Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Oblika satovja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
28 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. maj 2003, 23:22

zakaj imajo čebele obliko satovja v 6-kotniku? sama narava tko izbrala; čemu?

#2 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 29. maj 2003, 10:01

Zelo dober izkoristek prostora. Zmiasli si, da bi bile celice okrogle, koliko bi bilo še neizkoriščenega prostora. Ekonomija na nivoju evolucije

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. maj 2003, 11:11

OJ, JAA, TO JE TO, TIPIČEN PRIMER NARAVE, ki poskrbi za vsak milimeter prostora, da je koristen, ne...... .to ti je res kvaliteta; zgledujmo se po tej razvrstitvi :palec:
Sem pa brau, da mora bit taka porazdelitev oblike satovja ( zdele res nevem kje), gre pa se nekako tko, da je povezava teh 6-kotnikov v neko kozmično preračunavanje in vsrkovanje delcev in vesolja˝, na isti način kot morda piramide .

#4 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 29. maj 2003, 12:30

Glede energije - z kozmično smo prepleteni prav vsi, ljudje, živali, rastline ... . Posebne geometrijske linije lahko to energijo vpijajo in oddajajo bolj učinkovito kot druge. Piramida je tipičen primer za to - predstavlja energijski vrh, vendar pa so njena sevanja premočna (sevanje sive barve) in nam lahko (ob daljšem izpostavljanju ) povzročajo določene zdravstvene probleme (ljudem).
Čebele in vse kar jih zadeva je - vsaj zame - zelo fascinantno, tudi oblika satnih celic.

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. maj 2003, 12:34

Čebele in vse kar jih zadeva je -  vsaj zame - zelo fascinantno, tudi oblika satnih celic.

jaa, :palec:
no, ko bom najdu spet tisti članek knjige ti podam.

#6 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 29. maj 2003, 12:44

O.K. :palec:

#7 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. maj 2003, 20:50

Ja oblika celice je res taka zaradi iskoristka in nekega kozmičnega ali ne vem kake žarčenja. Baje čebele matičnik ( celica iz katere se zvali matica) podvržejo nekemu ''žarčenju krogle in piramide'' vse ob svojem času, zato je razlika med rojevo matico in načlinom presajanja žerk x^x Po trditvah in poiskusih so rojeve matice dosti boljše edino gene za rojivost prenašajo z sabo....

#8 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 31. maj 2003, 11:14

Predno sem se podal v naravoslovje, sem tudi sam malo eksperimentiral s piramidami. A veste, da ostane voda povsem dobra tudi več mesecev, če jo imaš v piramidi? V kozarcu zraven piramide je pa že po enem dobrem tednu začela dišati :xx!:

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 31. maj 2003, 18:52

Tega pa nisem vedel Marko in kaj je vzrok da ostane v piramidi dobra x:px

#10 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 31. maj 2003, 20:25

Čisto geometrijsko gledano je na eni tretjini višine menda ena posebna točka, kjer so razmere zelo ugodne za shranjevanje in razne druge stvari. Npr en Čeh je celo patentiral piramido, ki služi kot ostrilo za britvice. Skrhano britvico položiš na za to pripravjeno mesto, ki je na točki, ki sem jo navedel prej in čez par dni je spet nabrušena. Zadeva dejansko preverjeno deluje :eek:

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. junij 2003, 08:15

Žiletke pa ne x;)x . Navadne britvice samo.

Moram povedati, da sem prav čakala na odgovor in lahko samo dodam - narava je preprosta in neverjetno domiselna. Čebele pa tudi.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 1. junij 2003, 08:35

Enkrat sem prišel k sošolki na obisk, ko se je učila za izpit in je imela na glavi piramido sestavljeno iz plastičnega šestkotnega satovja - pred sabo pa knjigo iz fizikalne kemije. :eek: :eek: :eek:

Jani

#13 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 1. junij 2003, 19:13

In? :eek: A je naredila ? x;)x x:Dx

#14 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 1. junij 2003, 19:16

Na koncu je se magistrirala! Ampak je tale Danilotova zadeva kako cebele pri esencialnem obstoju svoje druzine - torej vzrejanju matice sestavijo piramido in zarcenje, kar vznemirljiva zadeva. Danilo a si to vidu al se ti sam zdi - meni se zdi kar verjetna zadeva.

Jani x:px

#15 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 1. junij 2003, 19:52

Tole sem prebral nekje v neki nemški literaturi samo se ne spomnim kje :o|o: Razloženo je bilo ( vsega niti nisem razumel in se tudi nisem preveč ubadal) da čebele ob določenem času matičnik izpostavijo nekemu sevanju piramide in potem spet krogle. Zato je najbolje uporabiti za rejnika družino, ki sili na roj in ji odvazamemo matico, taka družina (po moje) potem matičnike dela kot ''se šika'' vsaj opazi se to, ker so veliko lepši in daljši! :palec:

matice iz rojevega matičnika takoj začnejo ''peti'' tiste umetno vzreje pa rabijo več dni torej je le neka razlika ampak mi tega nikoli ne bomo dognali!?

#16 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 22. julij 2003, 08:52

Vse je zapisano v zvezdah oz. v "starih buklah", pravijo. Samo brat jih je treba znat. Zadnjič sem se pogovarjal z enim zdravilcem, ki mi je povedal, da bi se dalo čebele in vse dogajanje v zvezi z njimi v čebelnjaku "poštimat" in sicer z uporabo določenih simbolov, ki bi jih postavil na določena mesta v čebelnjaku. Gre za stare vzhodnjaške simbole, ki urejajo energetske tokove in vplivajo na samo energijo, ki je v prostoru prisotna.
Če deluje na ljudeh, bi moralo tudi na živalih.

#17 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 22. julij 2003, 15:20

No ja, res je, da so včasih vedeli marsikaj, ampak preveč med vrsticami brati pa tudi ne kaže. Se lahko znajdeš v kaki oblazinjeni sobici, ki se odpira samo od zunaj :vragec:
Saj se samo hecam, da ne bo kake zamere x:)x

#18 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 23. julij 2003, 07:51

Treba je biti prizemljen, pa ni problema. Poznam nekaj, sedaj že "ex" alternativcev, ki imajo tovrstne probleme. :sori:
Pri teh zadevaj je - kot pravijo - treba zelo po "pameti". Če si sam + so tudi čebele +. x:Dx

#19 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 24. julij 2003, 18:48

Alternativa he x:Dx x:Dx do neke mere ja potem pa se zalom...

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. julij 2003, 19:05

sam zanimivo, čebele so edine, ene izmed redkih, ki so ohranile svoj Delavni sistem. Neverjetno so si med sabo podložne x:Dx

#21 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. julij 2003, 06:06

Hja ni ljudstva, ki bi bilo tako složno inpodvrženosvojemu ''kralju'' čebele kot socialna skupnost neka supermašina :palec:

#22 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 25. julij 2003, 08:59

Saj če ne opravlja vsaka čebela svoje naloge, tako že srednjeročno nimajo kaj piskat. Tako kot praviš, Danilo, čebelja družina=!superorganizem. Vsak član je zgolj "organ" znotraj tega telesa. En malo bolj potreben drug morda malo manj, ampak šele vsi skupaj res dobro funkcionirajo kot celota.

#23 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 14. avgust 2003, 20:09

Priporočam kaj boljšega tale čebelica ni naša Kranjica......

#24 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. avgust 2003, 10:13

x^x

#25 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 17. september 2003, 18:22

Tale mi je kar všeč (čebelco mislim)... :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0