Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kundalini


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#26 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:41

jst pa mislim (enkrat se je nekdo obesil na tale mislim... dda pojasnim takoj - dopuščam možnost, da me nekdo prepriča o naspreotnem ;)), da je potrebno precej več, kot samo nekdo ki meditira - moraš bit z njim uglašen na določeni frekvenci...

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:55

na tole se ne da dat defolt odgovora.

ja pa ne.

mora bit pravi - pa kdorkoli pac to ze je. in karkoli pac to pomeni na tej stopnji nase osebne rasti.

Je pa tud caka - 'pravi' ni vedno tisti, ki se ufuramo da bo pravi, kozmicni stik, 'dusa dvojcica', ce hocete, whatever... ni nujno, da bomo zdaj ne vem kaj poceli s tem clovekom, si dvigovali kundalini (pa ceprav se recimo v stiku s to osebo v nas prebudi oz. cutimo da se prebuja!!!).

folk ima rad romantiko... ni pa to to, se zdalec sploh ne - ceprav je pa v paketu. a ni pa sam roza... ima temnordece obrobe.
tud crne ma mal. :vio:
in velik vijolicne in oranzne.

xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:58

sej uglašenost s človekom ni samo romantične narave in zaljubljenost pa te fore... mar ne ;)

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:08

ne - a o tem ravno govorim - folk bi RAD dojel to tko...

Dobila nesteto OSev, mailov z vsebino: "so mi rekli, da imam karmicno zvezo z nekom"... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx xcivx xcivx x:o)x
Torej - ta bi rad slisal, da to zdaj pomeni... ekstaticni kozmicni ljubezenski stik.
Ni pa (vedno ali nujno) sploh to...
No zdaj sem mal zasla - govorim splosno... pri kundalini energiji, ce si jo dvigujes, mora bit pac kozmicni stik nekaksen... sam spet - se vedno ni nujno, da je ta drugi (ce/ko je) tvoj nekaksen spolni partner...
Vecina vas tu hoce neke instant odgovore - 'pravila'.
Jih pa ni.

skozi vsa pomembna vrata v lajfu gremo sami... tko je tud pri kundaliniju... ne glede na to, s kom se zdruzimo, povezemo... (ce se) in se nam zgodi... ---> pridemo in odidemo vseen sami... xyesx
iscemo svojE polovicE (namenoma mnozina, ker sicer se vezemo... moja polovica v casu xx je bila taksna in taksna, moja polovica v casu yy pa je drugacna, druga...).
Nic ni konstantnega in dokoncnega...

Dvig kundalinija ni... potrditev nase spolne energije... ni uvid v to, s kom smo si kompatibilni...
gre za golo in cisto osebno dozivetje...
pa cetudi ga dozivljamo se s kom.
sploh ne sme bit prizadevanja... zelje...
...
mama, ki bo dvignila vlak, ko je njen otrok v smrtni nevarnosti, si za nic ne prizadeva...
... sam JE. PRISOTNA. In nagonsko zaktivira svoje potenciale. :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 20:59

ah kje, saj sploh nisem tebi odgovarjala, Mihela... :)
splosno sem povzela, morda pa uporabila sekvencico za nit, ki sem jo pol vlekla dalje.

na nikogar ni letelo - kot sem rekla - mnogi hocejo, vidijo, menijo...
Dobim res ful take poste... to sem hotla sam rect...

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 30. september 2005, 22:08

xsrcx Kundalini energija
Kundalini energija je božanska življenjska energija. Vsak človek jo z prinese z rojstvom na ta svet 195%. S to energijo premagujemo vse življenjske ovire in napredujemo skozi življenje. Človek pa ima zmožnost aktivirati še veliko večjo količino te energije, ki pa je uspavana in neaktivna v človeškem nezavednem. Če se ta energija sproži nenačrtno ali narobe, lahko povzroči izredno velike težave v življenju. Ta energija se lahko sproži edino skozi izrazit šok. To se lahko zgodi pri prometni nesreči ali kakšni drugi izjemno stresni situaciji. Sprožena energija se v takem primeru ne more oplemenititi in zastane nekje v telesu. Tam kjer se ustavi povzroča bolečine ali pa oslabi telo, da vanj prodre kakšna druga bolezen. Povzroča pa tudi težka psihična stanja kot so močni strahovi, občutek ogroženosti, tesnoba.
xsrcx
Kundalini energija se pravilno sproži samo pod nadzorom pravega duhovnega učitelja, ki jo sam že ima sproženo in oplemeniteno. Ta energija je skladiščena v podzavesti. V križu se prebudi in se dviga skozi šušumni kanal do glave. Ko pride ta energija do srčne čakre vse te nevšečnosti prenehajo. Končni cilj te energije pa je vrh glave.
xsrcx
Izredno pomembno je, da se pred prebujanjem kundalini energije prečisti šušumni kanal. To je energetski organ, ki močno deluje na materialno telo. Skozi njega tečejo vse energije, ki se pretakajo po telesu. Poteka približno na istem mestu kot hrbtenica. Nanj so vezane čakre, ki iz njega rastejo kot rože. Poleg šušumnega kanala se morata prečistiti še stranska energetska kanala v telesu to sta Ida in Pingala.
xsrcx
Kundalini energijo predstavlja jajce, ki je sedem in polkrat ovito s kačo. Prebujena kundalini energija omogoča, da se v človeku prebudi nadčloveško stanje.
Človek deluje v osnovi v štirih stopnjah delovanja. Prva stopnja je malodušno, neaktivno stanje, ko živimo življenje avtomatično, pod psihičnim vplivom drugih. Druga stopnja je začetek lastne aktivnosti, borba za svoje mesto in pozicijo. Tretja stopnja je psihično upravljanje življenja iz pozicije individualne osebnosti. Četrta stopnja pa je delovanje na svoje okolje iz svoje podzavesti, neopazno in nezavedno, vendar vedno pozitivno in blagodejno. Edino s prebujeno kundalini enegijo je mogoče zgraditi takšno vsebino v svoji podzavesti. Skozi to postane človek drugo bitje, ponovno rojeno, ki na svoje okolje deluje kot center svetleče energije. Okolje čisti in osvobaja.
Vse to pa se dogaja na nezavednem nivoju. Skozi naslednje delavnice pa se bo to zavedanje dvigovalo v zavedne nivoje, kjer bo v vsakemu zasijalo novo bitje svetleče osebnosti.
xsrcx

#32 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. oktober 2005, 18:14

Pozdralvjeni, veste kaj mene zanima, a lahko dvig kundalinija sproži tudi negativne posledice, tudi jezo in pa strah ob nenavadnih občutkih v sebi

Vsaka energija je nevarna, če nisi resen. Kundalini je t.i. "speča kača", ki se dviguje z obujanjem čaker. Vsaka čakra ustreza določenemu delu zavesti, telesa in še česa (stvari poznam iz knjig). Tudi zahod pozna podobno obliko - simbol medicine je napr. kača. Kača je v mnogih tradicijah (tudi kabali) simbol energije in moči ozaveščanja lastne zavesti. Spolna energija je samo del tega. Vsaka tradicija ima svoj način dela s to energijo. Pomembno je, da se držiš ene same poti in ne mešaš več poti. Tako se izogneš zmedi ali še čem hujšemu.
V slovenščini obstaja nekaj knjig o čakrah in kundaliniju.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 18:41

o, kaj ste osvezhil! :palec:

xDDx ze pozabila, da sploh mamo to (posebej in *urejeno* x;)x xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 4. oktober 2005, 19:03

principesa :palec: ...
super si to opisala x!x :palec: bravo :palec:
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#35 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. oktober 2005, 05:13

<{POST_SNAPBACK}>xsrcx Kundalini energija   
  Kundalini energija je božanska življenjska energija. Vsak človek jo z prinese z rojstvom na ta svet 195%. S to energijo premagujemo vse življenjske ovire in napredujemo skozi življenje. Človek pa ima zmožnost aktivirati še veliko večjo količino te energije, ki pa je uspavana in neaktivna v človeškem nezavednem. Če se ta energija sproži nenačrtno ali narobe, lahko povzroči izredno velike težave v življenju. Ta energija se lahko sproži edino skozi izrazit šok. To se lahko zgodi pri prometni nesreči ali kakšni drugi izjemno stresni situaciji. Sprožena energija se v takem primeru ne more oplemenititi in zastane nekje v telesu. Tam kjer se ustavi povzroča bolečine ali pa oslabi telo, da vanj prodre kakšna druga bolezen. Povzroča pa tudi težka psihična stanja kot so močni strahovi, občutek ogroženosti, tesnoba.
xsrcx

hm xscratchx

#36 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 5. oktober 2005, 06:01

<{POST_SNAPBACK}>Vsak človek jo z prinese z rojstvom na ta svet 195%.

hm... tole pa ena nova matematika xnckrivx

*principesa, a bi lahko poleg tega, kar takole objavis, dodala se vir, oz. avtorja ... ker je fajn, da se lahko pogleda celoten prispevek in tudi nekako fer je do avtorja, da se ga navede poleg...

x:)x

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 08:37

:palec: Hvala Mateja, da si se oglasila.
sem pomislila tud sama vceraj na tole, vendar ker nisem nikjer vidla tega (texta), sem presodila, da je pac Principesin.

Ja, pliz, pri teh stvareh smo pa tu natancni. :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 08:49

Principesi je pač vzhodna duhovnost in njena interpretacija všeč.
A imam vprašanje za principeso.
Kakšne so tvoje praktične izkušnje? Katero tehniko obujanja čaker prakticiraš?
Moja napor osebnostne rasti je vezan na Kabalo, a o kundaliniju vem samo toliko, kolikor sem zaradi lastne radovednosti prebral. Če smo že pri tej temi, je dobro, da kdo pove kaj o praktičnih izkušnjah.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#39 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. oktober 2005, 08:50

Ne more ti glave raznest, če spolno energijo usmeriš v možgane. Tako so možgani bolj "nabiti" z energijo in pripravljeni na nove izzive - učenje, vodenje....

Ne vem zakaj izraz speča kača. Je samo čista energija, katero lahko človek sprosti ali pa transformira na višji nivo. Čeprav ta energija vedno teče v možgane - samo ne v velikih količinah. Veliko je pa tudi odvisno od pozornosti.....

x:)x

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 08:54

<{POST_SNAPBACK}>Ne more ti glave raznest, če spolno energijo usmeriš v možgane. Tako so možgani bolj "nabiti" z energijo in pripravljeni na nove izzive - učenje, vodenje....

Ne vem zakaj izraz speča kača. Je samo čista energija, katero lahko človek sprosti ali pa transformira na višji nivo. Čeprav ta energija vedno teče v možgane - samo ne v velikih količinah. Veliko je pa tudi odvisno od pozornosti.....

x:)x

speca kaca se men zdi super izraz. xyesx

poznas to, imas izkusnje?
ker.... ko nekaj preberemo, lohk recemo, to je 'cista energija', sicer pa je to zlo zlo suhoparen opis (pa ceprav je v resnici to tocno)...
ampak vidi se, da se kar mal tkole govori o enih stvareh, nekaj se tam mal prebere, nekaj se prepise iz enih bukel in pol mamo kundalini. x:o)x x:px

zlo mal folka ve, kaj je to.....
ne mroes tega opisovat nekomu oz. ti ne more tega opisovat nekdo drug.
to mors dozivljat sam.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 08:56

:8): Kabalist a si že bil kdaj zaljubljen....se spomniš občutkov.....

in zdaj ti naj razlagam kako je če si zaljubljen...slišiš travo rast, vse v miru, radost v prsih, nobenih težav ni, misliš samo na objekt svoje zaljubljenosti.....tist k še nikoli ni bil
kvalitetno hormonsko odpuljeno zaljubljen, mu lahko še desetkrat z besedami poveš pa ne bo zastopu in niti približno občutil in razumel.....

:8): in kako ti naj potem kdo napiše o konkretnih izkušnjah, enostavno tega ne moreš opisovat z besedami :vragec: občutiš al pa ne....


:8): so stvari v življenju ki so ali pa niso...ne morš bit malo noseča x;)x ali si ali pa nisi x:Dx

Ko boš začutil dvig energije, boš vedel :palec: veliko raznih opisov tega je ...ampak so prazni in se z občutki ne morejo meriti....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#42 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:00

<{POST_SNAPBACK}>speca kaca se men zdi super izraz. xyesx

poznas to, imas izkusnje?
ker.... ko nekaj preberemo, lohk recemo, to je 'cista energija', sicer pa je to zlo zlo


Ja poznam in imam izkušnje. Saj to je čista energija, ki ustvarja življenje.

Ne vem zakaj se to tako misteriozno opisuje kot "speča kača". To je ravno tako, kot da bi ne vem vodo opisal kot "resnica osvoboditve".

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:10

PRAV je, da se tega ne da kar tkole naucit folka... al pa da bi izvajal tam tkole po eni pavsalni razlagi v eni knjigi (v kateri bi 'avtor' morda sam tkole mal navrgel one 'pop' stvari, kao - *poljudno napisano* x:px x:Dx)..
so ble delavnice razne... na dvige tega, rebirthingi razni.... se ni glih za hecat..... je rpevec 'amaterjev' se tole slo kao 'pro', pa je ze kdo kdaj mal nasrkal.... se je folku odpeljalo, po domace receno.....
to so blazni obcutki, vse telo se ti trese in zvija (ne vem ce vsi to dozivljamo, menim pa da ziher ja, ker je tezko drugace), sklepetas z zobmi lahko, ko se dogaja, ni pravzaprav nic prijetno.
vendar ko se PREBOJ zgodi, je pa orgazem - dusevni, nobene zveze s spolnostjo ali podobnimi oz. temi obcutku, na telesnem nivoju....
pushne te v vesolje, razpocil se bos, eksplozija.....
pol si pa totalno izmucen morda, globoko dihas in se pocutis fantasticno. xyesx :palec:

p.s. govorila sem tlele jasno o dvigu kundalinija, ne o samem kundaliniju (ki pac je.. vendar se ga redko 'posluzuje' - zato je dober opis 'speca kaca', matjaz)

drugace pa lohk vsakdo priblizno cuti, kaj je to in kje je to tedaj ko je recimo zlo vznemirjen, tam nekje okol krizha, ampak bolj 'notri'.

Dvigne se pa ga z dihanjem, obstajajo prav tehnike za to, se jih kao da naucit, jaz sama sem pa samo experimentirala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:11

<{POST_SNAPBACK}>Ja poznam in imam izkušnje. Saj to je čista energija, ki ustvarja življenje. 

dvomim, po temle napisanem se bolj...
ti si nekaj zaslutil, bi rekla, kako je s tem...
sicer tega nikakor ne bi opisal z istimi besedami, kot so v knjigah. v dveh besedah.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:18

Ja ok malo o izkušnjah. Mogoče je prvič najbolj presenetljivo, ker možgani niso navajeni na takšno delovanje. In jih z tem praktično malo prebudiš.

Seveda moreš imeti ob tem čiste misli in se moraš popolnoma sprostit. Če se naprezaš ni ne vem kakšnega učinka.

Seveda je prej pogoj da se odpoveš pijači, kajenju.... ker le tako lahko izvajaš ali deluješ.

Z tem se tudi upočasni staranje. Zato, ker se staranje naprej začne v možganih - slab spomin..... zato ker možgani upravljajo z vsemi funkcijami telesa.

#46 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:38

xrolleyesx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:02

<{POST_SNAPBACK}>Ja ok malo o izkušnjah. Mogoče je prvič najbolj presenetljivo, ker možgani niso navajeni na takšno delovanje. In jih z tem praktično malo prebudiš.

Seveda moreš imeti ob tem čiste misli in se moraš popolnoma sprostit. Če se naprezaš ni ne vem kakšnega učinka.

Seveda je prej pogoj da se odpoveš pijači, kajenju.... ker le tako lahko izvajaš ali deluješ. 

Z tem se tudi upočasni staranje. Zato, ker se staranje naprej začne v možganih - slab spomin..... zato ker možgani upravljajo z vsemi funkcijami telesa.

Tule govoris o 'navodilih', 'knjizno' predstavljas to.

sem pa vprasala po tvojih IZKUSNJAH...
dvig kundalinija je mocna izkusnja...

me zanima, kaj bi napisal o orgazmu, morda:

seveda morate imeti ciste noge in si umiti zobe in morte bit res zaljubljeni.
sem ze dozivel, je lohk hudo, ker mozgani niso vajeni takih izbruhov kot tudi ne telo. ce pijes, imas lohk probleme. staranje se zmanjsa, si fit.

se ti to zdi OPIS IZKUSNJE orgazma? :8): x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:10

Ja ne. To so izkušnje neorgazma. Ne vem kdo bi sploh na forumu pisal kaj o iskušnjah orgazma....

#49 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:11

malce po forumu poglej x:Dx

#50 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:15

<{POST_SNAPBACK}>Ja ne. To so izkušnje neorgazma. Ne vem kdo bi sploh na forumu pisal kaj o iskušnjah orgazma....


A ni govora o izkušnjah dvigovanja Kundalini? :sori: Prebrano je veliko.....verjamem, da jih je dosti tudi eksperimentiralo,......dejansko izkusilo pa bore malo, .....če sploh kdo od tukaj komentirajočih (vsaj po prebranem sodeč) x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0