Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Industrijska


  • Prijavi se, če želiš komentirati
70 komentarjev na to temo

#51 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 3. september 2003, 07:55

Okoli 15 septembra bo liker nared in degustacija sledi... :palec:
Glede na vloženi material sem izračunal, da bi stopnja alkohola v likerju morala biti 22,22 %.Te dni se ukvarjam z izborom dejavnosti za doregistracijo pojetja na sodišču. Tudi pridelava in izdelava alkoholnih pijač in vina ne bo smela manjkati, še sploh, če bom hotel prodajati legalno...
Kakšna pa so pravila glede tega, kaj sodi v "medico", "liker" oz. medeno žganje? Mislim na morebitno klasifikacijo kot je pri vinu (suho, polsuho ...). A je za liker pomembna stopnja alkohola
? Na sejmu sem nekje videl na etiketi poleg napisa medeni liker še napis polsuh oz. suh?!

#52 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. september 2003, 18:21

Za liker mora biti vol% alkohola kot je z zakonom določeno OD-DO az ne vem od kolko do kolko je določeno kaj spada med likerje.....
Medica je itak sladka o tem ni dvoma in se prišteva med sladka vina, medeno žganje pa je spet klasa zase in verjetno je enako kot ostala žganja.
Nikjer še nisem zasledil, da bi se liker označeval kot suh ali polsuh, tudi pri medici tega ni kajti suha medica bi bila brez okusna ni harmonije in kot taka je brezpredmetna.

#53 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 4. september 2003, 07:53

Ne vem kje natančno sem videl etikete s takšnimi napisi, zdi pa se mi, da je bilo to na razstavnem prostoru znotraj CD, takoj za glavnim vhodom -razstavljal je naš čebelar. Še komentiral sem, kako zanimivo, da se tudi likerji in ostalo loči po vsebnosti sladkorja. No, saj če gre za izdelke različnih stopenj vsebnosti sladkorja, potem ta razdelitev ni niti tako napačna. Morda pa hoče kdo liker, ki je blag po stopnji alkohola in pa da ni "preveč" sladek ...

#54 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. september 2003, 18:17

No o tem ne vem nič nisem tolko seznanjen z vsem tem.....pa tudi gledal nisem vse podrobno, ko sem bil noter ti si torej bil bolj natančen....

#55 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 5. september 2003, 07:34

Ja, sem kar dobro pregledal vse izdelke .... in upam, da se bom spomnil, kdo je imel takšen napis na svojih etiketah.
A si videl pri hrvaških čebelarjih, da so ponujali medene sate .... Pred časom sem slišal, da to zadevo na veliko prakticirajo japonci?!
Pa tudi na medexovi odkupni listi je takšen izdelek naveden, vendar pa ne vem, ali kdo izmed nas čebelarjev to tudi "prideluje" ...?

#56 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. september 2003, 15:04

Medeni sati ja res je Medex odkupovalec samo ni pa to tako enostavno. Mislim, da kake 3 leta nazaj je tukaj kar nekaj čebelarjev šlo v to pa so imeli hude težave. Cena je bila privlačna ampak na koncu je računica kazala drugače.
Rabiš nov satnik, satnico in samo 2× povzdolž zažičit že to je sam strošek. Nadalje to mora biti dobra paša in to akacija, ki ne kristalizira pa še vse mora biti pokrito. sedaj pa, če medenje preneha čebele ne pokrijejo celega sata in kljub krmljenju jim niso pokrile vsega veš ni tak enostavno......

#57 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 5. september 2003, 15:30

To res ni enostavno, se strinjam. Že pri meni, ki prodam kakšnih 10 takšnih satov (zalitih z medom) je problem dobiti popolnoma pokrit sat.... o kakšni akaciji pa lahko zaenkrat samo sanjam. No, saj tudi v drugih medovih zadevca obstoji v ustreznem agregatnem stanju toliko časa, da jo kupec še zadovoljen "pospravi"...
Samo tole stvar je pa treba imeti pospravljeno v hladilniku, ne?

#58 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. september 2003, 15:47

Ja to je malo huje za hranit res rabiš hladilnik ali pa prepih x:Dx

#59 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 8. september 2003, 08:57

Če daš meden sat v hladilnik, ali ta med zgubi na kvaliteti - mislim na vonj in okus po hladilniku .... četudi ni drugih živil noter...

#60 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 8. september 2003, 14:50

Če ni kaj drugega noter potem je malo verjetnosti, med je boljhe hraniti na nižji kot višji temperaturi....

#61 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 8. september 2003, 18:22

A ima kdo izkušnje če daš v okvir 6 majhnih okvirčkov x?x xcivx :inocent: a pol to zalimajo x^x x^x x^x kua pa če bi jim malce zmanjšali površino ki jo morajo zapopat x;)x x:Dx x:Dx

#62 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 8. september 2003, 19:33

Ja okvirčki, če paša preneha je isto tole je malo težje za pridelovat kot pa sam med x:Dx

#63 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 9. september 2003, 07:32

Sam sem probal tudi z majhnimi okvirčki in zadeva je takšna, kot pravi Danilo. Če zmanjka paše, ostane satje nepokrito. V kolikor pa gre vse v redu, je stvar o.k., saj "satke" samo izrežež in uporabiš ...

#64 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 9. september 2003, 18:50

Za pridelavo medu v satju je en sam pogoj in to zelo obilna nektarna paša kar je npr..na našem koncu akacija to je vsa umetnost in družina mora imeti malo medišče.
Tu pride prav LR panj in kake 2/3 naklada kajti tako dosežemo kar hočemo!?

#65 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 10. september 2003, 09:22

Ja, LR bi bil morda res bolj praktičen za tole ... Mislim da medex nudi 1000 sit za kg medu v satju?

#66 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 10. september 2003, 09:32

Ja bi bil LR je boljši za to 1000 SIT satnica pa satnik sta že 200 ali več torej???

#67 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 10. september 2003, 09:36

Cena se mi zdi čisto o.k.. Če bi tovrsti pridelavi namenil kakšnih 20 panjev, bi se na računu kar poznalo ... x:Dx

#68 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 10. september 2003, 09:40

Malce previsokooooo letiš ne moreš celega medišča tako nastavit v vsak panj lahko daš po dva ali pa samo ene tak sat :palec:

#69 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. september 2003, 15:26

zanima me, a ima med kej maščobe v sebi (če ste pisal, nism zasledu še,hmm), oz.se lahko reče medu mesnati med, maščobni med?..............

#70 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 13. september 2003, 15:35

ej, čebelice
...medek, njami

ampak me je kr streslo, ko sm zagledla vaše ikonce Danilo, Miro... Opasno. Hudo.

vsak pač po svoje...

pa dobrega meda obilo!
Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#71 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. september 2003, 20:11

Saj nismo tako ''zlobni'' kot so ikonce ampak nekaj je na tem meni se baje tale prilega vsaj kar se Yahoo tiče sem si jo prislužil x:Dx x:Dx

Maščobe pa v medu ni kolkor poznam sestavo.......




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0