Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dobrota je sirota


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
108 komentarjev na to temo

#1 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 1. julij 2003, 12:28

Kaj si pa vi mislite o reku: Dobrota je sirota

Sej delat dobro je meni cisto cool, tudi delujem tako. Ampak cisto preveckrat so ljudje to mojo dobroto izkoristili. To pa boli in pusca rane v srcu.
In vedno znova nasedam ljudem. Kot bi bila magnet za pijavke. Se veckrat vprasam, zakaj sem si izbrala tisto "hard" varjanto ucenja in zorenja.

pa pa :(

#2 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 1. julij 2003, 12:36

Morm rečt, da se kr strinjam s tem rekom, kar me hkrati tudi zelo žalosti. :sori: Ampak vem, da je v meni še upanje, da to ni res. Veš kako? Ker še vedno verjamem, da se bo dobro vrnilo dobrim in slabo slabim. x^x Večni optimist. x;)x Je pa res, da boli :\: , boli vsakič, ko kdo izkoristi tvojo dobroto in vsakič ko se izkaže, da nimaš prav, ko verjameš. :huh:
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. julij 2003, 12:46

ja,ja, ja nehajmo verjet ,sam žwet, ne :palec:

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2003, 13:42

Strinjam se s tem rekom...
... vendar samo, ce gledamo iz izhodisca pricakovanja.
Sicer je dobrota dobrota - smo jo dali iz sebe, ker je bila tako misljena - nima dosti zveze, kaj se je potem s tem zgodilo oz. se iz tega izcimilo...
Si dober... ker si pac ti tak.
Oni pa - take it or leave it... Njegova pot, njegova karma.
Moja stvar pa v toliko, da res nic ne pricakujem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2003, 13:54

Res je.
Dobrota...
Marsikdaj sem govorila s kako zensko, ki je bila takole 'dobra'...
'Sem vse naredila, hotela dobro, vse mu dam... in jaz bi rada...' - Hop! Pa smo pri tem... Ona bi nekaj rada, nekdo 'bi nekaj moral'.
Zakaj? Kje to pise?
Ona pravi - tako sem dobra...
On pa, nasprotno, pravi - dushi me s svojo 'ljubeznijo' in dobroto... ne pusti mi dihati...
In ona rece prijateljicam - dobrota je sirota - jaz vse, on pa nic od sebe...
On pa rece - dobrota je sirota - vse sem ji dal, ona pa me hoce pozreti celega. x:o)x

A v osnovi je pri tem res cisto vse odvisno samo od nasih stalisc - od nasega pricakovanja...
Brezpogojna ljubezen in dajanje - ali ni toliko govora o tem?

Ko se pticek ujame in ga resis, mu das za jesti ali mucku ali psu pritepenemu... Kaj pricakujes v zameno? Nic. Das iz srca.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 zabica

zabica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 1. julij 2003, 14:04

Človek nikoli ne ve, ali je storil dobro!!

Zabica

#7 soncica

soncica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 1. julij 2003, 14:25

Vse kar storis se ti slej ko prej povrne, tako ali drugace :)
To the living we owe respect.
But to the dead we owe only the truth.

#8 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 1. julij 2003, 14:38

Se strinjam, da se dobro vrne z dobrim in obratno.
Verjetno so najveckrat problem res nasa pricakovanja.....ampak jaz imam vcasih res obcutek, da sem magnet za ljudi pijavke. Pa sem ze razmisljala zakaj, pa enostavno ne najdem odgovora.

pa pa xrolleyesx

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. julij 2003, 14:51

Soncnica - a mislis, da name ne (lepijo - ljudje-pijavke)? x:o)x
Energicna marsa s sto nasveti in resitvami...

Vendar - kdo so ljudje-pijavke? x:o)x x:Dx
Vcasih sem namrec slisala reci tole od takih, ki jih definitivno umescam v tole kategorijo... x:Dx x:Dx

Namrec - nihce ne mara ljudi-pijavk, nihce pa seveda ni to sam. x:)x
Vendar - ali opazimo, ce ali ko smo morda sami 'ljudje-pijavke' - ali kaksen pojem je to...

To je tako kot s 'Slovencki' - vsi drugi so to, samo ne mi sami... x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. julij 2003, 14:55

Točno Marsa, :palec:

nemalokrat so naša (utemeljena ? neutemeljena ?) pričakovanja tista, ki delajo dobroto siroto :o|o: . Ne bom rekel, da jo daješ napačnim ljudem, ker, v bistvu je tako, ali jo daješ ali pa je ne daješ. Če jo daješ, je to nekaj pozitivnega. Zakaj si pol prizadeta ? :inocent: x;)x

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. julij 2003, 15:12

nene, daješ zato, ker ti je preprosto ušeč dajet x^x

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. julij 2003, 16:48

:vragec:

a je sploh lohk
PREVECH DOBREGA?


:vragec: x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. julij 2003, 17:02

boh ved, če bomo mi to kdaj vedl ...

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. julij 2003, 17:07

:vragec:

x:Dx x:Dx x:Dx

:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 1. julij 2003, 18:49

Marsa, zame so ljudje pijavke tisti, ki zivijo na racun drugih.

Primer: posodis kes, ker te clovek prosi, se ti zasmili.....
Ko ga prosis, da ti vrne posojeno, se zgovori da nima. Po drugi strani pa izves, da si je ta isti clovek 3 dni zabaval nekje na obali.

Sej verjetno je moj problem, da sploh pustim, da se to zgodi, ampak stvari delam cisto po feelingu....taka pac sem.
Tezko nekomu obrnem hrbet, ce me prosi za pomoc. Samo ne maram tistega bed feelinga, ko ugotovis, da je bila vse skupaj samo ena igrica, za dosego zeljenega. Da je bilo prijatelstvo, partnerstvo,.... samo blef. Da so ble vse besede, dejanja blef. Da takoj ko cloveku nisi vec potreben oz. ko se ne gres vec, odpades kot gumb na hlacah.

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. julij 2003, 19:09

aha Soncna, mash izkusnjo vech :palec:

#17 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 1. julij 2003, 19:14

Ja itak mam izkusnjo vec....sam mam pocas ze dost takih izkusenj. :sad:

#18 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. julij 2003, 19:33

Se strinjam, da se dobro vrne z dobrim in obratno.
Verjetno so najveckrat problem res nasa pricakovanja.....ampak jaz imam vcasih res obcutek, da sem magnet za ljudi pijavke. Pa sem ze razmisljala zakaj, pa enostavno ne najdem odgovora.

pa pa xrolleyesx

Jaz mislim tako:

Če daješ ljudem nekaj dobrega od sebe zato, da v njihovih očeh izpadeš dobrotnik, potem te tudi imajo za "dobrotnika", ki nikoli ne reče NE in se vedno, ko kaj rabijo, obrnejo nate. In seveda imaš potem občutek, da so pijavke.
To, da smo dobri, če dajemo, pa privzgajamo že pri otrocih... "Daj, bodi priden in posodi Mihcu igračo! Ne bodi tak... Mihec te ne bo maral, če mu ne boš nič dal!"

Če pa ljudem daješ samo tisto, kar jim daš od srca in iz ljubezni tudi do sebe (torej jim daš s svojo dobro voljo, ker rad daš, in to brez pričakovanj) in znaš reči tudi NE, ko tebi ni do tega, da bi dal in ko nekdo nekaj izsiljuje (kot tisti Mihec tam zgoraj), potem se ti pač ljudje ne obesijo za vrat kot pijavke. In zaradi tega te nič manj ne spoštujejo - včasih celo še bolj.

Na kratko: če se počutiš dobro, ko si nekaj dal, je OK - če pa se ne počutiš dobro, ko si nekaj dal (če daš z muko), potem to ni OK.

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. julij 2003, 19:41

Marsa, zame so ljudje pijavke tisti, ki zivijo na racun drugih.

Primer: posodis kes, ker te clovek prosi, se ti zasmili.....
Ko ga prosis, da ti vrne posojeno, se  zgovori da nima. Po drugi strani pa izves, da si je ta isti clovek 3 dni zabaval nekje na obali.

Sej verjetno je moj problem, da sploh pustim, da se to zgodi, ampak stvari delam cisto po feelingu....taka pac sem.
Tezko nekomu obrnem hrbet, ce me prosi za pomoc. Samo ne maram tistega bed feelinga, ko ugotovis, da je bila vse skupaj samo ena igrica, za dosego zeljenega. Da je bilo prijatelstvo, partnerstvo,....  samo blef. Da so ble vse besede, dejanja blef. Da takoj ko cloveku nisi vec potreben oz. ko se ne gres vec, odpades kot gumb na hlacah.

Pravijo: ŽENE IN DENARJA SE NE POSOJA! x;)x

No, jaz včasih tudi posodim denar (žene ne x:Dx x:Dx ), vendar imam pri sebi točno določeno, komu in koliko največ - samo najbližjim prijateljicam, ki mi tudi one posodijo, ko rabim, in tam nekje do 10.000sit (za več me niti ne vprašajo). Kdor rabi več kot 10.000sit, že ne rabi za hrano do naslednje plače. :vio:

#20 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. julij 2003, 19:48

Mislim, da bi bilo koristno malo iskrenosti tukaj. Tole, da je človek prizadet in razočaran in kaj vem kaj, ko nekaj da, posodi, daruje, naredi in potem odziv ni takšen, kot misli, da bi moral biti... to preprosto še ni dajanje. Zato o dobroti nima smisla govoriti.

#21 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. julij 2003, 20:10

Na kratko: če dajaš z muko.....ne dajaj.......Hi-hi.....ženske, a ni tako x;)x .......in to kljub temu, da ko date.....tudi zagotovo kaj dobite x;)x..........

Sej sem vedla, da bo kak tipček tole tako razumu... :o|o:

Ma ni se mi dalo pisat na dolgo - mislila pa sem na dajanje česarkoli (posoditi denar, vzeti si čas za nekoga, nekomu nekaj izdelati ali popraviti, nekomu nuditi n.pr. prevoz...)

Mick, kar pa se seksa tiče, itaq... če dvema to paše, data oba drug drugemu, in oba tudi dobita... x:px x:px x:)x x:)x

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. julij 2003, 20:11

Na primer, Mick :palec: x:Dx

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 1. julij 2003, 20:14

:vragec:

hehe....bemu

spet tole popraulat...
iz MICENGADICKA nazaj u MICKA


dobr de si ti napisu....
k drgach bi moru jst..

x:Dx x:Dx x:Dx :palec:


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. julij 2003, 20:21

Čakte, tipčki - a ko gre za seks, to pomeni, da ženska da? Al kako? :eek:

#25 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. julij 2003, 20:25

Ne.....to pomeni, da dobi x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0