Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Najbrž pride trenutek ko astrologija odpove?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
26 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. junij 2003, 11:43

Nekak, se mi intuitivno zdi da astrologija drži vedno manj, ko je človek na poti do boga, do rasvetljenja, ker kakšen horoskop ima bog? a? se mi je zdelo da ne veste.. iz filozofske definicje boga, mora imeti horoskop tak.

Sonce v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah
Merkur v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah
.
.
.
Pluton v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah

zakaj ker je čas ko se je bog rodil oziroma prvič obstajal, neskončen, zato se raztegne horskop... še bolj zanimiva zadeva je da sploh ne vemo kje je bog, torej je povsod, in se niti nebi dalo izračunat vpliva vseh planetov in zvezd v vesolju nanj, tudi če bi imeli točen čas rojstva (privzamimo 14 miljard let ago, ko naj bi bil veliki pok) takrat ko se je rodil je bilo vesolje ena sama točka, vse je bilo v tej točki torej je bil bog od vseh stvari obsevan enako, s polno močjo, 100% je dobil od vseh ozvezdij vse mu je padlo not, tu se vrnemo k spinozi bog je vse. bog je tista točka, ki se je potem razširila v celotno vesolje oziroma boga sploh ni, v katerem koli verskem smislu... :) hehe

natanko to se zgodi z duhovnimi ljudmi na stara leta, proti koncu življenja proti razsvetljenju, postavijo se v sredino, med vsa znamenja, in s tem združijo vse lastnosti hkrati, no vsaj vse dobre lastnosti. povsem odpade možnost da bi razlagali katerikoli reč s samo enim znamenjem, ker zajema vsa, delček vseh, najboljši delček vseh, zato bolj kot je človek duhoven manj zanj drži astrologija, samo še redke stvari se ga pritičejo, ne počuti se več na slabo luno slabo, ampak vedno dobro, v vsaki situaciji lahko ravna prav, tudi če mu zvezde niso povsem naklonjene...

No ja k sreči to zame še ni problem, saj niti nisem bog, niti nisem najvišje razvito duhovno bitje... čez tistih par tisoč življenj ko pa bom tam, pa najbrž astrologija odpove... se že veselim.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. junij 2003, 12:50

El Nino - stekam, kaj mislim, a gledas pac iz tocke, kjer si zdaj (18 let).
Gre za lajf in za zanimanje v lajfu - skozi kaksne prizme gledas stvari...
Saj tudi medicina 'odpove' - tebi pa zanimanje zanjo in konec koncev tudi vera vanjo ostane... Pac - raziskujes naprej...
Saj astrologije ni treba jemati kot nekaj dokoncnega...
Lahko imas to za vodilo, lahko pa za preprosto zivo in vseskozi dejavno miselno telovadbo, ki vkljucuje psihologijo, filozofijo, medicino etc.
x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. junij 2003, 15:34

natanko to se zgodi z duhovnimi ljudmi na stara leta, proti koncu življenja proti razsvetljenju, postavijo se v sredino, med vsa znamenja

El Nino... tkole sem že jest u eni temi razmišljala...

:palec: x8Dx

... ti se boš pa očitno prej kot na stara leta postavil v sredino...
x:)x x8Dx x:)x

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. junij 2003, 15:36

:vragec:

mateja...
teb gre pa tut sam kuko bi se kej postavl po glau


:vragec: x:px x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. junij 2003, 15:48

aakhut

ne po glav

x:px

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. junij 2003, 15:51

:vragec:

sorry....spet zatipku

mislu PO SREDINI x:Dx x:Dx x:Dx


:vragec: x:px x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. junij 2003, 15:59

... x^x ...
... x^x ...
... x^x ...

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. junij 2003, 23:14

Hm kot vodilo bi jo težko vzel po takem razmisleku, lahko pa kot "miselno telovadbo", to pa itak, kratkočasna aktivnost, ja ja no saj to delam... saj itak ima še vedno sposobnost biti vodilo, in to ,ampak prišel bo čas ko bo stvar treba opustit kot vodilo, zanima me seveda čas kdaj postane vodilo odvečno in bolj škodi kot koristi, kdaj ga je potrebno preusmerit, najbrž z novo inkarnacijo, ko dobiš nov horoskop torej s smrtjo je treba vodilo opustit... zanima me seveda primer za čas življenja, najbrž odgovora na to ni, tako kot ljubezen preprosto veš.... hehe

Ashkut in Mateja... kaj za hudiča se pa vidva gresta.... (hehe kako pozorno sem izbral besede:)))

Hm sicer pa ne vem če je to možno mateja stara leta postavit v sredino, kvečenmu obratno stara leta te postavijo v sredino, pa še mislim da bi bilo treba zamenjat stara leta, z staro dušo.. ki je vedno bolj v sredini, dokler ne pade na nič, "ground zero" potem je pa konec. začetek neskončnosti, ... torej to je bila filozofija... hehe sedaj pa kakno to prestavit v prakso.. hm v filozofskem smislu sem se zdej v par dneh grozno spremenil, ampak v praktičnem pa nič, ravno tako bom vstal zjutraj, no morda bo nasmešek na obrazu malo bolj širok, vendar pa zobje nič manj beli... hm ja ja, kriza je če človek več razmišlja kot dela... hm kar poglejte karla marksa hehe:)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 30. junij 2003, 07:51

El Nino, nisem mislila, da bi stara leta v sredino postavljal... v tem ne vidim kakšnega smisla, razen, če je itak smiselno vse postavljat tja x:Dx ... sem pa razmišljala podobno kot ti, da realiziran človek preseže začetno točko, vtisek, ki si ga je zapisal v DNA ob rojstvu in ga lahko prebereš iz astrološke karte... nekje pač začneš, čeprav je to gotovo skrbno izbran začetek... svobodna volja/izbira deluje vedno in povsod, še posebno učinkovito, ko si zavestno prisoten... če bi trdili, da je zapis ob rojstvu nespremenljiv, bi sebi zanikali to pravico... zakaj šele z naslednjo inkarnacijo? Saj je Budha tudi v isti inkarnaciji doživel svoje razsvetljenje...

P.S.: zobke si pa le umivaj, da bo nasmešek bolj bleščeč x:Dx

#10 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. junij 2003, 07:56

El Nino, nisem mislila, da bi stara leta v sredino postavljal... v tem ne vidim kakšnega smisla, razen, če je itak smiselno vse postavljat tja  x:Dx ... sem pa razmišljala podobno kot ti, da realiziran človek preseže začetno točko, vtisek, ki si ga je zapisal v DNA ob rojstvu in ga lahko prebereš iz astrološke karte... nekje pač začneš, čeprav je to gotovo skrbno izbran začetek... svobodna volja/izbira deluje vedno in povsod, še posebno učinkovito, ko si zavestno prisoten... če bi trdili, da je zapis ob rojstvu nespremenljiv, bi sebi zanikali to pravico... zakaj šele z naslednjo inkarnacijo? Saj je Budha tudi v isti inkarnaciji doživel svoje razsvetljenje...

P.S.: zobke si pa le umivaj, da bo nasmešek bolj bleščeč  x:Dx

:palec: :vio:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. junij 2003, 07:57

:vragec:


hehe el nino...


marx je razmishlu o delu......delal so pa drugi


:vragec: ma tut njega namochenga u oljchku
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 30. junij 2003, 23:36

aakhut

namakaš u oljčku

pol pa maziliš, maziliš u nedogled

na konc jih pa še mumificiraš

svoje najljubše

zgleda

x;)x

#13 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. junij 2003, 23:38

aakhut

namakaš u oljčku

pol pa maziliš, maziliš u nedogled

na konc jih pa še mumificiraš

svoje najljubše

zgleda

x;)x

:palec:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#14 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 1. julij 2003, 21:11

Nekak, se mi intuitivno zdi da astrologija drži vedno manj, ko je človek na poti do boga, do rasvetljenja, ker kakšen horoskop ima bog? a? se mi je zdelo da ne veste.. iz filozofske definicje boga, mora imeti horoskop tak.

Sonce v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah
Merkur v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah
.
.
.
Pluton v Ovnu, Biku, Dv....., Ribah

zakaj ker je čas ko se je bog rodil oziroma prvič obstajal, neskončen, zato se raztegne horskop... še bolj zanimiva zadeva je da sploh ne vemo kje je bog, torej je povsod, in se niti nebi dalo izračunat vpliva vseh planetov in zvezd v vesolju nanj, tudi če bi imeli točen čas rojstva (privzamimo 14 miljard let ago, ko naj bi bil veliki pok) takrat ko se je rodil je bilo vesolje ena sama točka, vse je bilo v tej točki torej je bil bog od vseh stvari obsevan enako, s polno močjo, 100% je dobil od vseh ozvezdij vse mu je padlo not, tu se vrnemo k spinozi bog je vse. bog je tista točka, ki se je potem razširila v celotno vesolje oziroma boga sploh ni, v katerem koli verskem smislu... :) hehe

natanko to se zgodi z duhovnimi ljudmi na stara leta, proti koncu življenja proti razsvetljenju, postavijo se v sredino, med vsa znamenja, in s tem združijo vse lastnosti hkrati, no vsaj vse dobre lastnosti. povsem odpade možnost da bi razlagali katerikoli reč s samo enim znamenjem, ker zajema vsa, delček vseh, najboljši delček vseh, zato bolj kot je človek duhoven manj zanj drži astrologija, samo še redke stvari se ga pritičejo, ne počuti se več na slabo luno slabo, ampak vedno dobro, v vsaki situaciji lahko ravna prav, tudi če mu zvezde niso povsem naklonjene...

No ja k sreči to zame še ni problem, saj niti nisem bog, niti nisem najvišje razvito duhovno bitje... čez tistih par tisoč življenj ko pa bom tam, pa najbrž astrologija odpove... se že veselim.

el nino, je vredno, da se kar cel tekst še enkrat citira!!!! Točno to je to.... točno si ujel !!!!!! :palec: :palec: :palec: pa šele 18 jih maš...... uhu ...hu... kaj bo še iz tebe

#15 niky

niky
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 1. julij 2003, 21:13

Hm sicer pa ne vem če je to možno mateja stara leta postavit v sredino, kvečenmu obratno stara leta te postavijo v sredino, pa še mislim da bi bilo treba zamenjat stara leta, z staro dušo.. ki je vedno bolj v sredini, dokler ne pade na nič, "ground zero" potem je pa konec. začetek neskončnosti, ... torej to je bila filozofija...

:palec: :palec: :palec:

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2003, 09:20

El Nino - sicer pa so zivljenje tudi izkusnje (in ne samo filozofiranje)... x;)x

Znanje, ki ga imamo, pa nikoli ne skodi - ne glede na to, kdaj si (s predpostavko, da si pac Oven x;)x) vse skupaj opustil zaradi novega interesa... x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. julij 2003, 18:19

Najprej hvala za odziv, potem pa kje vam ideja da mam 18, lepo prosim imam jih 19 ;) kar je veliko veliko, no ja malce več, :)))

anyway

El Nino - sicer pa so zivljenje tudi izkusnje (in ne samo filozofiranje)...  

Znanje, ki ga imamo, pa nikoli ne skodi - ne glede na to, kdaj si (s predpostavko, da si pac Oven ) vse skupaj opustil zaradi novega interesa...  


Nikakor ne mislim astrologije opustit, sam grem do mej zanima me kaj se zgodi "ko se neko število deli z nič" ko se nekaj prelevi v neskončnost, astrologija mi bo še vedno všeč, in najbrž bom prej pozabil tole misel kot pa na astrologijo, sam vem kaj je možno, "rad bi videl skozi zid preko katerega ne morem preplezat...."
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. julij 2003, 07:03

El Nino, kaj se zgodi?

vrzi se v življenje, izkusi, pa boš morda z-vedel... x;)x x:)x

#19 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 4. julij 2003, 08:24

Seveda vse to vemo. Ali kdo bi verjel. a zanima kjerga? Denimo a zanima kjerga kjer se nahaja Saturn? http://puck.dhs.org/current Bog (to bi raje privat) mogoche ni benevolentan kakor si mislimo, ... seveda lahko vse benechke cerkve obidemo pa ne vemo "kjer je". Che mu doniramo 1/2
eurja, mogoche nam nekaj pove. Pravzaprav vse pove pa chlovek odpove. Hmmm. Ne bi Vam b'lo vshech da resnico spoznate. Celo v
astrologiji vsi se izognejo pogleda v nebo (nekaj bolj naravnega ne obstaja), kjer pa kakshneg shtudija, matemat'ke, nekaj astronomije:
celo imate "shole" katere ne vejo lastne natalne pozicije, kjer pa da bi informirale (saj ne rabi, dezinformacija je bolj ... "in")... tjah zdej naj bog ne bi bil "sweet lord" katerega si eden predstavlja: ta bogoznalec bi napadel celo sveca, a ste kdaj slishali da so sveci dejali kjer in kakshen
naj bi "gospod" bil? ENKI? eagle? manitu? IHShVH? Amon-Ra? Isis?
p.s. found saturn: http://puck.dhs.org/...on/00000004.GIF
Saturn is at roughly ETA GEMINI (videsh!?!, a se bo kdo strinjal? seveda ne!)
http://puck.dhs.org/...te/00000005.GIF
_____

I walk up the mornin' got myself a beer (Franziskaner Weisse)

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. julij 2003, 13:14

Intruder jaz sem mislil specifično boga definiranega filozofsko, kot nekaj absolutnega, ne kot boga jupitra, zeusa, amon raja, jahveja, karkoli, boga kot pojem, hem tako sem jaz mislil stvar striktrno filozofsko, sicer pa se ne izogibam pogledu v nebo, vsak večer preden zaspim gledam zvezde z dalnogledom, z moje sobe se sicer saturna ne vidi, ker gledam na jug, ampak heh vsakič ko pogledaš v nebo gledaš v preteklost... :)

Hehe bobnar jasno mam trdo čelo... saj sem oven, mam rožičke za take namene... še lepša beseda za moje znamenje je Ram... hehe Battering Ram, srednjeveško orožje za prebijanje zidovja........
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 6. julij 2003, 13:57

iz filozofske definicje boga, mora imeti horoskop tak.

saj niti nisem bog,

(Škoda, da nisi starejši x:px )

Oj.... na astrologijo se bolj malo spoznam.

Vem pa, da je astrološka karta, karta OSEBNOSTI. x8Dx

Torej, Bog ima lahko karto osebnosti, ko se inkarnira :palec: ...
Torej... ko se je vidik boga inkarniral, se je rodil Jezus... kdaj že... 25.12. na 26.12. ... leta ??? je dobil svojo "karto".

A jo je kdo pogledal????? Vemo uro rojstva... x:o)x ?

Sam Bog je pa ne more imeti, ker ni v materialnem svetu.... x:Dx
Astrologija torej velja le v materialnem svetu in velja le, ko izhajamo iz svoje OSEBNOSTI!!!!

Ko pa želimo svojo osebnost pre-iti... pa tudi karta ne pove vsega... Torej, ko ne reagiram iz svoje osebnosti, iz nekega ega, ampak iz duhovnega jedra v sebi... se astrološka karta... izprazni.

Vaša Kozoroginja Sasha.... ups.... kot jezus.... x:px

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. julij 2003, 14:07

:vragec:

hehe

horo®skop vela tut sam na zemlji...

na kermukol drugmu planetu, so zvezde v drgachnem sorazmerju, pa tut z lunami je mal hec...hehe



in zdej grejo na mars!....bo treba na nou vse skupi postaut x:Dx


:vragec: x:)x x:)x x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 6. julij 2003, 14:13

horo®skop vela tut sam na zemlji...

Ja, sej se pogovarjamo o Bogu... oz. njegovem vidiku, ki se inkarnira na naši zemljci...

Kdo ve, kak je to kje drugje... x:o)x
xcivx

#24 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 6. julij 2003, 21:55

:vragec:

hehe

horo®skop vela tut sam na zemlji...

na kermukol drugmu planetu, so zvezde v drgachnem sorazmerju, pa tut z lunami je mal hec...hehe



in zdej grejo na mars!....bo treba na nou vse skupi postaut x:Dx


:vragec:  x:)x  x:)x  x:)x  x;)x

:palec:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. julij 2003, 17:28

(Škoda, da nisi starejši  )

Oj.... na astrologijo se bolj malo spoznam.

Vem pa, da je astrološka karta, karta OSEBNOSTI.  

Torej, Bog ima lahko karto osebnosti, ko se inkarnira  ...
Torej... ko se je vidik boga inkarniral, se je rodil Jezus... kdaj že... 25.12. na 26.12. ... leta ??? je dobil svojo "karto".

A jo je kdo pogledal????? Vemo uro rojstva...  ?


Jezus, če se spomnim se je rodil 7 al 8 pred kristusom (no naj kdo pade dol od smeha :))))) čene bom pa jaz) in ne 25.12, kot je splošno znano, ampak med ribo in ovnom, 20 marec, ob kateri uri, hm nevem, ampak vem da ima večino znamenj v ribah in v ovnu, od tu tudi zaščitni znaki krščanstva ribice, in ovce... hehe... tolk o jezusu. In ahja, bog se ne more inkarnirati, kajti v trenutku ko bi se inkarniral nebi bil več bog (govorim o filozofski definicji boga (bog = absolutno bitje)) jaz gledam samo s te prspektive ker je le ta zame sprejemljiva... Jezus je lahko bil velik človek filozof zdravilec budist :)) ampak nikakor ne bog... dokler si človek nisi bog, vsaj zame ne period. torej natalna karta v taki obliki ne obstaja.

Sam Bog je pa ne more imeti, ker ni v materialnem svetu....  

Hm vprašanje je ki se ga pač folk veliko sprašuje ali sploh obstaja še kaj poleg materialnega sveta, hm seveda ja... ampak zakaj bi bil bog samo tam, ne vidiš tukaj se ne strinjam, bog mora obstajati na vseh nivojih če naj bo absoluten... to je bistvo, če manjka na materialnem svetu potem je enako kot da ga ni, povsod, ker stvari ki so v materialnem so tudi v nematerialnem le oblika se sprmeni... (vsaj moje mnenje je tako)

Astrologija torej velja le v materialnem svetu in velja le, ko izhajamo iz svoje OSEBNOSTI!!!!


Zato se mi zdi da potemtakem astrologija mora veljati tudi v nematerialnem svetu, način kako se to pojavlja mi ni znam, seveda pa se mi zdi da to obstaja....


Ko pa želimo svojo osebnost pre-iti... pa tudi karta ne pove vsega... Torej, ko ne reagiram iz svoje osebnosti, iz nekega ega, ampak iz duhovnega jedra v sebi... se astrološka karta... izprazni.

Vaša Kozoroginja Sasha.... ups.... kot jezus....  


ups očitno ne kot jezus ampak pustmo to, zelo všeč mi je ja tole, ko pa želimo svojo osebnost preiti pa tudi karta ne pove vsega... to je pa to pride točka ko se zliješ z bogom, izničiš se, ko tvoja natalna karta ne obstaja več ker te ni,... zelo simpl, takrat imaš karto boga, (/) prazna množica, nobenih planetov ni gor, nobenih ozvezdij, ura rojstva je 0.00 datum 0.0.0000000000 in to ne BC ampak ABB (after big bang) hehe takrat se je začel čas torej efektivno je vse skupaj ena sama večnost,... "You come from nothing, you go back to nothing, what do you lose? Nothing!"... mm je lepo narejeno tole vesolje... končna pravica, hm
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0