Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izkoriščanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#1 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 2. julij 2003, 18:28

Kaj je za vas izkoriscanje?
Kdaj se pocutite izkoriscene?

pa pa xrolleyesx

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. julij 2003, 18:56

čist en simple pr. greš s kom v postlo, potem zjutraj_ papa x:Dx

#3 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 2. julij 2003, 19:05

ko nekateri pod pojmom prijateljstva razumejo ugoden prevoz v službo, vključno z vso "psihoterapijo" x!x x!x

#4 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 4. julij 2003, 11:08

Se tale tema delno navezuje na DOBROTA JE SIROTA, samo ocitno vsi rajsi pametujete o dobroti kot pa o izkoriscanju.

Mene pa vseeno zanima, kako se odzovete na izkoriscanje. Poveste ljudem, da vas to moti, prekinete stike,.....

pa pa xrolleyesx

#5 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 4. julij 2003, 11:12

čist en simple pr. greš s kom v postlo, potem zjutraj_ papa x:Dx

osebno menim, da to ni izkoriščanje.
Izkoriščanje bi bilo da noče več iz postelje x:Dx pol pa nosi hrano itd
www.rael.org

#6 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 4. julij 2003, 12:13

Kako se odzovem na izkoriščanje - konkretno pri prevozu v službo me ne moti, da se pelje z mano, ker je ista relacija pa je vseeno če se peljem sama ali je še kdo. Moti me pa, da se jaz moram držati točno dogovorjene ure - pri meni je vedno 5 minut sem ali tja in še posebej me moti, da moram imeti v glavi njen urnik. To sem ji tudi povedala, seveda na prijazen način. Sedaj me malo manj gnjavi z vsakokratnimi dogovori za prevoz.
Pod "psihoterapijo" sem pa mislila, da jaz vozim in poslušam (ponavadi bolj malo govorim) ona pa ne neha govoriti in se izpoveduje. To me preveč ne moti, saj se mi zdi, da se boljše počuti, ko jo nekdo posluša.

#7 Marelca

Marelca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2003, 12:30

Izkoriščena sem bla že velikokrat in to iz dveh razlogov. Ker hočem biti vedno dobra do vseh in ker rada pomagam. Ko sem enkrat spoznala, kako znajo bit zahrbtni in izkoriščevalski ljudje okrog mene, se mi je postavljalo vprašanje: Kaj za vraga počnem, da je tko? Jah...predobra si, preustrežljiva in vedno na razpolago, ne znaš reči ne. In ljudje te majo na obešalniku, ter si te sposodijo in snamejo s kljuke, kadar se komu zahoče.

Izkoriščena je bila tudi moja ljubezen, moje upanje in zaupanje. To... to pa najbolj boli.

#8 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 4. julij 2003, 22:49

Ja starševska vzgoja prispeva k temu, da so nekateri ljudje izjemno ustrežljivi do drugih. No ja tudi tisti ki izkoriščajo je rezultat same vzgoje oziroma nevzgoje. Izkoriščevalcem pa zelo rad uporabljam besedo odj... :vtz: :shsh: :vtz: .
Ja sam ka mali pao s lipe

#9 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. julij 2003, 14:08

Da sem izkoriščena, se navadno zavem šele kasneje, ko se mi razjasnijo določena dejstva. Če bi vsa ta dejstva vedela prej, se ne bi pustila izkoriščati. Zihr!

Sprva nekomu nekaj dajem v dobri veri, da mu s tem pomagam, pa četudi na račun svoje škode. Navadno mi je občutek, da nekomu pomagam, bolj pomemben, kot to, da sem zaradi tega jaz za kaj prikrajšana.
Če pa ugotovim, da je stvar podobna tisti pravljici "BOLAN ZDRAVEGA NOSI", potem pa adijo za vse večne čase. Odjebi!

Kar pa se tiče tistega, kar je rekel pokowc (greš s kom v postlo, potem zjutraj_ papa), pa se mi ne zdi, da sem izkoriščena. Zakaj bi bila izkoriščena? Saj sem šla v postlo zato, ker mi je to pasalo! Če mi ne paše, pač ne grem! Kaj se pa zgodi "the day after", je pa stvar obeh, ne samo mene in moje želje... Če je "pa-pa", je "pa-pa"! Saj ne moreš nikogar prisilit, da ostane do konca življenja s tabo!

Tudi glede skupnega prevoza v službo se ne bi počutila izkoriščano in imam popolnoma enako mišljenje kot Solea. Bi pa sodelavki edino še to predlagala (ne bi pa postavila kot pogoj), da si deliva stroške 50%-50%, ker se mi zdi to za obe pošteno (konec koncev bi bile tudi z delitvijo stroškov obe na boljšem, kot če bi se vozili vsaka s svojim avtom). Če bi pa mene kdo vozil v službo, bi mu pa itak sama od sebe dala 50%, ne da bi me za to vprašal.
Hja, kar pa se tiče "psihoterapije", pa itak... jo dam toliko, kolikor je potrebno in kolikor sem sploh zmožna. Če mi kak pogovor ne paše, pa elegantno spremenim temo. In če to ne zaleže, direktno povem: "Ti, tle ti pa jaz ne znam pomagati..." , ali pa "Dej, ne teži s tem!"

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. julij 2003, 15:53

Predstavljam si da bi svet brez iskoriščanja propadel v nekaj dneh... vsaj kar se tiče žive narave, ljudje bi se pobili v nekaj urah....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 11. julij 2003, 03:10

Predstavljam si da bi svet brez iskoriščanja propadel v nekaj dneh... vsaj kar se tiče žive narave, ljudje bi se pobili v nekaj urah....

El Nino, call me stupid, ampak tega pa res ne štekam!


Izkoriščanje je pri meni med top 10 stvari, k jih fantam pri človeku!


Da odgovorim še sončnici! Jaz sem en tak človek, da mi rajtam na čelu piše, ta je za izkoristit (ne beri pokvarjeno, ha, ha). Sploh ne znam reči NE, ko me za kaj prosijo. Rada pomagam! ZARES RADA! Toda včasih mi gre pri nekaterih ljudeh tako na živce, ko vidim, da me zares grdo izkoriščajo. Enkrat pri meni ni nobenkrat, dvakrat tudi še prenesem, tudi tretjič še včasih (kok sem patetična) ampak kar je preveč je pa preveč. Potem sem pa sama nase jezna, k se bojim rečt, ker nočem nikogar užalit!
Ja taka smotka sem! :o|o:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#12 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 11. julij 2003, 06:43

Jah tole z razdajanjem je ena kočljiva zadeva. Jaz sem tudi prej vedno vsakomur pomagala, zdaj sem se pa s težko muko naučila biti vsaj malo egoistična in poskrbim najprej zase, potem pa če se da še pomagam...

No ja ni ravno tako ampak gledam zraven tudi nase, ne več vsakomur za vsako ceno... :mezik: .

Sicer je pa tudi tako, da če je tvoj odgovor vedno ja, niso niti približno tako cenjeni, kot če so vmes še ne - ji. Prav nenavaden življenjski zakon - Manj je več...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#13 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 23. junij 2004, 22:35

pravzaprav zelo slab občutek, tak, ki zna pahnit v malodušje, žalost, občutek manjvrednosti... xrolleyesx

#14 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 23. junij 2004, 22:37

Da za dobro opravljeno delo ni plačila, čeprav je bil dogovor drugačen.

#15 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 24. junij 2004, 15:13

ne morem verjet kakšni so nekateri. včasih sam takooooo naivna. :vragec:
v bistvu gre za izkoriščanje te naivnosti- seveda smo si spet sami krivi za lasten občutek izkoriščanosti- ker če ne bi bili naivni in lahkoverni, nas ne bi nihče prinašal okoli. seveda zopet- lekcija :vragec:
ampak tokrat moram tole prebaviti, predelati, rafinirafi in transformirati.

vidim da sem še vedno preveč zaupljiva saj se zanašam na poštenost drugih. :vragec: x8Dx saj pravim- nekaj smo se zopet naučili :vragec: grrr... ko vse to prebavim bom "beauty" and the beast v eni fuckin osebi :vragec: x:Dx ........

#16 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:11

Kaj pa vem, men se zdi, da moja mene že kar neki časa mal materialno izkorišča, dvomim, da hote, plansko.....se je pa mal zgleda že navadla, razvadla. :xx!: Sam, če to vem, potem sem v bistvu privolil v to, zato ne vidim posebnega smisla, da se neki jokcam.......v misli se mi pa to vseen kar prikrade. In pol sem mal jezen. x^x Sploh, ker ne zmorem za oba sfinancirati potovanj, ki si jih toliko želim, kljub vsemu pa mi ni za iti samemu al s kom drugim in jo pustit doma. Upam, da se stvari kolk tolk kmal obrnejo. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#17 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:14

nč jokcat Mik, zveza je prostovoljna; nekdo ti pere, lika in bodri, pa stisne tut x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#18 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:19

Saj ne. Kar se pa "domačih" obveznosti tiče, mislim, da nardim tud sam marsikaj. Pa stiskam tud jaz, tak da.... x;)x x^x Da pa je zveza prostovoljna in da zato naj ne jamram preveč pa sem tak tud sam napisal...... x^x Sam me je mal v slabo voljo dans spravla, pa dopust oz. potovanje je ponovno šlo k vragu, zgleda......p...o m.....o :angry: :xx!: :sad:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#19 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:39

Ja, ona je velik....kako naj rečem....hm....skromnejša, recimo. Sam potuje pa ravno tolk rada kot jaz.

Ja, vem kaj misliš.......so nekatere tud neplanirane "investicije" vplivale, sprožile bolj močno tovrstno razmišljanje. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:45

ja, saj stekam...
ves imas asc devico in luno v sco - oboje je kompatibilno z bikom (seveda precej bolj kot strelec) - zato si zdrzal oz. sta skupaj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:50

razmišljam - izkoriščam? ja izkoriščam, veze poznanstva... izkoristiti znam pa tud mojega, se tko nedolžno pupiko, punčko nardim, da dobim kar želim, ampak izkorišča pa tudi on... in en za drugega veva, da izkoriščava... je to še izkoriščanje... izkoriščajo me v službi, izkoriščam jaz v službi, če ne druzga sem gor kukam... si vzamem frej urico, da se po mestu šetam, ko naj bi delala... vendar se znam prilagajati... izkoriščanja je več vrst... določeno izkoriščanje je življensko... vem grozna sem, pa nič zato, povem tko kot pač je...

#22 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:54

ja, saj stekam... 
ves imas asc devico in luno v sco - oboje je kompatibilno z bikom (seveda precej bolj kot strelec) - zato si zdrzal oz. sta skupaj.

Ja, res? Hm....ma, jst sem bil vedno mal preveč "divji".......ona me je smirla, mislim, da je to bilo zelo dobro. Mogoče je še sedaj tako......Sicer pa mi je blo všeč tvoje razmišljanje, ma point. :palec: x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 16:57

Hmmm... tole je delikatno, za vecino teh obcutkov smo namrec sami krivi.
Drugo je, ko ti ne placajo za narejeno delo, ki si mroda celo ful popustil, pa ti se niso placali, mah, tega je bilo ze ful, to te res razp. ... in podobne situacije, ko je nekdo bil izkoriscen, ker se drugi ni drzal dogovora in podobno...
vendar kot pravim, v najvecih primerih smo sami krivi, da je tako.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. junij 2004, 17:14

sem hotela samo izpostaviti, da tudi mi sami kdaj izkoriščamo, nismo samo ubogi in izkoriščeni x;)x narava me kliče xsrcx

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 17:15

Ja, Mick, saj ti potem pomislis, razmislis, sem se ze ustrasila, da se bova prickala, ker se sploh vtikam... x:o)x x;)x xDDx
me veseli, da me razumes, pa saj ti to tudi tako vidis... saj strelec pa je itak radodaren...
... pa se nekaj je - moski navadno vec zasluzijo kot zenske, cesto je tako, da se pocutijo potem nekako izkoriscane, res jih ful poznam....
On ima 300 jurjev place, ona pa 150. In to je to... nekako... niso vse pravnice, managerke, manekenke, ne delajo vsi v advertisingu (mitja je tu bil blazno uspesen, pa je pustil zavoljo LN, lahko pa bi ziveli na precej vecji nogi, ce bi se tako odlocila v lajfu)...
Vsak cash je nekaj vreden... Lahko imas projekt za 300 jurjev, samo kaj ti pomaga, ce ga ne placajo par let, tako onih 3 jurje mickenih vcasih nadvse prav pride... treba je znat cenit tako sto jurjev, milijon, kot tudi jurja - ki ga nekdo prigara.
nekateri so v sluzbah 'kriti' - v bistvu ne dajejo od sebe, laufa jim vse zivo, zavarovanje, vse, a skoz se pritozujejojo, vsi jih izkoriscajo - a tistega svojega bednega polozaja pa se drzijo kot klop - pa folk v vrsti caka zanj, v bistvu...
ce bi bili nivoji drugacni, odnosi, vse... - bi tudi izkoriscanja bilo manj, ker bi folk z veseljem in uzitkom delal, imel bi kot bi rabil, ne bi bilo toliko pohlepa in grebade.
Vsak najbrz nekoga izkorisca na nek nacin...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0