Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izvirni greh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
256 komentarjev na to temo

#201 jurdos

jurdos
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 24. avgust 2005, 14:47

vsak manipulira stvari po svoje..
najbolse da verjames vase in v svoje ideje..
pol pa sproti modificiras..
sej ne mores verjet v nekaj kar je bilo dobro oz verjetno za ljudi pred 2000 leti =)

enako kot to kar je zdaj verjetno cez 2000 let ne bo vec.. vse se razivja..tudi vera..

#202 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 24. avgust 2005, 14:49

se čist strinjam s tabo...ene stvari so se definitivno v 2000 letih spremenile...
...yessss....vse se razvija... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#203 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. avgust 2005, 15:55

ja greh bi bil če bom na koncu tega življenja ugotovila, da bi lahko več "živela", pa si nisem zaradi prepričanj dovolila, tko da, se trudim da Živim :2src:

#204 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 24. avgust 2005, 18:33

<{POST_SNAPBACK}>ja greh bi bil če bom na koncu tega življenja ugotovila, da bi lahko več "živela", pa si nisem zaradi prepričanj dovolila, tko da, se trudim da Živim :2src:


Največji (glavni) greh je, če sebi nisi zvest,
vsi takozvani "grehi" pa so le Božji test! x;)x x!x :palec:

#205 b5

b5
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 24. avgust 2005, 21:42

Izvirni greh RKC je da manipulira z izvirnim grehom in ima dvojno moralo.
"Nothing can stop the power of life-not even death." --Onean cleric

#206 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 25. avgust 2005, 17:06

<{POST_SNAPBACK}>
...kajti za krščanski miselni vzorec ni potrebe, da si kristjan... 
... Izvirnega greha ni.... .

Ena al dve nejasnosti me matrajo.
Torej, če hočeš voziti z avtom, ne rabiš avta?!?

A potemtakem izvirni greh in krst nista povezana?
(tudi J.K. se je krstil)
AOV

#207 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. avgust 2005, 20:05

<{POST_SNAPBACK}> Hitler & Co. so izhajali iz krščanskega sveta, kajti za krščanski miselni vzorec ni potrebe, da si kristjan.


Seved, za vse je krivo krščanstvo. In Hitlerjev holokavst je bil krščanski pogrom nad Judi. Mal man ga ser, to mi deluje že kot ena Judovska protikrščanska propaganda.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#208 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 25. avgust 2005, 20:10

hahahahahahaha, izvirni greh je lenoba, kdor se duhovno v življenju nič ne nauči, je v knjigi napisal dr. Scott Peck. V njegovih knjigah LJUBEZEN IN DUHOVNA RAST, sem našla kar nekaj koristnih, takih v današnjem jeziku napisanih trditev. Sem se tudi njemu nasmejala, ampak kar paše ane. IZVIRNI GREH JE LENOBA, da nič ne naredimo na sebi, če nas kaj tepe, pa kar držimo in čakamo.


Lepo debato še naprej

peace and love
Klinar

#209 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 25. avgust 2005, 23:10

Po mojih feelingih je to mišljeno, tisto zaradi česa se reinkarniramo znova.

Eni temu rečejo naša karma. Jaz temu rečem naša volja, odločimo se kje se bomo "zaprli", udarili, ranili, izkusili v podnu kot duše. In to nikakor ni mišljeno kot kazen ampak kot izkušnja. x;)x
In da je to samo to, cerkev je pač to v tistih časih priredila to sebi v prid. In sploh ne trdim, da je cerkev še vedno taka. Po mojih izkušnjah se razvija na bolje.
Kako čemo? Lako čemo.

#210 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 26. avgust 2005, 08:40

[quote name='Kabalist' date='23. Aug 2005 ob 08:37']
<{POST_SNAPBACK}>Ker sem bil malce na dopustu, se je nabralo preveč, da bi zmogel vse komentirati. Hitler & Co. so izhajali iz krščanskega sveta, kajti za krščanski miselni vzorec ni potrebe, da si kristjan.

Hja tale je pa mogoče mal mem... Bolj pravilno bi bilo rečeno, da je Hitler živel na prostoru, kjer naj bi v večini veljale krščanske vrednote... zadaj a je bil kristjan in če je bil ali se je držal krščanskih vrednot, to pa nebi mogli z gotovostjo trdit... vsaj kolker sem jest opazil ni nosil nekih znakov krščanske cerkve (na primer obeskov s križanjem ali podobnega)
Bi pa rad opozoril (glede kristjanov) na nekaj drugega.... namreč doli na Siciliji (vemo tam je mafija doma, kajne) pa so ljudje, ki nosijo te obeske in se pobijajo med seboj.. dobro do tu vse okej.. samo potem grejo v cerkev in ker imajo dovolj denarja (dobro tudi zmolijo kaj zraven ... tako mimogrede), si kupijo odpustke, saj ne rečem, da so za to krivi krščanski nauki.... samo očitno tistim duhovnikom tako stanje hudo ustreza....

#211 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 10:48

<{POST_SNAPBACK}>[
Bi pa rad opozoril (glede kristjanov) na nekaj drugega.... namreč doli na Siciliji (vemo tam je mafija doma, kajne) pa so ljudje, ki nosijo te obeske in se pobijajo med seboj.. dobro do tu vse okej.. samo potem grejo v cerkev in ker imajo dovolj denarja (dobro tudi zmolijo kaj zraven ... tako mimogrede), si kupijo odpustke, saj ne rečem, da so za to krivi krščanski nauki.... samo očitno tistim duhovnikom tako stanje hudo ustreza....


Lej, če se pokesaš, ti bojo grehi odpuščeni...
Tako preprosto je to.
Od posameznikove zavesti pa je to odvisno, kako to izkorišča...
Pa ne krivit duhovnikov za vse
AOV

#212 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:09

<{POST_SNAPBACK}>Lej, če se pokesaš, ti bojo grehi odpuščeni...
Tako preprosto je to.
Od posameznikove zavesti pa je to odvisno, kako to izkorišča...
Pa ne krivit duhovnikov za vse


Čakaj, imam takoj vprašanje, če kaj naredim narobe, mi je hudo, se pokesam... zakaj že, bi rabil pri tem duhovnika???????
Da mi pove kako "močno" se moram poesat?

#213 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:16

<{POST_SNAPBACK}>Čakaj, imam takoj vprašanje,  če kaj naredim narobe, mi je hudo, se pokesam... zakaj že, bi rabil pri tem duhovnika???????
Da mi pove kako "močno" se moram poesat?



Svoje dni so clo prodajal odpustke za grehe. Več s jh kupu, prej si bil spet čist kot solza in si ga spet lahko veselo kronal. Dons pa v puščico spustiš kakšnega Prešerna, Kobilco al pa Cankarja, pa ti spet lohk duša prepeva, osvobojena grehov. Torej - če češ grešit, morš imet sam velk kup dnarja. Iz tega sledi, da so vsi bogataši nedolžni kot (breje) ovce! x:o)x x:o)x x:o)x

#214 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:23

<{POST_SNAPBACK}>Čakaj, imam takoj vprašanje,  če kaj naredim narobe, mi je hudo, se pokesam... zakaj že, bi rabil pri tem duhovnika???????
Da mi pove kako "močno" se moram poesat?

ja, točno zato.
In da ti naloži "odpustek"
AOV

#215 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:25

<{POST_SNAPBACK}>Svoje dni so clo prodajal odpustke za grehe. Več s jh kupu, prej si bil spet čist kot solza in si ga spet lahko veselo kronal. Dons pa v puščico spustiš kakšnega Prešerna, Kobilco al pa Cankarja, pa ti spet lohk duša prepeva, osvobojena grehov. Torej - če češ grešit, morš imet sam velk kup dnarja. Iz tega sledi, da so vsi bogataši nedolžni kot (breje) ovce!  x:o)x  x:o)x  x:o)x

Ah, Emily, vse je odvisno od posameznika...
in od kulture srca...
AOV

#216 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:35

<{POST_SNAPBACK}>Ah, Emily, vse je odvisno od posameznika...
in od kulture srca...


Se ti kr bojim odgovort, de me ne bi spet marsa okrcala po prstih xrolleyesx

#217 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:35

<{POST_SNAPBACK}>Svoje dni so clo prodajal odpustke za grehe. Več s jh kupu, prej si bil spet čist kot solza in si ga spet lahko veselo kronal. Dons pa v puščico spustiš kakšnega Prešerna, Kobilco al pa Cankarja, pa ti spet lohk duša prepeva, osvobojena grehov. Torej - če češ grešit, morš imet sam velk kup dnarja. Iz tega sledi, da so vsi bogataši nedolžni kot (breje) ovce!  x:o)x  x:o)x  x:o)x


Hja tako se tudi meni zdi, da to funkcionira...
In ravno ta možnost, da se boš itak lahko odkupil za grehe, da veliko prostora takim, ki so na pragu storit nekaj ali ne, da tisto (recimo temu slabo stvar) tudi storijo, kajne....

(Emily zdej morva jet pa v drugo temo.. da naju naujo isledil in na čet poslal... hehehehehe)

#218 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:41

<{POST_SNAPBACK}>Hja tako se tudi meni zdi, da to funkcionira...
In ravno ta možnost, da se boš itak lahko odkupil za grehe, da veliko prostora takim, ki so na pragu storit nekaj ali ne, da tisto (recimo temu slabo stvar) tudi storijo, kajne....

()

Dovolj je, če TI ne boš naredu te stvari... pa pust druge prmer...
AOV

#219 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:43

<{POST_SNAPBACK}>Dovolj je, če TI ne boš naredu te stvari... pa pust druge prmer...



Oki tle se pa strinjam s tabo Dejan... bom pometal pred svojim pragom.....

#220 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:48

<{POST_SNAPBACK}>Čakaj, imam takoj vprašanje,  če kaj naredim narobe, mi je hudo, se pokesam... zakaj že, bi rabil pri tem duhovnika???????
Da mi pove kako "močno" se moram poesat?

:palec: xDDx x;)x x:px x:o)x x:)x xsrcx
Objavljena slika
peace and love
Klinar

#221 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:49

<{POST_SNAPBACK}>Oki tle se pa strinjam s tabo Dejan... bom pometal pred svojim pragom.....

Ne, čak mal...
Mislm, prav je, da vsak pometa prred svojim pragom...
ampak govorila sva o duhovnikih, in ljudeh, ki, če je le možnost izkoristijo moč odpuščanja za slab namen...
AOV

#222 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:51

Drugače so tudi dobri duhovniki, da ne bo vse tako zgledal.....

Odpusti drugemu in tebi bo odpuščeno.

x:)x

#223 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:51

klinar, za koga pa zdej pleteš? x:Dx
tole z odpustki tud mene moti, halo, sama moram razčistiti s svojo vestjo, nihče drug mi ne more rečt, ok, je pozabljeno, napaka odpravljena (namerno nisem uporabila besede greh), ker dokler je v mojih mislih, je še vedno prisotna in ni duhovnika, ki bi to s čarobno paličico odpravil in ni denarja ki bi izbrisala to iz spomina...

#224 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:51

<{POST_SNAPBACK}>Ne, čak mal...
Mislm, prav je, da vsak pometa prred svojim pragom...
ampak govorila sva o duhovnikih, in ljudeh, ki, če je le možnost izkoristijo moč odpuščanja za slab namen...



#225 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:58

<{POST_SNAPBACK}>Drugače so tudi dobri duhovniki, da ne bo vse tako zgledal.....

Odpusti drugemu in tebi bo odpuščeno.

x:)x


Ja in kje je tle duhovnik...
AOV




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0