Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čebelarjenje v lr panjih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
86 komentarjev na to temo

#26 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 19. julij 2003, 20:21

ja možno, da je uporbil nesuh les, lahko je tudi sama konfiguracija lesa taka se tud zgodi, da se zvija ko svinja x;)x

Ja poklič Tomaža on zase dela in to kar v redu kolkor sem videl ne bo frke!?

#27 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 22. julij 2003, 08:29

Glede posredovanja informacij ni problema. Tudi sam ne maram "skrivačev", pravzaprav se mi zdi to prav otročje. Zgleda, da je pri "nas" čebelarjih tako, kot pri ribičih ipd bratskih društvih. Ko sem pred leti ujel na Savi kapitalno podust, sem vse ribiče peljal na isto mesto in jim dal celo svojo vabo. Seveda jim je zmanjkalo sreče ... in so ostali brez tovrstne trofeje. Ampak pomoč jim pa nisem odrekel ...

Pri nakupu opreme se ne splača šparat .... in kupovat doma narejene kište. Ko sem pred leti kupil nekaj panjev od znanega in priznanega čebelarja, sem jih moral najprej odpeljat k mizarju, da sem jih lahko potem sploh sestavil skupaj xrolleyesx. Seveda jih je prodajalec sam zbil skupaj in to tako, kot da bi bil "hik"....

Pa tudi begalice oz. matične rešetke z njo ne morem uporabiti za panje, ki so že "doma". Sedaj, ko o teh stvareh vem že nekaj več, podobnih napak ne bi več ponovil.

Podobno "zadevo" imam tudi z nakladnimi panji, za katere "dele" bom moral še krepko poseči v žep ... Še dobro, da sem jih kupil poceni in skupaj s sati, tako da bo "denarni dodatek" manj boleč ...

Prebral sem, da Tomaž Zajc izdeluje nakladne panje. Tudi sam mu bom pisal, ker me zanima cena ...

#28 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 22. julij 2003, 08:33

Kakšna je Riharjeva knjiga o čebelarjenju v nakladnih panjih vs knjige dveh bratov z gorenjskega konca (knjiga Sodobno čebelarjenje v nakladnih panjih, priimka avtorjev se ne morem spomniti).

#29 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 22. julij 2003, 08:56

Obe knjigi sta dobri - je pa imel lansko leto Prezelj zelo dobre s skicami prikazane napotke za čebelarjenje v lR :palec:

#30 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 22. julij 2003, 09:01

Verjetno je potrebno kontaktirat s Prezljem in kupit knjigo?

#31 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. julij 2003, 13:40

Ni knjiga ampak skripte jaz sem jih nekoč postavil v digitalno obliko ( pdf) vprašajte Boštjana Groma kje je tisti CD pa bo.....

#32 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 22. julij 2003, 16:31

Mimogrede kje je sploh Grom x?x x?x x?x x?x

Dajte poiskat vse digitalne zapise skice vključno s čmrlji, da se objavi na internetni strani ČZS :palec: :palec: :palec:

#33 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. julij 2003, 17:19

G. Grom se je včeraj vrnil z dopusta, malo počitka za dušo je rabil, kontaktirajte ga pa bo on vedel kje je tisti CD!?
Kar se pisanja g. prezlja tiče imam občutek, da preveč prepisuje....

#34 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 22. julij 2003, 19:09

LAHKO SE TEMU TUDI REČE DA PREVAJA KAR NI SLABO x:Dx

#35 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. julij 2003, 19:21

Ja lahko samo jaz pričakujem od čebelarja posebej ČEBELARSKEGA MOJSTRA, da piše nekaj iz lastnih izkušenj ne pa drugih!
Da ne bo pomote nimam nič proti samo prepis, prevod ni dovolj tudi lastne izkušnje in znanje treba vložit. Na moji spletni strani je večina opisanega iz mojih izkušenj v skromni 10 letni čebelarski praksi, kaj pa nekdo, ki ima 30 letno prakso??????

#36 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 23. julij 2003, 07:37

So tudi taki (pa ne samo čebelarji), ki kljub znatno daljšemu stažu ne vedo povedati veliko ... Ali pa nočejo ... Oboje je slabo in nerazumljivo. In skregano z poslanstvom, ki ga pravzaprav opravljajo ...

Ja, fajn bi bilo dobiti zapiske, ki jih navajate v tem forumu!!

Ali je možno dobiti načrt za čebelnjak v digitalnem zapisu?!

#37 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. julij 2003, 14:23

Ja tak je to z starimi čebelarji, te zapiske treba g. Groma kontaktirat sem mu javil sam ne vem kdaj bo odpisal??
načrte za čebelnjake v digitalnem zapisu jaz nimam, jih je pa kar neki v knjigi sodobno čebelarstvo praktični del in to kar v redu načrti!?

#38 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. julij 2003, 15:29

No kolkor me je obvestil Boštjan je CD z digitalnimi zapisi Prezljevih skrit pri g. Miheliču na ČZS torej BeeKeeper poprašaj....

#39 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 23. julij 2003, 19:10

Joj bolj pozabljivi osebi jih res ni mogel dati - dvomim da Mihelič ve kje ma ta CD. :O: Bom poskušal urgirati naj najde ko se vrne z dopusta xrolleyesx xcivx :\:

#40 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. julij 2003, 20:13

Jaz imam obe zadevi še na disku v računalnuiku samo za po netu pošiljat ni, ker je skoro 6 mega tudi za moj isdn modem je malce preveč!?
Upam, da ima Mihelič ta CD, če ne bo treba zapeči ponovno...

#41 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 24. julij 2003, 11:15

Če rabiš Cd-jčke za peko, samo sporoči in dobil jih boš po pošti.

#42 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 24. julij 2003, 18:45

Ja lahk pošlješ pa potem ti zacvrem, koleščki so itak pocen pa pošta tud ni huda sam naslov ne pozab pripisat....

#43 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 25. julij 2003, 07:53

Gre na pošto še danes ... :palec:

#44 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. julij 2003, 08:23

Veliko načrtov imajo na zvezi ČZS sam bi jih moral nekdo skenirat :V: za kaj takega je pa čisto prevroče x:Dx

#45 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. julij 2003, 08:36

O se je pa ohladilo sedaj, če imaš dovolj velik skener potem gas...

#46 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 25. julij 2003, 09:57

Gas .... na cilju komaj čakamo...

#47 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. julij 2003, 16:07

Mihelič se vrne konec julija z dopusta pa bom šel za eno dopoldne do njega in poiskal tisti CD in poskeniral načrte čebelnjakov x:px x:o)x x;)x

#48 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. julij 2003, 16:50

Mogoče jaz prej zapečem nov Cd x:Dx x^x

#49 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 28. julij 2003, 07:58

Stavim na peko novega .... x:Dx

#50 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 28. julij 2003, 08:02

Ko sem zadnjič kupil nekaj grajšev mi je čebelar prodajalec dejal, da gre (komplet) na čebelarjenje v LR panjih in da bo za izdelavo enega plačal 7 prešernov. Je to možn??!!
(les pravi, da bo sam pripeljal do mizarja, ta pa bo panje izdelal po načrtu in priloženem vzorcu).




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0