Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kundalini


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#51 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:24

x8Dx nobeden....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#52 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:29

<{POST_SNAPBACK}>malce po forumu poglej  x:Dx


sem že...glih zato! :xx!:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:32

<{POST_SNAPBACK}>A ni govora o izkušnjah dvigovanja Kundalini? :sori: Prebrano je veliko.....verjamem, da jih je dosti tudi eksperimentiralo,......dejansko izkusilo pa bore malo, .....če sploh kdo od tukaj komentirajočih (vsaj po prebranem sodeč) x:px

nista prebrali mojga? :8):
zgleda spregledali.....

pac pa jaz ne vidim vajinih zapisov...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:44

<{POST_SNAPBACK}>nista prebrali mojga? :8):
zgleda spregledali.....

pac pa jaz ne vidim vajinih zapisov...


Sem prebrala (hm, tiste k vidim)....no sem razumela kot eksperiment v vezi tega, ne kot samo izkušnjo.....SORČI! x:)x


...ti tud ne vidiš vseh postov? :sori:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#55 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:50

Ne vem zakaj izraz speča kača

Kabalisti uporabljamo poleg suhoparnega jezika veliko poetičnih prisopodob. Včasih napišeš namesto ne vem kako dolgočasnega spisa enostavno pesem. V kabalistični literaturi je ogromno tega. A izza teh simbolnih likov so čisto konkretne izkušnje. Vsakdo z izkušnjami raziskovanja zavesti se znajde v precej zajebani situaciji.
Ako bi želel s konsistentno opisati neko duhovno izkušnjo, bi bil ta opis daleč od dejanske izkušnje. Ako pa se želiš z opisom čim bolj približati resničnemu doživetju, pa je tvoj spis prej podoben čačkam shizofrenika, kot pa mentalno zdrave osebe. Tako se potem išče ravnotežje, ki se največkrat najde v precej poetičnih opisih. Ko govorimo o palačah duše ipd. ne govorimo o kučicah iz opeke, temveč o višjih stanjih zavesti (seveda sta pojma višje - nižje silno relativna).

Zato, ker se staranje naprej začne v možganih - slab spomin

Napaka. Slab spomin ipd. je največkrat posledica nedejavnosti. Poznam stare ljudi, ki jim um dela 100/h. Človek je star toliko, kolikor se počuti starega. S starostjo ni nič narobe. No ja, v današnjem času, ko nas bombardirajo z ideali zunanje lepote, je večna mladost "in". Vsak duhovno pismen človek se s starostjo ne obremenjuje.
Še vedno se gremo špekulacije o izkušnjah kundalinija. Jaz o tem ne morem govoriti, ker se pač ukvarjam z drugačno metodo in uporabljam drugačen način opisovanja izkušenj dela na sebi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 10:50

Silki, rekla sem da sem z dihanjem experimentirala, da sem se sama to sla, zato tko podano pa si pol to vidla oz. zaobjela pa sklenila, drugac pa je jasno nedvomno slo za to.

ne nisem tud jaz ne vsega brala, sam matjaza v bistvu, saj jaz sem pa tud kje ze to opisovala (me je presenetil v tej temi, ko sem vidla da nisem), pa tud sem bla tost povrsna v opisu, je bil bolj tolk, ker sem mal zbadala matjaza, pa sem pol pac sama podala, da ne zbadam, sama pa nic. :D

ampak jaz se itak vse grem sama... sem samouk... tud ne zaupam zdravilcem prevec, menim da smo sami zase najboljsi in jaz kar tko furam.

saj pol so mi 'struckoti' povedal, kako bi morala ravnat (ko sem opisovala, pa ker se jim je zdel, da bi lohk to sam z njihovim vodsvtom se sla x;)x), a itak sem ZE - ravnala.....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:01

Vsekakor je pri tem dobro zaupati sebi. Lepo pa je koga malce zbosti in mu takoj ne pride... x:Dx
Običajno je tako, da verodostojni mojster sam pride, ko je učenec pripravljen. Če ne drugega, ti v pravem trenutku pride določena knjiga, srečaš človeka. Imam s tem izkušnjo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#58 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:02

<{POST_SNAPBACK}>
ampak jaz se itak vse grem sama... sem samouk... tud ne zaupam zdravilcem prevec, menim da smo sami zase najboljsi in jaz kar tko furam.

saj pol so mi 'struckoti' povedal, kako bi morala ravnat (ko sem opisovala, pa ker se jim je zdel, da bi lohk to sam z njihovim vodsvtom se sla x;)x), a itak sem ZE - ravnala.....


x:Dx x:Dx :palec:
Tud jaz "se grem sama".....večino stvari spobavam sama.....se nekako najbolje poznam, čutim občutim, zaupam.......sebi.
O Kundaliniju sem kar dosti brala, tudi tehnikah..........me mika sprobat oz.delat na tem......ko bo čas ......mi bodo že "notri povedal kdaj x^x
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:04

saj... tko tud jaz furam. x;)x xDDx

ja, saj jogo sem se tud sama vseskozi sla..
saj je blo povezano, v bistvu sem z jogo prisla do tega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:09

<{POST_SNAPBACK}>saj... tko tud jaz furam. x;)x xDDx

ja, saj jogo sem se tud sama vseskozi sla..
saj je blo povezano, v bistvu sem z jogo prisla do tega.


Ja sej, kundalini joga?
Mam kr obsežno knjigo, tud prebrala sem jo (pa ne enkrat), ....zaenkrat sem še stand by x:)x

Še jogiraš?
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#61 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:13

Ja sej, kundalini joga?

Jog je precej vrst. Raja, Hatha... vsaka je zaključen sistem osebnostne rasti. vsaka zase je delujoč sistem, ki ima učinke. POmembno je, da se greš SDAMO eno od teh integralnih metod. problem pri nas je, ker je preveč knjig in mnoge od teh so zmazki.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:16

zdaj ze dolg ne vec. ker nimam placa. slisi se res off in cist nemogoce, je pa zal res. :o|o:
ni tolk placa da bi dala vse 4 od sebe.

ko sem blazno shujsala po porodu, mi je kiropraktik (edini mojster, ki jaz grem, ker je edini, ki 'od zunaj' lohk name deluje, cesar sama ne mroem, pa se to ni cist res, kajti sama sem jogo poimenovala avtokiropraktika, sploh ko ti ze 1x oni dela, sam ves, do 'kam lohk gres', nekak....) no mi je kiro svetoval fitnes in sem jaz ogorceno protestirala, vzviseno rekla da jogo delam in se 5x mal preklala pa kako spago nardila pa vse, da kok gibcna... pa je rekel, ja, gospodjica je pokazala da ima dobre noge i elasticitet (nekaj tacga), a to su kosti i kozha... nema mishicha... xDDx - torej, za hrbtenico in se okrepit, nujno fintes... ki mam zdaj svoj sistem...

ker pa je joga prezhela moje bivanje, je VSE joga, kar pocnem lohk.
tko jaz jemljem jogo...
ko me kaj boli, izdiham bolecino (to sem se tud samodejno naucila, gre pa sicer prav za vajo joge, ki zanjotedaj sploh vedla nisem, ko mi je prvic to ratal, z umom in dihanjem, pri 17.ih)...
macka ki jo delam na fitnesu, ni nic druzga kot jogijska vaja, prav tko kot kup drugih, tud dihalnih vaj, ki so nekatere po tem sistemu joge, ki sem delala, nekatere pa sem si sama izmislila, ne dvomim pa, da nekje 'obstajajo' kot take ze.....
to pride, ce se poslusas...
joga je tud ples... plesem tud.... pac, vse je lohk joga....
ko se pretegnem tule, se tko pa tko....
ker se navadis, to ti pride v kri, se zavedas se ne skoraj, da pravzaprav delas jogo....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:24

Zanimivo in poučno.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#64 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:36

Ja drži.
Glede fitnesa samo mnenje,...tudi jaz hodila na fitnes, mišična masa pa to...no, že kar nekaj časa - par let več ne hodim, mišična masa mi je ostala (oz.mišice so celo "trše"), je pa res da "vadim" tudi ashtango jogo ("power joga"), za moč mišic kr zahtevna.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:40

xDDx, ja je res zanimivo... in uzitek je.....
najprej nisem hotla VSEGA v paketu... zacela sem z jogo, ko sem bila divjaska pankerca, bobnarka!!! x:Dx - in sem 'se sla' zgolj TELESNO, se mi je zdela joga 'hipijada'. :D
predvsem zarad visokega pritiska (ne smem furat kontrac., pa se mi je blazotno povisal pritisk... pri 20. ih sem mela tudi 150/110... kar je cist totalno tumach!! - celo na ekg sem mroala hodit, cele frke, mam se zdaj tele zapise o aritmiji in vsem nekje, ko sem se prigrebla do njih, ko se je dal x;)x x^x)... no in sem zacela z jogo, ajde da vidmo.
in kot sem vedno bila lena za ene stvari, sem zase vedno bila neverjetno pridna, voljo mela blazno... in sem dejansko iz nekih fotokopij v anglescini se sla vse tole... nic tacga, morda, se ne slis... a je blo... ono bit v drzhi, zraven listat, prevajat, kajti ni vse ankle pa hips, pac pa so opisi dihalnih vaj, mishic, sklepov raznih in podobne anatomije, ki prvic slisis, k sreci je latinskega dost pa dost kar tkole mal uganes... x:)x... no in sem dejansko tole nardila, ta sistemcek, in pol furala to in vse.
a preboj (ki ga noces, duhovna plat) se zgodi. itak. brez da ga hoces, klices, 'se gres'.
tko je blo z mano...
nenadoma ratas pomirjen, elasticen, gibcen, baletnik svojga lajfa... vsi ti govorijo, kolk dobr zgledas, kaj pa je s tabo in vse to.....
no pol pa pridejo stanja psoebna, kot je nosecnost, spoznas jogo se tko, vidis kere vaje lohk delas, so kul, kerih ne... pa taksno.....

tko da je res zlo zanimivo... kar eni svetovi novi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 12:07

<{POST_SNAPBACK}>xDDx, ja je res zanimivo... in uzitek je....... kar eni svetovi novi...


.....ja pa ne zmanjka jih! x:)x

Bobnarka?Hipijevka?! Cool? :palec:
x:)x jest sem bla bl "konvencionalna", na atletsko stezo to nekak nišlo x:Dx .....z jogo sem se pa "spoznala" na faksu,.....pa vmes nehavala, pa spet začela.....med nosečnostjo (nobeno) nisem jogirala, sem pa intenzivno do "zadnjega jahala x:)x ....mela štir "tekmovalce" v štal, ....pa itak sami najbolje vse nardimo a ne?. x:)x me je moj dobesedno potegnu s sedla tri dni pred ......no v porodnišnici so me "držal" clo dva dni.....pa nazaj v sedlo....odštekana v drugo smer x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 12:10

aha.... stekam.. ja, pac, ti mas sonce v sco, midve pa sva si podobni predvsem zarad asc, se pravi nacina, motivacije, bojevniskega tega pristopa samega....

ne, ne hipijevka, 'hipijada' je blo 'zanicevalno' kao... :P
ja, bobnarka pa ja, in to se zdalec ne v kakem hipijaskem bendu. x:px

Saj bom zdaj tih, da nom cist zasvinjala tele teme. :palec: :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 12:24

Res sva mal zašle z osnovne teme. Sorči ostalim! x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#69 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 15:31

Joga JE ŠE kako povezana s kundalini. Je pa res, da včasih komu uide dialog s povodca v čisto novo smer.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 15:33

<{POST_SNAPBACK}>Joga JE ŠE kako povezana s kundalini.

jp, to je moj argument za smelo nakladanje o jogi tule (ce se bo treba slucajno sklat na nozh s kom x;)x - as v rokavu pa to)

Je pa res, da včasih komu uide dialog s povodca v čisto novo smer.

jp, pol pa tole... x:px x:Ix :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 15:36

xrolleyesx verjetno se kundalini sprozi ko si v fazi YOGA NIDRE


*
od joge mi sede sam JOGA BHAKTI, od kabale pa Kabalist x;)x x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 15:39

vish, tehnicno poimenovanje... 15 let sem rabla, da sem postekala, da je to, kar se grem, reiki, in da v bistvu shit ko me niso poucil. x:o)x
ceprav je delal tud brez (da bi pouceval glih ONI x;)x). :P ;)

kdaj sele sem postekala, da delam hatha jogo!!! :eek:

x;)x

in ko se mi je prvic samodejno dvignil kundalini, tud TEDAJ nisem vedla, da je to to....

na konc mi bodo se rekl, da ne znam dihat, da moram v tecaj, k mojstru, in da je to, ki itak prav diham, nekaksen.... sistem po jamaradziju nekem xx7# :D :P

paiky. :)
dihy. :vio:
marsy. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 16:30

:palec: x:Dx točn to pol te bodo pa še tožli ker si jim know-how ukradla :vio:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 16:33

ja... x:Dx x:px

poimenovanja..... xyesx
sam..... vcas je pa fajn... da lohk strnes cele solate v eno samcato besedko... neprecenljivo... xyesx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 21:38

od joge mi sede sam JOGA BHAKTI

Ja, to je sistem devocije. Hare Krišna se jo gredo. Precej je podobna nekaterim meniškim katoliškim redovom. Bistvo je isto, samo zunanja fasada je malček drugačna. Saj so vsem znani gregorijanski korali.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0