Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako sprejmeš odločitev?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
30 komentarjev na to temo

#1 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 19. maj 2003, 22:04

:inocent: Se odločiš v hipu in se potem soočaš s problemi , ki te doletijo po odločitvi ali prej premisliš (kaj te lahko čaka) in se potem odločiš? xrolleyesx

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 19. maj 2003, 22:18

Odvisno tudi, kolk imaš cajta.

N.pr. v prometu se moraš kar hitro odločit, al boš šel levo al desno, al boš potegnil al bremzal...
Pri drugih stvareh, ko imam dovolj cajta, pa vedno pretehtam + in - ...
Nerada se na hitro odločam, in če kdo od mene zahteva kako odločitev na hitro (n.pr. trgovci...), me to odbije. :o|o:

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 19. maj 2003, 22:24

Sicer pa se vedno lahko odločiš narobe ali prav, pa naj bo to hitra ali premišljena odločitev.
Kakšni problemi pa sledijo določeni odločitvi, je vedno druga stvar...
Torej - kaj je sploh narobe in kaj prav? x?x Tega največkrat ne moremo vedeti, ker ko se odločimo za eno, ne izkusimo drugega. :vio:

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. maj 2003, 23:38

..pomislem, če sm kej na škod.........pa kdo bi lahka biu še zravn.....

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. maj 2003, 01:36

:vragec:


odlochiteu?

prec
takoj
tuki
zdej



:vragec: je precej neodgovoren tip
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 20. maj 2003, 07:33

Odločitev sprejmem takoj.. x8Dx

Ponavadi se izkaže...da je bila odločitev ...sprejeta v trenutku...pravilna...če se kasneje premislim...vidim...da bi morala ostati pri prvotni odločitvi... x^x

Astra
Per aspera ad astra

#7 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 20. maj 2003, 07:37

Odločim se takoj, bolj kot razmišljaš slabše je, posledice, če slučajno so , rešujem potem.

Bog ne daj, da bi tehtala in modrovala, vse varjante grejo mimo!


LP! x:Dx

#8 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 20. maj 2003, 07:45

Hja, vecinoma brez kakega dolgega razmišljanja... rada tvegam, kar bo pa bo x;)x . Prej ali slej ugotovim, da je bila odlocitev dobra...

Pri kakih manjsih odlocitvah (za katero mizo se usest v lokalu x:Dx ) pa ascendent udari na dan x:o)x ... ''A kam se vsedeva? Hja, men je vseen... kar ti povej... ja lahko za uno... al pa mogoce raj za tole... ma ne vem, daj ti povej...'' V tem stilu...

Še dobro, da mi da mir pri pomembnih odločitvah... joj, da bi tole delala pred zbiranjem faksa ali pa kam grem na počitnice... saj bi se mi zmesal!!



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. maj 2003, 10:10

Jaz se odlocim v trenutku - te so se do zdaj izkazale za najboljse, ker to pomeni, da si tudi v toku s casom - ko jo lahko sprejmes v trenutku, pomeni, da je zadeva zrela. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 20. maj 2003, 10:33

trenutna odločitev je bolj "intuitivna" x:)x ... samo opažam, da če se hočem z mislimi prisilit v hitro odločitev, takoj naredim napako .. x:Ix

#11 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:08

Čisto odvisno. Včasih nepremišljeno, v trenutku. Včasih se mučim in mučim. Vse pa je v osnovi odvisno od teže problema, od tega kako hitro moraš "izdelati" neko odločitev , koliko ti drugi "pustijo", da se odločiš...

Večinoma jo pa človek vedno sam..


V mmadosti bi verjetno pri nekaterih odločitvah ravnala drugače kot danes. Vse je stvar predhodnih izkušenj..

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:11

.... Vse je stvar predhodnih izkušenj..

Natancno tako! :palec:
Zato pa se tudi odlocim v trenutku...
Sicer bi odlocitev v trenutku bila lahko zgolj brezglavo oz. nespametno dejanje.
Tako pa je najbolj mozno pravo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:23

Marsa, dejansko je prva odločitev največkrat tudi najboljša.

V glavnem pa to ugotoviš.. kasneje. Samo , da ni prepozno, ko bi mogoče še "popravil" z drugo odločitvijo.

Da je prva najboljša , največkrat ugotoviš. ko za nazaj analiziraš in "tehtaš" svojo odločitev, kaj ti je prinesla dobrega, slabega ...


Sicer je pa glava sposobna v delčku sekunde premleti, vreči na tehtnico nešteto možnosti, izbrati neko odločitev... nam jo "servirati na pladnju.. Mi pa hop , po njej..

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:32

Jaz ugotovim kasneje, da ni bila prava, zgolj ce se pustim komu prepricati v taksno - ce npr. nisem edini faktor pri sprejemanju odlocitev....

Seveda pa tudi jaz kdaj cincam - ampak samo pri brezveznih stvareh...
Cisto vseeno je namrec, ali se bom odlocila za rdeco ali oranzno majico... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:49

Ma ja, seveda.. Cincanje pri cunjicah, hrani.. zame sploh ni odločanje. To sploh niso življensko pomembe odločitve.

Ampak nekaterim ženskam je pa to v hudo breme , cele travme jim povzoča pri sprejemanju odločitev .. Hudo, hudo.. za zjokat :\:


"Najslabše" , .. najbolj tvegane (?), kaj pa vem.. so pa odločitve sprejete v "kompaniji", kao .. več ljudi več ve.. Če rezultat ni pozitiven za tistega, ki je prinesel dokončno odločitev pride pa do obtoževanj, zamer..


Res je najboljše zbrati dovolj moči in da se sam dokoplješ do neke odločitve, rešitve. Jasno, da sem pri tem pač mislila na osebne odločitve, ne na skupne(družinske, prijateljske..)..

#16 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:55

Se mi zdi, da je vse odvisno od teže problema.
Včasih vem takoj, še preden se dilema sploh pojavi, katero možnost bom izbrala.
Včasih pa cincam in premlevam, sploh če nisem edini faktor.

če smo sploh kdaj edini faktor...


#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. maj 2003, 11:58

Ma ja, seveda.. Cincanje pri cunjicah, hrani.. zame sploh ni odločanje. To sploh niso življensko pomembe odločitve.

Ampak nekaterim ženskam je pa to v hudo breme , cele travme jim povzoča pri sprejemanju odločitev .. Hudo, hudo.. za zjokat  :\:


"Najslabše" , .. najbolj tvegane (?), kaj pa vem.. so pa odločitve sprejete v "kompaniji", kao .. več ljudi več ve..  Če rezultat ni pozitiven za tistega, ki je prinesel dokončno odločitev pride pa do obtoževanj, zamer..


Res je najboljše zbrati dovolj moči in da se sam dokoplješ do neke odločitve, rešitve. Jasno, da sem pri tem pač mislila na osebne odločitve, ne na skupne(družinske, prijateljske..)..

Jo. :palec: Ti si pametna zenska, Trubica... x:)x
Res so tele zadeve zoprne, ce je v igri vec oseb...

Ko pa pravis: "Zbrati toliko moci..." - je finta v tem, da to moc itak ze imamo, z vsako naso sprejeto (pomembno) odlocitvijo pa se ta moc samo se krepi.

Pomeni - Sposoben sem sprejemati odlocitve. :vtz:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. maj 2003, 12:10

... če smo sploh kdaj edini faktor ...

Zanimiva misel... in skoraj bi ji pritrdila...
Ce gledamo: Dejavniki so vsi, ki nastopajo v sklopu okoliscin, v katerih se bos moral odlociti.

Vendar - ODLOCANJE je v bistvu subjektivna zadeva - JAZ se odlocam...
Torej - kolikor je v moji moci, naredim. Odlocim se.
Ce pa ne dela, pa morda itak pomeni, da (odlocitev) ni bila prava.
Ce je namrec ocitno lahko kak drug dejavnik tezji od moje odlocitve.

Ko hujsas, se moras ODLOCITI - noben drug dejavnik ni mocnejsi tule.
Ko hoces skenslati slabe zadeve iz svojega lajfa, se moras ODLOCITI - prej ne bodo odsle.
Ce hoces nehati kaditi, se moras odlociti - vseeno je, ali si nehaval ali pa si samo nehal. Odlocil si se morda prav tako v hipu, in nehal, ali pa si se pocasi psiholosko pripravil do tega, da bos nehal kaditi.

Ja - 'tretji faktor' pa je seveda tule zdravnik. Ker RECE: moras nehati kaditi. A narobe - faktor si samo ti sam.

Vedno smo pravzaprav edini faktor za svoje lastne odlocitve.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 20. maj 2003, 12:23

Se strinjam!
trditev je bila preuranjena

ob predpostavki, da gre za osebno zadevo, imaš vsekakor prav


#20 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 20. maj 2003, 12:35

me je malo v fatalizem zaneslo...

#21 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 20. maj 2003, 13:04

Pri velikih stvareh se največkrat odločam na hitro - dobesedno se prepustim intuiciji, ker se mi je do sedaj izkazalo, da je to v mojem primeru še najboljše. Pri majhnih pa včasih tako, drugič pa drugače. Sicer pa - vsaka odločitev je prava - vsaj zame. Če se kasneje izkaže, da zame ni bila najbolj ugodna, se je to zgodilo s posebnim namenom - pa je zopet vse v redu. Ampak včasih pa nisem tako razmišljala - sem namreč tipična predstavnica tistih, ki lahko analiziramo do onemoglosti in včasih zaradi drevesa dobesedno nisem videla gozda. Torej - intuicija, pa če je prav ali ne.

Milena

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. maj 2003, 13:57

:vragec:

astra

zakaj pa treba pol she tolkokrat poklicat :xx!:


:vragec: te ma poln.......bemu ni figurce
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 20. maj 2003, 17:16

Jaz se pri odločitvah včasih kar malce neodločna, tako da prva stvar ki mi pride na misel, tisto pol naredim...in je tudi najbolje, ker bolj ki bi na stvar mislila, bolj neodločna bi bila. Sem zelo impulzivna oseba. :8):

#24 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 29. maj 2003, 02:38

Sem pač tak tip človeka, da ne maram neodločnežev in tistih ki cincajo enkrat tko, drugič drugače. Take bi najrajš v r't sunu x:Dx x:Dx x:Dx .

Potem bi moral prvega suniti sebe. V preteklosti sem bil precej cincav, enkrat tako, drugič drugače, pa vendar mogoče skozi izkušnje sem nevede ratal odločen, nekateri pravjo še preveč odločen. Hmmm <_< .
Ja sam ka mali pao s lipe

#25 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 4. junij 2003, 12:13

Prava odlochitev je vsaj na mentalnem nivoju. Ni jo lahko spremeniti, tudi che se je vech ne zavedamo in je napachna. Pridne punce pa bojo vseeno delale na tem in celo ustvarjale lastno bodochnost zelo hitro5. Claudio




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0