Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Konjunkcije s hisami


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
32 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 13. marec 2002, 01:00

S tem ne mislim konjukcije z ASC ali MC, ampak npr.: s tretjo hiso ali kaj takega, kaksen vpliv imajo kako se to kaze, npr. Jupiter konj. tretja hisa, ali pa mogoce merkur konj cetrta hisa...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 14. marec 2002, 01:00

Če je na koncu, recimo tretje ali četrte hiše, potem ga lahko upoštevaš v nasljednji hiši. Odvisno je pa tudi po kom gledaš. Jaz osebno največ gledam po Koch-u.


E.

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. marec 2002, 01:00

Tole sem mislil bolj kot konjukcijo z zacetkom tretje hise, seveda se uposteva da je v tretji hisi, ampak samo vprasam ce je vseeno ali je med dvema hisama ali v sredini hise...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 15. marec 2002, 01:00

Najmočnejše je takrat ko je nekaj na začetku v hiši ali znamenju. Recimo, da imam planet v sredini Ovna, ni tako močan, kot če bi bil na začetku Ovna. Tu gledam po tradicionalni astrologiji. ASC Oven., druga hiša Bik itd.


E.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2002, 01:00

Ja - kot pravi Elizabeta - seveda je pomembno, na kateri strani osi se pojavi planet - ce je na koncu, v konjunkciji z osjo naslednje hise, ga mirno stejemo v prihajajoco, saj ima prihajajoci znak (hisa...) mocnejsi vpliv.

Po nekaterih drugih solah pa je os hise tudi vrh hise in je tako Jupiter v vrhu 3. hise - v tvojem primeru.

Osebno pa se bolj nagibam k razlagi, ki jo je izpostavila ze Elizabeta.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 24. februar 2004, 09:54

xscratchx zanimivo...

#7 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. februar 2004, 14:59

:palec: se strinjam z Marso in Elizabeto. Le da so meni bližje Placidusove hiše.

Vse dobro.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2004, 15:01

Pa res, seveda... Sploh opazile nisem tistegale Kocha tamle, ja, tudi jaz (uporabljam placidus). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. februar 2004, 06:40

Jaz pa Kocha, ki se mi zdi za moj način primernejši. Sploh pa pri solarjih po moji tehniki, kjer Placidus ne pride v poštev.

Je pa zato zelo uporaben v drugih primerih.

Na koncu izpade, da uporabljam in en in drugi sistem, vendar tam, kjer je potrebno tako.

Pozdrav!

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. februar 2004, 22:33

Hm Hm Hm Hm ... a se kaj zadeva razlikuje v interpretaciji?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. februar 2004, 22:35

no ja v moji karti se nč ne spremeni, razen tele konjukcije z jupiterjem in tretjo hišo, zdej ej ni več, je bolj na sredini tretje hišce...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 1. marec 2004, 07:16

Hm Hm Hm Hm ... a se kaj zadeva razlikuje v interpretaciji?


Če se ti elementi prestavijo iz ene hiše v drugo in če je tega v natalni karti kar nekaj, se zadeva prav gotovo spremeni.

ASC in MC sta tako pri Placidusu kot pri Kochu na istem mestu, vmesne hiše pa so več ali manj premaknjene. Pri tistih, ki imajo ASC v Devici ali Tehtnici, je ta zamik manjši ali celo neznaten (pri 0°Tehtnice so hiše pri obeh sistemih praktično na istih mestih).

Pozdrav!

#13 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. marec 2004, 09:28

xrolleyesx Bern, ali ti daš veliko na določene stopinje? Recimo Stojanovič opisuje da je za jasnovidnost zelo pomembna stopinja 29.
Prav tako je pomemben vrh hiše na 29 stopinji. Zanima me ali se ti Imširagić in Stojanovič (oba napisala knjigi o stopinjah kaj razlikujeta)? Jaz imam samo Stojanovičevo knjigo.

#14 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 12:12

Lunca, kakšno imaš sedaj mnenje o Stojanovićevi teoriji(posamezne stopinje), če si že seveda prebrala knjigo x?x

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. julij 2004, 12:19

na to vplina 29 stopinja :eek: .........o grozno.......še en spremljajoči pojav, hm :8):
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#16 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. julij 2004, 12:39

Lunca, kakšno imaš sedaj mnenje o Stojanovićevi teoriji(posamezne stopinje), če si že seveda prebrala knjigo x?x

:palec: :palec: Prebrala Boris , mi je uspelo, vendar to ne pomeni, da jo oddam na polico, seveda kako pa to drži v praksi pa še primerjam z določenimi kartami. :palec:

#17 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 12:40

x;)x :palec:

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2004, 18:22

xrolleyesx Bern, ali ti daš veliko na določene stopinje? Recimo Stojanovič opisuje da je za jasnovidnost zelo pomembna stopinja 29.

A karkoli (katerikoli planet, nebesno telo oz. tocka) da je tam in kjerkoli (v kateremkoli znaku) ali kaj? xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. julij 2004, 07:12

Velikokrat omenjani Dupor je nekje iznesel tezo, da so tisti, ki imajo veliko planetov na 29. stopinji ali tam nekje, bolj inteligentni, nekje drugje pa sem prebral, da živijo ti ljudje eno od svojih zadnjih inkarnacij.
Duporjeva teza ne velja, o oni drugi pa mora kaj več povedati kdo, ki mu je karmična astrologija bolj domača kot meni. Na direktno vprašanje o tem nisem dobil odgovora.

Pozdrav!

#20 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 10:45

Hm Hm Hm Hm ... a se kaj zadeva razlikuje v interpretaciji?


Če se ti elementi prestavijo iz ene hiše v drugo in če je tega v natalni karti kar nekaj, se zadeva prav gotovo spremeni.



Moj Saturn se nahaja na 29.18 Ovnove hiše in J.LV na 29.20 iste hiše(prva hiša) in čudila sem se da mi ju je,znan in dober astrolog ,ob interpretaciji,nonšalantno postavil v drugo(Bikovo) hišo.
Pomen oz.interpretacija planeta se s tem bistveno spremeni kar se mi ne zdi prav.

Bikova hiša pomeni pač nekaj popolnoma drugega, kot Ovnova. oz.druga se povsem razlikuje od prve. Zagovarjam mnenje,da planeti ostanejo in se interpretirajo v znamenju ,kjer se nahajajo ne glede na stopinje.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#21 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. julij 2004, 11:23

Moj Saturn se nahaja na 29.18 Ovnove hiše in J.LV na 29.20 iste hiše(prva hiša) in čudila sem se da mi ju je,znan in dober astrolog ,ob interpretaciji,nonšalantno postavil v drugo(Bikovo) hišo.
Pomen oz.interpretacija planeta se s tem bistveno spremeni kar se mi ne zdi prav.

:palec: Čveka, jaz bi tega saturna jemala prav v ovnovo hišo in zanko tudi, ker je saturn ta tvoj oven, ki ga imaš, zanka poleg pa pomeni, da imata ene stare nerešene probleme in sta se spet srečala, da jih poravnata.

#22 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:02

...
Moj Saturn se nahaja na 29.18 Ovnove hiše in J.LV na 29.20 iste hiše(prva hiša) in čudila sem se da mi ju je,znan in dober astrolog ,ob interpretaciji,nonšalantno postavil v drugo(Bikovo) hišo.
Pomen oz.interpretacija planeta se s tem bistveno spremeni kar se mi ne zdi prav.
...


O tem je prvi pisal Cardanus pred nekako 700 ali morda kaj manj leti. Ta "tvoj" astrolog ni kaj dosti mahal mimo. O tem smo pred dnevi nekje na forumu tudi že pisali. Sam sem imel pa tudi predavanje o tem, enkrat lani na Mavrični, drugič pa nedavno na Astroklubu.

Nekaj več o tem lahko najdemo na straneh cca. 24 itd. Eshelmanove knjige "Tumačenje solarnog povratka", kjer omenja računalniške raziskave Donalda Bradleya alias Gartha Allena iz petdesetih let. Tam je ponazorjeno še z grafi.

Zadeva je torej več kot jasna in ne samo to, da s tem ni nič narobe - astrolog dela celo napako tedaj, če tega ne upošteva.

(Pri horarni pa s tem sploh ni problema, ker je to preprosto pravilo, mimo katerega ne smeš, pa je. - Več je že napisano tudi v temah o horarni astrologiji.)

Pozdrav!

#23 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:51

(Pri horarni pa s tem sploh ni problema, ker je to preprosto pravilo, mimo katerega ne smeš, pa je. - Več je že napisano tudi v temah o horarni astrologiji.)

Pravilo se glasi:

če je nek planet oddaljen manj kot 5 stopinj se ga šteje v to hišo. Seveda, sta dva pogoja, da ni retrograden in da je hiša v istem znamenju.

Primer:

Asc na 5 stopinj Leva in Luna na 2 stopinji Leva, šteje se, da je Luna v 1. hiši


Lep pozdrav!


beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#24 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:54

Bern najpreje hvala za repliko ...pa vendar manjša pripomba:

Aprilska oz.majska eklipsa mi je padla ravno na Saturna in J.LV...

Posledice te eklipse čutim ,osebno, JAZ ..se upam trditi,da je v igri prva in ne druga hiša ...tudi 'pod razno'se ne spopadam s težavami druge hiše oz.Bika in bi,v primeru,da lahko izbiram,raje izbrala drugo hišo ...

Vidiš tu ne najdem, logične, razlage o omenjenih stopinjah čeprav verjamem,da se astrolog,ki mi je to interpretiral ni motil.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#25 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 14:59




Moj Saturn se nahaja na 29.18 Ovnove hiše in J.LV na 29.20 iste hiše(prva hiša) in čudila sem se da mi ju je,znan in dober astrolog ,ob interpretaciji,nonšalantno postavil v drugo(Bikovo) hišo.
Pomen oz.interpretacija planeta se s tem bistveno spremeni kar se mi ne zdi prav.

:palec: Čveka, jaz bi tega saturna jemala prav v ovnovo hišo in zanko tudi, ker je saturn ta tvoj oven, ki ga imaš, zanka poleg pa pomeni, da imata ene stare nerešene probleme in sta se spet srečala, da jih poravnata.


Lunca hvala :palec: jemljem tako kot je postavljeno ..torej Oven in prva hiša.Se ne morem zmotiti .Vse preveč ,ovnovskih, težav se je vrnilo...iz daljne preteklosti.Sem že skoraj pozabila nanje :o|o: ko so se mi postavile na pot.

Lep pozdrav in prijeten vikend ,želim :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0