Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boks


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
909 komentarjev na to temo

#1 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. junij 2003, 11:31

Vse o boksu..... x;)x :palec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2003, 11:34

Mick!
Ravno zadnjic sem razmisljala podobno kot ti o boksu...

Gledam nekaj na sportnem kanalu (najraje gledam kaksne oddaje o avtomobilizmu ipd.), pa je bil ravno boks.
Pa gledam, kako je sutaral eden drugega.
Buf! Pof! Bomp! Direkt od spodaj in vse...
Onemu je glava kar valovala okoli, vse se je potresavalo...
Pa nisem obcutljiva, imam rada sport, vse zivo prenesem...
A tole se mi je zdelo tako... surovo... nekako kar zalostno.... toliko teh udarcev, v glavo, madonca!!!
Taki mocni sunki - ne more me nihce prepricati, da to ni totalno skodljivo...
Uh.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 22. junij 2003, 12:04

No ja, stvar vsakega posameznika. Če hočeš biti tak moderen gladiator, kos mesa z debelimi rokavicami, last showbiznisa, bodi. Jaz ne bi bil. :o|o:

Čeprav, včasih so me pritegnili podobni "športi", karate, taekwondo, aikido, judo. Sčasoma človek spemeni stališča ... x:Dx

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2003, 20:51

... ceprav v vreco pa bi z veseljem kdaj nabijala...
se mi zdi kul za sprostitev negativne energije oz. napetosti...
samo v cloveka, meso... pa bi tezko nabijala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. junij 2003, 21:08

vreča ja, tista se pa tudi meni zdi mikavna vsake toliko... x;)x

sem eno obdobje resno razmišljala, da si jo nabavim, pa je žal nisem imela kam obesit... po moje kar elegantno sproščanje kakšne napetosti/jeze/karkoližetakega... meni se zdi hecno, če kdo reče, naj se v takem stanju "sprostim, mislim na ptičke...." x:Dx

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2003, 22:15

ja,ja, nam pa je fotr naredu žakl vreče, ki je bla nabasana z žagovno, de smo jo potem brcal s pestmi ; dobra sprostitev je bla, če si bil jezen, si vedno jo fejst ruknu, kr nekam u luft x:Dx

#7 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 23. junij 2003, 09:39

ja ja, žakel vreče, al pa žakl mesa, je pa nekaj drugega, jaz osebno sem za prvo varianto.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#8 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 23. junij 2003, 12:04

Sinoči so na TV pokazali premaganca.

Ni kaj, boks je res plemenit šport. Zadnje čase je dodatna ponudba celo pri vaterpolu.

Boks za lepši videz!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#9 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. junij 2003, 13:11

Mi gre na jetra.
Moj oče je vedno gledal to mlatenje.
Moj predragi ga je pa treniral. Ko sem ga pravzaprav spoznala, je bil razbit. Sprednji zobi so bili špički, otekle veke, kraste.
In premogla dovolj vpliva(beri - egoizem), da je prenehal s tem.
Ni mu žal, še manj pa meni. Moral bi shujšati, da bi šel v nižjo kategorijo itd, itd...

V glavnem mlatenje.

In vpodbujanje zatajevane krvoločnosti v ljudeh.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#10 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 24. junij 2003, 17:47

x:)x :palec: x:)x
www.rael.org

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. junij 2003, 22:24

aha :palec: x8Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 24. junij 2003, 23:00

:vragec:


mlatenje samo na vashkih turnirjih


ostalo je tehnika


:vragec: bi kr kerga boxnu vsaketolk
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 24. junij 2003, 23:38

No ja, ta tema verjetno veliko forumovcev ne bo zanimala ali pa bolj njegov moški del (no ja, ženske tudi znajo biti zelo krvoželjne x;)x) pa vendar, mogoče pa le koga. K njej pa me je vzpodbudil jutranji veliki boksarski dvoboj Lewis -Klitschko.  Radi imam šport in boks spremljam že iz časov velikih dvobojev C.Claya, G.Foremana, J.Fraizerja itd., ko sem bil še pokowc x;)x, v šoli smo stavili na zmagovalca in vsi nestrpni vstajali ob štirih zjutraj (he-he...torej sem po duši sem vedno pokovc x;)x, samo potem ko se zjutraj vstanem, sem pa bolj malo podoben pokovcu :xx!:). Kakorkoli, uspelo mi je vstati, zamudil sem prvo rundo, potem pa sem gledal eden najbolj brutalnih dvobojev kar sem jih kdajkoli videl. Tipa težka 112 in 116 kg, natrenirana ko šus, sta se tako hrabro, brezkompromisno, srčno in "na nož" borila, da ne vem če sem sploh kdajkoli v tej kategoriji videl takšen boj....veliko težkih udarcev, krvi, poškodb (ne vem...za nepoznavalce boksa - šlo je za boj za svetovnega prvaka v težki kategoriji, kjer velikokrat odloči le en udarec, saj so ti udarci tako močni, da bi vsakega od nas (razen  :vragec: seveda x;)x ) spravili za dolgo časa v bolnišnico ali 2 metra pod zemljo (oz. k :vragec:  x;)x ), boksarje pa pogosto v stanje, ko se v 10-ih sekundah ne morejo več vstati, kar pomeni poraz (tkim. knock-out); in za idealno kombinacijo, spektakel, ki so ga v boksarki organizaciji (beri tudi D. King) nujno potrebovali po "padcu" Tysona - dvoboj črnca (Lewis - GB) in belca (Klitschko - UKR) - spopad dveh ras (po Kljukinem dveh manjvrednih ras x;)x), boksalo pa bi se naj 12 rund, kar je redkost in se seveda zopet ni. Skratka, če je med forumovci kakšen ljubitelj boksa ali ga bo pritegnil ta post - naj si ogleda posnetek dvoboja danes ob 15.30 na HTV 3. Namreč na koncu sem se le zamislil ali je boks res plemeniti šport, kot ga velikokrat poimenujejo in ali je sploh šport ali pa je le oblika modernega gladijatorstva (in biznisa seveda) v katerem več kot je udarcev, poškodb, krvi pa tudi zelo hudih poškodb in celo smrti - auditorij bolj uživa. No, saj verjetno pri boksu skoraj ne gre drugače, priznam, tudi jaz sem užival v včerajšnjem neverjetnem boju. Hm, pa včasih so boksali celo brez rokavic, brez zdravnikov in brez omejitve števila rund - dokler ni eden obležal.

Ni kaj, brez dvoma je včerajšnjima borcema potrebno priznati......izjemno srčnost, hrabrost, natreniranost, spretnost, hitrost, vzdržljivost, moč......vse same odlične prvine športnikov.....ampak vseeno sem dobil občutek, da je boks plemeniti ravno toliko kot Jelinčič x;)x. Kdo je zmagal......mogoče bo kdo le pogledal posnetek, zato.....o tem kasneje.

x^x x8Dx Je malo rdečemu buzerantu stisnilo rinko, ko sta se uničevala dva moška telesa! Še sedaj mi rdeči buzi (Mick) ni oddgovoril, kaj pomeni psihopat!
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 24. junij 2003, 23:44

:vragec:


KLJIKA x:)x


>RDECHI BUZERANT MICK< x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx


:vragec: x:)x x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. junij 2003, 23:50

:vragec:


mlatenje samo  na vashkih turnirjih


ostalo je tehnika


:vragec:  bi kr kerga boxnu vsaketolk

Tako se ti boksaš kar na veliko razdaljo

in ko zgrešiš si:Objavljena slika

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. junij 2003, 00:31

:vragec:


ne ne
tardechih tehnika je naslednja:

NE ME TEPST, NE ME TEPST.....in bezhi (zato ma dolge noge)...
pa bezhi, pa bezhi.....ampak v pravem trenutke se pa obrne, in modela
PO GOBCU USEKA.......hehe.....pol pa spet bezhi.....


moja?....hehe
najprej
PO GOBCU.....
POL PA SHE ENE PARKAT



:vragec: :vragec: :vragec: x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 25. junij 2003, 01:04

Uhh aakhutek je naš pretepač. Opasan je on, bogami če me mlatnut s kukuruzom. A ne ne, neče on dobar je on dečko, a bogami če me opet mlatnut s kukuruzom. x:Dx x:Dx :palec:
Ja sam ka mali pao s lipe

#18 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 25. junij 2003, 13:20

No ja, stvar vsakega posameznika. Če hočeš biti tak moderen gladiator, kos mesa z debelimi rokavicami, last showbiznisa, bodi. Jaz ne bi bil.  :o|o:

Čeprav, včasih so me pritegnili podobni "športi", karate, taekwondo, aikido, judo. Sčasoma človek spemeni stališča ...  x:Dx

Sorry Rachek, tuki si pa mal zamešal. Vsaj karate in aikido nista agresivna športa (Bolj agresivna sta judo in taekwando, ki sta bolj moderna športa, pogruntana v zadnjih 100 letih, zato da so ju lahko razvili v tekmovalna športa).

Nekatere vzhodnjaške veščine obvladanja nasprotnika (ki jim mi rečemo "borilne" veščine) so stare tisočletja. Pri karateju in aikidu gre za trening duha, ki lahko traja celo življenje , pa kljub vsemu fizičnemu treningu posameznik ne bo dosegel zaželenega duhovnega stanja in dobil - vsaj 1 dan črnega pasu.

Seveda se pa zmeraj znajdejo iznajdljivi posamezniki in zadevo zmodernizirajo v npr full contact karate in kar je še takega, da lahko narod uživa ob Tv zaslonih in v živo v full mlatenju iin krvošpricanju. Kar nima blage veze z originalno mojstrino karateja (in aikida)

AiKIdo

Ki=či=prana="energija"



Vojko, pa še ti kaj povej!


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#19 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 25. junij 2003, 17:20

[quote name='MUCAMACA' date='25. Jun 2003 ob 14:21'] [QUOTE.......Seveda se pa zmeraj znajdejo iznajdljivi posamezniki in zadevo zmodernizirajo v npr full contact karate in kar je še takega, da lahko narod uživa ob Tv zaslonih in v živo v full mlatenju iin krvošpricanju.  Kar nima blage veze z originalno mojstrino karateja (in aikida)

AiKIdo

Ki=či=prana="energija"



Vojko, pa še ti kaj povej!


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca [/quote]
Aikido v prevodu pomeni pot (DO) do harmonije (AI) z energijo (KI) (univerzumom, duhom).


Aikido je pot spoznavanja koordinacije uma in telesa v vsakdanjem življenju.
Nekateri razmišljajo o aikidu kot o veščini za metanje napadalcev v delčku sekunde ali obvladovanju orjakov in silakov z enim prstom. O aikidu premišljujejo kot o visoko razviti samoobrambni borilni veščini, kar pa je zelo površinski pogled.
Aikido ni le veščina za metanje drugih, aikido je pot uporabe naravnih zakonitosti v vsakdanjem življenju, je umetnost nastala iz borilnih veščin.

Po vodni gladini plava ledena gora. Običajno vidimo samo tisti del, ki plava nad površino vode, pozabljamo pa, da je okoli 60 do 70 % pod gladino, katerega ne moremo videti. Torej imamo vidni in nam nevidni del.
Pri ljudeh vidimo samo fizični del oziroma konstrukcijo telesa, mentalni del pa je nam neviden. Oboje pa sestavlja celoto neke osebe. Podobno misli večina Ijudi, da je fizična moč edina moč, pozabljajo pa na moč uma, ki se ne more videti.

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#20 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 25. junij 2003, 17:22

Ljudje, ki vadijo borilne veščine ali športe, imajo navado, da dajo velik pomen tekmovanju in fizičnemu treniranju. Dobro je biti močnejši od drugih, ampak ta svet ni samo relativen, obstaja tudi svet nad tekmovanjem. Če se vzgaja tekmovalni duh, lahko človek pride v konflikt s sabo in drugimi. Zmeraj več je privržencev Ki Aikida po celem svetu ravno zaradi pristopa nenasilja, ki se odraža v vsakdanjem življenju.


Več pa na strani KI AiKiDo

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. junij 2003, 17:28

x^x

#22 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 25. junij 2003, 17:31

Če bi ta gib naredil v maternici bi bil še boljši... (boga nosečnica)
Najdeš tako fotko pokowc?
x;)x

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. junij 2003, 17:38

:vragec:


eh ja....


mick se spet trud postat dick
(pa zhe prou dobr mu je shlo)


:vragec: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. junij 2003, 18:25

:vragec:


mali mick....in she manjshi dick


prouzaprou bi najraj tebe....hehe



:vragec: x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. junij 2003, 19:10

:vragec:


hehe

che se bo zadeva razvijala tko, kt jst mislm, de se bo... x:Dx


pol zhe vem, kermu bosh dau...hehe :xx!: :xx!:


:vragec: x:)x x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0