Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tantra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
313 komentarjev na to temo

#101 music46

music46
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 25. januar 2005, 08:37

<{POST_SNAPBACK}>Tantro se je nemogoce nauciti.. in manj ko ves o tem, bolj kvalitetno jo lahko izvajas.. ker vsaka obremenitev zavira tantro. Ce si obremenjen s tem, kar so te naucili a delavnicah.. potem adijo tantra.. potem je samo umska naucena mesanica tantre in raznih umskih primesi.

Za tantro moras biti cimbolj neumen.. kar ne pomeni, da si neiteligenten.. ampak NE UM-en .. brez umski. Brez razumen.. ker vse to so ovire. Delas samo to, kar telo zeli poceti.. ne to, kar zeli UM. In predvsem.. se ti nikamor ne mudi


Jaz priznam, da ne vem nič o tantri in o tantričnem sexu, me pa medejo neke razlage, ki jih berem. Ker nič ne vem o tantri kako naj jo potem izvajam in to se kvalitetno? In če grem na delavnico, da se kaj naučim, potem je pa spet adijo tantra.....?

Kot drugo, mi ni jasno to, da če moraš biti za tantro brez uma oz. počneš to kar telo želi, potem se pač zgodi da ni vedno predigre ali ne? Če moški želi dolgo predigro, potem se mora zadrževati in to je delo uma.

#102 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. januar 2005, 09:44

No ce ne vec nic o tantri.. potem jo lahko krasno izvajas.. telo je staro ze milijon let.. (ne tvoje.. ampak modrost telesa) in ta dobro ve.. kako se to izvaja..

Delo uma je to, da je prevec vzburjen in potem ni predigre.. Ce ne vpleta um (fantazij, halucinacij) potem se telo nikoli ne odzove, da bi cimprej hotelo naskocit.
Da pa tega vpletavanja uma ni.. je potrebna predhodna meditacija. Meditacija ni nic posebnega.. zgodi (ko se zgodi) se le to, da gres mimo uma..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#103 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. januar 2005, 11:45

Moram priznati, da se mi zdi zelo zanimivo razmišljanje Tjazyja, vse od začetka, kar je napisal.
No seveda mislim, da kak tečaj ne more škoditi.

Vendar to kar opisuje Tjazy, sem že čutila. Gre za to, da se poveže duhovnost s spolnostjo seksualnostjo. A veste kako se počutite med meditacijo, no združite ta filing, brez misli, ali z mislimi, ki so daleč in izvenjajo v prazno, osrediščenost, s seksualnostjo.

Duhovni razvoj vedno vpliva tudi na seksualni razvoj, ker če se odpiraš ljubezni, ne moreš biti zakrčen, zablokiran, avtomatično je drugače. In potem energije, ki se spostijo ob orgazmu, potujejo po telesu in dolgo odzvanja njihova moč. Mogoče je to tudi drugače, vendar ker nisi osrediščen in nimaš posluha za te energije jih presišiš.

No po moje je to en nivo seksualnosti.


Po tem je pa še "višji" nivo, ko si osredotočen na partnerja, ko si osrediščen in doživljaš partnerja kot sebe in potem, potem.......
To pa je res hudo.....



Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#104 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. januar 2005, 12:29

in potem? :vio:
se menda kundalini dvigne!?
kaj pa ce se po narobnem kanalu :eek: :vio: al pa na pol?

#105 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. januar 2005, 12:42

Pozdravljen free.. folgo te ni bilo.. ali pa se nisva srecala.. xcheersx

Mihela.. pri tej konkretni zadevi bi tecaj skodil.. ne more koristiti. Ce zelis UM osredotociti na nekaj.. matematiko, strikanje, filozofiranje.. potem tecaj koristi.. ker tecaj lahko vpliva samo na um.

Pri tantri je vsak tecaj ZID.. ker karkoli ti bojo na tecaju povedali, potem ko prakticiras tantro.. ti bojo tista navodila preprecila sprostitev.
Joga je nasprotje tantre.. in pri jogi lahko gres na tecaj.. pri tanri NE! Razen ce si sam organiziras tecaj.. in povobis nekaj ljudi in skupaj prakticirate.. ker teorizirati ni kej.
Po mojem pa ni najbolje tantro zaceti s seksom.. mogoce ja fajn malo prakticirati s pomaranco.. ali pa hojo, slikanjem.. tudi odmetavnaje snega bi bilo fino... samo na tecaj ne..

Oziroma bi bil en ucinkovit tecaj,... Vsi pridejo.. se vsedejo, polni pricakovanj in halucinacij.. pa pride tantrik rece Zdravo.. nato je 1 munitu tiho.. potem se lepo zahvali.. nasmeje.. nasmesek je zelo pomemben.. in oddide.. To bi bilo odlicno.. x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#106 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 25. januar 2005, 13:53

:2src: Zelo težko nam je samim doseči odnos iz osnove, da bi bili to,kar smo.To se zgodi šele v intimnem odnosu...
Duhovnost je v najtesnejši povezavi z intimnostjo in človek je v duhu takrat tako močan, da lahko kakršnokoli svojo intimnost zaupa bližnjemu.. x:Ix
Sočloveku težko zaupamo najglobje intimne skrivnosti, raje se zatekamo
v igre in sprenedavanja....
V intimnem odnosu se odkrivamo premosorazmerno z Zaupanjem.....Če si partnerja zaupata in sta vdana drug drugemu se med seboj odpirata kot duši x:Ix
Odpirata se kot pravi JAZ sočloveku, zato , ker pri sebi priznavata nemoč....Če pa predstavljamo namišljeno moč je to samo sprenedavanje....in je beg pred samim seboj! x:Ix
Kadar nas nekdo BREZPOGOJNO sprejema , nam odpira izhodišče človeka v nas....in to je pot....do Tantre.....
Vsak , ki se boji , da bo z razkritjem svojih najintimnejših občutkov ostal sam,naj se zaveda,da je z njim tako,kot je,in da s pretvarjanjem škoduje samo sebi ! :vragec:
Ko resnično prizna SEBE se ne boji,četudi ostane SAM! x;)x
ZARADI pomanjkanja LASTNE LJUBEZNI xsrcx je človek intimno nepotešen in duševno osamljen..... x:)x
na koncu še to..... vse je V NAS SAMIH... vse poti so odprte pogumnim.... x;)x

#107 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. januar 2005, 15:09

<{POST_SNAPBACK}>:2src: Zelo težko nam je samim doseči odnos iz osnove, da bi bili to,kar smo.To se zgodi šele v intimnem odnosu...
  Duhovnost je v najtesnejši povezavi z intimnostjo in človek  je v duhu takrat tako močan, da   lahko  kakršnokoli svojo intimnost zaupa bližnjemu.. x:Ix
   Sočloveku  težko zaupamo  najglobje  intimne skrivnosti, raje se zatekamo
   v igre in sprenedavanja....
  V intimnem odnosu se odkrivamo  premosorazmerno  z Zaupanjem.....Če si partnerja  zaupata in sta vdana drug drugemu se med seboj odpirata kot duši x:Ix
    Odpirata se kot pravi JAZ  sočloveku, zato , ker pri sebi priznavata nemoč....Če pa predstavljamo namišljeno moč je to samo sprenedavanje....in je beg pred samim seboj! x:Ix
     Kadar nas nekdo BREZPOGOJNO sprejema , nam odpira izhodišče človeka v nas....in to je pot....do  Tantre.....
      Vsak , ki se boji , da bo z razkritjem svojih najintimnejših občutkov ostal sam,naj se zaveda,da je z njim tako,kot je,in da s pretvarjanjem škoduje samo sebi ! :vragec:
     Ko resnično prizna SEBE   se ne boji,četudi ostane SAM! x;)x
   ZARADI pomanjkanja  LASTNE LJUBEZNI xsrcx  je človek intimno nepotešen in duševno osamljen..... x:)x
      na koncu še to..... vse je V NAS SAMIH... vse poti so odprte pogumnim.... x;)x



Se strinjam, sama spolnost je po tem, ko se dva čustveno in sploh odpreta, v vsej svoji ranljivosti, nekaj povsem drugačnega in je zdravilna.
Problem je, da se lahko ustrašimo in potem zopet potegnemo nazaj vase, v svoje varno skrivališče.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#108 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. januar 2005, 15:16

<{POST_SNAPBACK}>in potem?  :vio:
se menda kundalini dvigne!?
kaj pa ce se po narobnem kanalu  :eek:  :vio: al pa na pol?



Potem je to za kar se splača živeti, oziroma če sem bolj osebna, potem je to, po čemer sem vedno hrepenela.
S transcendento se lahko srečaš tudi sam ob meditaciji, toda v odnosu, to je zame blaženost.

Iskrena ljubezen, iskreno sprejemanje in iskrena odprtost iz obeh strani, ne more roditi nič napačnega. In tu teorija res nima veliko bistva, tu gre predvsem za odnose in doživetja.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#109 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 25. januar 2005, 17:33

xrosex MIHELA xvrtcx rožici xflowx ker razumeš bistvo x;)x x:)x lp :palec:

#110 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. januar 2005, 22:17

Ha ha ha x:Dx :palec:

Zivjo tudi tebi!! fajn brat kaksn tvoj post! :palec:

Ja strinjam s tabo; verjetno imamo vsi to nekje v spominu (pomaranca, meditacija, mir, ipd...); potem se to z casom izgubi in celo predstave o zdruzevanju dveh bitij se ustvarijo, celo zivjo.
Verjetno res, da je znanje tezje izpustiti kakor ga dobiti :o|o:

Mah, mi je prou vsec tvoj opis ti in pomaranca :vio:
----

<{POST_SNAPBACK}>Pozdravljen free.. folgo te ni bilo.. ali pa se nisva srecala..  xcheersx
.....
Oziroma bi bil en ucinkovit tecaj,... Vsi pridejo.. se vsedejo, polni pricakovanj in halucinacij.. pa pride tantrik rece Zdravo.. nato je 1 munitu tiho.. potem se lepo zahvali.. nasmeje.. nasmesek je zelo pomemben.. in oddide.. To bi bilo odlicno..  x:Dx



#111 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. januar 2005, 08:45

<{POST_SNAPBACK}>Pozdravljen free.. folgo te ni bilo.. ali pa se nisva srecala..  xcheersx

Mihela.. pri tej konkretni zadevi bi tecaj skodil.. ne more koristiti. Ce zelis UM osredotociti na nekaj.. matematiko, strikanje, filozofiranje.. potem tecaj koristi.. ker tecaj lahko vpliva samo na um.

Pri tantri je vsak tecaj ZID.. ker karkoli ti bojo na tecaju povedali, potem ko prakticiras tantro.. ti bojo tista navodila preprecila sprostitev.
Joga je nasprotje tantre.. in pri jogi lahko gres na tecaj.. pri tanri NE! Razen ce si sam organiziras tecaj.. in povobis nekaj ljudi in skupaj prakticirate.. ker teorizirati ni kej.
Po mojem pa ni najbolje tantro zaceti s seksom.. mogoce ja fajn malo prakticirati s pomaranco.. ali pa hojo, slikanjem.. tudi odmetavnaje snega bi bilo fino... samo na tecaj ne..

Oziroma bi bil en ucinkovit tecaj,... Vsi pridejo.. se vsedejo, polni pricakovanj in halucinacij.. pa pride tantrik rece Zdravo.. nato je 1 munitu tiho.. potem se lepo zahvali.. nasmeje.. nasmesek je zelo pomemben.. in oddide.. To bi bilo odlicno..  x:Dx





Jaz se v tem pogledu ne strinjam povsem s tabo , kar se tečajev tiče. Če ne delajo drugega , kot skupaj meditirajo in meditativne občutke prenašajo v odnos, pa če majo pravega učitelja, ki jih pokaže različne vaje in jih vodi, milsim, da ni nujno tako zgrešeno.
Včasih rabimo učitelje, ki nas učijo tudi duhovnih tehnik. Če ne drugega, ti nekdo vsak teden dviguje voljo, da vztrajaš pri tem. Ker človek kaj kmalu pade nazaj v stare navade.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#112 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2005, 15:53

Kot neke sanje in zelje se slisi..........
Ma ti prvoscm da se razsvetlis! x:)x x:Xx x:Xx
pa sebi tudi x:Dx x;)x
-------

<{POST_SNAPBACK}>Potem je to za kar se splača živeti, oziroma če sem bolj osebna, potem je to, po čemer sem vedno hrepenela.
S transcendento se lahko srečaš tudi sam ob meditaciji, toda v odnosu, to je zame blaženost.

Iskrena ljubezen, iskreno sprejemanje in iskrena odprtost iz obeh strani, ne more roditi nič napačnega. In tu teorija res nima veliko bistva, tu gre predvsem za odnose in doživetja.
Vse dobro,

Mihela



#113 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2005, 16:02

Ja, sem se vsaj spravu mal meditirat :vio:
zdej vem, da to nucam, oz. sem ze prej, sam se spravu nisem.
Pa tudi lahko se sgodi da se partnerja na tak nacin priblizata drug drugemu bolj kot morda popreje. Dobra stvar se mi zdi predvsem to, da se zadeva vzame kot obred.
Ampak fora je k to ze itak ceu lajf vem, sam sm se premalkrat spravu na tak nacin oz. pristom... in kle je mogoce haklc o katerem govori tudi tjazy; da dobis vzorec kako nekaj poceti, namesto, da enopstavno poslusamo sebe. recimo, ker ce se vsi poslusamo globje, nimamo samo zivalskih nagonov x:px :vio:
mislim pa, da je tantra meditacija + . odvisno kako kdo pojmuje meditacijo.
-------

Jaz se v tem pogledu ne strinjam povsem s tabo ,  kar se tečajev tiče. Če ne delajo drugega , kot skupaj meditirajo in meditativne občutke prenašajo v odnos, pa če majo pravega učitelja, ki jih pokaže različne vaje in jih vodi, milsim, da ni nujno tako zgrešeno.
Včasih rabimo učitelje, ki nas učijo tudi duhovnih tehnik. Če ne drugega, ti nekdo vsak teden dviguje voljo, da vztrajaš pri tem. Ker človek kaj kmalu pade nazaj v stare navade.
Vse dobro,

Mihela



#114 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. januar 2005, 10:08

<{POST_SNAPBACK}>Jaz se v tem pogledu ne strinjam povsem s tabo ,  kar se tečajev tiče. Če ne delajo drugega , kot skupaj meditirajo in meditativne občutke prenašajo v odnos, pa če majo pravega učitelja, ki jih pokaže različne vaje in jih vodi, milsim, da ni nujno tako zgrešeno.
Včasih rabimo učitelje, ki nas učijo tudi duhovnih tehnik. Če ne drugega, ti nekdo vsak teden dviguje voljo, da vztrajaš pri tem. Ker človek kaj kmalu pade nazaj v stare navade.
Vse dobro,

Mihela



Ja.. ok.. ce skupaj prakticno meditirajo.. se strinjam.. ampak zakaj bi sel nekam meditirat, ce to lahko pocnem doma, mi pa tudi ni jasno. Ce je stvar v volji.. potem je tantra za tistega, ki jo zeli prkaticirat bolj modna muha.. ker volja do meditacije ni vprasanje.. to je nacin zivljenja.. Kot bi nekdo moral hoditi nekam, da bi imel voljo do dihanja.

Nekako je ozracje naravnano tako, da obstajajo stvari, ki cloveka motivirajo, kar je po mojem v vecini primerov zgreseno, ker ko te motivacije ni vec.. tudi clovek ne pocne vec tega...

Obstaja ena Zenovska resnicna zgodba.. Baje obstaja neki sufijski ples... ki ga plesejo mojstri.. in en decek si je zelo zelel plesati z njimi.. pa mu je mojster rekel.. En teden se moras postiti.. in po enem tednu ti bomo prinesli na mizo same dobrote, ki jih imas najraje.. ce si bos takrat se vedno bolj zelel plesati ,kot jesti, potem lahko pleses z nami..

Tko da po tem principu.. so tele delavnice zaradi volje, zelo zgresen princip.. ker ce motivacija ne prihaja iz notranjosti cloveka.. potem bolje da ne zacne.. ker bo samo izgubil cas.. Ce rabis zunanje injekcije motivacije, je to varanje samega sebe.. in za moje pojme je storjeno vec skode kot koristi..
Delavnice so le modna muha in biznis.. ker clovek ima v sebi vsega v izobilju, da stori kar zeli..
Koliko casa gre v cisto nulo, ko zvecer 90% zahodnega sveta gleda filme.. ali pa celo dnevnik,kar je se bolj idiotsko.. ali pa neke mafijska politicna religijska flancanja.. predvsem pred volitvami ljudi z manjvrednostnim kompleksom..

Zaradi ugodja, je clovek pripravljen biti suzenj celo zivljenje.. in se predati sistemu, ki je najbolj ucinkovito sredstvo za unicevanje motivacije, da bi kaj naredil za SEBE.. vedno dela za druge.. in to je voda na mlin dusni mafiji. Ugodje je problem.. nekaj bi se moralo zgoditi, da se to sesuje..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#115 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. januar 2005, 21:17

Ja, strinjam. sam je pa tudi odvisno.. ker ni vedno isto doma kakor v skupini.
ne gre samo za motivacijo.

za razmislt tole z ugodjem ... se kr najdem not v enih stvareh. :o|o:
--------

....
Zaradi ugodja, je clovek pripravljen biti suzenj celo zivljenje.. in se predati sistemu, ki je najbolj ucinkovito sredstvo za unicevanje motivacije, da bi kaj naredil za SEBE.. vedno dela za druge.. in to je voda na mlin dusni mafiji. Ugodje je problem..  nekaj bi se moralo zgoditi, da se to sesuje..



#116 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 29. januar 2005, 09:40

:2src: Tantro in sex Z
njo bi opisala takole x:Xx

:o|o: BESEDE (mi vsi smo učenci) x;)x

Učenci so bili zatopljeni v Lao Ce-jev izrek:"Tisti, ki VE, ne govori;Tisti,ki govori,NE VE."

Ko je pristopil učitelj, so ga vprašali,kaj natančno te besede pomenijo. x?x
Rekel je učitelj:"Kdo od vas pozna VONJ VRTNICE?"Vsi so ga poznali.

Potem je rekel:"Povejte ga z besedami." x:Xx
VSI SO MOLČALI xDDx

#117 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2005, 11:41

jua, bo kr drzal verjetn. pojma nimam x:Ix

#118 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:18

hmmmm sm odprl kar novo temo,ker nisem zasledil še nič o tantri tukaj gor xrolleyesx xnckrivx pa moram rečt,da me kar zanima in upam,da ima kdo povedati kaj več o tem.. x:Dx nekaj pa sm našel na spletu in je kar lepo napisano, tako da bom kar skopiral, upam da ne bo kdo jezen? xrolleyesx

Seks je osnovna energija, JOGA se z njo bori, TANTRA jo preoblikuje. Tehniki dosegata enak cilj po različni poti. Joga je borba in zatiranje , tantra je prepuščanje z zavestjo.

Seks je osnovna energija, s katero se rodiš. Uporabi jo, preobrazi, ne bojuj se z njo, ni slaba, ni zla.Vsaka energija je nevtralna, le napačna uporaba jo napravi škodljivo. Zavedaj se svojih želja s polno zavestjo in jih preoblikuj. Potrebujemo boljše človeštvo z zdravim seksom. Danes je norost tako normalna, da se zdiš nor, če si normalen. Med nami sta Buda in Jezus nenormalna. Ne pripadata nam, normalnost je bolezen.

Sprejmi karkoli si, le tako lahko rasteš. Spoznaj energije, tudi seksualno. Mislimo, da jo poznamo, ker smo šli skozi seksualni akt, a skozenj smo šli hitro, z občutkom krivde, s težnjo po zatiranju. Seksualni akt ni ljubezenski akt, nisi srečen v njem, zapustiti pa ga tudi ne moreš. Tako poteka brez občutenja in zato ne moreš razumeti. Če se počutiš krivega med cvetlicami, greš skozi vrt z zaprtimi očmi in v nori naglici. Kako ga lahko potem zavestno občutiš? Zato sprejmi vsako energijo in jo občuti, šele tako ti je lahko energija v pomoč in ves svet pomirjujoč. Joga je negacija, Tantra afirmacija. JOGA POMENI VPREČI DVE STVARI SKUPAJ. TANTRA PRAVI, DA DVOJNOSTI NI saj, kar je dvoje, ne moreš dati skupaj, če pa se le kažeta kot dvoje (svet in božansko, telo in duša), potem pa je lahko eno. Skozi sprejetje postaneš eno, ne skozi boj. Sprejmi svet, sprejmi telo. Če se boš bojeval, bo tam prisoten EGO. Vdaj se, popuščaj a z zavedanjem, bodi jezen a z zavestjo, z vsem srcem, le da ne boš duhovno slep. Če nisi slep, se jeza preobrazi v SOČUTJE. Jeza ni sovražnik, temveč sočutje v semenu. Če se bojuješ z njo, ne bo postala sočutje. Če si uspešen v tlačenju, si mrtev človek. Če je seks mrtev, potem sploh ni energije, ki bi zrasla v ljubezen. Seme je grdo, a rastlina, ki vzkali, je lepa (transformacija). Za tantro je vse sveto, za t.i. religijozne ljudi pa je nekaj sveto in nekaj ne. (Hudič je ustvaril greh, kdo je ustvaril hudiča - STVARNIK, a z namenom). Dualistični koncepti vedno privedejo do absurdov. Sta le dve alternativi: ateistična-nič ni sveto in tantrična - vse je sveto, obe sta nedualistični. Vmes pa so religijozne osebe, ki so vedno v konfliktu. Naše duše so še ohromele, le notranje zdrav človek lahko razume, kaj je Tantra.

Če ne moreš ljubiti, ni mogoče, da si sproščen. Napet človek stalno živi z namenom. Tako lahko dobi denar, ljubezni pa ne, saj je ta BREZCILJNA. Ljubezen ni blago, ne more se akumulirati, iz nje se ne da narediti bilance, obstaja sama na sebi-brez namena. Zato pa um, ki je podvržen namenu, ne more ljubiti. Namen se lahko uresniči le v prihodnosti, nikoli ne zdaj in tukaj. Ljubezen je vedno tukaj. Je blizu meditaciji, ravno tako, kot smrt. Tudi umreti ne moreš v prihodnosti, temveč le v sedanjosti. Smrt, ljubezen in meditacija se dogajajo v sedanjosti. Če se torej bojiš smrti, ne moreš ljubiti. Ljubimci so za tiste, ki kalkulirajo, slepci, jasnovidni pa so za tiste, ki ne kalkulirajo. Sedanjost ni del časa (preteklosti in prihodnosti), temveč del večnosti. Iz preteklosti greš v prihodnost, iz sedanjosti greš globlje in globlje ..., v večno življenje. To je na našem časovno opredeljenem svetu težko razumljivo.Čas je vodoraven, večnost je navpična. Jezus je rekel:«Tam ne bo več časa.« Božje kraljestvo je vedno tukaj, samo premakniti se moraš proč od časa, LJUBEZEN PA SO PRVA VRATA in največ hrepenenja na svetu gre ravno temu fenomenu. Ljubezen v času ni mogoča, ker je drugačna dimenzija, če to poizkušaš, boš poražen v svojem naporu. Ne bodi ljubimec, ki je stran, izven. Postani ljubljenje in pojdi v večnost, če si le zraven, je to psevdoljubezen, fizično si zraven, duhovno pa na drugem polu. Egoisti ne morejo ljubiti.

Torej, zakaj Tantra toliko govori o ljubezni in seksu? Zato, ker so to najlažja naravna vrata od koder preoblikuješ ta svet, to vodoravno dimenzijo.

Seksualna energija je edina energija in če jo obsojaš in potlačuješ, si proti univerzumu in se odmikaš od spoznanja. Če jo zatiraš, postane grda in umazana. To je začaran krog, duhovniki in moralisti jo obsojajo, toda seks ni umazan, oni so ga naredili umazanega in sedaj preko nas dokazujejo pravilnost svojih prepričanj. Seks je nedolžna energija, živa eksistenca, ne pohabi je, pusti, da postane ljubezen.

Ko je tvoj um seksualen, izkoriščaš drugega, imaš ga za orodje, ki ga odvržeš, ko pa postane ljubezen, drugi ni več drugi, temveč postane enkraten. Ne izkoriščaš ga. Drug drugemu pomagata, da se premakneta v drugačen svet. Seks sam je izkoriščanje, ljubezen pa skupno premikanje v drugačen svet. Če ta premik ni le trenuten, potem je to tvoje večno življenje.

POPOLNA SPUSTITEV V SEKS

Seks prenešen v glavo je seksualnost!

Karkoli počneš, počni meditativno in popolno-tudi seks. Intimnost pomeni, da si brez strahu pred partnerjem, da ti ni nerodno v smislu:«Kaj si bo mislil? Kaj počneš? Se obnašaš kot žival? ipd« Če to ni možno, stori to sam v meditativnem razpoloženju. Partner (mož, žena, intimni prijatelj) ti lahko zelo pomagajo, če oba zelo globoko eksperimentirata. Dovolita si biti brez kontrole, kot da civilizacija ni nikoli obstajala. Kadar ni seksualnosti (možganskega hrepenenja), takrat je seks božanski. Najprej izgine seksualnost, kasneje lahko izgine tudi seks, kajti ko enkrat dosežeš njegovo globoko bistvo, ga lahko dosežeš tudi brez seksa. Vendar, da ga spoznaš (prvi vpogled) je potreben popoln seks. Partnerja potrebuješ kot izziv, saj ti ničesar bistvenega ne daje. Kar se lahko da, je le stvar, vendar pa lahko partner nekaj izzove in to je bistveno. Ko enkrat to spoznaš, partner ni več potreben.

Stare religije grajajo jezo in seks, kot da je to ista stvar. Vendar je jeza destruktivna, seks pa kreativen. Ljubosumje in jeza sta destruktivna, seks nikoli. Seksualnost je taka-destruktivna kot jeza, pohlep ali ljubosumje, čisti seks pa ne, vendar ne poznamo čistega seksa. Človek, ki gre gledat pornografski film seksualnih orgij, si ne želi seksa ampak išče seksualnost. Taki ljudje ne morejo ljubiti svojih žena, dokler ne prelistajo nekaj ostudnih magazinov. Šele preko tega se vzburijo. To vzburjenje nimajo v trebuhu, temveč v glavi (seksualnost). Razmišljati o seksu je seksulanost, vendar šele ko ga lahko živiš, se lahko dvigneš nadenj.

DUHOVNOST TANTRIČNEGA SEKSUALNEGA AKTA

»Drugi predstavlja vrata. Kadar ljubiš partnerja v resnici ljubiš življenje - Eksistenco samo«

Človek se ne rodi nevrotičen, temveč se rodi v nevrotično človeštvo in sčasoma prilagodi. Nevroza pa je globoko razcepljena. Mišljenski in čuteči del sta postala dvoje, potem pa čuteči del počasi umira, nadomešča pa ga miselni del. Otrok se rodi čuteč, a starši in družba ga vkalupijo. Če želi jokati, bo grajan, ne bodo ga upoštevali, ne bo ljubljen niti sprejet takšen, kot je. Prisiljen se bo obnašati v skladu z dano ideologijo, le tako bo ljubljen. Prirodno bitje postane potlačeno. Tako se sčasoma prirodno bitje potlači in pozabi, kaj v resnici je-svobodno bitje. Tako postaneš sam proti svoji prvobitni naravi. To ustvari nevrotično stanje. Lahko začneš preveč jesti, pa nisi nikoli sit (potešen), lahko postaneš politični vodja (pritegneš pozornost množic), toda osnovna potreb je biti ljubljen in ves svet ti tega ne more dati, to ti lahko da le posamezna oseba, ki te ljubi, je pozorna do tebe zaradi ljubezni. Brez tega lahko popolnoma zgrešiš življenje - ostaneš razklan. Mišljenje je analitično in razslojuje, čutenje sintetizira in ustvarja enost. Ko nekomu rečeš »Ljubim te.«, bodi pozoren na to, ali je to misel, ali občutek. Sutre:

Na začetku seksualne združitve obdrži pozornost

na začetnem ognju in nadaljujoč tako

se izogni pepelu na koncu.

Seks je popoln akt - vržen si iz ravnotežja v tvojo popolnost in celostnost. Prav zato je toliko strahu pred seksom - ker ni akt uma. V svetu je dosti hrepenenja, ker ni izpolnitve, ker ni resničnosti.

V seksualni akt se moraš spustiti zelo meditativno,pozabiti vse, kar si slišal ali študiral o njem in se vanj vključiti popolnoma. Ne nadzoruj ga. Rodil si se iz takega akta, celo tvoje telo je seksualno, zato je seks najlažja možnost, ki te naredi celostnega.

Ne jemlji ga kot razbremenitev in olajšanje, ker boš sicer v naglici, to bi bila le fizična relaksacija. Ne more postati duhovna. Ne hiti in ne hrepeni po koncu. Ostani na začetku, ustvari krog energije. Akt naj se podaljšuje brez izliva, tako se energija dviguje in ne izgubi.

Celibat. Danes se izvaja lažen celibat, ki zatira in prepoveduje, se izogiba nasprotnemu spolu. Bolj kot bežiš od tega, bolj te to preganja. Tantra pravi: »Ne bojuj se, preoblikuj.« Pravi celibat nastopi takrat, ko seks izživiš, se dvigneš nadenj in ga ne potrebuješ več, vse ostalo je prisiljeno in nenaravno.

V seksualnem aktu je potrebno gibanje. Ne osredotočaj se le na seksualni center. Giblji se, tresi se. Posebno ženske so mnogokrat zatirane, saj so postavljene v pasivno vlogo zaradi ljubosumja moških, ker lahko doživljajo več zaporednih orgazmov, moški pa le enega. Njihova osnovna potreba je zatirana in zato se počutijo prikrajšane in zagrenjene.

Ko si v aktu, ko se treseš ne bodi opazovalec, ne stoj ob strani, pozabi na vse in bodi tresenje. Na začetku sta dve tresoči energiji, na koncu je krog, ne dvoje. Ni več dveh umov. Trdni telesi se raztopita - enost, nedualnost. Tega se ne da opisovati, to je potrebno doživeti. Ko enkrat to veš, ti celo partner ni več potreben, enostavno se spomniš akta in stopiš vanj. Za ženske je to lažje, saj se vedno ljubijo z zaprtimi očmi. Partner predstavlja vrata v celoto, toda če hitiš, tega nikoli ne občutiš.

Če ostaneš združen v objemu ure in ure, pozabiš na drugega in drugi postane prostranost celote. Ko enkrat obvladaš to tehniko, jo lahko porabljaš kjerkoli in kadarkoli in ostajaš v konstantni skupnosti z eksistenco. Celo, če se le spomniš združitve... transformacija. Krog lahko ustvariš s čemerkoli, celo z ničemer. Šele to je pravi celibat, vsi ostali so perverzije in ustvarjajo svoje lastne probleme.

Tantra pravi:«Seks je najglobje suženjstvo, kljub temu pa ga lahko uporabiš kot nosilca v najvišjo svobodo.« Strup se lahko porabi kot zdravilo, potrebna je le modrost. Torej ničesar ne obsojaj, raje uporabi. Transformacija se ne zgodi skozi konflikt, temveč skozi zavest.

Ko po dolgem času vidiš prijatelja in se veseliš, dopusti, da te to veselje prevzame. Ne daj vse pozornosti takoj prijatelju, saj se boš začel pogovarjati , veselje pa bo odšlo. Isto stori, ko vzhaja sonce in začutiš, da vzhajaš z njim. Pozabi tedaj na sonce, pojdi v občutek. Malo je trenutkov, ko občutimo blaženost, ne zamujajmo jih s preusmerjanjem pozornosti na objekte, ki so nam ta občutek vzbudili. Tako ni le z veseljem, enako je z jezo, žalostjo, bridkostjo ... Ko si jezen, se ne osredotoči na človeka, on je le situacija. Bodi hvaležen, da je tisto, kar je bilo skrito, prišlo na dan. Postani rana. Negativne emocije odpraviš tako, da se zavedaš, da so s teboj. Pri pozitivnih pa postani emocija sama. To, kar se v tvoji zavesti poglobi in raste, je vrlina, to, kar razpade, je bilo slabo, je greh.

Ko ješ ali piješ, postani okus in se napolni. Ne jej avtomatično in robotsko. Tako se le bašeš. Zavedaj se okusa, brez hitenja, potem lahko občutiš okus po vsem telesu. Tudi ko se dotikaš v množici, se dotika le tvoje telo, ti pa se ne premikaš v njem, dotika se le mrtvo telo. Braniš samega sebe pred življenjem. Ni treba, da se bojimo, saj nihče ne bo umrl, smo že mrtvi. To je razlog, da se bojimo. Saj sploh še nismo živeli, smrt prihaja, mi pa pogrešamo življenje. Ko enkrat resnično živiš, se ne bojiš smrti, saj lahko celo smrt živiš in uživaš v njej-in potem ni več smrti. Bodi živ, čimbolj živ, kajti življenje je Bog. Potem zate smrti ni.

KOZMIČNI ORGAZEM SKOZI TANTRO

Seks je le začetek, ni konec. Toda če zgrešiš začetek, boš zgrešil tudi konec.

Tantre ne zanima morala in njeni koncepti, temveč to, kar si. Nikoli niste idealni, zato ste obsojani. Vsaka morala je ustvarjanje krivde. Ideal je v prihodnosti, ti pa vedno zaostajaš, se primerjaš in se počutiš krivega. Hipokrizija pomeni, da si resničen človek, ne idealen, vendar želiš pokazati, da si idealen. Če narediš lažen obraz, se lažje giblješ v družbi, v notranjosti pa se moraš zatirati in tvoja neresničnost postane zavest. S tem večaš prepad v svoji notranjosti. Rojevajo se nam otroci in napravimo jih lažne-večni krog...

Neresnična osebnost je vedno proti uživanju in proti tebi. Žrtvuje se za druge. Vendar Tantra pravi:«Dokler ne moreš uživati sam zase, ne moreš pomagati drugim.« Uživanje ni sebično, ni greh. Če ti tvoja mama pravi:«Vedno sem se trudila zate!«, te bo mučila. Žrtvovanje je le trik za mučenje drugih. Tisti, ki se žrtvujejo, so nevarni. Besede, kot so žrtvovanje, dolžnost, služba, služenje so umazane in nasilne. Zato je seksualni akt, ljubezen ena najglobljih poti za dosego blaženosti. Seks je le začetek in ne konec. Vse morale so proti sreči. Nekdo je srečen in čutiš, da je ali bo nekaj narobe. Če je nekdo žalosten, potem je vse v redu. Živimo v nevrotični družbi, kjer je vsakdo žalosten. Tako lahko simpatiziramo eni druge. S srečnimi ne vemo, kaj početi. To je nevroza.

V seksu so trije osnovni elementi, ki dajo blaženost, moraš pa jih izkusiti, kot koncepti so nuporabni:

Brezčasnost-vsa eksistenca je skoncentrirana tukaj in sedaj . To je edini resnični trenutek. Če to lahko narediš brez seksa, ta ni potreben (meditacija)
V seksu prvikrat izgubiš svoj ego. Vsi egoistični ljudje se seksa bojijo ravno zaradi tega. Nisi in niti partner ni, izgubita se v novo realnost.
Prvikrat si v seksu naraven, brez fasade, kulture, civilizacije, si del narave, TAO.

OPOMBA: TAO tehnike so opisane v posebni knjigi, ki bralca na praktičen način

pripeljejo do novih bolj poglobljenih oblik spolnosti.

Tantra ni za seks, je za transcendenco, toda to lahko izvedeš le skozi izkušnjo, ne skozi ideologijo.

Vaš seksulani akt in tantrični seksualni akt sta v osnovi različna. Vaš se vrši zaradi olajševanja, kot dobro kihanje, energija je izvržena. Pomaga vam, da ste sproščeni, a nič več, ko to. Pri tantri gre za odnos brez ejakulacije, brez razpršitve energije, ostajajoč stopljen v aktu, v začetnem delu, ne končnem. Spremeni se kvaliteta. Prvi način uporabljaj kot pomirjevalo in uspavalo (če seveda nisi obremenjen še z religijo in z njo povezano krivdo), drugi pa ne dosega vrha, temveč je dolina relaksacije. Na začetku gre za vzburjenje pri obeh, na koncu pa sta si različna. Pri drugem se ljubimca po združitvi objameta in premikata le toliko, kolikor je potrebno, da se ne izgubi erekcija, sicer pa sta sproščena v ljubezenskem objemu. Ta globok objem se lahko podaljša v več ur. Navaden seksualni akt izgleda kot nor ples dveh napetih bitij, ki se želita razbremeniti, tantrični orgazem pa je globoka sproščena meditacija. Energija se ne izgublja, zato se lahko vanj podajaš poljubno mnogokrat. Moški in ženski princip se združita in revitalizirata, dajeta si življensko moč in se pomlajata.

Živali v seksualnem aktu ne uživajo. Neka sila jih vleče skupaj, da se sprostijo, potem pa gredo hitro vsaka k sebi. Imajo mehaničen akt, ni ekstaze, ko se energija nabere, jo odvržejo. Takšen je tudi navaden človeški seksualni akt. Vendar pa mi lahko uživamo, in bolj, kot lahko uživamo, večja človečnost se rodi v nas. Pri navadnem aktu greš do vrhunca in nato padeš, pri tantri ne padete, ste polni energije in ekstaza lahko traja tudi več dni. Ejakulacija je potrebna le kadar si želite otrok. Da doživiš dolino, lahko traja tudi cel mesec, saj stara navada ostaja, a sčasoma, ko se pojavi, pozabiš na svoje vrhunce in padce. Ne nadzoruj se, ne hiti, le sprosti se. Ko se vzburiš, dihaj globoko, ne hitro, počasi in umirjeno. Bodita sedanjost in občutita srečo. Ko enkrat začutiš dolino, je to transcendenca. Seks postane meditacija.

Izkušnja seksa je izkušnja življenja ravno tako kot je smrt izkušnja večnega življenja-nesmrtnosti. Seks in smrt sta iskalca in sta globoko povezana. Seks je subtilna smrt, saj izgubljaš občutek za čas, ego izginja, tvoja individualnost izginja.

TANTRA-POT PREDAJE, PREPUSTITVE

Če ti ljubezen ne more pomagati v meditacijo, ti ne bo nič pomagalo

Joga je pot volje in borbe, tantra je pot predaje. Volja je problem in vir vseh bolečin, trpljenj, tesnob, bojazni in muk. Joga pravi, da razvij voljo do vrhunca, tantra pravi, da jo razkroji in boš dosegel osvoboditev. Obe metodi imata prav, le pot Joge je mnogo bolj težavna-nemogoča, saj ni možno, da bi dosegel perfekcijo.

Tantra ni zato, da bi ti pomagala v uživanju, je zato, da ga transformira. Ne smeš se varati v njenem namenu. Tantra je znanost, ki se ne ukvarja s snovjo, temveč s teboj, z notranjim mehanizmom, zato je bolj nevarna, kot atomska znanost.

Sedaj nisi nič več, kot le seksualna energija in dokler je ne razumeš in transcendiraš, ne boš nikoli nič več. Seme je le možnost. Zato se tantra zanima za seks, ljubezen in naravno življenje. Prepusti se in se ne bojuj.

Master&Johnson sta ugotovila, da ima 75% moških prezgodnji izliv in 90% žensk ne doživi orgazma. Zato so ženske tako vznemirjene, jezne in razdražene. Tantra trdi, da je ženska, dokler ni zadovoljena, vedno v bojnem položaju. Počuti se izkoriščeno, zlorabljeno, kot stvar, ki se jo odrabi. Podkupljene morajo biti, sicer se niso pripravljene spustiti v seks. Tako ženske postanejo frigidne, moški pa čutijo krivdo in greh .

Nikoli se ne spustite v ljubljenje, če ste vznemirjeni. V tem trošite energijo. Ljubite se, kadar ste mirni, meditativni. Najprej meditirajete, nato se ljubite. In ne prekoračite meje, da se vaša energija ne bo razpršila. Ne sme izgledati, kot da se partnerja bojujeta. Tako postane seks življenje dajajoč in ne smrt dajajoč.

Seksualnost in duhovnost sta dva pola iste energije, Ti pa si osrednja vsebina Tantre. Tantra začne s teboj, kakršen si, Joga začne s tem, kar je tvoj potencial.

Nihče ne želi razpravljati o seksu in ljubezni, ker mislimo, da vse vemo. Pa poglejmo svoje življenje. Je le sovraštvo in ljubezen je majhna sprostitev od sovraštva.

Položaji v seksualnem aktu se bodo spreminjali, a bolje je, da je na začetku ženska na vrhu, ker se lahko sprosti bolje, kot moški. Ne bodite zaskrbljeni, ne mislite, ne odločajte se, ne hlinite ničesar, vaša telesa imajo svojo lastno modrost, dopustite jim, da se gibljejo, to bo avtomatično ustvarilo meditacijo.

Predaj se svoji ženi in postala bo božanska, predaj se svojemu možu in postal bo božanski, božansko se razodene skozi predanost. To ni tehnika, imate naravno zmožnost za predanost v ljubezni, čutite jo in potem se bo razširila skozi celotno vaše življenje.

by Osho

To temo je popravil/a seal: 23. februar 2005, 23:20

honor and respect

#119 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:26

http://www.lunin.net...l=tantra&st=100

x:Dx x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#120 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:29

:vragec: x:Dx :palec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#121 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:29

uuu pa res xredx hmmm ampak jaz vseeno nisem našel xrolleyesx bom v bodoče uporabljal iskalnik.. x:Dx thx Santos :palec:

p.s. anyway je lepo in poučno napisano tukaj v tem članku.. x;)x
honor and respect

#122 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:32

<{POST_SNAPBACK}>uuu pa res  xredx  hmmm ampak jaz vseeno nisem našel  xrolleyesx  bom v bodoče uporabljal iskalnik..  x:Dx  thx Santos :palec:

p.s. anyway je lepo in poučno napisano tukaj v tem članku..  x;)x


Je, kljub temu pravijo, da si moreš prebrat pravila...ne smeš citirat...! x:px x:Dx :palec:

Vsi smo dali to skozi...počasi...se bo že na boljš poslabšal...moto od Aiwe ! x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#123 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:34

<{POST_SNAPBACK}>Je, kljub temu pravijo, da si moreš prebrat pravila...ne smeš citirat...! x:px  x:Dx  :palec:

Vsi smo dali to skozi...počasi...se bo že na boljš poslabšal...moto od Aiwe ! x;)x  :palec:


oky doky x:Dx x;)x
honor and respect

#124 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 23. februar 2005, 23:44

<{POST_SNAPBACK}>Thx Seal :palec:

xsrcx


why? xrolleyesx anyway my pleashure x;)x
honor and respect

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2005, 09:50

<{POST_SNAPBACK}>http://www.lunin.net...l=tantra&st=100

x:Dx  x;)x  :palec:

Thanx Santos, :palec:, zdruzim. x:)x

Seal - nic ni narobe s citiranjem, samo navesti moras avtorja oz. vir. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0