Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nase pozitivne in negativne lastnosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
290 komentarjev na to temo

#251 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 12. september 2005, 11:02

ToNi Smola x;)x

#252 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 12. september 2005, 11:21

Haaa :wOOt: Debest :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#253 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. september 2005, 11:26

tone sreca? :8): x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#254 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 12. september 2005, 13:49

<{POST_SNAPBACK}>Afirmacije lahko zelo ojačamo, če jih uporabljamo na sledeč način:

20x si zapišimo ali izgovorimo afirmacijo v 1. osebi ednine (itak pa, mora niti pozitivna trditev kot, da je že)

primer: Jaz, Tone Smola sem zelo uspešna oseba!

nato, isto ponovimo 20x v 2. osebi ednine, lahko tudi v vikalni obliki kot, da vam nekdo to pripoveduje

primer: Tone Smola, vi ste zelo uspešna oseba!

na koncu vse skupaj 20x ponovimo še v 3. osebi ednine, kot, da nekdo pripoveduje nekomu o vas

primer: Tone Smola je zelo uspešna oseba!

Pri tem je zelo koristno, če vizualiziramo ali drugače najbolje podoživimo sebe in svoje pojmovanje uresničitve/potrditve afirmacije z vseh treh perspektiv.

Obilo užitkov z afirmacijami  x;)x


:palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Afirmacije, izražene v verzih, ki se jih da celo zapeti (melodijo si izmislimo sami) so pa sploh najbolj učinkovite! Kajti ritem, rima in melodja najbolj pripomore k temu, da se za nas neka koristna informacija zatrdno vtisne v zavest in tam tudi ostane. Ob kriznih trenutkih se nam oglasi samodejno in nam pomaga naprej!
To je na svoji koži sprobala tudi moja frendica, ki je tudi napisala priročnik, v katerem je v zadnjem poglavju VSEMU SEM KOS pravo malo morje najrazličnejših afirmacij oziroma avtosugestivnih gesel za različna življenjska področja - ljubezen, zdravje, vitkost, zasvojenost, intuicija, vztrajnost, spomin, učenje, uspešnost, nespečnost, strah pred nastopom, notranja harmonija...itd., itd....

Knjiga se imenuje VERZI ZA TKANJE VEZI MED LJUDMI, prodaja pa jo Mladinska knjiga po vsej Sloveniji! Avtorica je Ljuba Žerovc. Njena spletna stran: www.modrostizbrane.com/verzi/

xokkx xokkx xokkx xokkx xokkx

#255 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 12. september 2005, 14:26

<{POST_SNAPBACK}>:palec:  :palec:  :palec:  :palec:  :palec:

Afirmacije, izražene v verzih, ki se jih da celo zapeti (melodijo si izmislimo sami) so pa sploh najbolj učinkovite! Kajti ritem, rima in melodja najbolj pripomore k temu, da se za nas neka koristna informacija zatrdno vtisne v zavest in tam tudi ostane. Ob kriznih trenutkih se nam oglasi samodejno in nam pomaga naprej!
To je na svoji koži sprobala tudi moja frendica, ki je tudi napisala priročnik, v katerem je v zadnjem poglavju VSEMU SEM KOS pravo malo morje najrazličnejših afirmacij oziroma avtosugestivnih gesel za različna življenjska področja - ljubezen, zdravje, vitkost, zasvojenost, intuicija, vztrajnost, spomin, učenje, uspešnost, nespečnost, strah pred nastopom, notranja harmonija...itd., itd....

Knjiga se imenuje VERZI ZA TKANJE VEZI MED LJUDMI, prodaja pa jo Mladinska knjiga po vsej Sloveniji! Avtorica je Ljuba Žerovc. Njena spletna stran: www.modrostizbrane.com/verzi/

xokkx  xokkx  xokkx  xokkx  xokkx


:palec: :palec: :palec:
Zagotovo je ritem, ki je drugačen od normalno govorjene besede dober za dodatno utrjevanje afirmacije. Več kot je senzacij bolje se vtisne v podzavest, če bi pri tem še posnemali držo telesa, ki bi izražala čustveno stanje bi bilo še dodatno sidro. Prav tako lahko uporabite glasbeno spremljavo, bobnanje ali meditativno glasbo, ali kar koli že vas bi spodbudilo k ojačanju asociacij. Lahko pri tem pomagajo tudi druge osebe.
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#256 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. september 2005, 14:36

x:Dx x:Dx x:Dx

potem pa pleses dol po copovi in si pojes, kako si dbest in uspesen in sploh, in predno ves,
se znajdes v polju ... x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#257 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 12. september 2005, 16:59

x:px :xx!: x:px

Na polju z motiko.

x:Dx x:Dx x:Dx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#258 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. september 2005, 17:23

z alergijo in zhuljem. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#259 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 13. september 2005, 08:53

x:Dx
z alergijo in zuljem in sredi morja zelenjave ... ja, ce bi bila tam in tako, bi bila zagotovo uspesna!
to si ful zelim, namrec x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#260 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 13. september 2005, 09:03

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx
z alergijo in zuljem in sredi morja zelenjave ... ja, ce bi bila tam in tako, bi bila zagotovo uspesna!
to si ful zelim, namrec  x:o)x


Za roza slončke je biti sredi zelenjave rajsko x:Dx x:Dx x:Dx

Ljubezen gre skozi želodec xsrcx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#261 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 13. september 2005, 09:38

xyesx

vidim, da me razumes :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#262 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 13. september 2005, 12:09

Zdejle eno tako glasbo poslušam, da ob njej sploh ne morem razmišljat, da sploh imam kakšno negativno lastnost. Prav tako ne morem razmišljat ob tej melodiji, da ima kdorkoli sploh kakšno negativno lastnost. Tud če si hočem predstavljat kakšen dogodek, kjer je nekdo kazal neko svojo negativno lastnost, vidim vse skupaj le kot neko igro, na pol resnico, eh ne, sploh nismo negativni. (madonca, kaj dela ta komad :8): )

#263 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2005, 12:30

<{POST_SNAPBACK}>vidim vse skupaj le kot neko igro, na pol resnico, eh ne, sploh nismo negativni. (madonca, kaj dela ta komad  :8): )

xDDx

fajn si tole rekla sicer... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#264 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 13. september 2005, 12:46

:inocent:

kjer komad pa je to...?
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#265 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 13. september 2005, 13:58

Mam en miks komade downloudane, pa se je ta kr vmes znašel, niti ne vem, kdo je ta tip, nič ne poje, je le muzika s saksofonom: Kenny G. - Waiting for you (1992), več pa ne vem w:Iw
Mi je zanimivo, ker tako "zvrst" muzike niti ne poslušam, ampak je res....oh, ja... xangx

#266 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 13. september 2005, 14:08

ok! sem mislila, da bi posneli ubilbise-ju ... :vio:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#267 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 13. september 2005, 18:58

Moja danes zelo na udaru je negativna lastnost odlašanje. :xx!:
Sem se hotela iti isto igro kot brat, pa to zame ne deluje najbolje. Jaz moram imeti vse zadeve rešene, ker ne morem enostavno preklopiti. xrolleyesx
Kako čemo? Lako čemo.

#268 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 17. september 2005, 10:50

Tolk sem tecna, ce ni po moje!!!!!!!! xrolleyesx :xx!: xrolleyesx To se prav, da sem tudi egoist. To zadnje cajte res ful :o|o:
Pa CINCAM zadnje cajte skos neki!!!!!!!

Grrrrrrrrrr. Pa tudi zadnje case, ko sem tecna, se ne umaknem, ampak so potem vsi v familiji tecni, ker je moja tecnoba zeeeelooooooo nalezljiva.


Okej. Mal sproscanja energije na nek nacin :xx!:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#269 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 17. september 2005, 11:00

moja zadnje pol leta najbolj izrazita lastnost: lenoba in obljube, da bo jutri konec z njo x:o)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#270 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. september 2005, 11:30

moja + lastnost sočutje
moja - lastnost preobčutljivost

Mogoče se bom drugič še kej več spomnla sam zdej se mi ne da preveč brskat po možgančkih.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#271 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 2. oktober 2005, 10:03

Hmmmm.... včeraj sem bila na reikiju 1. stopnje.... ena ženska, ki je bila še z menoj tam (prvič videle, spoznale) mi je rekla, da mam ful tak ukazovalen ton oz. način govora, da dam človeku takoj za vedt, da mam jaz tisti prav in ne on, da že s tonom in prvim stavkom, ki ga izgovorim, želim osebo kao podrediti.... Mene je kr šokiral. Jaz sebe sploh ne slišim tako.
:sori:
V bistvu je tako, če nekdo neki govori, pa vidm, da se moti in 100%, iz svojih izkušenj vem, da imam jaz prav, mu bom povedala kako in kaj je. Ampak jaz to dojamem kot nasvet tisti osebi oz., da mu povem kako v resnici je, da ne bo "v zmoti živel", oz. da mu kaj olajšam.....
Ne pa da pametujem neki..... :o|o:
:inocent:

Ja, pa tudi moja ful negativna lastnost je občutljivost.... :o|o:
Scio mi nihil scire

#272 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2005, 11:02

Se tud jaz v temle vidim, v bistvu...
Sicer mi mensezdi tega se nihce ni rekel, a po mojem naredim kdaj kak podoben vtis, moji 'razlogi' pa so zlo podobni tvojim. :vio: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#273 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 2. oktober 2005, 15:00

Hmmm...več al manj vse delam po občutku, ta me pa tudi ne prevara.
Tako da nekih negativnih lastnosti pri sebi ne zaznam ker vse kar delam, delam iz ljubezni.

Je pa ena stvar pogubna zame.Vse vrste poživil :kava,cigareti,alkohol delujejo zelo destruktivno na moje telo in dušo.Zato takrat ko grem pod njihov vpliv rabim kar nekaj časa da pridem k sebi.Zato to počnem zelo redko in čim manj.

To pa počnem zaradi mojega pretiranega občutka: češ sej bo vse v redu čez dan dva.

.....preveč optimizma tut škodi veste...sploh pa tega več ne bom počel ker me samo ovira pri moji duhovni rasti in napredku....enako pa velja tudi za vas.

Izogibajte se tega ker vam prinaša tistih 5 minut užitka več problemov kot dobrega čeprav se tega mogoče niti zavestno ne zavedate.

#274 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 2. oktober 2005, 15:30

Tinal in Marsa se tud jaz podpišem pod to. :inocent:
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#275 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 2. oktober 2005, 17:47

Sem raje semle prestavla....je bolj prava tema ko Jaz :8):

Kaj si mislim o sebi...sem poseben tip človeka, kar precej drugačana po svojem razmišlanju ...no ja...sem to kar sem...in sem končno vesela da tako mislim, čeprav včasih tudi kaj ven udari. xDDx

doživljam sebe..ja vem kako mora bit pa kako je prav ..pa mi zmanjka mal poguma...sem včasih črnogleda...imam pa trdo voljo...in to me pokoncu drži. x:)x

Rabim mal brc, ker se mal zgubim v času....drugače sem pa čist fajn.

rabim varnost...pa nisem ne vem kakšen avanturist. Sem globoka pa občutljiva, samo včasih to prav po lisičje skrijem. :8)

Drugače pa sem čist fajn človk.... x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0