Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dobrota je sirota


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
108 komentarjev na to temo

#51 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. julij 2003, 13:39

mik, sam komentarje si podajava x:Dx

#52 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 3. julij 2003, 13:52

Mislim, da smo mal skrenil.

Sej ne gre zato, da bi človek pričakoval dobroto od človeka, ki mu jo izkazuje. Jaz pričakujem, da če sem dobra, poštena, delavna,... bo življenje do mene dobro. x:)x Dejansko pa se izkaže, da če si dober, te ljudje izkoriščajo :V: , če si pošten, boš celo življenje revež :sori: , če si delaven, boš mel veliko dela in nič koristi :xx!:.
Mislm, da je to sploh bistvo te teme oz. reka "Dobrota je sirota". Pri nas itak najbolje skozi pridejo tisti, ki izkoriščajo, lažejo, kradejo, sam da majo dobre veze, jim itak noben nič ne more. :sniky:
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#53 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:06

Pa saj te ne more nihče izkoristiti,če si ti dober iz sebe zaradi sebe. Če ti narediš nekaj za nekoga in v zameno nič ne pričakuješ, potem te nihče ne more izkoristiti, kajti ti storiš, kar se ti zdi prav iz svojih razlogov, kaj pa "obdarovanec" naredi s tem je pa njegova stvar.

#54 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:17

ki se potem transformirajo u shalice  x:Dx

nauk:

kdor nosi šal, bo slej ko prej postal šalica, pa tud, če je bil prej palma

x:Dx
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#55 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:19

Mislim, da smo mal skrenil.

Sej ne gre zato, da bi človek pričakoval dobroto od človeka, ki mu jo izkazuje. Jaz pričakujem, da če sem dobra, poštena, delavna,... bo življenje do mene dobro.  x:)x Dejansko pa se izkaže, da če si dober, te ljudje izkoriščajo  Mislm, da je to sploh bistvo te teme oz. reka "Dobrota je sirota". Pri nas itak najbolje skozi pridejo tisti, ki izkoriščajo, lažejo, kradejo, sam da majo dobre veze, jim itak noben nič ne more.  :sniky:


:palec:

Itak pa vsak clovek nosi svoj kriz, a ne? Vse kar delam, delam zato, ker to sem jaz....

se pa popolnoma strinjam, da smo mal zasli, v glavi sem mela cisto nekaj drugega.

pa-pa xrolleyesx

#56 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:31

beseda ni konj, a vseeno včasih fajn brcne. x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#57 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:33

:vragec:


mogoche je pa dobrota sirota zato,
k ne premore prou velik? x:Dx x:Dx x:Dx


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#58 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. julij 2003, 14:53

MAH DOBROTA MURE BIT SPONTANE SORTE, NATURNA IN PRISTNA, NE PA NAČRTOVANA, KER POL NI NITI CENJENA
:inocent:


#59 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 3. julij 2003, 15:29

kar sem pa v bistvu hotela napisat, je pa,...

tud jaz imam sodelovko, ki ne zna reči ne. Saj, meni to prav pride, ko bi si rada kakšen dan frej vzela. Ona se tud ne buni, je pa res, da tega jaz glih ne izkoriščam, na veliko, z razliko od tretje sodelovke, ki jo je tud že ob polnoči klicala, če gre lahko drugo jutro namesto nje v službo.

Meni se to zdi neumno, in sem ji tudi že rekla, da jo vsi izkoriščajo (oz. izkoriščamo), sam sem pa tud prepričana, da se vse povrne. Dobro z dobrim. Zlo pa z zlom, slej kot prej, odvisno kako hitro se ti karma obrača.


no ja, jaz nisem takšan, sem vse prej kot to, da bi se razdajala na vse strani. Kot vedno, mislim, da moraš pri vsaki stvari najti zlato sredino. In kje je zlata sredina? Pri vsakem posamezniku je drugje, v glavnem pa tam, kjer se ti udobno, predvsem pa srečno počutiš.

včasih, moraš narediti kakšno vslugo, ne smeš pa delati vedno, kar te drugi prosijo, včasih moraš postaviti črto in reči ne.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#60 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. julij 2003, 16:44

:vragec:


hehe mick x:Dx

najprej LUSTRACIJA,
pol pa volitve



:vragec: bi izvedu she defenstracijo
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. julij 2003, 16:54

:vragec:

tut nash chas se she povrne...


:vragec: bo stau na oknu pa brce talau
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. julij 2003, 17:29

Sure, seveda dobrota je sirota... če ni bil jezus tisti ki je rekel, da človeka raje nauči lovit ribe kot da mu daš ribo... če ljudem pomagaš v tem smislu potem jim samo škodiš ker postanejo odvisni od tebe in s tem škodiš še sebi...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#63 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 3. julij 2003, 17:38

Sure, seveda dobrota je sirota... če ni bil jezus tisti ki je rekel, da človeka raje nauči lovit ribe kot da mu daš ribo... če ljudem pomagaš v tem smislu potem jim samo škodiš ker postanejo odvisni od tebe in s tem škodiš še sebi...

če ljudem devaš ribe, namesto, da bi jih naučil lovit, to po moje ni dobrota, ampak potuha in neumnost, primerna za predvsem lene ljudi
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#64 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. julij 2003, 17:39

:vragec:


hehe
unesco pa unicef u afriki


:vragec: :vragec:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#65 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. julij 2003, 20:34

pa še ta ni bogvekaj...

#66 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 4. julij 2003, 08:33

Ja.....pa od Rdečega križa v Sloveniji je ostal še samo............križ :xx!:

x;)x najbolj neumna stvar, pri rdečem križu pa je, če hočeš darovati oblačila, ki jih ne nosiš veš, mora biti na vsakem kosu potrdilo, da je bila kemično očiščena!!!!!!

ok, razumem, treba jo je oprat, a kemično očistit. Se pravi, če hočeš nekaj darovat, moraš prej za to še plačat. x?x

lepo vas prosim, koliko od nas bi to naredilo? Vsak raj pol v kontener zabriše, če nima kam dat.

no, pri karitasu tega ni potrebno narediti.

Kam priromajo potem ta oblačila, je drugo vpr. - slišala sem celo, da v trgovine z rabljenimi oblačili.

a veste, to je meni vseeno, ker jaz sem sem teh oblačil znebila, drugače kot da sem jih vrgla stran, mogoče bo pa vseeno kaj od tega komu prav prišlo in bo celo dobil zastonj. x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#67 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 4. julij 2003, 10:17

Ja, tudi to.......sicer pa je zame najbolj neumna (pa ne neumna ampak pokvarjena) stvar pri RK bila, da so si njen šef in podšefici izplačevali plače kot da vodijo ne vem kakšno in  ne vem kako uspešno profitno podjetje in da si je šef dovolil posoditi denar namenjen ljudem v socialni stiski......(namesto bi ta npr. šel za stroške čiščenja prinešenih oblačil x:)x ) enemu najbolj znanih in premožnih odvetnikov - odv. Senici ali kako se že piše......pih.... :xx!:  :xx!: Potem pa še upa izjaviti, da je denar posodil zaradi njegovega oplojevanja (denarja mislim x;)x, čeprav bi bilo možno tudi... x;)x ) - pa seveda namen RK-ja ni ustvarjanje profita.....in da ne bi bilo še konca prepotenosti, predrznosti, popolnega pomanjkanja moralnih vrednot človeka, ki vodi humanitarno organizacijo.....si je dal izplačati odpravnino........in v medijih povedal nekaj v smislu, da si jo je zaslužil, ker poskrbel za ugled RK!!!!!!!!!!!! Nisem naklonjen vsesplošnemu kritizerstvu itd.......samo to pa presega vse meje.......

:palec:
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#68 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 4. julij 2003, 10:20

Torej iz tega sledi: dobrota=sirota

Dobri ljudje dajejo denar za sirote in na koncu so sirote tisti k so dal (k bogati itak nikol ne dajo) in tisti ki bi morali dobit, pa niso. :eek:
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2003, 10:34

Mene je RK odvrnil, ker (kot je omenila Anaconda) so tako 'natancni' - razmisljam - ce je zame bilo dovolj dobro...
No, zanje ni...
In place - to je razuzde...
Jaz tu zastonj garam in zbrane donacije lepo tamle nizam - ce bi vsi tako.....
Seveda pa sem sama se vedno brez ficka - kot prej - nikakrsnih plac seveda ni - garamo zastonj... tako da to je res caplarija, kar so se sli oz. se se grejo!!! Place! Halo! Pa posojanje!! !!!!!

Sama ko dam, VEM, da je prislo v prave roke - kajti ce nesem klosarjem usnjene jackije in ful dobre srajce etc, vse oprano in celo novo (ne vsec barve, material ipd)... no, tedaj vem...
In dobrota tako ni sirota...

Torej - dobrota je pac marsikdaj povezana z naivnostjo...

Se vedno pa seveda menim, da je point v pricakovanjih in ne zdi se mi, Mashinca, da bi s tem skrenili s teme.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2003, 10:52

Ja - to je res dbest filing!
Tudi jaz imam podobno izkusnjo...
Frendova mama je peljala v Bosno zbrane stvari... pa sem jim pripravila kakih 10 vrec - vse zivo - za dojencka, za moske, zenske, cevlje, plasce ipd. celo - vse lepo oprano, v bistvu nove stvari, kar pac ne nosis.... kar pa je tudi zame dobro...
Potem pa so rekli, kako fino da se jim je zdelo, najbolj pa so bili veseli, ker je bilo vse tako licno pripravljeno, oprano, zlozeno, disece... so rekli, da ponavadi ko dajo takole ljudje 'za reveze', da so svasta dobili - umazane, raztrgane cote, poflekane etc.... In da jih je najbolj ganil odnos - spostljivo in vse - in ne na tu imas, pa si sam peri in sivaj...

Jaz tega ne povezujem samo z dobroto - menim, da je to moja prakticnost - brez veze, da se meni valja, ce nekdo krvavo potrebuje to.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 4. julij 2003, 10:58

Menim, da so vse te dobrodelne organizacije in akcije en velik blef.
Posamezniki si hočejo dvigovat spomenike, najdejo pa se prebrisani mangerji ki ta denar skrbno obrnejo sebi v korist.
resje.naivnost ali malomarnost ali lenoba ali mentalna zaostalost................ x:)x

osebno sem raje za direktne akcije
www.rael.org

#72 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. julij 2003, 11:14

Se strinjam.....Artem, Marsa, Mašinca......tudi pri nas tako počnemo.......Sam sem nekako naivno verjel v humanitarne organizacije, še zdaj verjamem, da bi lahko služile svojemu namenu......vendar pa v njih ne morejo delati ljudje, ki hočejo na njihov račun postati premožni (skoraj 1 mio sit neto - pih :xx!: )....saj ne rečem, da si ne zaslužijo solidnih ali celo dobrih plač, če dosegajo namen svojega obstoja........vendar pa se je vse sfižilo.....veliko preveč sredstev teh humanitarnih organizacij se porabi za njihov obstoj in nemoralno visoke plače zaposlenih itd.......če si tak frajer in hočeš ogromno zaslužiti se zaposli tam, kjer moraš dosegati rezultate v boju na tržišču.....ne pa kasirati denar dobrih ljudi, ki ga namenijo ubogim............in seveda to ne pomeni da je dobrota sirota - pomeni pa, da jo nemoralni ljudje tako kot v že omenjenih odnosih med posamezniki znajo zlorabiti - tudi v takšnih organizacijah.....

Hm, pa še en rek : "Če si storil dobro delo in ga je drugi užil, čemu iščeš kot bedak še tretjo stvar, namreč sloves dobrotnika ali povračilo". (Mark Avrelij).
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2003, 11:20

:palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. julij 2003, 14:40

Bobnar - ja, me moti kar nekaj stvari, vendar pa kritiziram le takrat, ko sem prepričan, da imam prav, ko je kritika utemeljena, podkrepljena z dejstvi in ko sem prepričan, da je nekaj narobe........ne pa kar vsevprek po dolgem in širokem.....

Torej je normalno, da se enkrat bunim in drugič zopet ne.......ne bom pa nikoli pritegnil tistim, ki za lastno nezadovoljstvo iščejo krivce vsepovsod drugje le v sebi ne......ker če bi to storili......sem prepričan, da bi vsem nam šlo veliko bolje, kot če bi bili na oblasti kao "pravi"........ker na oblasti so le redko kdaj in redko kateri "pravi" ......in nisi mi povedal (pa ne zafrkavam).....za katere VEŠ, da bi nam bilo bolje, če bi jih volili......upam, da se strinjaš, da tega ne moreš vedeti? x;)x

In niti pod razno ne bom rekel, da ta država ni nič vredna........Se pa strinjam, da je marsikaj za urediti.......in da je že zdavnaj bil skrajni čas za uvedbo finančne policije, "prisiliti" je treba davčne in inšpektorske organe, da opravijo svoje delo (pa ne da izterjajo 10.000 sit od že tako reveža), urediti nadzor in preglednost delovanja javnih podjetij, raznih institucij ala RK, zaposliti visoko usposobljene ljudi na področju gospodarskega kriminala (zelo težko - visoko usposobljeni lahko toliko zaslužijo, da jim plača npr. 400.000 v službi organov pregona ne pomeni kaj dosti), organom pregona in pravosodju nasploh zagotoviti najboljše možne pogoje dela (sedaj to niti blizu niso), saj se le tako lahko uspešno borijo proti dobro organiziranim, finančno zelo močnim kriminalnim združbam, urediti zdravstveno varstvo na najvišjem možnem nivoju in "prisiliti" zdravnike h korektnemu in strokovnemu delu (in tudi tem zagotoviti ustrezne pogoje dela), urediti sistem delovanja pravosodja, skrajšati sodne postopke, urediti socialno varnost tako, da bodo socialno pomoč dobili res tisti, ki jo potrebujejo in ob taki predpostavki tudi znesek, ki bo socialno varnost zagotovil, zmanjšati razliko med minimalnimi in neupravičeno visokimi plačami, zmanjšati birokratizacijo, državnim uradnikom "utuviti" v glavo, da delajo tako kot se spodobi ali pa jih nadomestiti s takšnimi, ki bodo to vedeli in še veliko tega........pa tudi sam se strinjam, da so (sedaj bivši x;)x) komunisti v času, ko so začutili, da je padec komunizma neizogiben, ugotovili, da je bodočnost v privatni lastnini in rekli : mi kot avantgarda moramo prednjačiti tudi na tem področju x;)x ...........Toda.....če bi to storili /kar zagotovo bi/ pripadniki drugih političnih skupin.....ali bi bilo meni kaj bolje....

In dejstvo je, da za rešitev vseh navedenih in nenavedenih problemov država potrebuje denar.....ki ga nima......tudi zaradi tega, ker je pri nas razmerje zaposlene osebe/upokojenci baje že skoraj 1:1.....in ljudje doživljamo vedno večjo starost....si sploh predstavljaš kaj to pomeni.......ko temu še dodaš, da je samostojna država pomenila tudi oblikovanje velikega števila novih institucij, ki jih prej nismo potrebovali in v katerih je zaposlenih ogromno ljudi......ki ne ustvarjajo nove vrednosti, profita.....in se plačujejo iz proračuna.....groza, toda brez tega ne gre.....

Kar se mene tiče.....nam glede na vse povedano še kar gre......Prihajajo pa novi časi, že naša generacija je povsem drugačna, neobremenjena z duhovi preteklosti, še mlajši ljudje....nad katerimi sem zelo pozitivno presenečen - entuziastični, zagreti, samozavestni, delovni, pa novi načini razmišljanja......in upam, da bo zato.....kmalu res bolje.....za vse nas. Toda kaj sedaj meni kot posamezniku pomaga tuliti in jokati nad vsemi pomanjkljivostmi sistema, če pa poleg tega tudi sam ne naredim vse kar je v moji moči, da bi si izboljšal svoj položaj??? Sistem se ne bo uredil čez noč......in če bom čakal na to....je možno, da bom čakal do konca življenja ali pa velik del njega.....jokajoč in nezadovoljen......In zato se ne mislim jokati nad usodo, da moram živeti v takšni ali drugačni državi.......ampak je treba vzeti vajeti v svoje roke......kar vedno prinese rezultate....mogoče ne takšne, kot bi jih v kakšni bolj urejeni, bogati državi (že zdaj jih ne :xx!: )......vsekakor pa takšne, da bo mi zagotovljeno dostojno življenje.......in pogoj za kvalitetno življenje še zdaleč ni le denar.....oz. veliko denarja......Verjamem, da je meni sedaj lažje tako govoriti....toda še ne tako daleč nazaj sem bil brez fičnika, brez stanovanja, brez izobrazbe.....pa tudi z izobrazbo nisem dobil dela kar tako, sem celo delal nek čas kot nekvalificirani delavec kljub univerzitetni izobrazbi, pa tudi sicer sem delal kot "navadni delavec" in spoznal vse njihove tegobe....toda nikoli se nisem sprijaznil, zadovoljil s tem.....vedno sem iskal možnosti....za boljše življenje......pa tudi kot volonter sem delal, da sem lahko izpolnil formalne pogoje in še dogradil svojo izobrazbo itd. itd. ....pa tudi takrat živel v takšnem sistemu kot je sedaj ali še slabšem......Za dobro življenje.....se je treba boriti.....

In bi bil vesel, da bi nekdo tako naklonjen vsesplošnemu kritizerstvu....kdaj tudi predlagal kakšno konkretno rešitev določenega problema......kritizirati je najlažje......ukrepati, rešiti problem....je veliko težje.....torej .....kritiziraj??????

Mater sem se razpisal....... x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#75 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. julij 2003, 14:47

:vragec:


a vi se chudite, de ja na RK tko...
pa sej sam pogledate, kdo od bivshih fukcjonarjev tam dela, pa je vse jasn


:vragec: bi komunajzarje poslau u gulag
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0