Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Goljufati ali ne?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 13. marec 2002, 01:00

Obiskujem srednjo solo (Gimnazijo) in opazam da veliko ljudi plonka ipd.. Nekako se mi ne zdi prav, ampak v nos mi gre ko potem dosegajo boljse uspehe kot jaz, ki se posteno naucim... Sploh nevem kam to pelje, zanima pa me vase mnenje o tem.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 tkumar

tkumar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 14. marec 2002, 01:00

Razmisli, ali se učiš za sebe ali za ocene. Znanje je edino, kar ti niče ne more vzet! Kar uči se, fant!

P.S.1. Plonki so čisto uredu, dokler jih izdeluješ, saj se tako istočasno učiš, ko pa greš na izpit oz. pišeš za oceno, pa pusti plonke doma.

P.S.2. Poskusi raje izboljšati koncentracijo, saj veš, dihalne vaje, afirmacije, vizualizacija, avtosugestija,....

Pa srečno!

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2002, 01:00

V bistvu ti bo vsak rekel, da plonkanje ni goljufanje.
No, v resnici pa je.
Razmisljas sicer prav, a zakaj se ti obremenjujes s sosolci?
Saj je njihov problem, ce ne znajo (ne glede na ocene).

Kar se tice plonk listkov, pa se popolnoma strinjam s TKumar.
LAHKO koristi - nekateri se brez tega sploh ne znajo uciti - saj si s pripravo plonkceglcev sam pri sebi utrjujes znanje, poleg tega pa snov se pises - in si zato vec zapomnis..

Ja, ja, plonki so okej, goljufanje pa ne.

Poleg tega pa - ni vse v ucenju, in celo ne vse v znanju!!

Precej je tudi v iznajdljivosti... ;))

In ta, ki mu ratuje, ceprav ne zna snovi, kar dobro obvladuje, se pravi, je iznajdljiv - to je zelo pomembno, in veckrat celo bolj kot "napiflano" znanje.

Jaz bi razmisljala tako: briga me za sosolce (vsak ima svojo karmo in svoje lekcije), pri sebi in zase pa bom ravnal, kot se meni zdi najbolje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 tash

tash
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 18. marec 2002, 01:00

plonkanje-največji užtiek in adrenalin pri predmetih, ki so mi dolgočasni ali pri zoprnih profesorjih...drugače pa se vedno učimo zase in vsak ima področje, ki ga veseli, zato greš na nekatere predmete pripravljen na druge pa...v življenju ti vse znanje ne pomaga, pa vendar nam splošna razgledanost ne škoduje:)))

tash

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

treba se je naučiti lagati in goljufati tako, da ni nobeden na škodi!
jaz se tole´končno učim. preprosto zato, ker si končno dovolim:)


pokowc

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Učiš se zase. Če ti je pomembno da znaš, se uči. Če misliš, da neke snovo ne boš nikoli potreboval, če ti je nezanimiva, plonkaj. Kasneje, po srednji šoli se šele zaveš, da se učiš zase in ne za ocene.Res pa je ta naš sistem tak, da veljajo ocene, ne pa znanje.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

... menim, da se moramo dresirati tudi v laganju; Najbolje je v diplomatskih besednih spopadih :)

pokowc

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Kratkoročno je plonkanje ali goljufanje mogoče v redu, kot izhod v sili, dolgoročno, pa ne.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 12. avgust 2002, 01:00

Jaz še nikoli v življenju nisem goljufal, kaj šele da bi plonkal v šoli .
Ja sam ka mali pao s lipe

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. avgust 2002, 01:00

potem ti vulf, dobiš nagrado.

pokowc

#11 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 12. avgust 2002, 01:00

Pravi um (truemind) ne rabi goljufanja. Goljufa hudichev
(voladero) um. Seveda lahko zmagash poshteno. To je edina
zmaga. Claude http://207.88.74.110/t8

Claudio Valentin Solis

#12 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Oho pokowc! Kakšna nagrada? Če je denarna, nema problema .
Ja sam ka mali pao s lipe

#13 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Ja porkodio kako mi je ratal dvakrat en in isti odgovor vtipkat!
Ja sam ka mali pao s lipe

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

wlf< moznost tut je, da ga delitiras, use ikonco gor , kosek za smeti

pokowc

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2003, 01:00

quote:
intruder pravi:


Pravi um (truemind) ne rabi goljufanja.
Goljufa hudichev (voladero) um.
Seveda lahko zmagash poshteno.
To je edina zmaga.

Claudio Valentin Solis


Objavljena slika TO je tudi moje mnenje... Objavljena slika

Ko sem brskala in iskala nekaj po starih temah, mi je padla v oci tale...
Ravno danes sem o tem razmisljala....

Tako je s tem, ja, kot pravi Intruder...

Se dodam pa sama nekaj:
"Pri stvareh, ki jih imamo za prave, se ne smemo zatekati k prevaram" - Tagore

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 11. januar 2003, 01:00

Dokler te ne dobijo, je pa itak vse dovoljeno.




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. januar 2003, 01:00

Prej kot to, ali je plonkanje pošteno, bi se morali vprašati, ali je ocenjevanje pošteno. Saj plonkanje je posledica ocenjevanja - plonka se za boljšo oceno, ne za več znanja.

Moje izkušnje so take: v osnovni šoli sem bila dobra-zadostna, v srednji pa odlična, čeprav nisem bila v srednji nič bolj pametna, marljiva, iznajdljiva... Preprosto zato, ker sem spremenila okolje, učitelje. V OŠ sem bila živahna punca in so me učitelji imeli za problematično (taki punci pa seveda ne pripada ocena 4 ali 5), novi učitelji (v začetku SŠ) pa niso imeli nobenega mišljenja o meni, ker me niso poznali. In ker so bile moje prve ocene slučajno 4 in 5, sem bila vsa leta v SŠ odlična (v zadnjem letniku odlična s samo eno 4 v spričevalu)!
Spominjam se, da če sem v OŠ med poukom dvignila roko in kaj vprašala v zvezi s snovjo, je učitelj samo zavil z očmi in rekel: "Bolje poslušaj!" V SŠ pa je na taka vprašanja učitelj odgovoril: "Pametno vprašanje!" in sem dobila + (plus) v žepno redovalnico - "za pametno vprašanje"! Resnično!

Tako menim, da je naše šolsko ocenjevanje znanja totalno zgrešeno!

Tamara

*******************

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2003, 01:00

"Kot se Janezek nauci, tako Janez zna"...
Gre za odnos, ki ga zavzamemo do tega...
To nima nic skupnega z ocenami... saj, Tamara - vsakdo ima kaksno izkusnjo z nepravicnim profesorjem in z nacinom, kako mu podajajo znanje (to je razlog, da sem samouk)...
A zato se vseeno ne pomeni, da je plonkanje OK.
"Plonkajo" namrec cisto vsi in vsevprek ("copy/paste")....
In tudi zato je najbrz El Nino postavil v naslovu temo pravzaprav splosneje... Goljufati ali ne?
To pomeni, da nimamo razvitih moralnih in eticnih standardov.

To je v bistvu tako, kot ce bi rekel, da kraja kruha ni kraja, ker je bil oni v bistvu prisiljen v to, ker je tak nikakav sistem.
Kraja je kraja, goljufija je goljufija.

Ja, tudi jaz menim, da je vecina sistemov mimo in celo nesprejemljivih, pa si zato se vseeno ne ponarejam diplome.

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 12. januar 2003, 01:00

Ja, Marsa, saj se strinjam s tabo - ne pravim, da je plonkanje OK. Pravim samo, da se plonka za boljšo oceno, ne za več znanja. Potem pa sem navedla, kaj pomenijo ocene - praktično ne kaj dosti; pomenijo bolj, kakšen odnos imajo učitelji s tabo, kot to, koliko znaš.
Vsekakor pa je znanje in spretnost (umsko in ročno) največje bogastvo človeka. Zato nam plonkanje kaj dosti ne pomaga - pomaga samo toliko, da krasi spričevalo/diplomo, ne bogati pa nas samih.

Tamara

*******************

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. januar 2003, 01:00

HAHA, huh kako sem se skoraj ugriznil v jezik, to temo sem zacel pred huh 5 meseci, sedaj pa zagledam med topici Goljufati ali ne? Najprej sem pomislil kateri idiot bi se to sploh vprasal in odhitim notr mu posvetit eno lekcijo o tem da je odgovor ne ne ne ne ne, da si bo zapomnil, heh vraga preberem prvo objavo, in naredi klick, neonska lucka se prizge v moji glavi, obstrmim, in se zamislim, Damn boy, you'we grown. No ja sedaj sicer ne vidim vec smisla v tem vprasanju, in razmisljam kako nesmiselna so nekatera moja tekoca vprasanja cez eno leto, npr. mogoce ze jutri. Glede Goljufanja odgovor je ne, Ce sem pred petimi meseci rekel da dosegajo boljse uspehe kot jaz, to sploh ni res, plonkanje se je razblinilo v iluziji, zgodovina jih je dohitela, ko sedaj profesorji letos v 4.em letniku ne tolerirajo vec plonkanja in stvari so padle v svoj predalcek.

Zirosi, tvoja izjava dokler te ne dobijo je vse dovoljeno, zagotovo ne spada v duhovni predel foruma, kajti tukaj domuje med drugim tudi vest katero upam, da imas, in ce jo imas potem te sploh ne razumem kako lahko reces da je to dovoljeno.

I HAVE A DREAM, sem danes poslusal Luther Kinga, no jaz imam tudi sanje, sanje ko bodo ljudje ljudje posteni, ko bom lahko pogledal cloveka na ulici in vedel, da ne nacrtuje vloma v moje stanovanje, ko bom lahko napisal svoj naslov na kaksno mailing listo, ne da bi potem zacele not frlet reklame, ko ne bo nikogar, ki bi mi hotel slabo, morda se bolj pomembno, imam sanje, da ljudje ne bomo hoteli slabege sebi.

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

dalmatska beseda je gejuka, toskanska gaglioffo, Ruga Giuffa pomeni Julfa, armensko
mesto; torej armenski trgovci iz Julfe so goljufari.

http://puck.dhs.org/slovenija
http://puck.dhs.org/....1/SLO$HOLA.TXT

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2005, 12:43

fajn tema, vredna nadaljnje debate in tud razsirjenja (torej, ne sam v zvezi s plonkanjem). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 B@BuR@

B@BuR@
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 2. november 2005, 14:58

Ko sem bla v srednji šoli sem švinglala pri testih. Doma sem si naredla švinglce in s tem sem se tudi nekaj zraven naučila, tak da pri testu nisem rabla dosti švinglat. x:Ix Švinglala sem predvsem pri predmetih, ki so mi bli tečni in dolgočasni.

Najbolj fajn pa mi je blo, ko smo dobli rezultati poklicne mature. Nič se nisem učila za maturo in tudi švinglala nisem, pa sem dosegla isto število točk kot pa nekatere sošolke, ko so se pune učile. xDDx
Vpij, slišali te bodo vsi daleč naokrog, šepetaj, slišali te bodo tisti zraven tebe, molči, slišal te bo prijatelj!

#24 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 2. november 2005, 15:19

Včasih te sistem prisili v goljufanje, sicer ne preživiš. Konkretno: v vojski mi je kar naprej nekaj zginevalo. Oprema, obleka ... nisem znal preživeti drugače, kot da sem poskusil vzeti nekomu drugemu. Dvakrat me je to kar potrlo. Enkrat sem sunil nazaj (vzel nekomu drugemu) torbico s kompletom za čiščenje strelne opreme, pa sem potem ugotovil, da je bil tisti, ki sem mu sunil, v tem pogledu še veliko večji revež od mene. Še težje je znal nekomu kaj ukratsti. Drugič pa je bilo tako, da so mi pred nosom kolegi v četi sunili transportno vrečo z vso obleko, ko sem se pripravljal na selitev. Takrat mi je na pomoč priskočil prijatelj sosed od doma (midva pa v Pirotu) in mi posodil svojo obleko za v mesto, kasneje pa mi je opremo preskrbel nazaj en desetar slovenec. Še nekrat povem - verjetno se da drugače, ampak jaz nisem znal.

Potem je bil še primer na fakulteti, ko je bil kriterij kolokvijev od sociologije, politologije, obramboslovja itd. tako naravnan, da znanje ni zadoščalo za pozitivno oceno, ker so "vsi" plonkali. Čisto vsi niso, to sem že opazil... večina pa je. Zopet nisem znal preživeti drugače kot... z nedovoljenimi zapiski.

Plonkal od drugih? Vedno sem se zanesel le nase. Bila je celo štorija na fiziki, ko me je profesor obtožil, da sem kolokvij prepisal od kolegov. Bil je tako zaverovan vase, da je šel med kolokvijem iz predavalnice. Potem pa mi je dokazoval, da sem med tem, ko ga ni bilo, prepisoval. Kako naj priznam nekaj, česar nisem naredil? Res pa je, da sem vedno zbral vsa dovoljena sredstva, imel sem rešitve starih nalog itd (kar je bilo dovoljeno). Ko sva skupaj preverjala, zakaj imam ob napačni predpostavki pravilen rezultat (dokaz za plonkanje), .n a p a k e. .v. .r a č u n u. .n i s v a. .n a š l a.!

Sedaj sem se spomnil. Enkrat sem računal na to, da bom kaj od koga prepisal, pa je bil rezultat najslabši, kar sem ga imel.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#25 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 2. november 2005, 20:02

Ko sem bla v srednji šoli sem švinglala pri testih. Doma sem si naredla švinglce in s tem sem se tudi nekaj zraven naučila, tak da pri testu nisem rabla dosti švinglat. x:Ix Švinglala sem predvsem pri predmetih, ki so mi bli tečni in dolgočasni.

Najbolj fajn pa mi je blo, ko smo dobli rezultati poklicne mature. Nič se nisem učila za maturo in tudi švinglala nisem, pa sem dosegla isto število točk kot pa nekatere sošolke, ko so se pune učile. xDDx


Kolk mi je všeč beseda švinglati
x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
temu sem se zdej prav od srca nasmejala....
Drugače se pa čist strinjam s Pikom - včasih te sistem prisili...
Mene je v srednji šoli vedno silil x:Dx x:Dx x:Dx
Pa ne zato, ker bi bla tumpasta, ampak zato, ker se mi ni dalo :o|o: :inocent: xrolleyesx
Je pa res, da s plonkiči narediš že polovico. Če si pozoren na pisanje plonkceglcev, kar pa moraš bit, ker potem tudi hitreje najdeš kje so stvari napisane....
Pa tud moji hčeri nič drugega ne rečem, ko gre s celo plahto plonkceglcev na kontrolko, kot to, naj se pazi, da jo ne dobijo.
Zdi se mi pa ful fer od enih prfoksov (sploh za naravoslovne predmete), ki dovolijo formulce napisane ob kontrolki.... Ja kdo si bo pa vse zapomnil no? x:Dx

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0