Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prehod Plutona preko MC


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#1 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. marec 2002, 01:00

Kaj lahko pričakujemo pri prehodu plutona, ki je natalno v šesti hiši čez MC?

Helena Pirih

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2002, 01:00

Pričakujemo lahko veliko sprememb, pa tudi popolnoma nove faze, predvsem na poslovnem, pa tudi na področju osebnostne rasti.
Ker Pluton v tem primeru tvori dober aspekt z natalnim, lahko pričakujemo, da bodo spremembe pozitivne, zavedati pa se moramo, da gre pač za Pluton in tudi če prinaša dobre spremembe, ni nujno, da je uvajanje vanje neboleče ali lahko.
Sedaj lahko pričakujete daljše obdobje intenzivnejših sprememb na omenjenih področjih (pa tudi radikalnejše in z globljim vplivom).

Morda se lahko zgodi npr. samo to, da nekako pri zadevi, ki jo ze zdaj opravljate, nenadoma postanete opaženi.

Ali da si morate nekatera stališča, ki jih imate na teh področjih, popolnoma prevrednotiti - odvisno, kako zadovoljujoča je vaša pot doslej.

Tudi je možno, da prevzamete posle v svoje roke (če imate npr. namen odpirati firmo, svoje podjetje, je to pravi trenutek in dober položaj).

A v nobenem primeru ne bo šlo povsem z lahkoto - kljub trikotniku.
Vseeno gre za Pluton.

To so močni aspekti in tak položaj Plutona pravzaprav deluje podobno kot deluje na ASC.

Včasih je tudi primer, da spoznamo nekoga novega na naši poti (čeprav ne gre za dsc, pač pa mc - lahko pa morda sklepamo, da se dogaja na temelju poslovanja ipd) - morda tudi partnersko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 14. marec 2002, 01:00

Ja, v sami astrologiji mogoče malo zanemarjamo MC. V začetku mu damo toliko točk kot Soncu, Luni in ASC, potem ga odložimo ali založimo in ne pripisujemo ne vem kakšnega pomena. Vendar to ne drži. Ima veliko vlogo.
Prehod Plutona preko MC, tudi ni tako zanemarljiv saj ga veliko prej čutimo.
Preizkuša naš družbeni red, hočemo nadzor, nadzor tudi nad ljudmi postanemo bolj ambiciozni, lahko tudi obsedeni s kariero ali pa celo spremenimo svoj poklic. V vsakem primeru se preizkuša naš družbeni status. Če imamo družino, moramo paziti, da je ne zanemarjamo. Če smo pa samski se pa lahko poročimo in s Plutonom na MC bomo gledali, da s to poroko lahko tudi spremenimo naš družbeni status.




E.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2002, 01:00

Točno tako - MC stejemo, potem pa nanj pozabimo.
Ima pa morda res celo vecji ZUNANJI vpliv kot pa ASC.
Zunanji v smislu, kaj dosezemo, kako smo se "naredili".

In absolutno - jaz oba planeta na MC-ju veliko bolj cutim kot pa planet na ASC, ceprav gre v slednjem primeru za vladarja Soncevega znaka na Ascendentu..
Res pa je, da je vladar Ascendenta na MC-ju.
Tako je pri meni najbolj viden ravno MC.

Kar pa je pravzaprav logicno - tudi Sonce je v zenitu najmocnejse.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 18. september 2004, 10:43

kAJ POMENI PREHOD PLUTONA NA mc, V KOZOROGU, NATALNI V 7.HIŠI V ŠKORPIJONU?!

HVALA Lepa


lap vikend?! x:o)x

#6 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 18. september 2004, 20:57

:eek: :eek: :eek:

Prehod Plutona čez MC, ki je (kjerkoli) v Kozorogu, bo možen šele po letu 2008. Zakaj pa te to zanima že zdaj?

B.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2004, 21:12

... Sedaj lahko pričakujete ...

:8): :inocent: xcivx

x8Dx x:Dx x:Ix x;)x

kaj ste zbrskali, ja, pa res, Rakica, kaj te bode zdaj tole?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 19. september 2004, 06:24

JA,


izbrskali...

Ma šele 2008?!
Zato, ker bi rabla new job, new izziv...al neki tako.
Pa sem mislna, da bo mal hitreje odletu na MC.
Drgač pa sigurno kakšen drug tranzit sili v to, da se rabi sprememba.
Oz.glede na prehod saturna čez natalno sonce v 4. hiši,ki je opp mc-ju vpliva, da je potreben izziv tako v domačem okolju, kot tudi v službi.

Čeprav se mi zdiu, da je krivda precejšnja tudi na moji strani, ampak nimam energije več za ta job....se sama dostikat vprašam, kaj mi je, a sem tupa, a sem lena....verjetno izčrpana.


Hm.

Lep nedeljski dan!

Imejte se radi!

xDDx

#9 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 19. september 2004, 22:21

Rakica,

nisem brala ostalih postov tako,da o tebi ne vem: si po znamenju Rak? V primeru,da si;
morda ti nagaja T.Saturn,ki pleše svoj ples po sončevem znamenju ,Rak.

Poglej na kateri stopinji,v primeru,da si Rakica,imaš Sonce ali kakšen drug planet.

Saturn je ,trenutno,na 25.01 st.Raka.



Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#10 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. september 2004, 11:29

xrolleyesx Ravno prej sem govorila z eno rakico, ki ima sonce na 25 stopinj in ji saturn čepi na njem, je zelo pesimistična, brez volje do življenja in nasploh črnogleda. Zdravstveno stanje je slabše, problematična koža in vnete oči.

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. september 2004, 18:30

Jaz pa še v življenju nisem bila tako zakreditirana - pa mi čepi t. Saturn v 8.bajti x;)x
Aja - tema Pluton.. x;)x ..še se čutijo menda tudi ti vplivi - itak je 8.bajta Plutonova...in za šest let sem pečenko..
Mah..
Kdaj bo že čas za novo službo x;)x ?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 20. september 2004, 20:52

HELO,


moj sonček je na 2 stopinji raka.Dokaj nehvaležno obdobje za nas, ja .To vem, tranzitira saturn in je itak že pofušal, kar je mogel.To pa govorim zato, ker je že lani udaru.Zraven tega je še moja venera v konjunkciji s soncem.Kašn dan se mi tud narihtat ne da.
S tem, da bo tranzitiral natalnega saturna v 5. hiši v levu.
Kaj bo pa s tem?

S tem, da je sonček v 4. hiši.

Najhujš je to, da nevem, kje sem /bom/bi bila /doma.

Pa še moj dečko mi ne daje tega občutka, da bi bla z njim nekje doma.

Ampak to je vse neka moja projekcija in neki z mano ni ok, ne!?
Glede na to, da saturn nagrajuje, bom počakala.
Mogoče se mi bo čez 10 let pokazalo, zakaj je blo pa tle neki dobro.

lp xrolleyesx

#13 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 21. september 2004, 09:08

S tem, da bo tranzitiral natalnega saturna v 5. hiši v levu.
Kaj bo pa s tem?

S tem, da je sonček v 4. hiši.

Najhujš je to, da nevem, kje sem /bom/bi bila /doma.

:palec: :palec: Ja to bo obdobje, ko bo verjetno razmišljala o otroku, če bo otrok, boš imela skrbi okrog tega, no sami preveč skrbimo na tem področju, verjetno pa se bo porajalo vprašanje kje bo vaš dom, glede na vladarja pete, ki je v četrti.

Moj tranzitni saturn je tudi plesal po peti hiši, ko sem zanosila in rodila, to je pomenilo trud na področju, kjer nisem imela nobenih izkušenj, zato je bilo malo težje obdobje, ampak smo pregurali. x;)x

#14 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. september 2004, 09:49

:palec: , Lunca.

Saturn pomeni predvsem "šolo", kakor praviš, in ne nujno problemov ali nesreče, češ zdaj pa otroka ne bo itd..

Nak, zaradi otroka boš malo bolj resen, trezen in odgovoren kot prej, ali pa si boš zanj moral vzeti malo več časa.

Če drugače ne, bo pa zbolel ali si razbil nos. Ali pa bo iz šole prinesel cvek ali dva, nakar se bo treba učiti z njim. Nič tragičnega torej.

x:)x

#15 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 21. september 2004, 11:36

:palec: , Lunca.

Saturn pomeni predvsem "šolo", kakor praviš, in ne nujno problemov ali nesreče, češ zdaj pa otroka ne bo itd..

Nak, zaradi otroka boš malo bolj resen, trezen in odgovoren kot prej, ali pa si boš zanj moral vzeti malo več časa.

Če drugače ne, bo pa zbolel ali si razbil nos. Ali pa bo iz šole prinesel cvek ali dva, nakar se bo treba učiti z njim. Nič tragičnega torej.

x:)x

:palec: Seveda, saj sem tudi mislila v tem smislu, toda napisala sem zelo komplicirano, tako, da je res izpadlo, kot, da bi bilo z otrokom kaj narobe. Saj tudi prihod saturna preko natalnega saturna v 4 hiši ne pomeni, da bo v domu vse narobe, ali da boš izgubil dom, ampak, takrat so skrbi okrog doma, nekateri si šele ustvarjajo, gradijo dom.
Pri tranzitu saturna preko pete hiše pa sem res imela skrbi za novorojenega otroka, kar se mi zdi dokaj normalno. Gledaš in opazuješ, če diha, čeprav je normalno zdrav. Ogromno časa ti vzame otrok in vsa pozornost je usmerjena prav njemu.

#16 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 28. september 2004, 08:12

Pozdravljeni,

jaz sem hotela samo še nekaj dodati, ko postanejo transaturnovci prvič kotni, prinašajo to, kar v natalni karti obljubljajo.
Torej bolj kot to kakšne aspekte dela Pluton iz konjinkcije z MC je pomembno kakšne pozicije ima v natalni karti. Kajti ko pride na kot bo uresničil tisto kar obljublja v natalni karti.
Seveda je treba upoštevati tako eno (kaj prinese glede na to v katero hišo vstopa), kot drugo (kaj obljublja v natalni karti).
Moram priznati, da se v svetovalni praksi to močno potrjuje.

Kar se Saturna tiče, soglašam z vami, to je šola in ne se ga bat, prepustite se šoli. Za maNO JE NEKAJ LET, KO JE BIL GOSPOD ZELO NEGATIVNO AKTIVEN V MOJI KARTI, VENDAR ME JE NAUČIL VELIKO IN Z NJEGOVIM ZNANJEM SEM BOLJ SAMOZAVESTNA (ČERAVNO JE V PRETEKLEM LETU TRIKRAT IZ PRVE HIŠE DELAL KVADRAT NA SONCE- kar je najbolj znan aspekt za nizko samozavest)


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#17 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 28. september 2004, 10:38

Kar se Saturna tiče, soglašam z vami, to je šola in ne se ga bat, prepustite se šoli. Za maNO JE NEKAJ LET, KO JE BIL GOSPOD ZELO NEGATIVNO AKTIVEN V MOJI KARTI, VENDAR ME JE NAUČIL  VELIKO IN Z NJEGOVIM ZNANJEM SEM BOLJ SAMOZAVESTNA (ČERAVNO JE V PRETEKLEM LETU TRIKRAT IZ PRVE HIŠE DELAL KVADRAT NA SONCE- kar je najbolj znan aspekt za nizko samozavest)



Mihela

:palec: Ja Mihela to pa drži ko pribito, naporen čas, ko ti tranzitira, vendar, ko mine, pusti pečat in človeka vedno bolj utrdi in ga naredi bolj modrega.

#18 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 29. september 2004, 07:54

YEA,

Mihela,

to sem hotlka slišat.To se pravi, da če gre moj pluton na MC, se bo "udejanil" plutonovski partner v 7.hišici v vagi, drugačen, velika preobrazba....alora, če prav štekam, mi bo zamigala sedma hiška....

A to pomeni spremembo....uletečki presenečki.?!¨


lep dan!!!

#19 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 29. september 2004, 10:11

A to pomeni spremembo....uletečki presenečki.?!¨


lep dan!!!

x:Dx
uletečki presenečki je bolj biznis za Urana.

#20 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 29. september 2004, 10:32

Rakica,

Ja Neli ma prav, Urana čutimo kot nenadne spremembe, nekaj kar ti uleti in v konjunkcijah ni nujno da ti uleti slabo. Pluton deluje počasi in njegovo energijo postopoma napoljuje tvoje življenje, spreminja počasi. Tudi v dobrih aspektih ni enostaven, ker je težek in zahteva spremembo in ljudje v osnovi ne maramo sprememb. Nekaj kar je preživeto je treba opustiti. Seveda bo hotel spreminjati predvsem tvoje poslovno in javno življenje, zaradi pozicije v 10. hiši, toda vse bo povezano tudi z partnerskim in/ali poslovnim odnosom. Predvsem bi izpostavla potebo po tem da se spremenijo in izničijo tisti poslovni odnosi (povezava 7. in 10. ), ki so bolj škodljivi kot koristni, ki nimajo več pravega smisla zate.
Tvoj Pluton je natalno v tehtnici v sedmi hiši, če prav razumem, a ima kake aspekte. Če je Pluton v težkih aspektih s tvojimi osebnimi( hitrejši planeti) planeti, in seveda orbisi morajo biti ozki, potem te čaka kriza javne podobe, zaradi neke ljubezenske zveze ali poslovnega partnerstva.
V obratnem primeru, če so aspekti z osebnimi planeti pozitivni, pa lahko čutiš, da se zaradi ljubezenskega ali poslovnega odnosa spreminja tudi tvoj status in ugled.

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#21 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 29. september 2004, 12:48

uAAAAAAAAAAAAAAAAuuu, Mihela,

to je blo pa izčrpno.Te častim kofe..
Very interesting.
Torej, pluton v sedmi hiški v vagici tvori,
* z neptunom,
venera kvadrat,
mars sekstil (mislm da V NAROBE OBRNJEN-SEKSTIL, NE?!)kvadarat na sonce
trikotnik na luno
trikotnik na merkur-trigon, ne..
Če prav jaz razumeti, naj bi to pomenlo negativne aspekte pri mojem jazu-vpliv na mojo bit, notranjo vrednost-sonček,
venera-kvadrat- nč kašne lepe ljubezenske zgodbe, čeprav dober aspekt z luno-čustvovanja-.......
Kako naj si pa zdj v splošnem razložm!?

Ze najlepše zahvaljujem,obenem pa sprašujem, Mihela, pri kom si se izobraževala za astrologijo?!

lp, rakica

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. september 2004, 13:36

pismu razmišljam kolk bom star ko mi bo pluton skočil čez MC... hehe tam nekje 200 let :D ziher se bom v grobu obračal...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. september 2004, 14:00

bogi bogi en pobož. :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 30. september 2004, 09:14

pismu razmišljam kolk bom star ko mi bo pluton skočil čez MC... hehe tam nekje 200 let :D ziher se bom v grobu obračal...

Zelo močno boš čutil, kaj Pluton nakazuje v tvoji karti, ko bo šel čez kateri koli kot, torej IC, desc, MC ali ASC. Prehod preko katerega koli kota je ključen.

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 30. september 2004, 09:17

Zanima me, kakšni so vaši občutki, ko vam je pluton zapustil MC, nekaj primerov sem opazovala, ko so imeli prehod plutona preko sonca. Vsi so imeli veliko transformacijo glede na hišo, kjer sonce in pluton natalno sta.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0