Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prodaja čebel in opreme


  • Prijavi se, če želiš komentirati
27 komentarjev na to temo

#1 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 10. junij 2003, 18:50

Kolkor sem obveščen je nekje v bližini Maribora naprodaj 44 družin z panji vred. 33 jih je v AŽ ostalo pa v LR 1/1 nakladah.
Za kaj več informacij na naslov: Tomaz.Zajc@saturnus.hella.com on ve več o tem, cena bo ugodna ( vsaj po moje), ker je lastnik nažalost umrl naslednika pa ni :V:

#2 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 30. junij 2003, 13:44

Prodam lesice za 9 in 10 S AŽ. Lesice so nove, rabljene eno sezono.

#3 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. junij 2003, 18:22

VSI, ki se zanimate za prevozni čebelnjak kontaktna številka je 040 550 051 lokacija Ilirska Bistrica TAM 2000 predelan za prevoz AŽ panjev, cena nekje 500 evrov možno bo še kaj shandlat po moje, pa
VESEL NAKUP!!

#4 Robert S.

Robert S.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 1. julij 2003, 22:28

pozdrav danilo

tko to u il. bistrici prodaje tam? koliko je star, kako je s tehnickim i registracijom. bas sam namjeravao iducu godinu napraviti tamo jedan pcelinjak, mozda je ovo bolja ideja?

pozdrav
robert

#5 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. julij 2003, 18:09

Kdo ga prodaja ne vem se nisem zanimal, ker nisem kupil, do pred dvema dnevoma je bil še neprodan in številka je telefonska tu pa pokliči in se pozanimaj cena je OK starost je itak pri teh vozilig velika in ne igra vloge x:Dx

#6 Robert S.

Robert S.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 2. julij 2003, 20:19

pozdrav danilo,

u petak idem u il. bistricu, pa cu pitati u drustvu vezano uz taj kamion.

robert

#7 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. julij 2003, 18:05

Ja kar poglej pa javikako in kaj lahko pa tudi kupiš x:Dx

#8 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 4. julij 2003, 08:46

Včeraj sem se pogovarjal z čebelarjem, ki prodaja ta kamion. Avto je letnik 65 (upam, da sem ga prav razumel) cena pa okoli 1000 DEM oz po dogovoru. Imel sem občutek, da bi ga dal tudi za veliko manj, ker se ga hoče znebit.
Nanj se lahko spravi max. 40 AŽ panjev. Tri v višino, razen tam, kjer so spodaj kolesa pa dva v višino.Prostor med panji na kesonu je cca. 80 cm.
Kamion je potrebno prebarvat, nekaj malega porihtat (za okoli 50 prešernov) in se odpeljat na pašo.
Možakar je bil zelo korekten glede danih informacij, celo več, svetoval mi je kaj naj naredim, da bo čebelarjenje čim bolj racionalno. Dejal mi je, da bi sam zadevo zastavil tako, da bi namesto čebel na kamionu raje nabavil kontejner ali dva za max. 35 družin na enem. Potem ti ni treba puščati kamiona zunaj in s tem preprečiš propadanje pnevmatik in ostalega.

Ima kdo kakšne izkušnje glede tega - kontejnerji?

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. julij 2003, 18:24

No jaz bi tale kamion kupil, handlal na 80 prešernov in še tolko recimo za porihtat pa je. Karkoli se kupi je max. 3 v višino ali pa po 2 trietažna.
Kontejnerski sistem je z to razliko boljši, ker vlečno vozilo lahko odtranimo samo, če se ne motim sedaj več ni dovoljeno imeti 2 kontejnerja ali več in eno vlečno vozilo se mi zdi ni mogoče atestirat sam nisem siguren!? Zadeva je tudi bolj komplicirana in tamič 2000 z kontejnerskim sistemom 35 družin ne bo šlo rabiš večjega kar bo neprimerno dražje!?

Propadanje je skoraj isto ali je zunaj ali znotraj kajti gume se lahko pokrijejo prav tako kabina se pokrije z cerado pa ni bistvenih razlik.....

#10 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. julij 2003, 07:05

Priajetlj me je prosil naj to objavim :palec:

LIČNO IZDELAN ČEBELNJAK PRIKOLIČAR PRODAM ALI ZAMENJAM
http://www.cebelarsk...olice_Tadej.htm

x;)x

#11 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. julij 2003, 11:09

Dam zastonj nekaj neoplojenih matic, če ima kdo voljo poskrbet za oploditev v narejencih ali pa prašilčkih!?

#12 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 28. julij 2003, 08:21

Bi vzel, če bi kje na brzino "staknil" oz lahko kupil cca. 5 rabljenih 5 S AŽ prašilčkov. :palec:

#13 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. julij 2003, 19:57

x:Dx sem že vse potalal vseh 23 matic žal :V:

#14 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 29. julij 2003, 08:02

Pa kdaj drugič. Evo, pa sem spet pri starem refrenu, da nikoli ni preveč, da je treba kakšno "kišto" vedno imeti v rezervi ... x:Dx

#15 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. julij 2003, 13:45

Žal če jih maš 100 pa ni nobene proste x:Dx tak je pr men letos sem napolnil še tisto, ki sem jo hotel res z SEKIRO obdelat kot je predlagal dr. Liebig x:Dx x:Dx

#16 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 29. julij 2003, 16:06

Kaj pa koš za seno nosit x:Dx saj je tradicija v Sloveniji čebelarjenje v koših x;)x lukne bi pa že zapropolizirale tja do zime x8Dx

#17 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. julij 2003, 17:36

Veš moram se pohvalit x^x , da imam ta prave koše starinske in tudi nove pletene. Nove mislim, da ene 3 ali 4 je spletel tast, saj tudi jaz znam splest le cajta nimam. pleteni so iz viter in slame bi jaz tole že naselil samo potem to zdravit in futrat je kar :V: zapleteno, da pa bi se mučile tam noter pa raje ne. Sosed ima neke čudne navade, da vse naseli tudi kak koš pa potem to umre čez ali že pred zimo!

#18 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 29. julij 2003, 18:11

Jaz sem tudi mislil iz etno užitkov kupit en koš in mi je nekdo isto imenil - da lahko vse čez zimo gre :palec:

#19 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. julij 2003, 18:29

Ja mogoče bi bilo izvedljivo, če bi dal na neko škatlico v katero bi lahko dal pitalnik in seveda tudi sredtsva za aztiranje varoje.
To bi bila edina rešitev za tak satr užitek x;)x

#20 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 30. julij 2003, 07:51

Saj pojma nimam kako sploh šnofaš u tak koš x:)x a ga kr dvigneš in pol ud uspodi neki šaltaš xrolleyesx kar se tiče varoje pa mam neki tazga rotenonove ploščice pravzaprav jaz tolčem varojo kar z rotenonom :eek: lansko leto so v Evropski uniji sprejeli rotenon v eko zdravilo x;)x

#21 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 30. julij 2003, 09:02

Kje pa nabavljaš rotenon? In koliko časa že zdraviš s tem sredstvom?

#22 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 30. julij 2003, 19:27

Čebelarstvo Debevec - Preverjeno :palec:

Drugače pa vtipkaj v www.Google.com in boš našel kup stvari o rotenonu :palec:

#23 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 11. februar 2004, 19:48

Prodam aluminijasto pločevino primerno za strehe LR panjev

#24 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 12. marec 2004, 14:47

Prodaja maksi panjev (3 AŽ spojeni z veho) x:px x^x :palec: :palec: :palec:

http://www.cebelarsk...ovc_maksiji.htm

#25 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 08:27

pošlji ponudbo na : igor.debevec@likopris.si




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0