Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tantra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
313 komentarjev na to temo

#76 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 13:45

<{POST_SNAPBACK}>Hm, meni je nekak še najbližje Tjazyjevo pojmovanje tantre... ne maram sistemov, me omejujejo in zmedejo x;)x
Sončna


Seveda, tantra ni dogma, ampak da bi se kaksen sistem vezbi lahko transcendirao, prvo se mora disciplinirano raziskati in nauciti. Pri tantri je tud pomembno nauciti usmerjati energijo in delati z njom, a za to vcasih trebajo leta in leta izkusenj. Saj mi ponavadi nismo prevec energetski obcutljivi in se tek ucimo kako prebuditi skrita cula, zato je bolj ce clovek krene na pot iz kaksnega '' tantricnega vrteca '', korak po korak. xDDx To je istocasno i najtezje, ampak so boljsi rezultati v praksi.

No, jaz tud obcudujem Tjazyjevo pojmovanje tantre in bi rad da kaj vec pove o tem, ce ma cajta. xDDx xDDx

#77 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. november 2004, 14:02

<{POST_SNAPBACK}>
Pri tantri je tud pomembno nauciti usmerjati energijo in delati z njom, a za to vcasih trebajo leta in leta izkusenj.  xDDx  xDDx

Sexualnih x:Dx :palec:

#78 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 14:23

<{POST_SNAPBACK}>Sexualnih x:Dx  :palec:


Sstane, vidim da te tema mocno zanima :palec: Bi mogoce ti povedal kaksno svojo izkusnjo - ali kaj pri tem tudi pomaga zdrava sol ? xDDx xDDx

#79 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. november 2004, 14:49

Ženski Jelen - odvisno od krožnih gibov je tudi odvisno pomanjšanje oz. povečanje dojk... baje x;)x

#80 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 15:34

<{POST_SNAPBACK}>Ženski Jelen - odvisno od krožnih gibov je tudi odvisno pomanjšanje oz. povečanje dojk... baje x;)x


In tudi razgrajevanje razlicnih bulic v dojkama - Chang meni da se z redno masazo taksne bulice in ciste, ki so vcasih nevarne, sploh ne bojo pojavljale v dojkah. Saj mogoce da vezba Jelen na nek nacin vpliva na ravnovesje zenskih hormonov in tudi bolj prekrvi reproduktivne organe pri zenski. Tam kje so organi bolj prekrvljeni, manj je bolezni.

Sama sem vec let izvajala zensko vezbo Jelen, prosim moraliste naj se ne sokirajo zdaj xDDx in mi je prinesla predvsem manj bolece menstruacije, ter bolj protocne donje cakre, kaj obcutim kot vecjo ozemljenost in vitalnost. Splaca se poskusiti :palec:

#81 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. november 2004, 15:49

ampak pet pa niti pod razno ne spravim v pravi položaj :xx!:
aha, očitno sem prej spregledala, da si to napisala... kaj pa položaj jezika?

#82 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 15:53

<{POST_SNAPBACK}>ampak pet pa niti pod razno ne spravim v pravi položaj :xx!:
aha, očitno sem prej spregledala, da si to napisala... kaj pa položaj jezika?


No, saj se tud pri tem da improvizirati, pomembno je da to clovek dela sprosceno in da pri tem uziva xDDx xDDx xDDx

#83 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 17:53

Se ena edukativna povezava:

Tantra klub

#84 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. november 2004, 18:09

se mi zdi hecno, ko vedno v ta sex pademo...ko, da je tantra samo sex.

je pa res, da brez sexa ne bi bilo nas in posledicno tantre...

ampak vseeno. ce bi kdo delil se kaksno izkusnjo, ne samo zelje, bi bilo fajn.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#85 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 26. november 2004, 18:47

Vsa ta teorija, pa potrebna znanja, pa vecletno vadenje pa ne vem kaj...

Clovek ne rabi prebrati tone ljubezenskih verzov, da bi lahko ljubil,
ne rabi tantre, da bi lahko..., ne rabi....

Dovolj je, da je clovek...

#86 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 19:53

<{POST_SNAPBACK}>Vsa ta teorija, pa potrebna znanja, pa vecletno vadenje pa ne vem kaj...
Clovek ne rabi prebrati tone ljubezenskih verzov, da bi lahko ljubil,
ne rabi tantre, da bi lahko...,  ne rabi....
Dovolj je, da je clovek...


Seveda, clovek sploh nic ne rabi, ampak je ovo tema o tantri, ce nimas nic proti, a ne o cloveku ki nic ne rabi x:o)x x:o)x

#87 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 19:55

<{POST_SNAPBACK}>se mi zdi hecno, ko vedno v ta sex pademo...ko, da je tantra samo sex.
je pa res, da brez sexa ne bi bilo nas in posledicno tantre...


Sex je vesolje, duh in ljubezen za nekatere, za nekatere spet sex je '' nic vec kot sex '' - smo razlicni, ne ? xDDx

#88 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 26. november 2004, 20:14

Vauuuu, sem najdla lepo povezavo v slovenscini xDDx

TANTRIKA - Tantra v Sloveniji

#89 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 8. januar 2005, 20:29

spomnila sem se da imam doma se eno knjigo o tantri,katere ni nihce tu omenil.naslov je "kamatantra" sam je v srbskem jeziku.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#90 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:18

Zelo fajn si opisal! :palec: :palec:
hvala
---------

<{POST_SNAPBACK}>Ce jes pomaranco.. imas dve poti.. navadno in tantricno.

Ce pojes pomaranco po navadni poti.. potem obstajas ti in pomaranca.. in ti si tisti, ki lupis pomaranco.. in pojes TISTO pomaranco. Ti in pomaranca sta loceni.

Ce jes pomaranco po tantricno.. potem ne obstajas ti in pomaranca.. ampak je vse skupaj ENO! Ce jes pomaranco bodi pomaranca. Karkoli delas bodi tisto. To je bistvo tantre. Posodo lahko pomivas tako, da TI pomivas TISTO posodo... kar je tezavno in utrujajoce.. ali pa si ti ENO s posodo in potem je pomivanje posode meditacija. Vsaka stvar ki jo pocnes je lahko meditacija, ce si ti tisto kar pocnes.

Zelo zmotno je misljenje, da obsaja videc, videnje, in videno.. kot 3 razlicne zadeve.. To je vse ENO. Ti in tisto kar vidis in tisto kar delas, je ENO! Ce to ni ENO, potem lahko zapisemo nesmisel.. in sicer.
Recimo... Potok, tece tisto, ker tece. 

Tantra je tudi nasprotje Joge.. in sicer Joga je boj.. Tantra je prepuscanje.
Ce zelis izvajati Tantro.. ne smes sprasevati, kako jo izvajati.. in vsake delavnice ti povzrocijo, da ne mores vec izvajati Tantre. Tantro se je nemogoce nauciti.. in manj ko ves o tem, bolj kvalitetno jo lahko izvajas.. ker vsaka obremenitev zavira tantro. Ce si obremenjen s tem, kar so te naucili a delavnicah.. potem adijo tantra.. potem je samo umska naucena mesanica tantre in raznih umskih primesi.

Tantricni seks se v prvi fazi izvaja sam s seboj.. ali z drevesom ali s pticko na veji ali z zvezdo na nebu.. Vseeno je s cim izvajas.. izberes si pac neki.. in si ENO s tistim. V bistvu ne potrebujes partnerja.

Lahko pa seveda tudi s partnerjem.. in tukaj se lahko zaplete na tocki, ki se ji rece EGO. Oba partnerja morata biti brez EGOja in neobremnejena z raznimi brez-veznimi omejitvami. Fajn je ce oba zbirata energije.. ki se potem zdruzijo v ENO.. zato je fajn, ce imas istega partnerja.. vsaj na zecetku.. potem itak ni vec to pomembno, ker je VSE ENO. KO si lahko ENO z eno samo stvarjo.. ali clovekom, si lahko eno z vsem.. Torej zacetek je fajn, ce si z enim partnerjem.. potem pa to ni nujno. In ce te moti to, da je "tvoj" partner obcasno tudi z drugim partnerjem.. potem adijo tantra. Potem je klasicni zakon, kjer se seks uporablja za izkoriscanje. Sem pa preprican, da dva ki izvajata tantricni seks... ne bosta hodila drugam, ker nimata tam kaj iskati.. nesmiselno je.. ker je itak VSE ENO. Lahko pa tudi, ce komu pase.. Predvsem ni nobenih pravil, prepovedi, lastninjenja.. in teh fasisticnih nacel. Edina mozna morala je tam, kjer morala ne obstaja.

Za tantro moras biti cimbolj neumen.. kar ne pomeni, da si neiteligenten.. ampak NE UM-en .. brez umski. Brez razumen.. ker vse to so ovire. Delas samo to, kar telo zeli poceti.. ne to, kar zeli UM. In predvsem.. se ti nikamor ne mudi. Pomaranco lahko jes zelo dolgo in zelo lahko oralno uzivas.. skoraj do ekstaze.. enako je s seksom. Predigra.. je nekaj dni.. itdi..

Na Tajskem.. imajo veliko tega tantricnega seksa.. in predigra je taksna, da zenska bezi pred moskim.. in moski tocno ve, da je nekaj dni pac ne sme ujeti, ker ko preseze tisto zacetno strast... se lahko zacne tantra.
Ko si najbolj na vrhuncu, da BI.. takrat ne bo tantre... bo pac samo dober seks, ki bo imel za posledico hitri orgazem in izliv.. In konec...
Bistveno je vstopati z mehkim.. in se gibati zelo pocasi..

Ostalo pa sama pogruntaj.. ker ni tezko.. ce znas poslusati svoje telo.. ker bolj preprosta stvar, kot je tantra ne obstaja..
Joga in Tantra imata isti cilj.. in na isti cilj prides, ce gres po poti joge ali tantre.. kar je tudi logicno, ker sta si ravno nasprotje.
(Za ucitelja tantre si lahko izberes.. vodo.. (morje ali reko), drevo ali pa mogoce opazujes taksnega zelo lenega psa..  x:)x



#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:23

Ja, in z vajo se da to energijo tudi cutiti, kako se siri oz. tece po telesu.
verjetno pa ima vsakdo svoje izkusnje.
Vem pa, da je primerno da zna osebek biti v stanju meditacije, ali vsaj umirjen, tako da se zna umiriti, dihati, etc... meni je bil (ali vcasih se vedno je) ze to problem; odvisno pac.. od obeh, stanja, dneva, energij, etc...
---------

<{POST_SNAPBACK}>Mislim da je bistvena razlika v tem, da na koncu ne gre energija v izliv pri moškem, ampak se porazdeli, razprši, kakorkoli že, energija po celem telesu, ne pa v sam izliv, da tako in na ta način višaš nivo energije.



#92 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:24

Mas prou! :palec: :palec:
-------

<{POST_SNAPBACK}>Ja to je odvisno od sposobnosti zaznave. Vcasih ljudje niso potrebovali besed, kot tudi danes zivali ne potrebujejo besed, pa vseeno komunicirajo.
In ker smo mi scasoma izgubili to sposobnost zdaj marsikaj ne zaznamo.. ce tudi sicer bi. In ravno zaradi tega je toliko tezav.. ker clovek rece nekaj.. tisti drugi skozi svoje vzorce in svojo preteklost slisi drugo. Ce bi zaznali vibracijo misli, ne bi potrebovali besed.. kar bi bilo blazeno.. in vse bi bilo bolj preprosto. Guljufija bi bila tako rekoc nemogoca.
Danes pa smo odvisni od besed. Ce je kdo odvisen od drog in alkota.. sploh ni take panike. Problem je ker smo vsi-kolektivno odvisni od besed.
To ubija tantro.



#93 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:30

knjige valda nisem prebral (niti 3 strani ne :o|o: x:Dx ), no, dobil pa sem izkusnje... :vio: :vio: zadeva dela! sicer sm se amater ampak ...
----------

<{POST_SNAPBACK}>hja, nism glih kaksen poznavalec ...
ampak, sem pa bral, da pac vleces energijo gor... ter da naj bi bilo dozivljanje orgazma na 'drugacen' nacin:
menda celo 100x mocneje kakor sicer.
.. mam glih 1 knjigo pa upam, da jo v tednu dni (ko me ne bo tu pocasi predelam...) mogoce se se oglasim in kaj napisem napisanega.. ali celo kaj v praksi izkusenega, prakticnega.



#94 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:35

Tantra mmm... hja tole s pomarančo :D to je dbest....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#95 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:36

To je ravno zato (kot je tyazy povedal) se dol dajeta k je najvec ognja! dokler se ne nauci zadrzevati, preusmerjati energijo, jo kontrolirati.
Sploh pa je fajn, da se zadeva najprej umiri, se diha, pocasi, etc... sicer pristane spet tam kjer ponavadi, kar pa seveda tudi ni slabo x;)x

Ja, itak da je moskim tezje.
V Indiji ogromno ljudi veruje prav v shivo (moski aspekt) in njegov organ! kakortudi v shakti (zenski aspekt); ter v oba, etc...
--------

<{POST_SNAPBACK}>čudovito
samo problem je najti dva taka kjer sta oba tantrična.Ponavadi zmeraj eden malo različen od drugega in povleče na drugo stran.Meni se to zmeraj dogaja.Padem not,....njemu pa pride.Konec tantre.Mislim da moškim malo težje kot nam ženskam v tantri.
žarek



#96 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2005, 22:46

HA HA HA HA HA x:Dx x:Dx x:Dx
-------

<{POST_SNAPBACK}>Seveda, clovek sploh nic ne rabi, ampak je ovo tema o tantri, ce nimas nic proti, a ne o cloveku ki nic ne rabi  x:o)x  x:o)x



#97 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 17. januar 2005, 21:12

:2src: zanimivo je to....da vsi ...ki smo ...doživeli :sorcerer: :love: xhypnox xhypnox o tem sploh ne moremo pisati, kajti to se ne da opisati....treba je doživeti... čutiti......no vsaj večina , ki o tem piše je na dobri poti.... x:Dx x;)x

#98 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 18. januar 2005, 16:55

Jaz ti bom po kmečko povedala kaj je tantra v sexu....

Predajat se užitkom v spolnih aktih na tak način ,da najprej moraš zadovoljit sebe ,če želiš zadovoljit partnerja.

Recimo ,da ena dobra erotična tajska masaža pripomore k temu,da dosežeš ta zaželjen cilj.

Seveda ,če jo obvladaš....:inlove: xokx xlove2x
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#99 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. januar 2005, 12:12

Ja Tajska masaza bi vec pripomogla kot kamion teorije.. A kdo obvlada tole?

Drugace pa za tantro je nujno najprej ciscenje predsodkov.. ampak vseh predsodkov ne samo tistih, ki se ti zdi, da bi se jih lahko znebil.. VSEH!
Potem tudi druzine ni vec.. ker druzina je predsodek!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#100 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 19. januar 2005, 14:02

xwizardx Vse, ampak prav vse, je v GLAVI....... :xx!: vsakega posameznika... x;)x :fiju:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0