem bolj tip z Irske, očitno nimam bogve kako visoko določene tele kvote ur. x:Dx


Kar se tiče mleka-jih ful poznam ala a jaz da bom dojila, pol se pa prsi povesijo. Al pa- kaj a zaradi tega naj neham kadit, pa že rajši ne dojim.. Pa cel kup poznanih, ki so medicinske sestre, pa tudi zdravnice, ki se jim ne ljubi dojiti, ker je preveč stresno..

Jaz sem na žalost imela mleko samo do 5. meseca. Ker je bil mali skozi življenjsko ogrožen, pa ves čas po bolnicah (sem bila vedno zraven), pa na kopici zdravil, ki jih daješ na 2 ure pa na 4 pa na 8 itd,
skratka, da ne omenjam, da je bil hvalabogu vsaj ješč, sem do njegovega 5. meseca starosti spala po 2 uri dnevno (v 24 urah, da ne bo pomote) in sem mislila oziroma želela sem si, da bi me pobralo, pa še čimprej po možnosti. No to se ni zgodilo (ni me hotlo pobrat), zato pa mi je od utrujenosti in neprespanosti dejansko zmanjkalo mleka. In mi je zelo hudo, ker mislim, da bi bilo za sina bolje, če do tega ne bi prišlo.
Pa sem potem spala vsaj po 4 ure... in to do njegovega 2.leta.
Ah teh zgodb bi lahko povedala, ... , pa kdaj drugič.

Pa,pa


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#14 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 16. junij 2003, 12:58

Oh ta alergija..... :xx!:
Meni se je prvič pojavila pred dvemi leti.. Sem že mislila da sem se česa takega dotaknila na morju pa se čisto zarazila.. Pol pa mi je kapnilo ko se je drugič pojavilo in to ko sva se po žgočem soncu vozila po Kobaridu in okolici, meni je pa skozi malo odprto okno sijalo sonce na desno roko, ki je spet postala, kot drugače več delov telesa, taka rdečkasta, nabreklo mozoljčkasta, pa peče in srbi... Skratka k že eni alergiji na cvetni prah, sem kasirala še eno, in prejšnji teden, z vikendom vred sem bila pet dni na morju pa znova ta zdaj že prepoznaven pojav! Shit! Pa tako imam rada sonce. Skratka jedla sem ene full močne tablete proti alergiji, jih še jem (baje bolj učinkovite od claritina, take modre so), pa zdaj sem spet začela jest neki braunemonu podobnega, sorry se ne spomnim kako se reče neki na br... neke take rdeče mehke kapsule, skratka beta karoten je notri in bom spet kalcijeve tablete zraven, pa ne izpostavljam se v NAJHUJŠI vročini (11-16h) pa me še vedno po parih dneh žgat začne, pol se pa praskam, sikam, piham... Ne vem, ko bi blo to tko pa bi si rekel zdej pa ne bo več! Pomaga par dni, pol pa bruhne ven.. Mogoče je pa tko s telesom res.. Npr. ko sem bila majhna me je velikokrat sonce ožgalo, da sem bila čisto mehurjasta po hrbtu pa dekolteju, ko me starši niso namazali dost al pa so me skoz imeli na tistem hudem soncu, včasih je blo fancy bit rjav.. Pa niso bli pozorni na to.. Potem ko sem bila stara pribl. 11-12, sem se tega začela sama in sem se lepo v senco spravila s stripi, z morja pa prišla skoraj enako zagorela kot starša, le da nisem bila ožgana.. skratka kot je rekla muca-maca..
Mogoče je doza že tako velika (čeprav v otroštvu) - sonca, da zdaj telo zavrača sončne žarke kao hopla dovolj imam!
Je pa tečno priznajte! Marsa jst bi tud rada tako rekla da alergije na sonce ni! Pa hudirja, če jo čuuuuuuutim! Se mi zdi pa da se je ona na cvetni prah izboljšala, no malo manj me muči..
mushi
Mushi

#15 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:07

No, jaz s soncem nimam problema, me pa moti, predvsem v hudi vročini, neke vrste alergija na različne kovine. Kovinska sponka pri pasu, različne sponke pri verižici... Se da s čim zaščitit, premazat, prelakirat??
cAT

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:10

Ja, saj stekam... sem imela sama podobno (*tudi s tamalim - pri 11. letih se vedno prileti ponoci in se torej zbuja - eno leto nisem spala skupaj dve uri - bila po bolnicah, ker prezgdaj rojen in jaz drugacno, redko kri... mleko? 'nisem ga imela' - pa sem bila prevec trmasta - zato VEM, da ga IMAS - ker ga sama 'nisem imela'...)...

Imeli smo temo o alergijah - tam se vidi, da nas je imelo 3/4 (pretiravam) forumovcev alergije.

Sama sem bila alergicna na vse: jagode, breskve, ananas, usnje, penicilin, kovino... ne spomnim se, na kaj vse. Aja, na sonce...
Zdaj sem alergicna le se na kovino, ki pride v stik s kozo in vsako pomlad in poletje se mi nemarno solzijo oci in imam rozevinast nos... zabuhla, vse... recimo, da je alergija na cvetni prah... Vendar se z nicemer ne zdravim.
Na morju se mazem z olivcem, malo zmesam notri sentjanzevkinega olja...
Ce so pikice, vzamem, kot da gre za ciscenje, cimmanj si dajem opraviti s tem, miselno in zaskrbljeno... in je.

Zdaj, ko hodimo ze vec let dlje na morje in imam ocitno tudi nekaj podlage, imam se manj teh 'alergij'.
Ko sem bila majhna, mi je mama govorila: 'Od lune se ne porjavi' - kar kaze na moj odnos do sonca in soncenja...
Torej - nikoli se nisem zgala na soncu - soncila...

Morda je res kaj na tem - nalaganju doze... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:12

Sponko od pasu lahko oblečeš v blago - npr. oviješ kakšen trakec okoli.
Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:16

Ha... Cat - prej se ni bilo tvojega komentarja - imas isto torej...
Ves kako se meni rezijo in debelo gledajo, ko imam na 5 gumbih na minici 5 violicastih bombaznih 1centimetrskih flikc! x:Dx

Ja - to je to, kar pravi Tina. Sicer pa sranje, grozno...
Zato sem dobila po licnicah in preden sem postekala, da je to od ocal. In na obrveh!!!

Komentirala pa sem zato, ker sem hotela podati tale link, kjer smo precej govorili o alergiji ze:

Atopijcni dermatitis
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:30

Mushi..
daj poskusi z Vichijevo kremo za soncenje: CApital Soleil, memoryl XL, double protection UVB+UVA.. oz. extreme sun block milk...
meni je to ful pomagalo..
pa poisci se ostale moje poste v zvezi s tem, sem na par koncih povedala... jaz letos nimam cisto nobenega problema, ne s senenim, ne s soncem, pa se cele dneve na soncu nastavljam...
Lani bi me mogla videt... pikasta in rdeca, povsod... srbelo... grrrr :xx!:





Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#20 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:42

Hoj, hvala za nasvet, hm, čeprav ne vem, kako naj lepo ovijem sponko od pasu....
Sem pa sama razmišljala pribljižno takole, najprej sem dobila alergijo okrog popka od kovinske zaponke - torej sem si čistila 3. čakro, potem sem dobila verižico, ki mi je zelo ljuba x:Ix , pa je bila samo mala sponka kovinska in me je najprej 'zdražila' vrat - 5-čakro, potem sem vrvico malo spustila, mi je 'sčistila še srčno čakro... x^x...

#21 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 16. junij 2003, 13:55

Oj, Aliana! Bom res nabavila tole od Vichy-ja. Sem izredno zadovoljna z njihovimi izdelki, tko da imam upanje da bo tud krema OK, to tak in tak, pa mogoče da bo še pomagalo. Kar se tiče tvojih drugih postov razen v tejle temi.. Hudirja a nismo nekje tud že pisal o alergijah.. Tule v Zdravju, alternativni med. nisem našla.. Poveš kje si imela tist post.. A tam ko smo kej šimfal sovražim... bla bla.. x:)x
Mushi

#22 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 16. junij 2003, 15:49

kaj pa vem, sem bolj občutljive narave. Imam zelo svetlo polt in vedno me srpašujemjo, če mi je slabo x:Dx

se pa rada izogibam sonca. sem imela že nekajkrat sončarico, pa migreno povezano s soncem, tako da,...

v zadnjem letu, so se mi pa na rokah pojavile srbeče pikice. Nekaj časa jih sploh nisem povezovala z soncem, pol sem jih pa začela. zaradi tega nisem šla k zdravniku, tud tablet al pa krem nisem uporabla. moj moto, če ni hujšga, bo že minilo in tud je. letos se mi je pa tud pojavil, pa minil tud že.

če smo vse preživel, bomo pa to tud.

kar se tiče pa mojega mleka, x:Dx , sem ga imela, pa ga nisem znala uporabt, zato se je posušil, pa smo na flaško futral.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#23 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. junij 2003, 16:21

Ko prideš k zdravniku s kakšno angino, pa zraven 2 x pokašljaš dobiš takoj Claritin. Velja tudi za otroke. Pri vsakem obisku (dobro, da nisem pogosto tam) so mi ponudili kakšne antialergijske kreme, praške, kapsule, sirupe.

Če bi vse to kdaj jemala, bi bila že pri :vragec: (no vsaj ne bi bila več alergična). x:Dx
Kako postaneš ne- alergičen? Preprosto - nekaj časa se izogibaš alergenom in če so ti v hrani ali pa v oblačilih, tekstilu, še gre.
Če pa so v cvetnem prahu ali kaj podobnega, je pa pametno zadevo uredit. Slišala sem za zdravljenje alergije z elektrostimulacijo (po meridianih), tisti ki so jo dali skozi, jo ful hvalijo. Izvajajo v LJ Simed, pa v Atomskih toplicah dr. Medved. Piše o načinu zdravljenja v VIVI, marec al april letos.

Seveda pa alergija na cvetni prah mine, ko neha cveteti x:Dx x:Dx x:Dx.

Ampak hecn, čedalje več ljudi poznam, ki so fasali alergijo po 25. ali 30.letu, pa je prej nikoli niso imeli. (Hmm, tudi moja "alergija na sonce".., pa lani na neznane snovi v zraku...)


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#24 Meta_

Meta_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 17. junij 2003, 11:44

Pred štirimi leti mi je alergija (na kombinacijo sonca in morske vode) hotela pokvariti počitnice... pa ji je dve leti zaporedoma uspevalo.... zdaj je pa ni več. Nikoli pa nisem jemala nobenih antialergija tablet, mazil, vse možne šare... Je prišla in je šla.



lp



Meta_

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. julij 2004, 18:56

No da vidmo, kaj kej pravte (*sem pa mislila, da je tule zolcna debata se razvila, se je pa v drugi temi, ki pa sem tule podala link, tako da ce koga zanima moje zelo ignorantsko mnenje do 'alergije na sonce', si naj izvoli konektati na ono temo)... :palec: xDDx

Vceraj sem si v mleko za telo vlila olivno olje, nadalje par kapljic cajevcevega olja in se malo kamilicnega.
Kul, bomo videli, ce bo kaksen ucinek.

Skratka - ne 'kupite' prehitro 'alergije na sonce', sicer pa vprasajte aliano, ki se po Spanijah rola, kjer je torej sonce prav tako mocno in blazotno. x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0