Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boks


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
909 komentarjev na to temo

#876 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. junij 2012, 19:05

Jaz pa bi danes boksala... mogoče se kdaj naučim... na stara leta... bom super babica...

men se zdi boks hud

dva človeka se zmenita da se bosta pomirila v moči, kaj pa je to nekaj groznega in nesvetega...

nimam pojma, meni deluje primarno in skozi bolečino in borbo čutiš samga sebe... da si živ...

priklon Marsu

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#877 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 4. junij 2012, 19:32

Ja, kot pri vsem je odvisno od pristopa in namena.
S posploševanjem lahko delamo krivico.
Boks je grob, življenje je mnogokrat še dosti bolj grobo.

Pa če tudi jaz malo posplošim:
Problem pri boksu kot pri mnogih športih je denar! Danes človek ne ve več, ali je boj med dvema pošten ali ne. Veliko pišejo o športnih prevarah, pogosto pri nogometu. Pri boksu pa je že znano, da nekdo izgubi za denar.
Za denar torej nekateri počno preveč stvari in s tem ne širijo vrednost določenega športa, temveč tiste manj lepe plati družbenih okoliščin in slabosti ljudi, ki se vrivajo v še tako sleherno špranjo človeških aktivnosti.
Žal morda nekateri nimajo veliko možnosti da bi ne bili pošteni, saj jih stisnejo v kot, so revni in nimajo izbire. Tako postanejo podležni osebnim potrebam in željam pred širšim namenom.

Sicer pa je meni poredko bilo pogledat boksarsko tekmo. Ne vem zakaj, morda sem se učil in si ustvarjal mnenje o tem, kar nekdo počne.
Pred mnogimi leti, je tudi meni ta šport bi bolj kot ne kar nekaj. Predvsem zaradi tega, ker nisem v njem videl (in tudi sedaj ne vidim) večjega smisla. Smisla v tem, da okolju, gledalcu da nekaj koristnega. Nekaj kar kar bi napolnilo.

Kot pri mnogih stvareh če že, rajši vidim lastno soudeležbo, kot pa da gledam to, kar bi lahko počel sam. Razen v kolikor se učim od boljših od sebe, terej z namenom, ne zaradi prepuščanja.
Kratkočasje ali kakšen drug razlog zakaj sem preko zaslonov gledal boks, pa so pač trenutki, ko sem izbral kar sem, torej gledanje boksa, ki mi menda nikoli ni dal tistega, kar bi zame bilo navdihujoče, motivirajoče ali kako drugače koristno. Zgolj pretok moje pozornosti do osebe, ki si je nadela rokavice zato, ker je to njen poklic.

Kruha in iger je velel narod. Ne zanima nas prihodnost, ne sedanjost, ne preteklost. Hočemo živeti sedaj, pa čeprav teče kri, pokajo arkade, se lomijo nosovi in se gora moči, ob kateri bi izgledal kot palček ponižujoče sklanja nad drugim marsom. Nad drugo občudovanja vredno kreacijo človekega telesa.
Sočutje je občutek ki sem ga nekoč doživljal pri boksu, sočutje.

Danes pa je boks postal že skoraj kot joging. Še en izmed športov, ki so sami sebi namen. Morda so boji velikih zares samo še preteklost.

-

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#878 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. junij 2012, 05:36

Dobra Slika + Napis na njej Objavljena slika Hvala, Sin x:)x

Je pa res žalostno, ja, da se gredo eni tepst za denar, in pri tem zaslužijo 300 krat Več, kot pa tisti, ki rešujejo Življenja xcivx Objavljena slika xcivx

Inpa, še bolj bolan je folk, ki se naslaja ob tem podkupljivem povzročanju bolečin na račun drugih Objavljena slika xcivx Objavljena slika

Mislim, ej, to pa je bolestno čez vse mere ...

Se Natanko vidi, koliko nasilja je v narodu, da se gre takele Nekoristne - Bolane igrice ...

No, v Prihodnosti Človeštva, bodo vsi taki nasilni "igralci" odstranjeni iz Obličja Planeta , kajti to ni nek vzor ponižnega , nenasilnega, Ljubeznivega , umirjenega , resnega, ljubečega Človeštva .

Žal so si taki izbrali Napačno Pot .

To jim lahko kar poveste , zato, da jih lahko še popravijo, preden bo Prepozno Objavljena slika

Lp do tedaj .

B. + #

#879 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. junij 2012, 07:49

Ej zdej ste me pa v jezo spravli.

Nismo vsi rojeni za reševalce...
jaz vedno pravim,če je treba agresijo izživeti naj se izživi skozi šport, kjer so točno določene meje.

Še eni svetniki, ki ne razumejo da je moč , jeza, borbenost del naše narave in da če ima človek tega veliko v naravi, pa ne zna sprotit, lahko postane izjemno destruktiven. Povejte mi kaj je destruktivenga v nogometu.

Živi in pusti živeti.

Moralistov je v tem svetu več kot dovolj.

Sin denar uniči vse ne le šport, tudi duhovnost ( ogromno enih učitlov), tudi astrologijo lahko, tudi novinarstvo pa še marsikaj.. mislim ne denar, ampak naš pohlep... tko da ajmo mal se ohladit z moraliziranjem.

Uf ste me podkurli... fajn, da ga lahko vsaj mal čutim , tega divjega boga... bom zdej z večjo vnemo delala... xDDx

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#880 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 09:23

Ha ha sej jst se čist strinjam s tvojim mnenjem. Kot vera, kot šport, kot veliko tega je, ker potrebujemo ali pa vsaj mislimo da potrebujemo v fazi lastnega razvoja. Ni naključje. Nikjer ne pravim da tega naj ne bi bilo ali da ni prav da je. Pisal sem o lasten doživljanju. Povedal svoje mnenje. Kot moraliziranje je razumljeno veliko stvari. Zame pomeni moraliziranje to, da nekdo nekaj govori, drugo počne.
Stojim za tem, da je vse odvisno od pristopa in namena.

lp

Ej zdej ste me pa v jezo spravli.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#881 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. junij 2012, 10:14

Sin, marsikaj kar praviš razumem, to da bežimo v tako in drugačno sceno, sam da bi pobegnli od resnice....segrela me je slikca... zakaj... ker če kdo zna zaslužt, zna, je to njegova kvaliteta, in če kdo zasluži tako da pomaga je to njegove kvaliteta... kake kvalitete pa je človekovo jedro, pa ne veva ne ti ne jaz...

Jaz sem sam kot astrolog gledala, ne toliko kot človek, in ker sem zaradi prenežnega pogleda na svet že velikrat vidla hudo potlačeno veliko moč, ki je potem hodila ven na zelo negativen način.... bi raje vidla, da bi starši takega otroka v kak borilni šport vpisali in bi se tam garbu.... po nekih določenih pravilih... sam to... iz tega sem štartala... pa mal sem se hecala... pa tko... sem spet bolj take volje x:o)x

moralizem ( po moje), joj kako ga poznam, ga mam v sebi zacementiranega... neka drža, ko misliš, da lahko za druge sodiš kaj je prav in kaj ne, tko mal bolj iz viška, ne kot eden izmed enakih, sorodnih. Šele ko se človek zaveda svojih nepopolnosti, lahko raste, se lahko razvija, korak za korakom, ko se ukvarja s togimi pravili, kako bi moralo biti in to prenaša na druge, za katere nima nikakršne uvida o njihovi vlogi v svetu, to, poskušam odstraniti, bolje zmanjšati iz svojega sveta. Tudi če ti nekaj delaš in to dojameš kot dobro, ni nujno dobro za nekoga druzga, v sorodni situaciji. Oh kako sem določasna... raj bi se hecala... eto morem nazaj, omare pospravljat... čau

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#882 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 5. junij 2012, 10:47

:ermm:

Nič, nič, sm sam pršu pogledat kaj dela Mihela v temi Boks. x;)x

#883 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 14:04

Kvaliteta zaslužiti. Odvisno kaj, kdaj in kako.

Da. O tem sem govoril v temi samomor.

Da in ne. Koliko ima kdo uvida ne veš in ne vem. Oziroma veva zgolj deloma. Morda samo misliva da veva.
Boksa ne obsojam, a meni pač ne pomeni veliko. Imeti tukaj mneje je problem.

-

Kar se tiče slikce, je pač slikca. Pove kar pove. Tako kot mnoge druge. Nekomu eno, drugemu drugo.
Moja objava je moje mnenje, tvoja tvoje, od drugih njihovo. So mnenja. Mene tvoje ne moti in ga razumem.
Slikca je predvsem realna! Pove o tem, kako kot družba vrednotimo in kje se nahaja skupna zavest.

Linija med moraliziranjem ali podajanjem menja je lahko iz razumevanja različno, saj vse kar pišemo ljudje različno sprejemamo. Nekdo razume zgolj kot mnenje, nekdo kot moraliziranje, nekdo kot bluzenje, nekdo kot nakladanje, nekdo kot kretenizem, posiljevanje,... you name it. Vse sorte dodajamo zraven temu, kar je nekdo napisal, saj razumemo prek lastnih vzorcev, prepričanj in predstav.
Vsak si sam ustvari svoje mnenje ali kot praviš živi in pusti živeti. - Razumevanje tega citata je pogojeno z zavedanjem posameznika.

lp


je to njegove kvaliteta... kake kvalitete pa je človekovo jedro, pa ne veva ne ti ne jaz...

zaradi prenežnega pogleda na svet že velikrat vidla hudo potlačeno veliko moč,

za katere nima nikakršne uvida o njihovi vlogi v svetu,


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#884 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. junij 2012, 15:13

Kvaliteta zaslužiti. Odvisno kaj, kdaj in kako.

Da. O tem sem govoril v temi samomor.

Da in ne. Koliko ima kdo uvida ne veš in ne vem. Oziroma veva zgolj deloma. Morda samo misliva da veva.
Boksa ne obsojam, a meni pač ne pomeni veliko. Imeti tukaj mneje je problem.

-

Kar se tiče slikce, je pač slikca. Pove kar pove. Tako kot mnoge druge. Nekomu eno, drugemu drugo.
Moja objava je moje mnenje, tvoja tvoje, od drugih njihovo. So mnenja. Mene tvoje ne moti in ga razumem.
Slikca je predvsem realna! Pove o tem, kako kot družba vrednotimo in kje se nahaja skupna zavest.

Linija med moraliziranjem ali podajanjem menja je lahko iz razumevanja različno, saj vse kar pišemo ljudje različno sprejemamo. Nekdo razume zgolj kot mnenje, nekdo kot moraliziranje, nekdo kot bluzenje, nekdo kot nakladanje, nekdo kot kretenizem, posiljevanje,... you name it. Vse sorte dodajamo zraven temu, kar je nekdo napisal, saj razumemo prek lastnih vzorcev, prepričanj in predstav.
Vsak si sam ustvari svoje mnenje ali kot praviš živi in pusti živeti. - Razumevanje tega citata je pogojeno z zavedanjem posameznika.

lp





Mnenje nasproti mnenju in z moje strani velik enga heca... ma ja vsak se pa tko in tko odziva po svoje. Poleg tege pa moj komentar ni ravno na veliko letel nate veliko bolj na Bojanteja, zaradi tega sem se sploh odglasila. Ker drugače se ni bi, ima Omar prav, boks ni moja tema. Mogoče sem premalo resna za tale forum.

Moj svet pa tvoj sta si drugačna, ker jaz pač drugač gledam. Mislim, da vsak živi tisto kar si je zaslužil... in da bo živel tisto kar služi zdej.

No zdej se pa res umikam iz boksa.
Kolk enih plusov sem dobila, hodo... zdej pa sam ne vem, a zaradi mojga mnenja al pa sam zato, ker kontriram Sinu... mogoče je pa to nov način za zbiranje plusov x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#885 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. junij 2012, 16:44

Ej zdej ste me pa v jezo spravli.

Nismo vsi rojeni za reševalce...
jaz vedno pravim,če je treba agresijo izživeti naj se izživi skozi šport, kjer so točno določene meje.

Še eni svetniki, ki ne razumejo da je moč , jeza, borbenost del naše narave in da če ima človek tega veliko v naravi, pa ne zna sprotit, lahko postane izjemno destruktiven. Povejte mi kaj je destruktivenga v nogometu.

Živi in pusti živeti.

Moralistov je v tem svetu več kot dovolj.

Sin denar uniči vse ne le šport, tudi duhovnost ( ogromno enih učitlov), tudi astrologijo lahko, tudi novinarstvo pa še marsikaj.. mislim ne denar, ampak naš pohlep... tko da ajmo mal se ohladit z moraliziranjem.

Uf ste me podkurli... fajn, da ga lahko vsaj mal čutim , tega divjega boga... bom zdej z večjo vnemo delala... xDDx


Glej : Ljubezen Rešuje : kdor tega ne dela, ima Žal Pomanjkanje Ljubezni Objavljena slika

Ker pa Vemo, da je Le Ljubezen Življenje , lahko rečemo, da ima Pomanjkanje Življenja Objavljena slika

In ti bi agresijo še celo izživljala, aaaAAA Objavljena slika x?x Objavljena slika

No, mi je vse dovolj Jasno o tebi :o|o:

In Tudi zato mi je jasno, zakaj govoriš o sproščanju jeze ... :o|o:

Sprašuješ kaj je destruktivnega v nogometu ? Točno To, kar je pri vsem drugem : gre se za Destruktivnost Duha Objavljena slika

Torej ; nogomet Je destruktiven za Duha , v kolikor Žal še nisi spoznala Tega v tvoji tuzemski inkarnaciji Objavljena slika

Očitno ti še manjka "lekcij v Ljubezni" :

Živim in pustim živeti ; Destruktivnost pa žal N I Življenje , v kolikot tudi tega še Nisi Sprevidela Objavljena slika

Lep pozdraw iz Nenasilnih + Nedestruktivnih , Nejeznoritih Dobraw Ljubezni, čaw x:)x xsrcx x:)x

B. + #

#886 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. junij 2012, 17:48

Glej : Ljubezen Rešuje : kdor tega ne dela, ima Žal Pomanjkanje Ljubezni Objavljena slika

Ker pa Vemo, da je Le Ljubezen Življenje , lahko rečemo, da ima Pomanjkanje Življenja Objavljena slika

In ti bi agresijo še celo izživljala, aaaAAA Objavljena slika x?x Objavljena slika

No, mi je vse dovolj Jasno o tebi :o|o:

In Tudi zato mi je jasno, zakaj govoriš o sproščanju jeze ... :o|o:

Sprašuješ kaj je destruktivnega v nogometu ? Točno To, kar je pri vsem drugem : gre se za Destruktivnost Duha Objavljena slika

Torej ; nogomet Je destruktiven za Duha , v kolikor Žal še nisi spoznala Tega v tvoji tuzemski inkarnaciji Objavljena slika

Očitno ti še manjka "lekcij v Ljubezni" :

Živim in pustim živeti ; Destruktivnost pa žal N I Življenje , v kolikot tudi tega še Nisi Sprevidela Objavljena slika

Lep pozdraw iz Nenasilnih + Nedestruktivnih , Nejeznoritih Dobraw Ljubezni, čaw x:)x xsrcx x:)x

B. + #

Sem že mislila nehat.
Glej jaz nisem razsvetljena, nisem sveta, jez sem čist navaden človek.
Ljubezeni imam kot jo imam, se jo trudim dajat kot jo lahko, vendar sem čist navaden človek in ne gre zame, ja pridem jezna,včasih reagiram, vendar vedno manj ... in predelam, meditiram, razumem in grem dalje... ma vsi se ne moremo na enak način soočati z jezo... vsak na svojga, ker smo zelo drugačni... vsekakor je bolje šport kot vojna, je veliko bolj igrivo in veliko manj zares... na eni ravni... zdej na kakih drugih ravneh pa lahko funkcioniramo drugače... je pa res da v meni ni velike Ljubezeni, sem sam ena ženska, ki se trudi dat vse od sebe glede na danosti. Ma pr športu ne gre nujno samo za jezo, gre za višek energije, za borbeno naravo, ki mora na nek način priti ven, se izraziti. Zaenkrat še vedno živimo na Zemlji, in imamo različne danosti in različne energije s katerimi moramo živeti. Mogoče v kakem drugem svetu... brez jeze...lušno... brez viška energije, ki se lahko spremeni v napetost... lušno... zakaj pa ne.
Se pa strinjam da je vse v duhu ali umu, kot pač jaz rečem, lahko si boksar in si najbolj ljubeče bitje na svetu, ker je tvoj um ljubeč in je šport samo šport in vsi naši predsodki padejo... vse je v umu.. lahko pa si zdravnik, in to kak hud kirurg, pa je v tvojem umu veliko napetosti in agresije, kljub temu da na dnevni bazi pomagaš ljudem. Stvari so relativne, in kdo sva midva, da sodiva.Ne morem reči, da je boks sam zase slab, lahko rečem, da je vse odvisno od uma človeka, ki boksa. Tako jaz to vidim... iz te Zemeljce, skozi moj zorni kot, skozi moje dojemanje... Sodit stvarem vsem po vrsti... se mi ne zdi najbolj fajn... ker se ne zavedamo, kot je omejen naš pogled. če ti da to misliti kak človek sem, super... če se bova kdaj srečala, mi to razloži, me zanima, jaz se spoznavam že skori štirideset let, pa še vsega ne vem, pa še ves čas se spreminjam.

Vse dobro, m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#887 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 19:08

x:Dx :palec: Tut jst, pa je fajn s sabo in tabo debatirat.

Da. Izražamo mnenje glede na počutje in zavest. Enkrat z jezo, enkrat v žalosti, apatiji, veselju, pač čustvenih stanjih prežetih s prepričanji in določeno mero zavedanja.

:palec: Da, tudi zato je fajn da si različna mnenja dopuščamo.

-

Po moje je človek naravno gibalno bitje, tudi rad se igra, tekmuje, je njegov izraz, ga motivira, mu daje dobro komponento ega, ga brani pred depresijo, ga povezuje z drugimi, neguje edino telo ki mu je dano, itn, a igro spreminjamo v bitke, ki pa so (se povsem strinjam s teboj), milijonkrat boljše kot vojne. Če bi vsi rajši boksali kot se vojskovali, bi premejduh da živel lepš na tem sveti. x:Dx


Sem že mislila nehat.

ja pridem jezna,včasih reagiram,

Ma pr športu ne gre nujno samo za jezo, gre za višek energije, za borbeno naravo, ki mora na nek način priti ven, se izraziti. Zaenkrat še vedno živimo na Zemlji, in imamo različne danosti in različne energije s katerimi moramo živeti. Mogoče v kakem drugem svetu... brez jeze...lušno... brez viška energije, ki se lahko spremeni v napetost... lušno... zakaj pa ne.
Se pa strinjam da je vse v duhu ali umu, kot pač jaz rečem, lahko si boksar in si najbolj ljubeče bitje na svetu, ker je tvoj um ljubeč in je šport samo šport in vsi naši predsodki padejo... vse je v umu.. lahko pa si zdravnik, in to kak hud kirurg, pa je v tvojem umu veliko napetosti in agresije, kljub temu da na dnevni bazi pomagaš ljudem. Stvari so relativne, in kdo sva midva, da sodiva.Ne morem reči, da je boks sam zase slab, lahko rečem, da je vse odvisno od uma človeka, ki boksa. Tako jaz to vidim... iz te Zemeljce, skozi moj zorni kot, skozi moje dojemanje... Sodit stvarem vsem po vrsti... se mi ne zdi najbolj fajn... ker se ne zavedamo, kot je omejen naš pogled. če ti da to misliti kak človek sem, super... če se bova kdaj srečala, mi to razloži, me zanima, jaz se spoznavam že skori štirideset let, pa še vsega ne vem, pa še ves čas se spreminjam.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#888 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 5. junij 2012, 19:20

:vragec:

pa dobr ... če že ne gledate boksa ... vzemte vsak svoj povšt'r, k' mate vsega polno glavo xcivx (da se ne izrazim kako drugače) in nabijajte vanj vsa svoja razočaranja, neuresničena pričakovanja, takšne in drugačne poraze... preverjeno, pomaga ... saj, verjetno bi bila še boljša originalna boksarska vreča :palec:
***
le kam so se izgubili boksarski strokovnjaki xcivx ... kdo bo ... in kje ... nasprotnik Dejana Zavca ... recimo x;)x

#889 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 19:31

Saj tudi pogledam, enkrat letno morda. Zadnjič sem si rekel da bom končno enkrat pogledal Zavca, k tolk govorijo o njem in sem gledal ta zadnji njegov boj v Mariboru al kje je že bila tekma z enim afričanom mislim da. No, kaj naj rečem drugega, kot da se ponovim od zgoraj x:o)x xnckrivx :inocent: :U: ja in?
Ampak to jst, kdo ki je ljubitelj in poznavalec, pa morda pač rajši Zavca ane.

Imam smiselno vprašanje glede na naslov teme: Kaj vam da gledanje boksa oz. zakaj gledate boks?


:vragec:

pa dobr ... če že ne gledate boksa ... vzemte vsak svoj povšt'r, k' mate vsega polno glavo xcivx (da se ne izrazim kako drugače) in nabijajte vanj vsa svoja razočaranja, neuresničena pričakovanja, takšne in drugačne poraze... preverjeno, pomaga ... saj, verjetno bi bila še boljša originalna boksarska vreča :palec:
***
le kam so se izgubili boksarski strokovnjaki xcivx ... kdo bo ... in kje ... nasprotnik Dejana Zavca ... recimo x;)x


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#890 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 5. junij 2012, 19:56

v določenem trenutku ... ko sem sama polna energij, ki jih ne morem sprostiti fizično mi prinese neko olajšanje ... takrat dvoboj spremljam ... drugič zopet se zgodi, da me bolijo udarci in mi je vse skupaj nesmiselno ... takrat preklopim na kaj bolj nežnega x:)x

prav z namenom boksarskega dvoboja v živo, ne bi šla gledat x;)x

je pa res ... še enkrat ... da z nabijanjem v povšt'r sprostiš dosti jeze xcivx

#891 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 20:05

:palec:

v določenem trenutku ... ko sem sama polna energij, ki jih ne morem sprostiti fizično mi prinese neko olajšanje ... takrat dvoboj spremljam ... drugič zopet se zgodi, da me bolijo udarci in mi je vse skupaj nesmiselno ... takrat preklopim na kaj bolj nežnega x:)x


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#892 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. junij 2012, 20:21

Sem že mislila nehat.
Glej jaz nisem razsvetljena, nisem sveta, jez sem čist navaden človek.
Ljubezeni imam kot jo imam, se jo trudim dajat kot jo lahko, vendar sem čist navaden človek in ne gre zame, ja pridem jezna,včasih reagiram, vendar vedno manj ... in predelam, meditiram, razumem in grem dalje... ma vsi se ne moremo na enak način soočati z jezo... vsak na svojga, ker smo zelo drugačni... vsekakor je bolje šport kot vojna, je veliko bolj igrivo in veliko manj zares... na eni ravni... zdej na kakih drugih ravneh pa lahko funkcioniramo drugače... je pa res da v meni ni velike Ljubezeni, sem sam ena ženska, ki se trudi dat vse od sebe glede na danosti. Ma pr športu ne gre nujno samo za jezo, gre za višek energije, za borbeno naravo, ki mora na nek način priti ven, se izraziti. Zaenkrat še vedno živimo na Zemlji, in imamo različne danosti in različne energije s katerimi moramo živeti. Mogoče v kakem drugem svetu... brez jeze...lušno... brez viška energije, ki se lahko spremeni v napetost... lušno... zakaj pa ne.
Se pa strinjam da je vse v duhu ali umu, kot pač jaz rečem, lahko si boksar in si najbolj ljubeče bitje na svetu, ker je tvoj um ljubeč in je šport samo šport in vsi naši predsodki padejo... vse je v umu.. lahko pa si zdravnik, in to kak hud kirurg, pa je v tvojem umu veliko napetosti in agresije, kljub temu da na dnevni bazi pomagaš ljudem. Stvari so relativne, in kdo sva midva, da sodiva.Ne morem reči, da je boks sam zase slab, lahko rečem, da je vse odvisno od uma človeka, ki boksa. Tako jaz to vidim... iz te Zemeljce, skozi moj zorni kot, skozi moje dojemanje... Sodit stvarem vsem po vrsti... se mi ne zdi najbolj fajn... ker se ne zavedamo, kot je omejen naš pogled. če ti da to misliti kak človek sem, super... če se bova kdaj srečala, mi to razloži, me zanima, jaz se spoznavam že skori štirideset let, pa še vsega ne vem, pa še ves čas se spreminjam.

Vse dobro, m


Glej, sestra, tudi jaz sem le navaden grešen-zmoten človek, ki se tudi pri svojih bližajočih se 40 letih še vedno pošteno učim, včasih že kar preveč ... in se moram tudi pošteno + ponižujoče boriti z Pomanjkanjem Ljubezni v svoji ubogi duši , ... :sori: :C: :V: :C: :sori:

In, ker sem spoznal, kako hudo napačnozmotnogrešno sem sodil v moji "zapravljeni" mladosti , se zdaj probam izogibati takim sodbam, ampak poizkušam na vseskupaj gledati iz Višjega - Božjega Vidika, da so potem tudi sodbe upravičenejše .

Si pa dala dober primer, ja, o onem hinavskoagresivnem kirurgu, in takoj sem se spomnil na Baričevič Sašo .

In priznam, tudi v meni je zelo malo, veliiiko premalo Ljubezni, ... zato pa se trudim, da je ne uničim še tisto malo, z sprejemanja kakega nasilja, katerega sprejemamo skozi čutila, ... :V: :C:

No, toliko sem ti želel na kratko omeniti, ... zdaj pa bom še onima razložil kako je z "sproščanjem energij" ki to Ni .

Hvala. Lp B.

#893 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. junij 2012, 20:34

:vragec:

pa dobr ... če že ne gledate boksa ... vzemte vsak svoj povšt'r, k' mate vsega polno glavo xcivx (da se ne izrazim kako drugače) in nabijajte vanj vsa svoja razočaranja, neuresničena pričakovanja, takšne in drugačne poraze... preverjeno, pomaga ... saj, verjetno bi bila še boljša originalna boksarska vreča :palec:
***
le kam so se izgubili boksarski strokovnjaki xcivx ... kdo bo ... in kje ... nasprotnik Dejana Zavca ... recimo x;)x


Glej, tisto "sproščanje" raznih energij, je tudi nadvse Škodljivo, kajti vse tiste "sproščene" Energije se ti slej ko prej vrnejo na dušo, in ti delajo Škodo Objavljena slika

Torej, tudi to Žal Ni Prava pot, kot smo včasih mislili da je . Četudi pomaga kratkotrajno-kratkoročno, pa ti Nadvse Škoduje Dolgoročno Objavljena slika

V Prihodnosti Planeta bodo vsi ti raznorazni "strokovnjaki" razmetani "po tleh" , kajti preveč so zabredli v zavajanje Človeštva Objavljena slika

Resnični - Pravi Bojevniki , se Bodo Bojevali z Mečem Resnice , z Pogumom Levov in z Oklepom Ponižnosti , ki pa vseskupaj izvira iz L J U B E Z N I:

Da : Ljubezen bo Glavno Orožje Prihodnosti Človeštva v Vseh Bojih z zlom.

Da pa še obrazložim Povezavo med Boksom + Vojno :

Sta namreč precej povezana ; preko "kruha in iger" (boksa), se napuh nekega naroda lahko Takooo poveča, da kmalu zapade v vojno ; takšno ali drugačno : če ne drugega pa v državljansko , poleg mednarodne, svetovne, politične, itd, ipd .

Da ! Vse to se lahko zgodi z povečevanjem napuha naroda prek "sproščanja" nasilnih Energij pri takih "igrah-igricah" , ki na koncu pripeljejo do prepirov, nemirov, prerekanj, tožarjenj, zapletov, in končno do vojne Objavljena slika

Pa študirejte zdej, z svojimi "sproščenimi" energijami x;)x

In - veliiik "sreče" x;)x , kajti - Potrebovali Jo Boste Objavljena slika

B. + #

#894 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 5. junij 2012, 20:54

lej Bojante ... če je to kar si svetoval zate dobro ... lepo in prav :palec:

meni paše moj način x^x ... kot verjetno še marsikomu drugemu njegov x;)x

***

včasih bi pa tud z veseljem lastnoročno koga na gobec ... pa ga lahko samo vizuelno ... še dobro x:Ix

#895 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. junij 2012, 00:19

Možno. Težko rečem ali je temu res ali ne, da se vrnejo na dušo kot praviš.
A ob tem vseeno mislim da se človek lahko očisti mnogo tistega, kar zanj ni dobro. Lahko se, a ne nujno se. Odvisno je od njega samega. Energije pomagajo v klicu ki prihaja iz srca, če uporabim tvoj žargon.

Mislim tudi, da se človek uči s tem ko opazuje druge. Če gledamo "slabo" zaradi izbraževanja, še ne pomeni da bomo sami postali slabi. Če gledamo "slabo", ker se prepuščamo določenim energijam in to počnemo velikokrat, pa je tvoj komentar tudi po mojem na mestu.
Tam kjer je naša zavest, tam smo mi. To postajamo.

:palec: Da. V tem se strinjam.

Žal. Mnenja sem, da obstajajo dosti hujše stvari, ki vodijo do vojn kot pa so to različni nasilni športi, ki jih navajaš kot vzrok. Seveda gre za zavest in pomebne so tudi majhne točke kot je družinsko življenje, odnos med ljudmi, splošna klima med ljudmi, delitev dobrin ali grabežljivost, egoizem, napuh kot praviš, predvsem strah, itn. Vse skupaj vodi do vojn, ne samo nek popačen odnos do športa.


Dandanes je kot šport razumljeno že res veliko stvari. Borba med psi, bikoborbe, dirke psov, itn.
Človeški profesionalizem in borba za prvo mesto je pogosto postala poneumljenost, ki je izgubila celoten smisel in neko izobraževalno vrednost nekega športa. Zmaga nekdo, ki je 3 STOTINKE hitrejši od nasprotnika in je slavljen, drugi pa zato dobi 3x manj pozornosti javnosti, sredstev, podpore, itn. Nekdo ki pristane na 15 mestu, ker je bil za sekundo in pol počasnejši od prvo uvrščenega, pogosto ni niti omenjen. Redko kdo ve, koliko dela, časa in truda je vložil, da je pristal na vrhunskih pozicijah. Tisti na 50 mestu, ki je zaostal 10 sekund ali nekaj minut, pa je tako ali tako zadje "sviralo".- Take okoliščine zame ne pomenijo zdravega odnosa do gibanja. Tudi vzgleda ne dajejo zdravega. Kažejo na to, da ali si top, ali pa nisi. Da je peomebno edino leto, da si prvi in med top vrhunskimi. Drugi niso več pomembni. In potem je naokoli kupe depresivnih ljudi, ki niso dosegli vrhunskih rezultatov ali sploh nekih zelo dobrih rezultatov, kljub temu, da so v nekem športu precej boljši od 95% populacije.
Mnoge otroke že v zgodnji mladosti silijo, da postanejo vrhunski in najboljši. Odrekanja ki jih nekateri doživljajo so močno pretirana. Vse za vrhunske uvrstitve.


Ob tvojem komentarju pa še tole:
Kdaj struna najbolje igra? - Takrat kadar je primerno napeta. Torej ne premalo, ker je sicer mlahava in ne oddaja pravega zvoka, pa tudi preveč ne, ker se sicer natrga ali poči. Torej za dober ton, vsklajen z drugimi strunami, mora biti ravno dovolj napeta.


Glej, tisto "sproščanje" raznih energij, je tudi nadvse Škodljivo, kajti vse tiste "sproščene" Energije se ti slej ko prej vrnejo na dušo, in ti delajo Škodo Objavljena slika

Torej, tudi to Žal Ni Prava pot, kot smo včasih mislili da je . Četudi pomaga kratkotrajno-kratkoročno, pa ti Nadvse Škoduje Dolgoročno Objavljena slika

V Prihodnosti Planeta bodo vsi ti raznorazni "strokovnjaki" razmetani "po tleh" , kajti preveč so zabredli v zavajanje Človeštva Objavljena slika

Resnični - Pravi Bojevniki , se Bodo Bojevali z Mečem Resnice , z Pogumom Levov in z Oklepom Ponižnosti , ki pa vseskupaj izvira iz L J U B E Z N I:

Da : Ljubezen bo Glavno Orožje Prihodnosti Človeštva v Vseh Bojih z zlom.

Da pa še obrazložim Povezavo med Boksom + Vojno :

Sta namreč precej povezana ; preko "kruha in iger" (boksa), se napuh nekega naroda lahko Takooo poveča, da kmalu zapade v vojno ; takšno ali drugačno : če ne drugega pa v državljansko , poleg mednarodne, svetovne, politične, itd, ipd .

Da ! Vse to se lahko zgodi z povečevanjem napuha naroda prek "sproščanja" nasilnih Energij pri takih "igrah-igricah" , ki na koncu pripeljejo do prepirov, nemirov, prerekanj, tožarjenj, zapletov, in končno do vojne Objavljena slika

Pa študirejte zdej, z svojimi "sproščenimi" energijami x;)x

In - veliiik "sreče" x;)x , kajti - Potrebovali Jo Boste Objavljena slika

B. + #


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#896 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 6. junij 2012, 06:05

Zelo Dobr' si razložu :palec: x:)x

Morm, pa ti še "namigniti" , da , če je pol že vse "šport" , pol se razni nasilni športi žal tudi slabo končajo : Primer "Baričevič" je že eden takih "pasjih športov" , oziroma "splohnevemkajnajrečem" - "športov" x;)x

In, ja, kot si reku : več podobnih takih "točk" , je odraz Naroda, pri katerem se potem vidi ; Ali leze ven iz vojne, ali v vojno .

Se pa taka razna "sproščanja" , - ki to Sploh Niso - Z A R E S Vrnejo nazaj duši , in potem je Škode Še Veliko Več Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Zdaj pa letim na šiht' . Ajd' , howk' x;)x

Lp + #

#897 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 6. junij 2012, 11:06

Po moji logiki poanta boksa ni sproščanje to je lahko stranski učinek , point je telesna aktivnost - šport . Boks je odličen za to delajo vse mišice in tudi um , seveda ima pa nabijanje v glavo dolgoročno lahko tudi druge manj prijetne stranske učinke Objavljena slika
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#898 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 6. junij 2012, 14:02

Da pa še obrazložim Povezavo med Boksom + Vojno :

Sta namreč precej povezana ; preko "kruha in iger" (boksa), se napuh nekega naroda lahko Takooo poveča, da kmalu zapade v vojno ; takšno ali drugačno : če ne drugega pa v državljansko , poleg mednarodne, svetovne, politične, itd, ipd .



Ti pa razumeš vojne, da so zaradi boksa vojne, jao Bojante obsojaš dvobojčke, kot ne vem kako nasilje, pa moški naj bi bil x:o)x mal sumljive sorte si ti, tak poženščen moški x:Dx

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#899 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. junij 2012, 14:10

:palec: da. Če treniramo boks iz takega namena je meni vredu. Pač razgibavanje in sproščanje energije na tak način. Sicer bi ga lahko res bolj konstruktivno, samo je težko govort kaj je kdaj za koga konstruktivno ane.
Še rajši imam kickboks. Sem ga hotel trenirat pred dolgo časa nazaj, pa mi ni zneslo s časom, ker sem imel popoldan službo, pa tudi ni mi bil všeč pristop. Treniral sem karate, a mi pristop in način učenja nikakor ni ustrezal zato nisem dolgo vztrajal. Pregrob in premalo oseben je bil zame še takrat. Verjetno bi bilo sedaj drugače, samo me zaenkrat ne mika.
Trenutno nimam placa kam postavit vrečo. :o|o: tako da leži v kotu in le občasno občuti moj "prijazen" pozdrav x:Dx

Po moji logiki poanta boksa ni sproščanje to je lahko stranski učinek , point je telesna aktivnost - šport . Boks je odličen za to delajo vse mišice in tudi um , seveda ima pa nabijanje v glavo dolgoročno lahko tudi druge manj prijetne stranske učinke Objavljena slika


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#900 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 6. junij 2012, 15:30

Ti pa razumeš vojne, da so zaradi boksa vojne, jao Bojante obsojaš dvobojčke, kot ne vem kako nasilje, pa moški naj bi bil x:o)x mal sumljive sorte si ti, tak poženščen moški x:Dx



No, nisem rekel, da so ravno direkt' zarad' boksa, ampak zaradi podobnih Vzrokov, ki imajo korenine v napuhu .

Zakaj pa bi jaz moral trpeti nasilje, AAA ??? xcivx :vragec: Objavljena slika Ma, Kot da nimam nobenih drugih problemov v mojmu lajfu !!! In kot, da nebi imel ničesar Koristnega za Početi ???

Aja, torej je zate boks "izkazovanje Ljubezni", aaaAAA ??? :O: :eek: :O:

No, daj, nooo, zresni se žeee, noooo, :o|o: xcivx :o|o: oziroma, čaki, čaki , ... saj reees, ... kolk' si pa sploh star ?? xDDx

Ma, da nisi ti slučajn', ... ah, verjetn' da ne , heh ...

Zdaj pa vsem - Zares :

Vsakovrstno "sproščanje" nasilnih energij pri boksu, je Škodljivo za Dušo, kajti ubija Duha v njej in uničuje Mir v Duši Objavljena slika

Pa študirejte še mal' .

Lp + #




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0